Poniedziałek, 17 października 2016, godz. 18:00
19:52

94'

Koniec spotkania! Śląsk wygrał 2:1 z Koroną!

93'

Filipe Goncalves zastawił się z piłką. Faul na graczu Śląska. Goście nie spieszą się z wykonaniem stałego fragmentu gry.

91'

Ostatnia zmiana w drużynie Śląska. Bence Mervo zmienił Kamila Bilińskiego.

89'

Bartosz Rymaniak ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem..

90'

Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Niedokładnie podawał Radek Dejmek. Od autu piłkarze Śląska. Bardzo posty błąd kapitana Korony.

87'

Dani Abalo dostał piłkę w polu karnym, ale skutecznie odebrał mu ją defensor Śląska.

85'

Z prawej strony huknął Peter Grajciar, a Maciej Gostomski odbił futbolówkę przed siebie. Dopadł do niej Adam Kokoszka, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

85'

GOOOOOL! ADAM KOKOSZKA!

84'

Sito Riera zmienił Ryotę Moriokę.

83'

Rafał Grzelak zacentrował z lewej strony na długi słupek. Dani Abalo był zupełnie niepokryty przez Piotra Celebana i głową skierował piłkę do bramki. Już zza linii futbolówkę wybijał jeden z obrońców Śląska.

83'

GOOOOOOL! DANI ABALO!

81'

Rzut rożny dla Korony. Źle dośrodkował Mateusz Możdżeń, po chwili miał szansę się poprawić, ale zagrał świecę. Futbolówka w rękawicach Kamenara.

79'

Bardzo dużo strat w szeregach Korony. Gospodarze nie potrafią ułożyć sobie gry po stracie bramki.

78'

Szybki atak prawą stroną przeprowadzili kielczanie, ale Ken Kallaste zbyt krótko podał do Daniela Abalo. Po chwili gospodarze wycofali piłkę do Gostomskiego. Gwizdy na trybunach!

76'

Ryota Morioka padł na murawę 20 metrów od bramki Korony. Japończyk domagał się rzutu wolnego, ale sędzia Paweł Gil pokazał mu że nie było przekroczenia przepisów.

74'

Miguel Palanca opuścił boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Michał Przybyła.

73'

Piłkarz Korony próbują jakoś odpowiedzieć na bramkę Śląska. Akcje gospodarzy są jednak nieprzygotowane. Kielczanie próbują długich zagrań, ale są one zupełnie nieudane.

70'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Dani Abalo wchodzi w miejsce Jacka Kiełba.

69'

Kamil Dankowski uderzył z rzutu wolnego wewnętrzną częścią stopy ponad murem. Nieco spóźnił się z interwencją Maciej Gostomski i piłka wpadła w krótki róg golkipera Korony.

69'

GOOOOOOL! KAMIL DANKOWSKI!

68'

Żółta kartka dla Serhija Pyłypczuka.

68'

Kamil Biliński przedzierał się w polu karnym, ale czysto zabrał futbolówkę napastnikowi Ślaska Bartosz Rymaniak.

66'

Agresywnie wszedł w nogi Kamila Dankowskiego Nabil Aankour. Sędzia oszczędził Marokańczyka.

65'

Wrzutka po rykoszecie z prawej strony. Bartosz Rymaniak lekko trzymał Alvarinho tuż przed bramką. Arbiter w tej sytuacji nie użył gwizdka.

63'

Słaba frekwencja dzisiaj na Kolporter Arenie. Na meczu w Kielcach zjawiło się 4505 widzów.

62'

Jacek Kiełb dorzucał z rzutu wolnego z prawej strony. Piłka minęła wszystkich jego kolegów z zespołów.

61'

Adam Kokoszka zupełnie niepotrzebnie ostro zaatakował nogi Serhija Pyłypczuka. Żółta kartka dla gracza Śląska.

59'

Joan Roman opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Peter Grajciar.

57'

Joan Roman wyraźne popchnięty przez Bartosza Rymaniak. Hiszpan za chwilę zakończy swój występ. Do gry przygotowany jest Grajciar.

55'

Ryota Morioka oddaje piłkę Joanowi Romanowi. Hiszpan uderzył z około 20 metrów w sam środek bramki. Bez problemów broni Kamenar.

53'

Rafał Grzelak przełożył piłkę na prawą nogę. Strzelił, ale na wiwat. Fatalne wykończenie akcji przez Grzelaka.

52'

Błąd Rafała Grzelaka. Kamil Dankowski z prawego skrzydła dogrywał na szósty metr w kierunku Kamila Bilińskiego, obrońca Korony wybił na rzut rożny.

51'

Gracze Śląska wychodzili z kontratakiem 4:3, ale goście zwolnili akcję. Zmarnowana okazja na stworzenie groźnej sytuacji.

49'

Kamil Biliński na pozycji spalonej. Po chwili zawodnik Śląska zablokował możliwość wykonania stałego fragmentu gry przez kielczan. Obejrzał za to żółtą kartkę.

47'

Filipe Goncalves na jeden kontakt z Kamilem Dankowskim. Dośrodkowanie zawodnika Śląska z prawej strony zostało zablokowane.

46'

Zaczynają zawodnicy Korony! Obie drużyny bez zmian.

18:50

45'

Paweł Gil nie doliczył do pierwszej połowy ani jednej minuty. Do przerwy w Kielcach 0:0!

45'

Ryota Morioka wrzucał piłkę z prawej strony do będącego w polu karnym Kamila Bilińskiego. Napastnik Śląska nie zdołał przeciąć tego zagrania.

43'

Miguel Palanca dostrzegł wysuniętego na piątym metrze Kamenara. Zdecydował się na strzał, ale piłka minęła prawy słupek bramki Śląska.

