Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
4 : 0
Korona KielceKorona Kielce
17:21

W pełni zasłużona wygrana Górnika. Gospodarze zwłaszcza w drugiej połowie byli zdecydowanie lepsi i wykorzystali fatalne błędy w defensywie kielczan. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

Koniec meczu!

90'

Dwie minuty doliczył arbiter do drugiej połowy

87'

Spokojny fragment meczu, żadna ze stron nie forsuje tempa

85'

A Grzelczak wchodzi za Śpiączkę

84'

Vanja Marković zmienia Sekulskiego

83'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bonin zgrał piłkę do Jurišy a ten mocnym uderzeniem pokonał Gostomskiego!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Juriša i 4:0!

81'

Drewniak oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od Wierchowcowa i minęła bramkę

80'

Pitry skiksował oddając strzał sprzed pola karnego i Gostomski mógł interweniować bez żadnego kłopotu

79'

Drewniak! Niezła próba z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę!

78'

Nabil Aankour wylatuje z boiska! Zawodnik Korony taktycznie faulował Leandro i dostał za to drugą żółtą kartkę!

76'

Pitry wchodzi na boisko i zmienia Piesia

75'

Korona już chyba pogodziła się z porażką, kompletnie oddała rywalom pole do gry. Ci spokojnie rozgrywają piłkę, ale daleko od pola karnego rywala

72'

Śpiączka minął w polu karnym Wierchowcowa, ale już strzał jaki oddał był kompletnie nieudany i Gostomski złapał futbolówkę

70'

Gabovs dośrodkował z prawej strony boiska, a Danielak wybił piłkę głową

68'

Kallaste teraz bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, ale będący na czystej pozycji, niepilnowany Sekulski nie trafił w piłkę

66'

Kallaste oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale nie trafił nawet w bramkę

64'

Żółta kartka dla Danielewicza za faul na Sekulskim

62'

Kiełb chciał zaatakować lewą stroną boiska, ale był złapany na spalonym

60'

Śpiączka! Kolejny groźny strzał napastnika Górnika, tym razem broni Gostomski!

58'

I Kiełb za Palancę

58'

Podwójna zmiana w Koronie. Cebula za Pilipczuka

56'

Po błędzie obrony kielczan Śpiączka otrzymał w polu karnym futbolówkę i przelobował Gostomskiego!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0, Śpiączka!

54'

Bonin próbował oddać strzał sprzed szesnastki, ale tym razem został zablokowany

53'

Dejmek zagrał piłkę z rzutu wolnego z około połowy boiska, ale zrobił to fatalnie. Błyskawicznie przejął ją Górnika

51'

Żółta kartka dla Aankoura

49'

Wracamy do gry

48'

Aankour i Danielewicz zderzyli się w środkowej strefie boiska i potrzebują pomocy lekarskiej

46'

I zaczynamy druga połowę

16:19

Uffff. Dobrze, że coś drgnęło w około 25. minucie, bo do jej momentu spotkanie było naprawdę fatalne, a później było już naprawdę nieźle. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie tak, jak w ostatnich dwudziestu minutach pierwszej

45'

I teraz ją zakończył

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

Hernandez doznał jakiegoś urazu i schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się Jurisa

43'

Komor starł się w polu karnym z Sekulskim, ale arbiter uznał, że nie było faulu i nie podyktował jedenastki

40'

Korona stara się odrobić straty! Ładna akcja w polu karnym przeciwnika, Sekulski podał do Aankoura, a ten uderzył mocno, ale wprost w bramkarza

39'

Grzelak dośrodkował z tego rzutu wolnego, a Prusak bez problemu złapał piłkę

37'

Leandro faulował jednego z rywali na własnej połowie boiska

35'

Znowu CUDOWNY gol Bonina! Pomocnik Górnika przyjął sobie piłkę przed polem karnym, uderzył z powietrza i nie dał szans bramkarzowi! Aż strach pomyśleć, jaka będzie kolejna jego bramka!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bonin x2! 2:0!

