Niedziela, 25 września 2016, godz. 18:00
Lech PoznańLech Poznań
0 : 0
Arka GdyniaArka Gdynia
19:52

Podsumujmy: porywające widowisko to to nie było. Wynik 0:0 najlepiej odzwierciedla przebieg spotkania, które było chaotyczne, nudne i rozgrywane na niskim poziomie. Dziękujemy państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

94'

Koniec meczu.

91'

Złe dośrodkowanie Gajosa z wolnego, prosto pod nogi jednego z obrońców Arki.

90'

Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

88'

Ostatnia zmiana w ekipie dzisiejszych gości: Rafał Siemaszko wchodzi w miejsce Pawła Abbotta.

86'

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy mecz zakończy się remisem. Żaden zespół nie wygląda, jakby chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

85'

Zmiana w Arce - Dominik Hofbauer zastępuje Miroslava Bożoka.

81'

Groźny strzał Makuszewskiego z ostrego kąta, piłka obok bramki Jałochy.

80'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy: w miejsce Szymona Pawłowskiego wchodzi doskonale znany w Gdyni Dariusz Formella.

78'

Pawłowski dobrze minął Zbozienia, chwilę później zatrzymał się jednak na Marcjaniku. A w dodatku faulował obrońcę Arki i zarobił żółtą kartkę.

75'

Zmiana w zespole Nenada Bjelicy - boisko opuszcza Marcin Robak, a zastępuje go Dawid Kownacki.

73'

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda aż 39 539 widzów. Z pewnością częściowo to efekt akcji "Kibicuj z klasą", w ramach której grupy dzieci i młodzieży mogły dziś wejść na Inea Stadion za darmo.

69'

Gajos idealnie wypatrzył teraz wchodzącego w pole karne rywala Pawłowskiego, ale ten przewrócił się i nie trafił w piłkę.

67'

Brutalne wejście Warcholaka, który ściął równo z trawą wprowadzonego na boisko Makuszewskiego. Żółta kartka dla gracza Arki i wolny dla Lecha.

65'

Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Lecha. Niebezpiecznie, na wysokości twarzy rywala nogą interweniował Lasse Nielsen, na jego szczęście jednak sędzia nie użył gwizdka.

64'

I była to ostatnia akcja Szwajcara w dzisiejszym meczu. W tej chwili Jevtić opuszcza boisko, a zastępuje go Maciej Makuszewski.

63'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego było groźnie pod bramką Lecha, po czym akcja momentalnie przeniosła się na drugą połowę boiska. Z kontratakiem wyszedł Jevtić, ale w końcowej fazie nie zdołał odegrać do Robaka.

60'

Zmiana w ekipie Arki Gdynia, boisko opuści Marcus da Silva, a w jego miejsce wejdzie za moment Rashid Yussuff.

59'

Po dośrodkowaniu Majewskiego żaden z lechitów nie zdołał dojść do piłki w polu karnym Arki.

54'

Znów groźnie ze strony Lecha, dobra klepka przed polem karnym Jałochy zakończona uderzeniem Kędziory, obronionym przez golkipera gości.

52'

Majewski, Majewski... Lepiej nie komentować tego uderzenia. Pawłowski wyłożył mu idealną piłkę, a on posłał ją w trybunę.

50'

Interwencja Tetteha i będziemy mieli rzut rożny dla Arki.

48'

Kibice Lecha na starcie drugiej połowy "pozdrawiają" prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Obelgi, rzucane w stronę włodarza miasta mają zapewne związek z jego zgodą na wywieszenie tęczowych flag w mieście podczas Parady Równości i porównania tej sytuacji z umieszczaniem barw Lecha w miejscach publicznych podczas rocznic powstania klubu.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:01

Do przerwy mecz nie zachwycił. Jak już pisaliśmy w trakcie relacji, wygląda to trochę tak, jakby nikt nie chciał zrobić krzywdy rywalowi. A przecież to mecz o trzy punkty, a nie o pietruszkę, czekamy zatem na walkę po przerwie.

45'

Przerwa.