41'

Ryota Morioka reklamował zagranie ręką w polu karnym jednego z graczy Śląska. Sędzia nakazał grac dalej.

40'

Dmitrij Wierchowcow ostro wszedł w nogi Kamila Bilińskiego. Zasłużona żółta kartka dla Białorusina.

38'

Odważna próba Rafała Grzelaka. Uderzył nieprzygotowany z około 30 metrów, bardzo niecelnie.

36'

Jacek Kiełb uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Piłka jeszcze skozłowała bezpośrednio przez Lubosem Kamnarem, ale golkiper Śląska nie popełnił błędu.

35'

Kontratak Śląska. Ryota Morioka podaje na prawą stronę pola karnego do Romana. Ten indywidualnie rozwiązał tą akcję, ale jego strzał został zblokowany.

34'

Jacek Kiełb dorzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Ofensywne przewinienie Dmitrija Wierchowcowa.

32'

Ryota Morioka miał trochę miejsca ponad 20 metrów od bramki. Natychmiast zdecydował się na uderzenie, piłkę do boku sparował Maciej Gostomski.

30'

W odpowiedzi akcja Śląska. Ryota Morioka zagrywa na prawe skrzydło, ale nie było tam nikogo z graczy gości.

28'

Z kontrą wychodzili gospodarze. Serhij Pyłypczuk podawał na środek do Miguela Palanki, ale Hiszpan został sfaulowany.

26'

Coraz większa dominacja piłkarzy Korony. Ken Kallaste wymienił piłkę z Nabilem Aankourem przed szesnastką, ale ten drugi zanotował stratę.

25'

Lubos Kamenar wykazał się sporym refleksem! Na bramkę Śląska głową uderzał Serhij Pyłypczuk.

23'

Rafał Grzelak zagrał świetną piłkę na lewe skrzydło do Jacka Kiełba. Pomocnik Korony ostro wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale Piotr Celeban wyjaśnia sytuację.

21'

Mateusz Moźdżeń rzucił piłkę na prawe skrzydło w kierunku Serhija Pyłypczuka. Udany wślizg Augusto zakończył akcję gospodarzy.

20'

Kielczanie próbowali szybciej rozegrać piłkę. Podanie na lewe skrzydło do Kena Kallaste, ale ten nie opanował piłki.

17'

Kamil Dankowski wrzucał futbolówkę z prawej strony na piąty metr do Kamila Bilińskiego. Ten przyjmując piłkę, dotknął jej ręka. Rzut wolny dla kielczan.

15'

Akcję Śląska wykończył strzałem z lewej nogi Alvarinho. Zawodnik Śląska uderzył naprawdę groźnie z około 20 metrów, ale nie zmieścił futbolówki w bramce.

13'

Rzut rożny z prawej strony dla Korony. Uderzył głową w światło bramki Bartosz Rymaniak, ale Lubos Kamenar bez problemów złapał piłkę.

11'

Jacek Kiełb uruchomił Miguela Palankę. Hiszpan przegrał pojedynek z dwoma obrońcami Śląska.

9'

Z rzutu rożnego z lewej strony piłka skierowana na długi słupek, ale Bartosz Rymaniak faulował w ataku.

9'

Niefrasobliwe w obronie Kamil Dankowski z Piotrem Celebanem. Jacek Kiełb wywalczył rzut rożny.

7'

Przerzut na prawą stronę do Kamila Dankowskiego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, futbolówka w rękach Macieja Gostomskiego.

5'

Rzut rożny dla Korony. Gospodarze krótko rozegrali stały fragment gry. Strata Jacka Kiełba.

3'

Z pierwszej piłki zagrali na lewej stronie zawodnicy Korony. Dośrodkowanie Kena Kallaste zablokowane.

2'

Adam Kokoszka podawał do Kamila Bilińskiego. Napastnika Śląska na pozycji spalonej.

1'

Pierwszy gwizdek Pawła Gila. Od środka boiska zaczęli zawodnicy Śląska Wrocław.

17:48

Ławka rezerwowych Śląska: Pawełek, Engels, Mervo, Zieliński, Riera, Stjepanović, Grajciar

17:46

Ławka rezerwowych Korony: Małkowski, Marković, Cebula, Abalo, Zając, Gabovs, Przybyła.

17:43

Zawodnicy Korony przystępują do meczu ze Śląskiem po rekordowej klęsce (0:6) z Cracovią. - Trudno zapomnieć o takim meczu jak ten w Krakowie, ale przez te dwa tygodnie solidnie pracowaliśmy, by przede wszystkim mentalnie lepiej przygotować się do kolejnych spotkań. Problem na pewno siedzi w głowach zawodników, którzy po trzech wygranych chyba za bardzo uwierzyli, że można wygrywać bez pełnego zaangażowania i walki na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mam nadzieję, że to się zmieni - mówił trener Korony, Tomasz Wilman.

17:40

- Do Kielc jedziemy po trzy punkty, bo są nam one bardzo potrzebne. Remis nas nie interesuje. Okres przerwy wykorzystaliśmy na to, żeby mocniej potrenować i wyrównać poziom przygotowania motorycznego piłkarzy, którzy przyszli do nas latem. Widać, że zespół idzie do przodu - zapewniał przed spotkaniem Mariusz Rumak.

17:36

17:35

Zapraszamy na relację na żywo z meczu kończącego 12. serię spotkań LOTTO Ekstraklasy. Czy Śląsk, który w lidze nie wygrał od 26 sierpnia, w końcu sięgnie po komplet punktów? Piłkarze Korony na pewno im tego nie ułatwią.