Ruch ChorzówRuch Chorzów
0 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
94'

Koniec meczu Termalica zwycięża w Chorzowie i tym samym zasiada na fotelu lidera.

93'

Ruch wciąz próbuje i próbuje, ale tak naprawdę nie przekłada się to na strzały na bramke.

92'

do końca pozostały minuty, ale Ruch się nie poddaje. Piłka nie wychodzi z połowy Termaliki, a Niebiescy wciąż nacierają. Wcale nie wyglądaja jakby grali w dziesiątkę.

90'

Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty.

90'

Piotr Ćwielong także zobaczył żółtą kartką.

90'

Bartłomiej Babiarz jeszcze z żółta kartką.

89'

Końcówka tego spotkania nie nalezy do najbardziej porywających. Dużo wymian podań w środku pola.

86'

A Wojciech Kędziora ujrzał żółta kartkę.

85'

Po rzucie rożnym świetnie interweniowali defensorzy Termaliki. Jeszcze jeden korner.

84'

Ćwielong z dystansu. Świetnie Pilarz.

83'

W ostatnich minutach futbolówka raczej leniwie toczy się w środku pola. Częściej znajdują się przy niej chorzowianie, ale wciąż bez większego efektu.

81'

Bardzo bardzo niecelny strzał Guilherme z dystansu. Futbolówka poszybowała na puste trybuny.

80'

Świetne wybicie Ćwielonga i kolejny rzut rożny.

78'

Babiarz wybirgł z kolejna kontrą. Skierował piłkę w pole karne, lecz Stefanika ubiegł Grodzicki. tylko rzut rozny.

78'

To powinien być gol dla Termaliki! Trzech na jednego wyszli z kontratakiem niecieczanie. Po podaniu z lewej strony w sytuacji sam na sam z Lechem znalazł sie Kędziora. Nie trafił do pustej bramki.

75'

Ostatnia roszada w szeregach Niebieskich. Miłosz Przybecki za Kamila Mazka.

75'

Ruch nieco nieśmiało ruszył do przodu. Skrzydłem Mazek. Zawalczył trochę pod polem karnym, lecz nieskutecznie.

74'

Vladislavs Gutkovskis zastąpiony przez Wojciecha Kędziorę.

72'

Rzut rożny dla nieciecza. Z problemami ale skutecznie wybili ją chorzowianem.

71'

Długie podanie Gergela w kierunku Stefanika. ten uderzył z pola karnego, ale na drodze piłce stanął powracajcy Konczkowski.

70'

Ćwielong miał okazję wykonywać rzut wolny, lecz jego dośrodkowanie nie mogło nawet przynieść strzału.

70'

Dośrodkowania z prawej strony nie odebrał Gutkovskis. Akcja termaliczan spaliła na panewce.

68'

Samuel Stefanik zastąpił Jakuba Wróbla. To pierwsza zmiana w zespole Termaliki.

66'

Martin Konczkowski z żółta kartką za faul w środku boiska.

63'

Urbańczyk z dystansu. Mocno i w światło bramki, ale fantastyczną interwencją popisał się Pilarz.

61'

Jakub Arak na ostatnie pół godziny gry zastąpi Eduardsa Visnakovsa.

60'

Visnakovs zawalczył w polu karnym niecieczan, lecz niewiele z tego wynikło. Szybko stracił piłke.

59'

Świetnie we własnym polu karnym zachował się Koj, który uprzedził dochodzącego do piłki Gutkovskisa.

58'

Lech świetnie wybł piłkę po dośrodkowaniu z rogu w wykonaniu Guilherme.

56'

Patryk Lipski ukarany żółtym kartonikiem.

54'

Strzał z dystansu Jovanovicia. Z daleka uderzył w światło bramki, leccz futbolówkę spokojnie wyłapał Lech.

53'

Strzał Jovanovicia zablokowany przez Lipskiego. Pomocnik Słoni uderzał po dośrodkowaniu z korneru.

51'

Po rzucie rożnym w wykonaniu Lipskiego, piłke pewnie wybił Pilarz.

50'

Sporo chaosu pod bramką Termaliki. Ruch nie próżnuje, lecz nie wymienia kolejnych akcji na gole.