45'

Dośrodkowanie Warcholaka i groźny strzał Abbota, piłka posłana jednak obok bramki.

43'

Trochę dziwna sytuacja. Jeden z lechitów zagrał w stronę wychodzącego na pozycję Robaka, a ten chyba nie kontrolował, gdzie znajduje się piłka, bo dostał nią w plecy.

41'

Kadar brutalnie potraktował Marcusa, sędzia Przybył powstrzymał się jednak od pokazania zawodnikowi Lecha żółtej kartki.

38'

Dwa razy próbował strzelać Miroslav Bożok i dwa razy jego uderzenie zablokował Lasse Nielsen.

36'

Jevtić próbował bezpośrednio wkręcać piłkę do bramki Jałochy, posłał ją jednak nad poprzeczką.

35'

Dośrodkowanie Kędziory z prawej strony boiska ręką zablokował Warcholak. Wolny dla Lecha.

34'

Niecelny strzał Marciniaka z dystansu.

32'

Za nami ponad pół godziny gry, a żadna ze stron nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji. Fakt, Lech miał strzał w poprzeczkę Pawłowskiego, ale był to bardziej błysk geniuszu skrzydłowego niż wypracowana okazja. Póki co przyjaźń z trybun przenosi się na boisko i nikt nie chce zrobić krzywdy rywalowi.

29'

Warcholak naciskany przez Robaka na boku boiska nie pozwolił odebrać sobie piłki. Dobre zachowanie piłkarza Arki.

28'

Jevtić dobrze minął przyjęciem Marciniaka, ale jednocześnie zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie dał rady do niej dojść.

26'

Pawłowski do Majewskiego, ten uderzył zbyt lekko na bramkę Arki, jednak w ostatniej chwili tor lotu piłki zaskakująco zmienił Gajos. Tyle że i tak skierował ją obok słupka bramki przeciwnika.

24'

Majewski ruszył w stronę bramki Arki, zdecydował się na strzał, ale uderzał za lekko i niecelnie. Grę rozpocznie zatem Jałocha.

23'

Wyśmienita okazja dla Lecha, sprzed pola karnego w poprzeczkę trafia Pawłowski!

22'

Po dośrodkowaniu Warcholaka piłkę pewnie łapie Putnocky.

20'

Jevtić dobrze rozegrał piłkę z Tettehem przed polem karnym Arki, zdecydował się na strzał, ale trafił w jednego z obrońców.

19'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu, ukarany Paweł Abbott.

19'

Gajos próbował podawać w pole karne rywala do Pawłowskiego. Chyba niepotrzebnie, lepiej by zrobił, uderzając na bramkę Arki.

18'

Pawłowski teraz złapany na spalonym przez obrońców Arki.

16'

Pawłowski dobrze zagrał w pole karne rywala do Robaka, ten jednak powstrzymany przez obrońców Arki.

14'

Dobra interwencja Marciniaka w środku pola, zawodnik Arki przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Lecha.

11'

Rzut rożny dla Lecha i podobny efekt, czyli zero zagrożenia pod bramką Arki.

10'

Stały fragment gry w wykonaniu Arki, piłka jednak zmierza na górną siatkę bramki Matusa Putnockiego.

9'

Dobra akcja Arki. Gdynianie wywalczyli rzut rożny.

9'

Próba ataku ze strony Lecha, wszystko kończy się złapaniem piłki przez Konrada Jałochę.

5'

Lech od początku nastawiony bardzo ofensywnie. Na razie Arka skutecznie się broni.

1'

Gramy!

17:45

17:30

Rezerwowi Arki: Pavels Steinbors, Dominik Hofbauer, Rafał Siemaszko, Dariusz Zjawiński, Tadeusz Socha, Rashid Yussuff, Przemysław Stolc

17:30

Rezerwowi Lecha: Jasmin Burić, Maciej Wilusz, Marcin Wasielewski, Łukasz Trałka, Maciej Makuszewski, Dariusz Formella, Dawid Kownacki

17:25

17:15

Witamy w relacji LIVE z meczu 10. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Arka Gdynia. Liczymy na dobre widowisko.