Sobota, 15 października 2016, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
94'

Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni! Piast Gliwice pokonuje w Derbach Śląska Ruch Chorzów 2:1 (1:0) i awansuje na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (tym samym rozdziela mające taki sam dorobek Pogoń Szczecin i Koronę Kielce).

93'

Zdaniem sędziego grający na "dziewiątce" Rafał Grodzicki fauluje w wyskoku Marcina Pietrowskiego. Ten dodał trochę od siebie.

92'

Josip Barisić nie zdążył do podania w "szesnastkę". Groźnie zapowiadająca się kontra Piasta spaliła na panewce.

90'

... i Gerard Badia za opóźnianie gry.

90'

Uros Korun zagrywa piłkę ręką. Ogląda żółtą kartkę...

88'

Waldemar Fornalik wzmacnia linię ognia, licząc na remis. Łukasz Surma zbiega z boiska, za niego wchodzi Eduards Visnakovs.

87'

Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika Patrika Mraza na dalszy słupek, gdzie spod krycia urwał się Aleksandar Sedlar. Ten wślizgiem uderzył "tam skąd przyszła"! Piast 2, Ruch 1!

87'

GOL DLA PIASTA! ALEKSANDAR SEDLAR!!!

86'

Rzut rożny dla Piasta. Piłka trafia przed pole karne do Radosława Murawskiego, który decyduje się na strzał z woleja. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linę końcową.

85'

18/6 Strzały/strzały celne 8/3

84'

Paweł Oleksy skutecznie odciął od podania Josipa Barisicia. Pozwolił piłce wyjść poza plac gry. Od bramki Kamil Lech.

83'

Jakub Szmatuła łapie piłkę po kilkudziesięciometrowym dośrodkowaniu. Zapoczątkował kontrę przerzutem na lewe skrzydło, gdzie faulowany był Marcin Pietrowski.

82'

Na drugą zmianę decyduje się Waldemar Fornalik. Wpuszcza Łukasza Hanzela w miejsce Patryka Lipskiego.

79'

Bez zagrożenia, jeszcze Marcin Pietrowski był na spalonym.

79'

Kamil Lech paruje piłkę na rzut rożny po uderzeniu Patrika Mraza z woleja. Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem! "Tylko" rzut rożny dla gliwiczan!

77'

A w ekipie gospodarzy na murawie melduje się Sasa Zivec. W stronę ławki udaje się zdobywca gola, Tomasz Mokwa.

76'

Strzelec bramki dla Ruchu, Jarosław Niezgoda, kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Jakub Arak.

75'

Dokładnie 7 662 widzów na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

74'

Bez zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

73'

Indywidualna akcja Martina Bukaty, który ruszył sam na trzech rywali. Dał się sfaulować ok. 20 metrów od bramki Kamila Lecha.

70'

Błąd w komunikacji mocno odczuł Tomasz Mokwa, który w walce o górną piłkę zderzył się z Urosem Korunem. Na szczęście nie stało się nic poważnego.

69'

Gerard Badia pokazał się pierwszy raz od dobrych kilku minut. Przedarł się w "szesnastkę" Ruchu, gdzie zagrał "fałszem" wprost do koszyczka Kamila Lecha.

67'

Michał Masłowski nie zaliczy tego meczu do udanych. Zostaje zmieniony przez Martina Bukatę.

64'

"Niebiescy" próbują iść za ciosem. Nieudanie - Jakub Szmatuła z "piątki".

61'

Radoslav Latal odpowiada zmianą: Bartosz Szeliga zastępuje Macieja Jankowskiego.

60'

Dwójkowa akcja Martina Konczkowskiego z Kamilem Mazkiem na prawej stronie. Pierwszy z wymienionych dostaje bardzo dobre podanie zwrotne w tempo i zagrywa płasko w pole karne do Jarosława Niezgody. Ten odpowiednio dokłada nogę, doprowadzając do remisu strzałem z pięciu metrów tuż przy lewym słupku!

61'

REMIS! JAROSŁAW NIEZGODA!!!

57'

Patryk Lipski zagrywa przytomnie na prawą stronę do Kamila Mazka. Ten jednak zaprzepaścił okazję do kontry, wypuszczając piłkę sobie za mocno. Jego anemiczny strzał można wpisać jedynie do statystyk.

54'

Żółta kartka dla Marcina Pietrowskiego za faul na Kamilu Mazku. Ruch w "dziesiątkę", ale niebawem powinien wrócić do gry.

