Piast GliwicePiast Gliwice
22:21

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

22:20

Niesamowita historia. Wisła cały mecz dążyła do gola i w stu procentach na tę bramkę zasłużyła. Szkoda tylko Jakuba Szmatuły, który był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

93'

Wisła wygra swój drugi mecz w tym sezonie, pierwszy od lipca! Małecki uderzył w środek, ale rykoszet od Heberta zmylił Szmatułę i Biała Gwiazda ostatecznie wygrywa mecz!

92'

CO ZA SYTUACJA!!! PATRYK MAŁECKI NA 1:0 W 92. MINUCIE PO RYKOSZECIE POKONUJE SZMATUŁĘ!!!

91'

Trzy minuty doliczone przez sędziego.

89'

Rafał Pietrzak w końcówce spotkania obija poprzeczkę bramki Piasta!

87'

Edvinas Girdvainis zmienia Macieja Jankowskiego na ostatnie minuty meczu.

85'

Tym razem nie zdążył z interwencją Richard Guzmics. Żółtko dla Węgra.

84'

Arcyważna interwencja Richarda Guzmicsa - czyściutkim wślizgiem zatrzymał rozpędzającego się Gerarda Badię, to mogła być kluczowa sytuacja w tym meczu!

82'

Z ostrego kąta uderza Boban Jović, ale blokują go obrońcy, tylko rzut rożny dla Wisły!

80'

Zaczynamy ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Wisła ma ogromną przewagę, ale wciąż niesamowicie w bramce spisuje się Jakub Szmatuła.

78'

Kolejna parada Jakuba Szmatuły po niesygnalizowanym uderzeniu Zdenka Ondraska z dużej odległości. Wielkie brawa dla bramkarza Piasta Gliwice.

76'

Roszada także w ekipie gości. Paweł Moskwik melduje się na boisku w miejsce Michała Masłowskiego.

74'

Doszła do skutku także druga zmiana, zapowiadane wejście Rafała Pietrzaka. Zmienił Rafała Boguskiego.

74'

Petar Brlek na murawie w miejsce Krzysztofa Mączyńskiego.

72'

NIE-SA-MO-WITA INTERWENCJA SZMATUŁY! Cudowna parada przy strzale Rafała Boguskiego z najbliższej odległości, wydawało się, że nie da się już zatrzymać piłki!

72'

Już za moment na boisko wejdzie Rafał Pietrzak.

70'

Zagalopował się Zdenek Ondrasek. Napastnik minął kilku obrońców, stanął sam przed bramką, ale zanim zdążył oddać strzał, wślizgiem zatrzymał go wracający Hebert.

68'

Rzut wolny dla Piasta około 30 metrów od własnej bramki, wykona go Jakub Szmatuła. Wiślacy bardzo szybko przejmują piłkę.

66'

Zdenek Ondrasek pojawia się na boisku w miejsce Mateusza Zachary.

65'

Świetne uderzenie Marcina Pietrowskiego sprzed szesnastki, jeszcze lepiej broni Miśkiewicz!

63'

Bezdyskusyjna kartka dla Heberta, Mateusz Zachara faulowany w korzystnej sytuacji.

61'

Niezłe uderzenie Adama Mójty z rzutu wolnego, tuż obok bramki. Po chwili po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego nieznacznie myli się Mateusz Zachara. Wisła wciąż dąży do zdobycia gola.

59'

Seria słabych dośrodkowań w szesnastkę Piasta. Radzą sobie obrońcy.

57'

Pierwszy celny strzał Piasta, oddaje go Gerard Badia. Uderzenie z dystansu nie sprawiło bramkarzowi najmniejszego problemu.

55'

Żółtą kartką za bezsensowny faul ukarany Arkadiusz Głowacki. Kapitan Wisły nie zagra w meczu następnej kolejki z Legią Warszawa.

55'

Trener Radoslav Latal reaguje na boiskowe wydarzenia. Bartosz Szeliga zmieniony przez Gerarda Badię.

55'

53'

Jeszcze raz w stuprocentowej sytuacji Paweł Brożek, ale dogonił go Aleksandar Sedlar! Kolejna setka zmarnowana przez byłego reprezentanta Polski!

51'

Świetne dośrodkowanie Adama Mójty, ale pod samą bramką z futbolówką mijają się kolejno Mateusz Zachara i Paweł Brożek! Przy Reymonta pachnie golem dla Wisły.

49'

Co właśnie zrobił Mateusz Zachara?! Cudowne uderzenie z ostrego kąta, napastnik trafia tylko w poprzeczkę! Ależ było blisko!

48'

Maciej Jankowski szarżował w pole karne z piłką, ale poślizgnął się, przez co padła ona łupem Michała Miśkiewicza.

46'

Pierwszy rzut rożny w drugiej połowie dla Wisły, Arkadiusz Głowacki skutecznie pilnowany uderza obok bramki.

21:30

Zaczynamy drugą połowę w Krakowie, przy piłce Piast Gliwice.

21:30

Póki co - zdecydowanie Szmatuła Show!

21:28

Za moment wracamy do Krakowa na drugą połowę.

21:17

Wisła ma znaczną przewagę, ale póki co nie potrafi jej wykorzystać. Było już wszystko - strzały z dystansu, niewykorzystane setki, kontrowersje w polu karnym, czekamy tylko na bramki przy Reymonta.

45'

Koniec pierwszej połowy w Krakowie. Wisła przeważa, ale bezbramkowo remisuje z Piastem.

45'

Świetny strzał Adama Mójty z 25 metrów, jeszcze raz efektownie broni Szmatuła. Póki co bramkarz Piasta rozgrywa świetne zawody.

44'

Celne dośrodkowanie Adama Mójty w pole karne, ale poślizgnął się Paweł Brożek, piłka nie dociera do żadnego z piłkarzy.

42'

Ogromne gwizdy na stadionie Wisły. Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego, który zdaniem arbitra faulował jednego z gości.

42'

Duża kontrowersja w polu karnym Piasta. Mateusz Zachara odebrał piłkę Hebertowi, wydawało się, że obrońca ratował się faulem w szesnastce, ale sędzia uznał inaczej.

40'

Petarda Bobana Jovicia sprzed szesnastki i wyśmienita interwencja Jakuba Szmatuły! Doskonale spisał się najlepszy bramkarz poprzedniego sezonu Ekstraklasy!

37'

Mecz kontrolują Wiślacy, ale nie ma to przełożenia na dogodne szanse bramkowe. Tych było naprawdę niewiele, dobrze spisuje się cała defensywa gości.

35'

Podobnym faulem odpowiada Richard Guzmics. Wciąż bezbramkowo w Krakowie.

33'

Marcin Pietrowski niezwykle ostro fauluje Krzysztofa Mączyńskiego w środkowej strefie boiska. Tym razem bez kary indywidualnej dla byłego piłkarza Lechii Gdańsk.

31'

Kilka strzałów w jednej akcji oddali goście, ostatecznie po uderzeniu Michała Masłowskiego piłka opuszcza linię końcową w bezpiecznej odległości od bramki.

29'

Rzut rożny dla Wisły po zablokowanym dośrodkowaniu Adama Mójty. Bardzo groźny strzał głową oddaje Richard Guzmics, z trudem broni Szmatuła.

27'

Celne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Patrika Mraza, ale strzał Macieja Jankowskiego był daleki od ideału. Od bramki Michał Miśkiewicz.

25'

Biała Gwiazda długo utrzymuje się z piłką w środku pola. W końcu odbiera ją Piast, gospodarze ratują się faulem.

23'

Mocny strzał z dystansu Arkadiusza Głowackiego, dobre, niesygnalizowane uderzenie, z trudem broni Szmatuła!

21'

Faulowany Richard Guzmics, ale wydawało się, że sędzia mógł już puścić tę akcję, piłka dotarła już do niepilnowanego Patryka Małeckiego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, celną główkę broni Jakub Szmatuła.

19'

Dośrodkowanie z 40 metrów w wykonaniu Arkadiusza Głowackiego na głowę Pawła Brożka, doświadczony snajper oddaje strzał, ale jest on bardzo niecelny. Po chwili znów do strzału dochodzi były reprezentant Polski, ale uderza tylko w boczną siatkę!

17'

Maciej Jankowski złapany na spalonym po podaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła. Decyzja arbitra była jak najbardziej prawidłowa.

15'

Adam Mójta zabrał się z piłką aż pod linię końcową, wywalczył jedynie aut przy linii pola karnego, jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

13'

Katastrofalny strzał Pawła Brożka. Dogodna, wręcz stuprocentowa szansa gospodarzy, doświadczony napastnik minął obrońcę w polu karnym, by uderzyć bardzo niecelnie, do tego zbyt lekko.

11'

Bardzo długo do wyrzutu z autu przygotowywał się Boban Jović, by posłać piłkę... niecelnie, po chwili wraca ona poza linię boczną.

9'

Świetne zagrania przez całe boisko do Patryka Małeckiego, skrzydłowy Wisły w charakterystyczny dla siebie sposób wszedł w pole karne z lewej strony, ale dośrodkował piłkę bardzo niecelnie.

7'

Bardzo podobna sytuacja po drugiej stronie boiska, 16 metrów od linii bramkowej interweniuje Michał Miśkiewicz.

6'

Jakub Szmatuła wychodzi z bramki na około 25 metrów, wykonał efektowną interwencję wybijając piłkę spod nóg Pawła Brożka, przy okazji był faulowany.

5'

Dobrze w pole karne z piłką zabrał się Mateusz Zachara, zdecydował się na podanie do Patryka Małeckiego, pomocnik Białej Gwiazdy nie zdołał dobiec do podania kolegi.

4'

Nieudane zagranie głową Macieja Jankowskiego, który nie zdołał rozprowadzić akcji swojego zespołu. Piłka pod nogami bramkarza Wisły Kraków.

3'

Aut dla Piasta przy linii końcowej po pewnej interwencji Arkadiusza Głowackiego. Okazja została jednak zmarnowana, arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Wisły jednego z piłkarzy Piasta.

2'

Pierwsza akcja Wisły przerwana przez Aleksandara Sedlara. Odpowiadają goście, ale długie podanie pada łupem Michała Miśkiewicza.

1'

Zaczynamy spotkanie w Krakowie, przy piłce Wisła Kraków!

20:27

Bohaterowie dzisiejszego widowiska wychodzą z tunelu na murawę stadionu przy Reymonta!

20:26

W Krakowie zameldowała się niewielka grupa kibiców Piasta Gliwice.

20:22

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

20:17

W Krakowie pada deszcz, mamy nadzieję, że nie wpłynie to na jakość widowiska.

20:15

Wisła i Piast nie wygrały w lidze od lipca! Kto dziś przełamie tę złą passę?!

20:09

Rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Freitag, Dominik Budzik, Josip Barisić, Paweł Moskwik, Gerard Badia, Tomasz Mokwa i Edvinas Girdvainis.

20:07

Rezerwowi Wisły Kraków: Łukasz Załuska, Rafał Pietrzak, Alan Uryga, Krzysztof Drzazga, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartosz i Petar Brlek.

20:05

Do meczu pozostało coraz mniej czasu, podajmy więc rezerwowych obu drużyn.

20:03

Frekwencja pod Wawelem na 30 minut przed pierwszym gwizdkiem.

20:00

Mamy już także zestawienie gości!

19:51

Znamy już skład drużyny gospodarzy, znajduje się on w panelu po prawej stronie serwisu.

19:49

Witamy serdecznie, już za 40 minut zaczyna się mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice! Relację na żywo prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.