Po podaniu Budzińskiego, w tempo uderzał Deleu. Obok bramki.

Deleu z Wdowiakiem mocno walczyli na skrzydle. tym razem nie zdołali jednak wiele ugrać

Arbiter doliczył jeszcze trzy minuty.

88'

Deleu dośrodkował w polu karnym, a tam do piłki doszedł Covilo. Świetnie Pesković!

86'

GOL! Szybki kontratak Cracovii zakończony bramką Mateusza Wdowiaka. Młody zawodnik sprytnie oszukał Kallaste i uderzył z linii pola karnego.

86'

Abalo z Rymaniakiem przedostali sie w pole karne prawą stroną. Cóż jednak z tego skoro zaraz krakowianie odebrali im piłkę?

84'

Po rzucie roznym głową uderzał Covilo. Fajny strzał ale nie zaskoczył golkipera.

83'

Centra Deleu w pole karne i uderzenie głową Szczepaniaka. Fantastyczna interwencja Peskovicia uratowała kielczan przed stratą gola.

82'

Kiełb z rzutu wolnego prosto w pole karne. Do piłki doszedł Dejmek, ale oddał niecelny strzał. Poprawić miał szansę Abalo, lecz nie wykorzystał.

81'

Do piłki w środku doszedł Pilipchuk, skierował ją do Możdżenia, lecz na wiele nie pozwolili im defensorzy Cracovii

79'

Brzyski pomknął lewym skrzydłem, przebiegł praktycznie całą długość boiska i dośrodkował. Za mocno, nikt nie odebrał.

78'

Ostatnia roszada w tym meczu. Dani Abalo za Łukasza Sekulskiego.

78'

Kiełb nie opanował piłki a uderzał. To nie mogło sie udać

76'

I kolejna akcja Cracovii. Tym razem Budziński popędził w pole karne i zagrał w stronę Szczepaniaka. Trochę chaosu ale bez strzału

75'

Sporo zamieszania pod bramka Korony. Wdowiak i Deleu nie zdołali jednak zakończyć tego strzałem.

74'

Ostatnia zmiana w zespole Jacka Zielińskiego. do boju rusza Mateusz Wdowiak. Za Krzysztofa Piątka.

73'

Rzut rożny wykonywał Kielb. Do piłki najlepiej wyskoczył Pilipchuk, lecz oddał niecelny strzał.

73'

Szybki kontratak Kiełba i strzał. Sandomierski na rzut rozny.

173'

Przytomne zagranie Dąbrowskiego na prawo do Piątka. Ten zagrał w pole karne. swietna interwencja Peskovicia.

71'

A Deleu zastąpił Jakuba Wójckickiego.

70'

Marcin Cebula zastąpił przeciętnie grającego dzisiaj Miguela Palancę.

69'

Jendrisek blisko był dojścia do piłki po błędzie Kiełba, który niefrasobliwie pozostawił ją bezpańską na własnej połowie. Dobra interwencja Peskovicia.

67'

Pylypchuk niesmiało próbował strzału na bramkę Sandomierskiego. Niecelnie.

64'

GOL! Ogromne zamieszanie w polu karnym Korony wykorzystał Krzysztof Piątek i umieścił piłke w siatce.

66'

Na murawie pojawił się Erik Jendrisek, który zastąpił autora dwóch asyst Mateusza Cetnarskiego

65'

Piątek zagrał na lewa stronę do nadbiegającego Szczepaniaka. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie wybił ją Wierchowcow. Na tyle pechowo że prosto pod nogi Budzińskiego. Ten uderzył na bramkę, lecz zatrzymała się w gąszczu nóg kielczan. Piątek wydostał ja stamtąd głową.

63'

Szczepaniak wbiegł z piłka w pole karne, tam uciekł Grzelakowi i zgrał do Budzińskiego. Tym razem strzał nieco niecelny.

62'

Cetnarski popędził do przodu, w końcu przerwócił sie w polu karnym. Arbiter nie dopatrzył sie faulu.