53'

Kamil Mazek centruje w pole karne i podbita piłka trafia do rękawic Jakuba Szmatuły.

51'

Josip Barisić nie zdołał dobiec do podania przed wychodzącym z bramki Kamilem Lechem.

48'

Niezła okazja chorzowian - Patryk Lipski uderzył głową z kilkunastu metrów tuż nad poprzeczką!

47'

Maciejowi Jankowskiemu zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę po centrze Patrika Mraza.

46'

Piast zaczyna ze środka. Obie strony przystępują do drugiej połowy bez zmian.

18:57

Powracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Ruch Chorzów. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Tomasza Mokwy. Dwa ostatnie mecze na tym stadionie kończyły się wynikiem 3:0. Czy dzisiaj będzie tak samo?

18:51

Jak na razie Derby Śląska są dla gospodarzy. Początek pierwszej odsłony należał go gości, który nie byli w stanie wykorzystać dogodnych okazji. Najlepszą miał Piotr Ćwielong, który w 8. minucie - uderzając z woleja - skupił się bardziej na trafieniu w piłkę niż na sile i precyzji. Brak ofensywnych przesłanek rywala pokazał Piastowi, że może przejąć inicjatywę. Udokumentował to bramką tuż przed przerwą. Kamil Lech lekko maczał rękawice w tej sytuacji. Piłka leciała po linii, ale tłumaczyć go może jedynie to, że był zasłonięty.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi z Ruchem po golu Tomasza Mokwy zza pola karnego w 41. minucie.

45'

Kontra Piasta. Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Radosław Murawski, który trafił jednak w będącego na spalonym Patrika Mraza.

44'

Gerard Badia z dziecinną łatwością ograł Łukasza Surmę przed linią 16. metra. Jego centra do Josipa Barisicia nie była już tak widowiskowa.

44'

Chorzowianie ruszyli za ciosem, ale muszą się zadowolić rzutem rożnym. Zbyt wysoką wrzutkę łapie Jakub Szmatuła.

41'

Tomasz Mokwa dostaje piłkę ok. 20 metrów od bramki gości i po "złamaniu" akcji na lewą nogę uderzył w sam środek! Zasłonięty Kamil Lech nie zdołał wrócić na pozycję i musi wyciągać piłkę z siatki!.

41'

GOL DLA PIASTA! TOMASZ MOKWA!!!

41'

Zupełnie nieudany atak Ruchu. Ostatecznie Jakub Szmatuła wznawia grę wybiciem z "piątki".

38'

Kamil Lech z problemami paruje centrostrzał Patrika Mraza na rzut rożny! Po chwili bramkarz Ruchu broni uderzenie głową Macieja Jankowskiego z kilku metrów!

35'

Dobry pomysł Michała Masłowskiego, by zagrać na prawe skrzydło do Tomasza Mokwy. Pilnujący go Paweł Oleksy wślizgiem przeciął podanie. Gliwiczanom udało się szybko odzyskać piłkę, gdzie na strzał z dystansu zdecydował się Aleksandar Sedlar. "Kontry nie będzie".

34'

Podobnie było w drugim polu karnym za sprawą Patrika Mraza i Kamila Lecha.

31'

Patryk Lipski zagrywa z rzutu wolnego na dalszy słupek. Jakub Szmatuła pewnie chwyta piłkę.

29'

Kamil Mazek przebiegł z piłką wzdłuż linii 16. metra i podaje na lewą stronę pola karnego do Jarosława Niezgody. Jego uderzenie zostało zablokowane.

28'

Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony. Patryk Lipski nieźle centruje w "szesnastkę", lecz dobrze ustawiona defensywa Piasta wyjaśnia sytuację.

Kontrę gospodarzy przerwał Paweł Oleksy wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia.

24'

Bardzo dobrze wyglądała akcja oskrzydlająca Pawła Oleksego, ale widocznie stracił sporo sił - jego dośrodkowanie było bardzo anemiczne. W kontrze całkiem groźnie uderzał Gerard Badia, ale czujny Kamil Lech broni.

22'

Chorzowianie zamknięci przed własnym polem karnym. Piast ma problem, by zbliżyć się w okolice pola karnego, więc na strzał z dystansu z "wywrotki" - po centrze z prawej strony - zdecydował się Maciej Jankowski. Piłka przeszła daleko od bramki Kamila Lecha.

18'

Gerard Badia zagrywa piłkę w stylu Iniesty w "szesnastkę" do Macieja Jankowskiego. Skrzydłowy Piasta nie miał szans, by dojść do piłki przed Rafałem Grodzickim.

