Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
93'

Koniec meczu w Chorzowie! Ruch przegrywa z Zagłębiem 1:2. Trzeci raz z rzędu piłkarze Waldemara Fornalika schodzą z boiska na tarczy, który nie będzie miło wspominał 200. mecz na ławce.

93'

To była piłka meczowa "Niebieskich"! Łukasz Moneta strzela wzdłuż linii bramkowej, ale nie ma gola!

92'

Zakotłowało się przed "szesnastkę" Zagłębia. Łukasz Piątek wybija piłkę na uwolnienie na połowę rywala.

91'

Rzut rożny dla Zagłębia. Nie było dośrodkowania, a wycofanie piłki przez kolejnych zawodników do obrony. "Miedziowi" chcą utrzymać się przy futbolówce.

90'

Tomasz Kwiatkowski dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

90'

Jakub Tosik wślizgiem nabija rozpędzonego Łukasza Monetę i piłka wychodzi poza linię końcową. Martin Polacek z "piątki".

88'

Eduards Visnakovs zapędzony w lewy róg po dalekim podaniu. Traci piłkę na rzecz dwóch rywali.

86'

Kamil Mazek próbował wywalczyć rzut karny. Dorde Cotra nie dał się nabrać na próbę skrzydłowego Ruchu.

85'

Obrona Zagłębia wybija piłkę z własnego pola karnego po rajdzie Łukasza Monety.

83'

Bardzo dobrze zagrał na wyprzedzenie Martin Konczkowski, który zabrał piłkę Arkadiuszowi Woźniakowi. Widocznie przeżywał wewnętrznie tę interwencję, bowiem zagrał za mocno do Łukasza Surmy w koło środkowe.... Zapowiadała się groźna kontra gospodarzy.

82'

Waldemar Fornalik stawia wszystko na jedną (łotewską) kartę. Eduards Visnakovs zastępuje Piotra Ćwielonga.

81'

Bartosz Nowak uderza "piętką" i piłka spada tuż za bramką Martina Polacka!

80'

Pewne wyjście Kamila Lecha na 5.metr do centry Dorde Cotry.

79'

Adam Buksa dostaje niespełna kwadrans. Wchodzi w miejsce żegnanego brawami Łukasza Janoszki.

78'

Kamil Lech broni na raty strzał Arkadiusza Woźniaka zza pola karnego.

77'

Siła złego na jednego - Kamil Mazek traci piłkę na rzecz dwóch rywali przed prawym narożnikiem pola karnego Zagłębia.

75'

5 781 widzów przyszło na stadion przy Cichej.

74'

Było groźnie w polu karnym Zagłębia! Po zamknięciu rywala w hokejowym zamku, piłka trafiła na prawą stronę "szesnastki" do Jakuba Araka, który uderzył po łuku a nie po cięciwie!

72'

Arkadiusz Woźniak zmienia Michala Papadopoulosa.

71'

Martin Polacek broni strzał Jakuba Araka z woleja, z kilku metrów! Pierwsza groźna okazja gospodarzy po zmianie stron!

70'

Piłka po strzale Łukasza Janoszki leciała w światło bramki Ruchu. Po drodze odbiła się od Mateusza Cichockiego - rzut rożny. Kamil Lech chwyta wrzutkę z narożnika.

68'

Ostry pojedynek o górną piłkę Pawła Oleksego z Michalem Papadopoulosa. Faulował obrońca "Niebieskich". Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

66'

Bartosz Nowak wchodzi do gry. W stronę ławki zmierza Maciej Urbańczyk.

65'

Goście idą za ciosem. Łukasz Janoszka strzela z woleja obok bramki, a po chwili uderzenie Krzysztofa Janusa zostało zablokowane. Rzut rożny bez zagrożenia.

64'

Jakub Arak zastępuje Jarosława Niezgodę.

63'

Mocne, precyzyjne uderzenie pomocnika "Miedziowych" tuż przy lewym słupku. Kamil Lech rzucił się w stronę drugiego słupka! Ruch 1, Zagłębie 2!

63'

KRZYSZTOF JANUS NIE MYLI SIĘ!!!

63'

Kamil Mazek podaje źle przed bramkę Zagłębia i poszła kontra! Na prawej stronie futbolówkę dostaje Krzysztof Janus, którego dośrodkowanie trafia w rękę Piotra Ćwielonga. Rzut karny dla Zagłębia!

60'

Jakub Tosik centruje w pole karne do nikogo. Po chwili Lubomir Guldan strzela z dystansu wysoko nad bramką Kamila Lecha.

59'

Od kilku minut przeważają goście. Ale Ruch skutecznie broni się, parkując autobus przed linią 16. metra.

57'

Adrian Rakowski przesadził z agresją włożoną w odbiór piłki. Sfaulował Macieja Urbańczyka ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

56'

Krzysztof Janus zapoczątkował kontrę Zagłębia. Chciał ją też skończyć, ale został zablokowany.

54'

Dorde Cotra blokuje centrę Martina Konczkowskiego z prawej strony. Ruch wznawia grę z autu, ale bez powodzenia.

