2 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
1. połowa2 : 1
90'

Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa 2:1 z Ruchem Chorzów i melduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Wszystkim śledzącym naszą relacje dziękujemy i zapraszamy na inne nasze relacje live!

92'

Ćwielong na pełnym gazie wbiegł w pole karne, ale defensorzy Lechii wybili mu piłkę. Było groźnie.

90'

Ćwielong fauluje Nunesa blisko pola karnego Ruchu.

86'

Czy Niezgoda był faulowany? Do płaskiego dośrodkowania ruszył Niezgoda z Malocą, ale napastnik Ruchu upadł po starciu z chorwackim stoperem i Lechia oddaliła niebezpieczeństwo.

85'

Grodzicki blokuje strzał z dystansu. Piłka trafia pod nogi Haraslina, który minimalnie się pomylił i jego strzał z dystansu ominął bramkę.

83'

Z rzutu rożnego dla Lechii Gdańsk nic groźnego nie wynikło. Wynik bez zmian, a Ruch ma coraz mniej czasu na odrabianie strat.

81'

Ależ zakotłowało się pod bramką Ruchu Chorzów. Marco Paixao nie zdążył i piłka wylądowała w rękach Kamila Lecha. Było groźnie.

81'

Zbyt ostry faul Grodzickiego na środku boiska.

77'

Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów.

77'

Strzelca pierwszej bramki dla Lechii Gdańsk zastępuje Lukas Haraslin.

76'

Świetna akcja Lechii Gdańsk! Krasić rozprowadził do boku, ale po dograniu z bocznego sektora boiska Marco Paixao minimalnie się pomylił.

72'

Rafała Wolskiego zmienia Michał Chrapek. Wolski tego meczu na pewno nie zapisze na plus. Zobaczymy co pokaże Chrapek.

71'

Grodzicki w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Rafała Wolskiego. Gdyby nie zdążył Wolski miałby świetną okazję do zdobycia bramki.

70'

Ruch prowadzi grę, a Lechia jest nastawiona na kontrataki.

65'

Kolejna akcja Ruchu Chorzów, ale strzał Łukasza Surmy powędrował wysoko nad bramką.

64'

Kontuzjowanego Patryka Lipskiego zmienia Bartosz Nowak

63'

Jak Wolski tego nie trafił?! Świetne zgranie Krasicia do Wolskiego, ale były zawodnik Wisły Kraków przestrzela z bliskiej odległości. Dalej 2:1.

61'

Marco Paixao uderza niecelnie po dośrodkowaniu Sławczewa.

56'

Urbańczyk uderza z dystansu, ale jego strzał spokojnie broni Savić.

54'

Jakub Wawrzyniak doznał kontuzji i w jego miejsce wchodzi Janicki. Ta zmiana powoduje przejście Nunesa na lewą stronę obrony, a Janicki zajmuje jego miejsce w środku obrony.

54'

Słupek! Patryk Lipski z rzutu wolnego trafił w słupek. Było bardzo blisko wyrównania.

53'

Niezgoda wygrał walkę o pozycje z Nunesem i miał otwartą drogę do bramki, ale portugalski stoper sfaulował go przed polem karnym. Tylko żółta kartka.

52'

Urbańczyk uderzył z dystansu wysoko nad bramką.

51'

Na razie bez groźnych akcji z obydwóch stron.

47'

Visnakovs niczym się dzisiaj nie wyróżnił i zmiana nie może dziwić. Jarosław Niezgoda jest wypożyczony do Ruchu z Legii Warszawa.

46'

Visnakovsa zmienił Niezgoda.

46'

Rozpoczynamy II część gry!

45'

Koniec I połowy. Lechia Gdańsk prowadzi 2:1 z Ruchem Chorzów. Zapraszamy na krótką przerwę i widzimy się już za chwilę!

45'

Strzał Mazka z pola karnego został zablokowany, a sędzia Tomasz Musiał doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

45'

Strzał Peszki nad bramką. Na plus kolejne ofensywne wejście Wawrzyniaka, który dogrywał piłkę.

45'

Ależ niepewnie w bramce Kamil Lech. Wydawało się, że jest to prosta dla niego sytuacja, ale zamiast złapać piłkę podbił ją. Skutecznie, ale bardzo niepewnie.

42'

Z rzutu wolnego nic nie wyszło. W walce o piłkę faulował jeden z "Niebieskich" i mamy rzut wolny dla Lechii.