60'

Tempo gry nieco spadło. 4-0 to juz stosunkowo bezpieczny wynik. Cracovia juz dzisiaj nic nie musi. Korona wydaje się natomiast nieco zrezygnowana.

58'

Korona próbowała skontruować coś pod bramką Cracovii. Szczęscia szukali Pylypchuk z Palancą, ale Sandomierski nie musiał sie zbytnio wysilać.

57'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Serhij Pilipchuk za innego gracza spoza UE, Vanję Markovicia.

56'

Fajną piłkę otrzymał Piątek. Rozegrał z Brzyskim, ale nie zagrozili bramce Korony.

55'

Kiełb dostał długie podanie pod pole karne po czym przerzucił na druga stronę do Palanci. Ten zablokowany przez rywali.

53'

Cracovia cały czas utrzymuje się przy piłce. Spokojnie prowadzi grę i zmierza w kierunku pola karnego Korony. Piątek w końcu zagrał pod bramke, lecz poradzili sobie z tym kielczanie.

51'

Cracovia dłuższa chwile wymieniała podania na połowie przeciwnika. Nie podchodzili jednak pod pole karne. Dobrze zachowywała sie defensywa Korony.

49'

Po zagraniu Covilo, niecelny strzał oddał Budziński. Obok bramki.

47'

GOL! Miroslav Covilo najlepiej wyskoczyl do nadlatującej z rzutu wolnego piłki i głową umieścił piłkę w siatce. Świetna asysta Mateusza Cetnarskiego.

46'

I od razu żółta kartka dla Dmitrija Wierchowcowa. Za faul na Krzysztofie Piątku, będzie jeszcze ruzt wolny.

45'

Druga połowa rozpoczęta. Czy Korona się podniesie?

• Erik Jendrisek
45'

Koniec pierwszej połowy. Cracovia prowadzi 3-0. Czy Korona zdoła jeszcze odwrócić losy spotkania?

43'

Sporo zamieszania po rzucie rożnym Korony. Z choasu nie powstał jednak nawet strzał

42'

Akcja poszła prawą stroną. Pociągnął Rymaniak i podal do Sekulskiego. Ten w starciu z Malarczykiem wywalczył korner.

42'

Wójcicki wybił piłke po rzucie rożnym Korony prosto pod nogi Możdżenia. Strzał pomocnika zablokowany.

41'

Palanca popędził skrzydłem i niecelnie podał do Sekulskiego. Mimo to piłka wyleciała za linię końcowa i będzie korner.

40'

Rzut wolny dla Cracovii z jakiś 30 metrów. Bezpośrednio Brzyski. Piłka leciała w światło bramki, ale Pesković pewnie ją wyłapał

38'

Wójcicki przekmął skrzydłem i zagrał do Piątka. Ten jednak wycofał piłkę do nadbiegającego Cetnarskiego. Niecelne uderzenie

36'

Rzut rozny dla Korony. Piłka poleciała w pole karne, lecz zamiast Możdżenia odebrał ją Wójckicki.

36'

Marcin Budziński lubi próbować z dystansu. Nie przejmuje sie niepowodzeniami i wciąż stara się szukać takich strzałów. Przynosi to korzyści - tak jak teraz. Z daleka, mocno i celnie. Peskovic zaśłonięty przez swoich kolegów nie mógł wiele zrobić.

34'

GOL! Marcin Budziński z dystansu. Mocno i celnie!

32'

Budziński popędził środkiem, szukał strzału i wreszcie oddał z daleka. Zablokowany. Dobijał jeszcze Cetnarski. Niecelnie.

30'

Wójcicki minął Kallaste i zgrał do Cetnarskiego. Koronę uratował jedynie słupek!

29'

Dejmek dobrze odebrał piłkę, wysoko na połowie Cracovii. Chciał uruchomić Palancę, ale Hiszpana uprzedził Sandomierski.

28'

Mocne dośrodkowanie Kallaste. Zbyt mocne, po rajdzie Palanci zamiast w pole karne zagrał za linię końcową

26'

Palanca z rzutu roźnego. Troche chaosu, ale bez większego zagrożenia.

