Niedziela, 25 września 2016, godz. 15:30
Korona KielceKorona Kielce
1 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:23

W drugiej połowie widzieliśmy inne, dużo bardziej zorganizowane i poukładane oblicze Jagiellonii. Goście długimi minutami potrafili dominować rywala, zamknąć go jego połowie i wygrali zasłużenie. Korona po przerwie zupełnie oddała pole do gry i nie była w stanie odpowiedzieć czymś konkretnym. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

Jeszcze niezły strzał Vassiljeva, który broni Gostomski i koniec! Czwarta z rzędu wygrana Jagiellonii stała się faktem!

90'

Grzelak oddał strzał z dystansu, a po lekkim rykoszecie bramkarz złapał piłkę

90'

Patryk Klimala wchodzi na boisko i zmienia Przemysława Frankowskiego

90'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

88'

Frankowski starał się oddać strzał na bramkę Korony, ale został zablokowany przez jednego z obrońców

86'

Kallaste dośrodkował z lewej strony boiska, a Abalo nie opanował piłki w polu karnym i ją stracił

85'

Z dobrą kontrą wychodzili goście, ale Frankowski trochę zbyt długo holował piłkę i kielczanie zdążyli wrócić pod własną bramkę

83'

Korona dłużej utrzymuje się przy piłce w ostatnich minutach, ale nie ma z tego żadnego pożytku. Rozgrywa ją daleko od bramki Kelemena

81'

Zmiana u gości. Szymański wchodzi za Świderskiego

79'

Cebula starał się dośrodkować z prawej strony, ale nie poradził sobie z blokującym go rywalem. Od bramki grę wznowi Jagiellonia

77'

Gospodarze chyba zaczynają bronić wyniku. Marković wchodzi za Pilipczuka

76'

Palanca dostał piłkę w polu karnym gości, ale pogubił się nieco i oddał słabiutki strzał. Kelemen interweniował bez problemu

74'

Kallaste próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale kompletnie mu to nie wyszło i piłka minęła linię końcową

72'

Na razie Tomasz Wilman dokonuje drugiej zmiany, Dani Abalo wchodzi za Jacka Kiełba

71'

Błyskawiczne dwa gole gości! Runje wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i również sprawił, że Gostomski mógł tylko wyjąć piłkę z bramki! Czy to obudzi gospodarzy?

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co się odwlecze to nie uciecze, Runje!

70'

I już mogło zrobić się 1:2! Romanczuk zagrał z lewej strony w pole karne, a Gostomski świetnie obronił strzał Świderskiego w krótki róg!

69'

Jaga zupełnie zdominowała Koronę w ostatnich minutach i to musiało się tak skończyć! Tomasik zagrał świetną piłkę w pole karne, Frankowski uwolnił się spod opieki rywali i nie dał szans bramkarzowi!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Frankowski, remis!

66'

Tomasik dośrodkował z lewej strony boiska, jednak nikt nie przeciął piłki i ta wyszła na aut bramkowy

65'

Pilipczuk świetnie uruchomił Kiełba lewą stroną boiska, ale ten zupełnie się pogubił i stracił piłkę. Tak czy siak była to pierwsza od wielu minut wizyta kielczan pod polem karnym rywali

63'

Ależ zamieszanie pod bramką Korony! Gostomski najpierw świetnie obronił strzał Góralskiego sprzed pola karnego,a następnie dobitkę Świderskiego!

63'

6979 widzów zjawiło się dzisiaj na Kolporter Arenie

62'

Tomasik dośrodkował z lewej strony boiska, a Świderski choć uderzał efektownie, to zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.

60'

Góralski oddał strzał sprzed pola karnego, jednak zrobił to niedokładnie i piłka zatrzymała się na jednym z obrońców Korony

58'

Prostopadłe podanie do Świderskiego, ale ten mając Grzelaka na plecach nie zdołał oddać dobrego strzału i piłka wyraźnie minęła bramkę

56'

Pierwsza zmiana w Jagiellonii, Burliga wchodzi za Mackiewicza

54'

Możdżeń starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Runje

52'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, żaden z zespołów nie potrafi wymienić choćby kilku dokładnych podań

50'

A teraz Mackiewicz spróbował swoich sił, ale wynik wciąż się nie zmienia. Przy piłce gospodarze

48'

Tomasik oddał sprytny strzał w dolny róg bramki Gostomskiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę

46'

Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, a choć Rymaniak próbował uderzać, to sędzia dopatrzył się jakiegoś przewinienia i przerwał grę

46'

I zaczynamy drugą połowę

46'

Jedna zmiana u gospodarzy, na drugą połowę zamiast Aankoura wybiegnie Cebula. Goście bez zmian

16:16

Za nami całkiem ciekawe trzy kwadranse. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych i na dobrą sprawę mogliśmy oglądać przynajmniej dwa gole więcej. Oby po przerwie zawodnicy to nadrobili!

45'

I w tym momencie arbiter kończy pierwszą połowę

45'

Świderski! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

43'

Blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu Vassiljeva z rzutu rożnego i strzale głową Runje piłka odbiła się od poprzeczki!