17'

Bramkarzowi Ruchu nie sprawił problemów centrostrzał Tomasza Mokwy.

16'

Tomasz Mokwa zagrywa prostopadle nie w tempo do Josipa Barisicia. Piłka wychodzi poza linię końcową, więc Kamil Lech wznawia grę z "piątki".

15'

Kamil Mazek urwał się prawą stroną i zagrywa w pole karne... do nikogo. Nikt nie zamykał akcji.

13'

Josip Barisić nie był w stanie opanować mocne podanie Michała Masłowskiego. Bezpańska piłką trafiła pod nogi Kamila Lecha.

11'

Gerard Badia przejmuje dalekie podanie ok 25. metrów od bramki Ruchu. Zwlekał z jakimkolwiek zagraniem, co wykorzystał Łukasz Surma, zabierając mu piłkę spod nóg. Co ważne, uczynił to tak czysto, że nawet "Perfekcyjna Pani Domu" byłaby pod wrażeniem.

10'

Kolejna akcja Piotra Ćwielonga. Jego przeciągnięte dośrodkowanie na wszelki wypadek "przedłuża" Uros Korun. Piłka trafiła do Kamila Mazka, lecz ten strzela z ostrego kąta wysoko nad bramką.

8'

Na małej powierzchni było 5-6 zawodników. Maciej Urbańczyk zagrywa górą do wychodzącego na czystą pozycję Kamila Mazka, ale zagrał zbyt słabo.

Po chwili Jakub Szmatuła broni strzał Piotra Ćwielonga z kilu metrów!

5'

Starcie Patryka Lipskiego z Patrikiem Mrazem na połowie gości. Przewinił gracz Piasta, ale zdaniem sędziego zagranie nie kwalifikowało się na pokazanie żółtej kartki.

3'

Tomasz Mokwa popędził prawym skrzydłem niemal do linii końcowej. Dośrodkował zbyt głęboko w "szesnastkę" a tam pewnie interweniuje Kamil Lech.

2'

Anemicznie uderzenie Macieja Jankowskiego zza pola karnego nie mogło zaskoczyć Kamila Lecha. Musiał czekać, aż piłka znajdzie się w jego rękawicach.

1'

Nieudane dośrodkowanie Josipa Barisicia zapoczątkowało kontrę Ruchu. Kamil Mazek dostaje piłkę na prawym skrzydle, skąd zagrywa zbyt anemicznie do Jarosława NIezgody.

1'

Goście zaczynają ze środka!

17:59

Gliwiczanie wygrali dwa ostatnie mecze z "Niebieskimi" tym samym stosunkiem bramek - 3:0. Tradycja będzie podtrzymana?

17:58

Losowanie stron. Kapitanami są Jakub Szmatuła i Łukasz Surma. "Górą"...

17:56

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

17:54

Gospodarze chcieliby uczcić 100. mecz na stadionie zwycięstwem. Mimo że "Niebiescy" przegrali ostatnie trzy mecze z rzędu, to tanio skóry nie sprzedadzą...

17:49

Obie strony, podobnie jak będące wyżej w tabeli Śląsk Wrocław i Górnik Łęczna, mają na swoim koncie po 11 punktów. Zwycięstwo pozwoliłoby skoczyć nawet w okolice miejsc 9-11.

17:45

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Martin Bukata, Edvinas Girdvanis, Paweł Moskwik, Igor Sapała, Sasa Zivec i Bartosz Szeliga.

17:43

17:41

Rezerwowi Ruchu Chorzów: Wojciech Skaba, Jakub Arak, Łukasz Moneta, Łukasz Hanzel, Bartosz Nowak, Michał Helik i Eduards Visnakovs.

17:39

Do rozpoczęcia meczu prowadzonego przez Tomasza Kwiatkowskiego pozostało jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Kai Krasnodębskiej:

Piast - Ruch LIVE! Kto będzie panował na Śląsku?

17:37

Relację NA ŻYWO z meczu Piast Gliwice - Ruch Chorzów zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

17:35

Zapewne każdy oglądał film "Uciec, ale dokąd?". W przeciwieństwie do Jeana-Claude'a Van Damme'a wcielającego się w Sama Gillena, obie drużyny wiedzą skąd uciec - odpowiednio 14. i 15. miejsca w LOTTO Ekstraklasie. Komplet "oczek" pozwoli dzisiaj zbliżyć się do "niebieskiej" strefy. Zwycięzca może być tylko jeden...