49'

Długie podanie Putivceva nie zmierzało w pole karne. Akcja Termaliki zakończona zanim się jeszcze rozpoczeła

48'

I znowu Termalica. Lewe skrzydło nie próżnuje. Defensorzy chorzowian nie dają się jednak bynajmniej zaskoczyć

46'

Ruch mógł wyrównać zaraz po wznowieniu gry. Szybka akcja Visnakovsa prawą stroną. Uderzał z pola karnego. Obok słupka.

45'

Druga część gry rozpoczęta.

45'

Koniec pierwszej połowy. Termalica prowadzi jedną bramką, ma też jednego zawodnika więcej na boisku.

45'

Do dośrodkowania z rzutu wolnego w wykonaniu Lipskiego najwyzej wyskoczyli defensorzy z Niecieczy.

44'

Za faul na Mazku, kartkę ujrzał Guilherme.

43'

Jeszcze rzut wolny dla gości. Uderzenie Gergela wybronił jednak Lech.

42'

Długie podanie w kierunku Gutkovskisa. Faulem zahamował go Marcin Kowalczyk. Czerwona kartka!

39'

Skrzydłem pomknął Kowalczyk, po czym podał do Lipskiego. Ten dośrodkował pod bramkę, ale piłki dobrze nie przyjął sobie Ćwielong.

39'

Babiarz z lewej strony w pole karne, do Wróbla. Ten jednak nie uderzył celnie.

37'

Kolejny rzut rożny dla Ruchu i ponownie strzał głową Kowalczyka. tym razem słupek.

37'

Po rzucie rożnym z linii pola karnego głową uderzył Kowalczyk. Kolejna skuteczna interwencja Pilarza.

36'

Wreszcie celny strzał na bramkę Termaliki. Z bliska uderzał Ćwielong, lecz trafił prosto w Pilarza. Strzałem wykończył akcję Mazka.

35'

Po fajnym przejęciu Ćwielonga, dośrodkowywał Koj. Delikatnie.

34'

Prawym skrzydłem przebił się Mazek, dobiegł praktycznie do linii końcowej, po czym wycofał piłkę do nadbiegającego Konczkowskiego. Dośrodkowanie obrońcy odebrane przez Pilarza.

33'

Szybszy kontratak Gutkovskisa zakończony niecelnym strzałem.

30'

Nieco do przodu pognał Ruch. Piłka chwilę pokręciła się na połowie niecieczan, ale nie stworzyła tam większego chaosu.

28'

Patryk Fryc z żółta kartką za faul w środku pola.

28'

Gol nie zmienił obrazu gry. Akcje nadal toczą się niezwykle leniwie.

26'

Gutkovskis musiał na chwile opuścić boisko z powodu urazu. Wydaje się jednak, że już za chwilę na nie powróci.

24'

Mocne dośrodkowanie Kupczaka z prawej strony prosto pod bramkę Lecha. Futbolówka poleciała na głowę Gutkovskisa, a ten nie zmarniwał tej sytuacji.

23'

GOL! Na prowadzenie po trafieniu Vladislavs Gutkovskisa wychodzi Termalica!

22'

Gergel złapany na pozycji spalonej. Próbował wyjść prawym skrzydłem, lecz niejako uniemozliwił mu to arbiter.

20'

Visnakovs oddał delikatny strzał głową. Bez zagrożenia na bramce Pilarza.

20'

Szybka zmiana w zespole Ruchu. Najprawdopodobniej wymuszona kontuzją. Murawę opuścił Łukasz Surma, a w jego miejsce Bartosz Nowak.

19'

Nie oszukujmy się - wiele się przy Cichej dzisiaj nie dzieje. I nie chodzi tutaj jedynie o brak kibiców oraz dopingu. Również i na murawie tęskno za porywającymi akcjami, szybszymi atakami czy strzałami.

16'

Rzut wolny dla niecieczan. Z dobrych 30 metrów. Futbolówka poleciała w pole karne, lecz bardzo niecelnie uderzył ją Putivcev.

14'

Fajna akcja Gergela skrzydłem. Uciekł obrońcom i idealnie dośrodkował piłkę w pole karne. Czający sie tam Gutkovskis się z nią minął, czym zażegnał zagrożenie pod bramką Lecha.