25'

Sekulski odebrał piłke zagubionemu Covilo w polu karnym Cracovii i uderzył na bramkę. Sandomierski na korner.

24'

To pierwszy gol Krzysztofa Piątka w Ekstraklasie w barwach Cracovii. Zdobył go najlepiej wyskakując do nadlatującej w pole karne piłki. Świetne podanie Jakuba Wójcickiego.

23'

GOL! po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego z prawej strony piłkę w siatce umieścił Krzysztof Piątek!

22'

Brzyski dośrodkował w pole karne. Tam piłką wymienili sie Cetnarski z Piątkiem, lecz futbolówka szybko oddaliła sie na środek pola.

21'

Brzyski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, lecz piłkę wybił Wierchowcow

20'

Vanja Marković obejrzał żółta kartkę za faul na Covilo. Kontrowersyjnie.

20'

Po dośrodkowaniu w pole karne. Wierchowcow idealnie wybił piłke prosto pod nogi Palanci. Ten popędził z kontratakiem, lecz tam już czekał na niego Brzyski.

19'

Dabrowski odebrał piłke Dejmkowi i z daleka uderzył. Piłka odbiła sie od rywala i wyleciała za linię końcową.

17'

Kolejna szybka akcja w wykonaniu Piątka. Razem z nim podłączył sie Brzyski, lecz nie dali rady tym razem stworzyć strzeleckiej okazji.

16'

Wszystko rozpoczął Piątek, który pomknął środkiem boiska z kontratakiem. Na połowie przeciwnika oddał piłkę Cetnarskiemu, a ten niepozornie przekazał ją Szczepaniakowi. Były gracz Miedzi Legnica na wślizgu skierował ją do siatki.

16'

GOL! Szybki kontratak zakończony trafieniem Mateusza Szczepaniaka!

15'

Kiełb długo walczył na prawym skrzydle, ale Wójcicki skutecznie go zablokował.

13'

Sekulski dotarł az do linii końcowej, lecz tam futbolówke odebrał mu Malarczyk.

12'

Korona wygląda naprawde fajnie w defensywie. Nie pozwala Cracovii na wdarcie sie w ich pole karne. Konsekwentnie blokuja ich próby.

10'

Rymaniak zahamował pedzacego Cetnarskiego zanim ten zdołał jeszcze coś zrobić.

10'

Kiełb próbował ominąć defensorów Cracovii, lecz zdecydował się dośrodkować lobem. Sandomierski poradził sobie z niekonwencjonalnym dośrodkowaniem.

9'

Palanca dośrodkował w pole karne w kieunku Wierchowcowa, ale to Marković doszedł do piłki. Jego strzał zablokowany przez Wójcickiego.

7'

Dąbrowski dostał piłkę od Wójcickiego i skierował ją do Szczepaniaka. Ten przewrócił sie pod polem karnym. Bez przewiniena.

6'

Cetnarski próbował prawym skrzydłem wypuścić Wójcickiego. Zbyt mocno - piłka uciekła za linię końcową.

5'

Dośrodkowanie z rogu wybite przy bliższym słupku przez graczy Korony.

5'

Po uderzeniu Wójcickiego Cracovia będzie miała rzut rożny.

4'

Dośrodkowanie Szczepaniaka w pole karne nieco przeciągnięte. Futbolówka wyleciała na druga stronę.

2'

Kiełb pomknął skrzydłem. Wyminął defensorów i wrzucił w kierunku Sekulskiego. Ten nie zdołał jednak do niej dobiec.

1'

Gospodarze od razu ruszyli do ataku. Na lewej stronie walczył Brzyski. Nie dał rady Grzelakowi.

15:29

I ruszyli! Od środka Cracovia.

15:27

Za nami również przywitanie kapitanów Radka Dejmka oraz Piotra Polczaka. Początek dosłownie za moment.

15:26

Już za moment rozpoczynamy mecz w Krakowie. Arbiter główny - Bartosz Frankowski wyprowadził już na murawę obie jedenastki. Z głośników rozlega sie hymn Cracovii.