Poniedziałek, 12 września 2016, godz. 18:00
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 2
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:55

Śląsk został rozstrzelany przez... swojego byłego zawodnika. Pepe Ćwielong zdobył dwie bramki, jedną odpowiedział Morioka i mecz zakończył się wygraną chorzowian. Śląsk był słabszy, nie miał atutów z przodu, przynajmniej do wejścia Riery, Engelsa i Romana, którzy dają nadzieję, że we Wrocławiu będzie lepiej.

94'

Koniec meczu! Ruch zasłużenie wygrywa we Wrocławiu 2:1.

92'

Celeban ratuje Śląsk po ładnej akacji Ruchu.

90'

Przybecki za Mazka.

88'

Urbańczyk z dystansu sprawdził czy Pawełek jest na posterunku.

87'

Dwali zatrzymuje kontrę Ruchu i kartka dla Gruzina.

83'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Arak za Visnakovsa.

82'

Strzela Engels, ale nad bramką Ruchu.

81'

Visnakovs w trybuny.

80'

Koj fauluje Engelsa i kartka dla piłkarza Ruchu.

79'

Piekna akcja Śląska. Riera - Morioka - Engels i strzał Romana w nogi obrońców.

76'

Morioka pewnie po ziemi!

75'

Kartka dla Grodka za dyskusję.

75'

Riera ponownie pokazuje się na czystej pozycji i Lech fauluje napastnika Śląska.

74'

Karny dla Śląska.

72'

Dobrze się pokazał Riera, ale jego dośrodkowanie w nogi stoperów.

69'

Wreszcie schodzi beznadziejny Alvarinho, a za niego debiutuje Roman.

68'

Kartka dla najsłabszego na boisku Alvarinho. Najpierw przegrał pojedynek z Mazkiem, faulował i odkopnął piłkę.

66'

Akcja Mazka, ale Pawelec wybija piłkę. Po chwili strzela Ćwielong, ale zostaje zablokowany.

63'

A za grającego dobry mecz Bilińskiego Sito Riera.

63'

Engels za Madeja. Wreszcie...

61'

Mazek uciekł skrzydłem i zagrał do Visnakovsa, ale strzał napastnika zablokował Celeban.

60'

Biliński powalczył o piłkę i strzał oddał Stjepanović. W ręce Lecha.

57'

Ćwielong blisko skompletowania hat-tricka. Wrzutka z prawej strony i Pepe strzela głową ponad bramką.

53'

Jak padła bramka: dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia przed pole karne gdzie stoi Ćwielong, skrzydłowy przyjmuje i pakuje piłkę po ziemi do siatki Śląska.

52'

Pepe Ćwielong po raz drugi!

50'

Błąd obrońców Ruchu i Morioka uderza z powietrza zza pola karnego. Nad bramką.

49'

Biliński próbował przedłużyć piłkę do Morioki po wrzutce Stjepanovicia, ale piłkę w rękach ma Lech.

46'

Ruch zaczął II połowę. Obie drużyny bez zmian.

19:02

Warto oczywiście napisać, że problemem Śląska są skrzydła. Alvarinho i Madej grają na swoim bardzo słabym poziomie. Madej kompletnie niewidoczny. Alvarinho bez ładu i składu, zawsze źle wybiera.

18:49

Niewykorzystane sytuacje mszczą się. Tak mówi stare piłkarskie przysłowie i sprawdziło się ono w pierwszej połowie. Świetne sytuacje mieli Morioka i Biliński, a bramkę strzelił Pepe Ćwielong. Dla Ruchu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi we Wrocławiu 1:0 po bramce Ćwielonga.

44'

Błąd w wyprowadzeniu piłki, Śląsk przejmuje piłkę i Alvarinho płasko zagrywa do Bilińskiego, którego uprzedza Grodzicki.

41'

Kontra Niebieskich, ale Visnakovs kończy ją niecelnym strzałem. Śląsk lekko oszołomiony.

40'

Jak padła bramka? Środkiem boiska poszedł Lipski, podał na lewo do Ćwielonga i Pepe piękną podcinką przelobował Pawełka.

38'

PEPE ĆWIELONG i 0:1!

36'

Lipski z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

34'

Przerwa w atakach gospodarzy, rożny dla Ruchu. Ale nikt nie sięga piłki.

28'

Kolejna dobra, szybka akcja Śląska i znowu Alvarinho podejmuje złą, spóźnioną decyzję.

26'

Po rożnym dla Ruchu szybka kontra Śląska zakończona beznadziejnym zagraniem Alvarinho.

25'

Za chwilę Lipski pośle piłkę z rzutu rożnego.

23'

Biliński po indywidualnej akcji strzela zza 16 metrów, ale piłka mija słupek bramki Lecha. Było bardzo blisko!

23'

Błąd stoperów Ruchu i Morioka znalazł się sam na sam z Lechem. Miał czas, by zapytać gdzie strzelić, a strzelił tak, że bramkarz Niebieskich obronił. 100% okazja!

21'

I Kokoszka oddaje celny strzał. Wprost w ręce Lecha.

21'

Korner dla Śląska.

16'

Kowalczyk i Biliński padają w polu karnym Ruchu i sędzia Jakubik gwiżdże przewinienie napastnika.

15'

Wrzutka Konczkowskiego na głowę Visnakovsa, ale trochę za mocna.

11'

Skrzydłem popędził Ćwielong, ale po jego dośrodkowaniu interweniował Dwali i piłka w rękach Pawełka.

9'

Świetna kontra Śląska, Morioka ładnie wypuścił Bilińskiego, ale napastnik wrocławian przegrał pojedynek z Grodzickim.

6'

Szansa dla gospodarzy na objęcie prowadzenia po błędzie Lecha w wyprowadzeniu piłki, ale Biliński na minimalnym spalonym.

4'

Gra toczy się w środku pola, wiele niedokładności w obu zespołach.

2'

W rewanżu dobra akacja Niebieskich, ale Visnakovs gubi się w polu karnym.

1'

Pierwszy atak Śląska, wrzutka Alvarinho i Lech niepewnie piąstkuje.

0'

Morioka do Filipe i gramy!

17:57

Piłkarze na boisku i zaraz zaczynamy.

17:44

Trener Fornalik postawił na skład zbliżony do przewidywanego, choć dokonał dwóch korekt. Zamiast Monety wyszedł w pierwszym składzie Mazek, a Araka zastąpił Visnakovs.

17:40

Trener Rumak posyła do boju ten sam skład, co w meczu z Wisłą w Krakowie. Mecz na ławce zaczyna trójka nowych, ofensywnych zawodników: Riera, Roman i Engels.

17:38

17:35

Ławka Ruchu:: Skaba, Arak, Cichocki, Niezgoda, Przybecki, Hanzel, Nowak.

17:34

Ławka Śląska: Kamenar, Mervó, Roman, Grajciar, Riera, Zieliński i Engels.

17:33

W Śląsku miały być debiuty, ale póki co zapowiada się, że jeśli dojdzie do debiutów, to dopiero po przerwie.