14'

Wreszcie szybsza akcja Niebieskich. Rozpoczął ją Mazek i on też starał się wykończyć. Podczas gdy piłka po kopnięciu Lipskiego toczyła sie w jego kierunku, arbiter dostrzegł pozycję spaloną.

13'

Wielkiego otwarcia w tym meczu nie obserwujemy. Dziennikarze na trybunie prasowej nie zostali wciśnięci w fotele. Szczerze mówiąc jak dotad nie działo się zbyt wiele, a futbolówka krązyła głównie w okolicach linii środkowej

10'

Visnakovs czaił się pod polem karnym i otrzymał podanie ze środka boiska. Jego starcie z Osyrą zakończyło sie jednak porażką.

10'

Po podaniu Lipskiego do piłki próbował dojść Urbańczyk, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go przed tym Guilherme.

9'

Ponownie spokojna interwencja Lecha. Młody golkiper nie musi się zbytnio wysilać jak na razie. Inna sprawa, że stojący po drugiej stronie boiska Pilarze nie miał jeszcze okazji dotknąć piłki.

7'

Kolejne minuty futbolówka spędziła w środku pola krążąc między nogami kolejnych zawodników. Tempo tego spotkania jak na razie jest nadzwyczaj leniwe.

5'

Gutkovskis spróbował ataku skrzydłem. Pewnie zahamowany jednak przez Konczkowskiego.

5'

Bardzo nieśmiały atak niecieczan zakończony strzałem z dystansu Gutkovskisa. Nie mogło to zagrozić bramce chorzowian.

3'

Pierwszy nieśmiały strzał na bramkę Lecha. Piłka nadleciała z prawej strony, lecz golkiper Ruchu nie miał z nią najmniejszych problemów.

2'

Doprawdy dziwnie ogląda się mecz przy pustych trybunach. Atmosfera jak na ligach okręgowych - słychać okrzyki trenerów oraz uwagi wymieniane przez zawodników.

2'

Zaczęło się niepozornie. Od wymiany podań przez zawodników Ruchu na własnej połowie. Piłkę przejęli jednak goscie jednak i oni zatrzymali się raczej w środku boiska.

00'

Niebiescy rozpoczęli 9. kolejkę LOTTO Ekstraklasy.

17:58

Przywitanie kapitanów - Rafała Grodzickiego oraz Bartłomieja Babiarza już za nami. Do rozpoczęcia ostatnie chwile

17:57

Arbiter główny - Paweł Gil wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

17:50

W zeszłym roku ze starć z Termaliką zawsze zwycięsko wychodzili Niebiescy. Najpierw pokonali ich u siebie aż 4:1, by zimą na wyjeździe skromnie wygrać po trafieniu Kamila Mazka. Czy młody pomocnik dzisiaj ponownie wpisze się na listę strzelców?

17:48

Piłkarze obu zespołów zakończyli już rozgrzewki. Teraz spędzą ostatnie chwile w szatni a już za nieco ponad dziesięć minut ruszą do boju.

17:48

Ruch znajduje się trochę niżej w ligowej tabeli. Z jedenastoma oczkami zebranymi w poprzednich ośmiu kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce. Tyle samo punktów maja siódma Wisła Płock oraz ósmy Lech. Czy Niebieskim uda się ich dzisiaj przeskoczyć?

17:46

Faworytem tego spotkania wydaje się być Termalica. To zespół który wyjątkowo udanie wszedł w aktualne rozgrywki. Mając na swym koncie 16 punktów piastuje aktualnie trzecią pozycję w tabeli. Od fotelu lidera dzieli ich jedynie słabszy bilans bramkowy. Jeżeli przy Cichej zdobędą choć punkt przynajmniej na kilka godzin staną się liderem.

17:41

Mecz odbędzie sie bez udziału publiczności. Przy Cichej naprawdę będzie cicho.

17:40

Już za nieco więcej niż dwadzieścia minut rozbrzmi premierowy gwizdek 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Ta tura rozgrywek rozpocznie się przy Cichej w Chorzowie, gdzie lokalny Ruch podejmie Bruk-Bet Termalicę. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, zwłaszcza że oba zespoły znajdują się ostatnio na fali wznoszącej.