41'

Faulowany Ćwielong i mamy rzut wolny dla Ruchu.

40'

Długie podanie do Marco Paixao, ale ubiega go Kamil Lech.

35'

Pewnie wykonany rzut karny przez Rafała Grodzickiego i mamy kontaktową bramkę dla Ruchu! Ależ będą emocje!

35'

Rzut karny dla Ruchu! Faulowany w polu karnym przez Sławczewa Martin Konczkowski.

33'

Świetny odbiór piłki Grodzickiego, który powstrzymał pomocnika gospodarzy i wprowadził piłkę przed pole karne, ale nie zamknął dośrodkowania Visnakovsa.

31'

Dobre dogranie Wawrzyniaka do Krasicia przerwał sędzia, który odgwizdał spalonego. Jak okazało się na powtórkach niesłusznego.

28'

Flavio Paixao strzela z przewrotki obok bramki.

26'

Koncert w wykonaniu Lechii Gdańsk - mówi Tomasz Wieszczycki. Potwierdzamy.

23'

Ależ akcja Lechii Gdańsk. Flavio do Peszki, prawy pomocnik zgrywa głową do Marco Paixao, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Kamil Lech.

21'

Z dystansu próbował Mazek, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

21'

Indywidualna akcja Mazka, ale jego dośrodkowanie ląduje w rękach Savicia.

10'

Żółta kartka dla Martina Konczkowskiego.

16'

Bracia Paixao w obecnym sezonie mają po cztery ligowe trafienia i są siłą napędową Lechii.

13'

Paixao!! Lechia podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Wawrzyniaka na bramkę zamienia Flavio Paixao! Portugalczyk przeskoczył Pawła Oleksego i lobem pokonał Kamila Lecha.

13'

Visnakovs mógł wyrównać, ale Savić w trudnej sytuacji wyszedł obronną ręką.

11'

Z dystansu próbował Ćwielong, ale zblokowane uderzenie spokojnie łapie Savić

10'

Poprzeczka po dośrodkowaniu Krasicia!

9'

Wymarzony początek Lechii Gdańsk. Ruch Chorzów przegrał swoje dwa spotkanie ligowe i kolejne zaczyna się dla niego fatalnie.

6'

Sławomir Peszko! Świetna akcja skrzydłowego Lechii! Wszedł pomiędzy dwóch zawodników Ruchu i płaskim, precyzyjnym strzałem pokonał Lecha! 1:0 dla Lechii!

4'

Ależ zepsuł to Marco Paixao.. Świetne zagranie Sławczewa, ale portugalski napastnik źle przyjął piłkę i ubiegł go Lech.

4'

Z rzutu rożnego nic nie wynikło. Gra toczy się w środku boiska

2'

1 minuta i już rzut rożny dla Lechii.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała. Od środka rozpoczęła Lechia Gdańsk!

17:57

Obydwie drużyny wyszły na boisko! Za chwilę rozpoczynamy granie!

17:54

Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla trzech graczy "Niebieskich". 50 występ Patryka Lipskiego, 100 Martina Konczkowskiego i 250 Rafała Grodzickiego. Gratulujemy!

17:54

Ruch Chorzów wyszedł na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Trzymaj się Koju". Miły gest dla leczącego kontuzje kolegi z drużyny.

17:48

Ruch Chorzów w meczach wyjazdowych zdobył 7 punktów, a w ostatnim meczu w roli gościa wygrał 2:1 ze Śląskiem Wrocław. Lechia na własnym boisku trzy razy wygrała i raz musiała uznać wyższość drużyny z Niecieczy.

17:37

10 kolejka Lotto Ekstraklasy stoi pod znakiem remisów. Wczoraj bramek nie ujrzeli kibice w Niecieczy i Krakowie. Dzisiaj w zakończonym już spotkaniu Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Lechii z Ruchem?

17:31

Zmiany w składach w porównaniu do poprzedniego meczu? W Lechii zamiast Grzegorza Kuświka wystąpi Sławomir Peszko. W Ruchu zamiast Michała Koja wystąpi Paweł Oleksy, a Mateusz Cichocki zastąpi ukaranego czerwoną kartką w poprzedniej kolejce Marcina Kowalczyka.

17:23

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą nam towarzyszyć w dzisiejszej relacji z meczu Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów.