Niedziela, 18 września 2016, godz. 15:30

Koniec meczu. Lechia wygrywa 2:1.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty.

89'

Mogło byc już 3:1. Lechici wyraźnie zaskoczeni kontrą Lechii. Strzelał Marco Paixao. Obok bramki.

88'

Lechia szybko wywalczyła sobie korner. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

86'

Trochę akcja z niczego - ale za to jaka skuteczna. Michał Chrapek otrzymał niepozorne podanie w pole karne i uderzył na bramkę. Błąd Buricia.

86'

GOL! Michał Chrapek daje prowadzenie Lechii Gdańsk w samej końcówce.

86'

Świetna interwencja Milinkovicia-Savicia po dośrodkowaniu Jevticia z rogu.

85'

Prostopadłe podanie Jevticia w kierunku Robaka odczytał Wawrzyniak i zahamował ich zamiary.

83'

Rzut rożny gości nie zagroził zbytnio bramce Milinkovicia-Savicia.

82'

Szybka kontra Formelli zakończona podaniem do Jevticia. Ten popędził skrzydłem i wywalczył korner.

81'

PróOgromny chaos pod bramką Lecha nie przełożył sie na ani jeden strzał. Skutecznie grają dzisiaj obrońcy Kolejorza.

81'

Próbowała Lechia i naprawdę sporo działo się na połowie Kolejorza. Trochę podań, nieco przepychanek, ale Burić nie musiał interweniować

81'

Lukas Haraslin zastąpił Rafała Wolskiego. To ostatnia zmiana w tym meczu.

80'

Jevtić Formella usiłowali skonstruowac coś na skrzydle ale w końcu podali do Majewskiego. Ten szybko stracił piłkę.

75'

Roszada również w Lechii. Michał Chrapek za Milosa Krasicia

74'

Ostatania zmiana w szeregach gości. Do boju ruszył Dariusz Formella a zastąpił Macieja Makuszewskiego.

74'

Peszko uciekł obrońcom, lecz uderzył bardzo niecelnie.

73'

Rzut rożny wykonywany przez Jevticia nie przyniósł strzału na bramkę Lechii.

72'

Jevtić środkiem boiska. Odebrał piłkę i skierował na skrzydło. Jego koledzy wywalczyli korner.

70'

Druga zmiana w szeregach Lecha. Darko Jevtić za Szymona Pawłowskiego.

69'

Samotna akcja Pawłowskiego. Wyminął kilku defensorów, wpadł w pole karne, oszukał Wolskiego i uderzył na bramkę. Golkiper Lechii na posterunku

69'

Lech mógł już prowadzić. świetne zachowanie Robaka w polu karnym Lechii po podaniu Makuszewskiego. Futbolówka zamiast spocząć w siatce, uderzyła jednak w poprzeczkę

68'

Fajny rajd Flavio. Chciał zakończyć go dośrodkowaniem do Wolskiego, ale piłka nie do końca poleciała tam gdzie sobie tego zamarzył. Spokojnie Burić.

67'

Majewski z dystansu. Strzał bardziej do statystyk, niż taki który można było zamienić na gola.

65'

Pawłowski wypracował fajną sytuację swemu zespołowi. Podał na lewe skrzydło do Makuszewskiego. Ten jednak przesadził z siłą i jego próba dośrodkowania zakończyła się stratą.

63'

Po kontuzji na murawę powraca Sławomir Peszko. Zmienił Grzegorza Kuświka.

62'

Fajnie bokiem przedarł się Makuszewski. Pod polem karnym skierował piłkę do Majewskiego, ale ten szybko ją stracił.

60'

Radosław Majewski zastąpi na ostatnie pół godziny Macieja Gajosa.

60'

Po rajdzie Kędziory prawą stroną z dystansu Robak. Daleko od światła bramki.

58'

Makuszewski bez kłopotu oszukał Wawrzyniaka i wrzucił piłke w pole karne. tam jednak odebrał ją Nunes.

57'

Po wrzutce Makuszewskiego, głową szczęscia szukał Robak. Na drodze stanęła mu jednak wybitna interwencja Milinkovicia-Savicia.

54'

Ostatnie minuty to wymiana podań w środku boiska. Bez sytuacji dla którejkolwiek ze stron.

54'

Słabo wykonany rzut wolny. Prosto w mur.

53'

Szybki kontratak Lecha zakończony faulem na Gajosie. Będzie rzut wolny.

52'

Kuświk miał fajną okazję na oddanie strzału. Po wrzutce Krasicia uprzedził go jednak Burić.

51'

Po błedzie Kadara, z okolicy linii pola karnego próbował Marco Paixao. Jego uderzenie minęło sie jednak z bramką.

50'

Lechia lepiej weszła w tę połową. Właśnie sunęła z kolejnym atakiem. Znowu rzut rożny. Nie zakończony został on jednak strzałem.

48'

Lechiści popędzili z akcją, wdarli się w pole karne, lecz tam na zbyt wiele nie pozwolił im Tetteh.

47'

Wolski z rzutu wolnego. Nad bramką.

46'

Lechia - LechLechia - Lech

46'

Tomasz Kędziora z żółtą kartką za faul na własnej połowie.

45'

Lechia rozpoczeła drugie 45 minut. Oba zespoly bez zmian.

16:16

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Po krótkim rozegraniu z Wolskim, Flavio z daleka. Niecelnie. Bardzo niecelnie.

45'

Kolejne błędy obrony Lecha sprawiły, że pod bramka Buricia zrobiło się naprawde gorąco. Futbolówka długo tam krążyła, ale lechistom nie udało sie wpakowac jej do siatki.

43'

Lechici w natarciu. Fajnie w tym spotkaniu wygląda Robak, Nieźle radzi sobie w rozegraniu i ma duży udział w konstruowaniu kolejnych akcji. Przebił się środkiem boiska, wymienił podania z Kędziorą oraz Gajosem, ale nie zaskoczył defensorów z Gdańska.

41'

Po rzucie rożnym nie padł strzał na bramkę Milinkovicia-Savicia.

41'

Kolejny atak poznaniaków. Stracony gol nie podłamał ich ambicji i od razu ruszyli do przodu Po akcji lewą stroną duetu Pawłowski-Robak wywalczono korner.

40'

Goście prowadzili bardzo krótko. Szybka akcja Lechii i rzut rożny. Z rogu dośrodkowywał Milos Krasić. Posłał piłkę do Marco Paixao. Ten uderzył prosto w Jasmina Buricia. Futbolówka odbiła się od golkipera Lecha i ponownie wpadla pod nogi Portugalczyka. Drugiej okazji już nie zmarnował.

38'

GOL! Wyrównanie Lechii. Marco Paixao z najbliższej odległości.

35'

Akcja skrzydlem Makuszewskiego zakończona dośrodkowaniem w pole karne. Tam na piłkę czekał już Marcin Robak. Świetnie ją przyjął i mocnym strzałem zaskoczył Milinkovicia-Savicia.

35'

GOL! Marcin Robak daje prowadzenie gościom!

32'

No na razie trzeba przyznać, że na boisku w Gdańsku nie dzieje się zbyt wiele - proste błędy uniemożliwiają obu zespołom skonstruowanie czegokolwiek poważniejszego.

29'

Lech na chwilę zamknął lechistów w ich polu karnym. Ogromne zamieszanie, trochę przepychanek ale bez strzału.

28'

Pawłowski środkiem obiska po czym podał na skrzydło do Robaka. Ten szybko stracił piłkę

25'

Tempo spotkania w ostatnich minutach nie porywa. Nie dzieje się wiele, a futbolówka krąży głównie w środku pola.

22'

Marco Paixao próbował centrować z lewej strony, ale jego zamiary odczytał Burić

21'

Robak złapany na pozycji spalonej po podaniu Pawłowskiego.

18'

Slavchev próbował z bardzo bardzo daleka. Delikatnie - bez problemu Burić.

15'

Delikatny strzał Makuszewskiego z prawej strony nie miał prawa zaskoczyć Milinkovicia-Savicia.

13'

Kompletnie nieudany rzut wolny w wykonaniu Wolskiego. Piłka poleciała w pole karne, lecz nie zasiała tam spustoszenia. Wręcz przeciwnie - przejęli ją poznaniacy.

13'

Tamas Kadar z żółta kartką za faul na Flavio.

12'

Lechia wychodziła z nieśmiałym atakiem, lecz na pozycji spalonej dał sie złapać Kuświk.

11'

Rzut rożny wykonywał Gajos. Futbolówka poleciała w pole karne, a najlepiej wyszkoczył do niej Robak. Jesto strzał okazał się jednak niecelnym.

10'

Od jakiegoś czasu futbolówka krązy w środku pola między nogami zawodników obu zespołów. W końcu nieco do przodu wyszli lechici. Robak wywalczył korner.

8'

Mocny strzał Flavio z dystansu. Daleko od bramki.

6'

Odważne wyjście Milinkovicia-Savicia powstrzymał Robaka przed dojsciem do piłki, która zmierzała w jego stronę po kopnięciu Pawłowskiego.

4'

Robak otrzymał długie podanie i wypuścił prawą stroną Makuszewskiego. Ten jednak nie poradził sobie z defensorami gospodarzy.

3'

Sporo chaosu pod bramką Lechii. Futbolówka długo krążyła tam pod nogami piłkarzy. Uparcie, mimo prób Robaka oraz Gajosa nie zdążała jednak w kierunku siatki.

2'

Makuszewski po podaniu Tetteha próbował prawą stroną. Zagrał w pole karne, ale jego poczynania przewidzieli gospodarze.

1'

Szybki atak skrzydłem Krasicia, przebił się pod samą linię końcowa, lecz tam zahamował go już Kadar.

00'

I rzuszyli! Od środka Robak.

15:28

Za nami już przywitanie kapitanów - Milosa Krasicia oraz Łukasza Trałki i losowanie stron. Zaraz zaczynamy!

15:27

Arbiter główny, Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

15:10

Rezerwowi Lech: 30. Matus Putnocky - 2. Robert Gumny, 10. Darko Jevtić, 20. Dariusz Formella, 24. Dawid Kownacki, 26. Maciej Wilusz, 86. Radosław Majewski.

15:06

Rezerwowi Lechia: 77. Damian Podleśny - 5. Steven Vitoria, 17. Lukas Haraslin, 20. Michał Chrapek, 21. Sławomir Peszko, 38. Milen Gamakow, 41. Paweł Stolarski.

14:58

W Gdańsku Lech będzie musiał pokazać pazur. Lechia to zgrany i ciekawy zespół. Punktuje równo. Nic dziwnego, że po meczu z Jagiellonią Białystok zagościła na fotelu lidera. Potem go straciła, bo sensacyjnie przegrała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. To spotkanie przerwało długą serię wygranych meczów u siebie. Sięgała ona do listopada zeszłego roku i tym samym… ostatniego domowego meczu z Lechem Poznań (0:1).

14:52

Lech powoli wychodzi z dołka. Nowy trener Nenad Bjelica tchnął ducha w drużynę. Mecz z Pogonią został wygrany pewnie (pomimo rzutu karnego, którego zmarnował Łukasz Zwoliński). Kluczowa decyzja? Zdaje się, że rezygnacja z jednego defensywnego pomocnika, Łukasza Trałki, na rzecz dodatkowego atakującego. Znowu było dzięki temu tempo, polot, ale i walka. O nią zabiegali szczególnie kibice. Na ogrodzeniu wywiesili transparent w języku chorwackim – do Bjelicy: „Nie chcemy gwiazdeczek, tylko wojowników”.