53'

Ruch dłużej utrzymał się na połowie Zagłębia. Martin Konczkowski traci jednak piłkę na rzecz dwóch zawodników "Miedziowych".

51'

Obie defensywy nie patyczkują i wybijają piłkę jak najdalej, wyjaśniając sytuację przed własnymi "szesnastkami".

49'

Gwizdy i jęki zawodu kibiców Ruchu. Ich zdaniem Jarosław Niezgoda był faulowany w polu karnym. Sędzia jednak "puścił" grę. Bardzo dobre decyzja Tomasza Kwiatkowskiego - nie było przewinienia Lubomira Guldana.

48'

Dobra sytuacja "Miedziowych" po centrze Adriana Rakowskiemu. Jakub Tosik zgrywa piłkę z narożnika pola bramkowego do nikogo.

46'

Piłka w siatce Ruchu po uderzeniu Michala Papadopoulosa z kilku metrów! Gol Czecha nie zostaje uznany - sędzia dopatrzył się faulu!

46'

Druga połowa rozpoczęta! I od razu rzut rożny dla Zagłębia.

46'

W ekipie gości będzie zmiana - za Martina Nespora będzie grać Adrian Rakowski.

18:56

Powracamy do Chorzowa na drugie trzy kwadranse meczu Ruch - Zagłębie Lubin, który inauguruje 11. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy remis...

18:50

Obie strony zaczęły pierwszą odsłonę z wysokiego "C". Najpierw bramka Łukasza Janoszki, potem po jednej niemal stuprocentowej akcji, a potem kapitalna odpowiedź Jarosława Niezgody. Po szybkich dwóch bramkach tempo gry lekko siadły, choć udało się stwarzać (już nie tak groźne) okazje bramkowe.

Jubileusze Waldemara Fornalika i Piotra Stokowca na remis. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Po nieudanym dośrodkowaniu Patryka Lipskiego sędzia Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę w Chorzowie. Po szybkich bramkach na początku meczu Ruch remisuje z Zagłębiem 1:1

45'

Łukasz Janoszka zahaczył rozpędzonego Kamila Mazka. Sędzia nie miał wyjścia - pokazuje pomocnikowi Zagłębia żółtą kartkę.

43'

Kamil Lech w siatkarskim stylu przerzuca piłkę po centrze z prawej flanki poza własne pole karne. Michalowi Papadopoulosowi brakowało centymetrów, by ją opanował.

42'

"Miedziowi" mają problem, by opanować piłkę na 30. metrze od własnej bramki. Po górnym bilardzie przyjmuje ją Łukasz Surma. Ten zagrywa ciut za mocno na lewe skrzydło do rozpędzonego Łukasza Monety.

41'

Martin Nespor na spalonym.

40'

Nikt nie "zamyka" dośrodkowania Kamila Mazka. Z dużej chmury nawet nie pokropiło.

39'

Żółta kartka dla Lubomira Guldana za faul. To jego czwarty kartonik w tym kolorze, wiec w następnej kolejce, przeciwko Lechii Gdańsk, musi pauzować.

38'

Kamil Lech niepotrzebnie zabawił się z Michalem Papadopoulosem. Przyjął piłkę i wdał się w drybling. Na jego szczęście wyszedł z tego zwycięsko, ale będzie rozmowa z trenerem.

36'

Martin Nespor w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, gdzie niepewnie interweniuje Paweł Oleksy. Do odbitej piłki dopada Krzysztof Janus, który został jednak zablokowany.

35'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Jakuba Tosika pada łupem Kamila Lecha.

18:35

Mała ciekawostka

34'

Zadrżały chorzowskie serca w momencie zagrania w światło bramki do Kamila Lecha. Ten... poślizgnął się, ale na jego szczęście wyszedł z tego obronną ręką!

32'

Po interwencji Lubomira Guldana "Niebiescy mają piąty rzut rożny (przy trzech Zagłębia). Bez zagrożenia.

32'

Jarosław NIezgoda zabrałby z piłką na bramkę Zagłębia. Ta niefortunnie zaplątała się między jego nogami. Dośrodkowanie w pole karne było do nikogo.

30'

Martin Polacek pewnie i spokojnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kamila Mazka.

29'

Łukasz Moneta skutecznie nabija Krzysztofa Janusa - piłka wychodzi na aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

27'

Nieudany atak Zagłębia lewym skrzydłem. Kamil Lech wznawia grę z "piątki".

26'

Patryk Lipski strzela ok. pół metra obok lewego "okienka"!

25'

Krzysztof Janus powalił szarżującego Macieja Urbańczyka ok. 25 metrów od bramki gości.

24'

Próba dwójkowej akcji Kamila Mazka z Jarosławem NIezgody. Ten drugi dostaje dobre podanie zwrotne w pole karnym, ale został uprzedzony przez Lubomira Guldana. Ten wybija piłkę poza linię końcową.

23'

Seria niedokładnych zagrań gospodarzy. Najpierw Kamil Mazek podaje za plecy Patryka Lipskiego w "szesnastkę", a po chwili Łukasz Surma podaje piłkę bramkarzowi Zagłębia.