33'

Grzelak faulował Hernandeza

32'

Można być jednak groźnym bez przedostania się w pole karne rywala. Piłka po uderzeniu Pilipczuka sprzed szesnastki odbiła się od słupka!

31'

Korona wciąż pogrążona w chaosie ma problem z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika.

29'

Co za bramka! Były zawodnik Korony Kielce zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a piłka poleciała w samo okienko! Warto było czekać na takiego gola

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Grzegorz Bonin, 1:0!

27'

Jest i strzał! Hernandez świetnie podał prostopadle do Śpiączki, a jego strzał kapitalnie zatrzymał Gostomski!

25'

Palanca zagrał z rzutu wolnego prosto w jedynego zawodnika ustawionego w murze. Eh, gdybyśmy oglądali tyle strzałów, co kartek...

23'

I kolejna żółta kartka, tym razem dla Hernandeza za faul na Gabovsie

21'

Żółta kartka dla Śpiączki za atak łokciem na Wierchowcowa

20'

No, w końcu zrobiło się ciekawie! Bonin oddał strzał z dystansu i pomylił się nieznacznie, piłka wylądowała w bocznej siatce.

20'

Stałe fragmenty gry nie są najmocniejszym punktem obu zespołów w tym spotkaniu. Kolejna wrzutka w pole karne Korony z rzutu wolnego nie przyniosła żadnego efektu.

17'

Gospodarze mieli przed chwilą rzut rożny, ale jeden z obrońców Korony spokojnie wybił dośrodkowaną futbolówkę

15'

Możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nie było to najbardziej porywające piętnaście minut tego weekendu. Obie ekipy grają bardzo niedokładnie i nie stwarzają praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką rywala

13'

Możdżeń zdecydował się na strzał sprzed szesnastki, ale na jego nieszczęście obrońca zdecydował, że nic z tego nie będzie i go zablokował.

12'

Żółta kartka dla Drewniaka za taktyczny faul na Możdżeniu

12'

Leandro dośrodkowywał z lewej strony, ale jego z kolei skutecznie powstrzymał Możdżeń

10'

Sekulski próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale Gerson skutecznie go zablokował

8'

Śpiączka starał się zagrać prostopadłą piłkę do Hernandeza, ale zrobił to nie dokładnie. Teraz akcję starają się konstruować goście

6'

Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, a Dejmek oddał strzał głową. Prusak spokojnie złapał futbolówkę

5'

Sekulski został faulowany na połowie rywala

4'

Dużo walki w środku pola oglądamy w pierwszych minutach tego spotkania. Obu ekipom brakuje dokładności i błysku w rozegraniu akcji

2'

I już mamy pierwszy strzał na bramkę. Drewniak dośrodkował z rzutu wolnego, a Śpiączka zdecydował się na uderzenie głową, jednak było ono niecelne

1'

Pan Krzysztof Jakubik daje znak i zaczynamy

15:26

Górnik w Lublinie wygrał tylko raz, 1:0 z Legią Warszawa. Czy teraz poprawią się pod tym względem? Piłkarze obu zespołów już powoli meldują się na murawie!

15:14

Tymczasem mamy zmianę jeszcze przed meczem. Bartosz Rymaniak ma kontuzję i jego miejsce na prawej obronie kielczan zajmie Vladislavs Gabovs

15:09

15:08

Obie ekipy grały ze sobą jak dotąd całkiem często, bo 31 razy. Więcej zwycięstw, 14, mają dzisiejsi gospodarze. Remisem ich spotkania kończyły się pięciokrotnie, Korona wygrywała 12 razy. Bramki? 43:38 dla Górnika.

15:01

Trzy ostatnie mecze dla obu drużyn były niemal zupełnie odmienne. Koroniarze zdobyli komplet punktów, a ich rywale nie wygrali ani razu. Czyja seria się dzisiaj zakończy?