41'

Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, a Rymaniak wybił piłkę z własnej szesnastki

39'

Kiełb dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście wybili piłkę z własnego pola karnego

38'

Palanca nieco pogubił się w ataku i dodatkowo skończył to jeszcze faulem na Góralskim

36'

Grzyb zagrał z prawej strony w pole karne, ale zrobił to słabiutko i piłka wyszła za linię końcową

34'

Kallaste zagrał z głębi pola do Pilipczuka, ale ten nie doszedł do piłki i ta minęła linię końcową

32'

Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, a po zagraniu głową Pilipczuka piłkę złapał Kelemen.

30'

Świderski zagrał prostopadle do Mackiewicza, ale zrobił to nieco za mocno i futbolówkę zgarnął Gostomski

28'

Możdżeń! Kapitalny strzał pomocnika Korony sprzed pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki!

26'

Kolejna próba kombinacyjnego ataku w wykonaniu Jagiellonii, ale Frankowski faulował przy tym wszystkim Możdżenia

24'

Aankour ładnie utrzymał się przy piłce na wysokości pola karnego gości, podał do Pilipczuka, ale jego uderzenie było słabiutkie - futbolówka daleko minęła bramkę Kelemena

24'

Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, a Guti niedokładnie zgrywał piłkę głową i ta wyszła za linię końcową

22'

Palanca dośrodkował z rzutu rożnego, ale goście spokojnie poradzili sobie we własnej szesnastce i wybili piłkę.

20'

Żółta kartka dla Romanczuka

19'

Sprytne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu gości, ale po zagraniu Vassiljeva Runje faulował Gostomskiego.

17'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Palanca najpierw oddał strzał głową, który obronił Kelemen, a następnie po dobitce umieścił piłkę w bramce. Jak odpowie Jaga?

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Miguel Palanca, 1:0 dla gospodarzy!

15'

Korona mogła stworzyć sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale Kiełb po otrzymaniu piłki w polu karnym zupełnie się pogubił i niedokładnie zagrał w kierunku Pilipczuka

13'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Palanci, ale Hiszpan przegrał pojedynek biegowy z Gutim.

11'

Mieliśmy krótki okres chaosu na murawie, gdzie żadna ze stron nie potrafiła wymienić paru dokładnych podań, ale wszystko ustabilizowała Jagiellonia. Na razie jednak rozgrywa piłkę dość daleko od bramki rywala

9'

W końcu odpowiadają kielczanie. Kiełb zagrał z prawej strony w okolice szesnastego metra, ale kompletnie niepilnowany Możdżeń nie trafił w futbolówkę

8'

Vassiljev zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Mackiewicza, ale ten był za wolny i do niej nie dobiegł. Grę wznowią gospodarze od piątego metra.

7'

Kolejna wrzutka w szesnastkę gospodarzy, tym razem piłkę głową wybił Aankour

5'

Świderski próbował zejść z prawej strony z futbolówką w pole karne, ale świetnie powstrzymał go Diaw

4'

Jagiellonia próbowała zaatakować prawą stroną boiska, ale gospodarze wypchnęli ją z powrotem do głębi pola. Stamtąd posłano podanie w kierunku Frankowskiego, w pole karne, ale zrobiono to niedokładnie. Grę od bramki wznowi Gostomski

2'

Vassiljev oddał strzał z rzutu wolnego, z piłki ustawionej daleko od bramki, ale był on słabiutki. Piłka zatrzymała się na obrońcy Korony jeszcze przed polem karnym

1'

Pan Paweł Raczkowski daje znak i od środka zaczynają goście!

15:26

Piłkarze obu ekip już meldują się na murawie, początek za kilka chwil!

15:20

Jagiellonia to jednak w tym sezonie ekspert od spotkań wyjazdowych. W delegacji podopieczni Michała Probierza zdobyli jak dotąd 10 punktów, czyli najwięcej w całej lidze. Strzelili też najwięcej goli (dziewięć) i stracili najmniej (dwa).

15:15

Korona ostatnimi czasy doskonale radzi sobie na własnym stadionie. Kielczanie w tym sezonie nie przegrali u siebie ani razu (tylko raz stracili punkty, 1:1 z Piastem), a gerelanie w tym roku zrobili to tylko raz na 13 spotkań. Ten jedyny raz to mecz z... Jagiellonią. Białostocczanie wygrali na Kolporter Arenie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu 3:1.

15:10

Porażka Korony w Lublinie z Górnikiem Łęczna zakończyła jej serię trzech wygranych z rzędu, czyli serię, którą będzie starała się dzisiaj przedłużyć Jaga. Czy kielczanie, wzorem swojego poprzedniego rywala, doprowadzą do jej zakończenia?

15:05

Bilans dotychczasowych pojedynków tych dwóch ekip jest korzystniejszy dla Jagiellonii. Wygrywała ona jak dotąd z Koroną 16 razy, remisowała dziewięciokrotnie, a przegrywała w 12 meczach. Bilans bramkowy, 51:42, również jest korzystny dla niej.

14:59

W składach mamy dwie małe niespodzianki. W zespole gości Marian Kelemen jednak zdołał się wykurować i wraca do bramki, a u gospodarzy brakuje ich najlepszego strzelca, Łukasza Sekulskiego. Powodem jego absencji jest przeziębienie.