21'

Prostopadłe podanie Jakuba Tosika z pominięciem drugiej linii przed pole karne "Niebieskich". Niestety, zagranie nie znajduje "Miedziowego" adresata.

19'

Jeszcze jeden korner dla Ruchu. Jarosław Niezgoda strzela nad poprzeczką, ale sędzia dopatrzył się rykoszetu. Kolejny rzut rożny i mała kontrowersja - gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z piłkarzy Zagłębia! Sędzia nakazuje grać dalej

18'

Lubomir Guldan przecina groźnie zapowiadającą się kontrę "Niebieskich" wybiciem na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

17'

Kamil Lech przenosi piłkę nad poprzeczkę po strzale głową Łukasza Janoszki! Miał nieco ułatwione zadanie, bowiem strzał był w środek bramki!

16'

Spóźniony wślizg Piotra Ćwielonga "skosił" Jakuba Tosika na prawej stronie. Sędzia bez wahania upomina piłkarza Ruchu żółtą kartką.

15'

Atak Ruchu lewą stroną został przerwany faulem. Piłkę po ostrym dośrodkowaniu Patryka Lipskiego łapie Martin Polacek.

18:15

13'

Łukasz Janoszka strzela na wiwat zza pola karnego. "Kontry nie będzie".

12'

Mateusz Cichocki zgrywa piłkę niedokładnie w stronę Kamila Lecha. Ten ją jednak łapie, ale dopiero za linią końcową. Rzut rożny dla Zagłębia, po nim jeszcze jeden...

11'

Łukasz Moneta za bardzo "podpalił się" w tej sytuacji. Huknął z lewego skrzydła wysoko nad bramką gości.

9'

Atak zamroczonych lubinian został zastopowany ok. 30 metrów od bramki Kamila Lecha.

7'

Łukasz Surma zagrywa prostopadle z koła środkowego na wolne pole do Jarosława Niezgody, który nie dał się dogonić obrońcy Zagłębia. Plasowanym uderzeniem przy lewym słupku ucieszył kibiców Ruchu!

7'

REMIS W CHORZOWIE! JAROSŁAW NIEZGODA!!!

6'

W odpowiedzi Michal Papadopoulos strzela z ostrego kąta obok dalszego, lewego słupka! Brakowało niewiele do podwyższenia prowadzenia!

5'

Świetna odpowiedź Ruchu, po której było groźnie w "szesnastce" Zagłębia! Jarosław Niezgoda przyjmuje piłkę w polu karnym i zagrywa do Kamila Mazka, który po przejęciu pada przy starciu z Martinem Polackiem. Nie ma rzutu karnego!

3'

Bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z prawej strony na piąty metr, gdzie niepilnowany Łukasz Janoszka strzela głową - po koźle - nie do obrony!

3'

GOL DLA "MIEDZIOWYCH"! ŁUKASZ jANOSZKA!!!

2'

Pierwszy stały fragment gry dla Zagłębia z prawej strony po faulu na Martinie Nesporze. Może być groźnie.

1'

Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego mecz zaczynają goście!

17:58

Pora na losowanie stron. Kapitanami są Łukasz Surma i Dorde Cotra.

17:56

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Ruch zagra oczywiście na niebiesko, Zagłębie na pomarańczowo z białymi i czarnymi akcentami

17:54

Przenosimy się do Chorzowa na mecz Ruch - Zagłębie Lubin! Który z trenerów uświetni swój jubileuszowy mecz zwycięstwem?

17:50

W tym samym okresie Ruch zainkasował 4 "oczka", lecz poniósł aż trzy porażki: z Legią (0:2), Bruk-Bet Termalicą (0:1) i Lechią (1:2). Trzy punkty udało się zyskać dzięki pokonaniu Śląska Wrocław (2:1) i jeden z Cracovią (1:1).

17:48

W ostatnich pięciu meczach "Miedziowi" zdobyli 6 punktów. Po dwóch remisach z Górnikiem Łęczna (0:0) i Arką Gdynia (1:1) nastąpiła porażka z Wisłą Płock. Po niej piłkarze Piotra Stokowca zainkasowali komplet punktów w meczu z Legią (3:2), ale w ostatniej kolejce zremisowali (1:1) z Cracovią.

17:45

Swój jubileusz ma też Piotr Stokowiec

17:43

Rezerwowi Ruchu: Wojciech Skaba - Łukasz Hanzel, Miłosz Przybecki, Przemysław Bargiel, Jakub Arak, Eduards Visnakovs, Bartosz Nowak.

17:40

Motywacja jest

17:38

Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hladun - Sebastian Madera, Daniel Dziwniel (były piłkarz Ruchu), Jan Vlasko, Adrian Rakowski, Adam Buksa, Arkadiusz Woźniak.

17:35

Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Piotra Izydorczyka:

17:32

Relację tekstową z tego meczu poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko!

17:30

Na rozpoczęcie 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy mający lekką zniżkę formy Ruch podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin. Rozpoczęcie meczu już za pół godziny!