Troche chaosu, nieco przypadku - tak wyglądają ostatnie miunty tego spotkania. Piłka nie zbliża się jednak do żadnej z bramek

Rafał Janicki ukarany żółtym kartonikiem

89'

Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry.

88'

Rzut rożny dla Cracovii. Piłka poleciała prosto w pole karne, gdzie jednak nikt nie zdołał jej odebrac.

85'

Chrapek otrzymał wrzutkę z prawej strony i sprytnie skierował futbolóek do Flavio. Ten padł na murawę w starciu z Malarczykiem

84'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Malarczyk oddał strzał obok bramki. Cracovia próbuje, jednak ma już coraz mniej czasu

84'

Spore kontrowersje w polu karnym Lechii. Zawodnicy Pasów dopatrzyli się zagrania ręką ze strony Janickiego, ale arbiter nie zgodził się z ich argumentami

83'

Świetnie zapowiadała się akcja Lechii prawą stroną. Szybka wymiana podań na linii Janicki-Marco Paixao-Flavio Paixao i pod bramką Sandomierskiego zrobiło sie groźnie. Chrapek nie zdołał jednak dojść do piłki

82'

Marco Paixao z żółtym kartonikiem

81'

Problemy z odebraniem wrzutki Krasicia z prawej stroni miał Flavio. W konsekwencji akcja Lechii nie przyniosła strzału

78'

Kolejna akcja Pasów lewą strona boiska. Wdowiak dał dobra zmianę i praktycznie sam stara się pociągnąc ataki Cracovii. Wobec szczelnej defensywy Lechii raczej bezradny

77'

Cracovia bardzo powoli i spokojnie rozgrywa piłkę. Lechia pozwala im na wysoki pressing, a oni wymieniają między soba podania na jej połowie. Nie owocuje jednak w bramkowe sytuacje

74'

Dąbrowski popisał się klasycznym podaniem na aferę. Afery nie zrobił, a piłkę spokojnie przejął Milinković Savić

73'

Rafał Janicki w miejsce Jakuba Wawrzyniaka. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu

72'

Cracovia ruszyła nieco do przodu. Fajna akcja skrzydłem Wdowiaka. Szczepaniak nie zdolał jednak dobrze przyjąć sobie piłki w polu karnym Lechii

73'

A Piotr Nowak zdecydował się ściągnąć Rafała Wolskiego. Na murawie Michał Chrapek

70'

Na to zaradzić próbują szkoleniowcy. Jacek Zieliński Tomasza Brzyskiego zastąpił Krzysztofem Piątkiem

70'

Tempo gry wyraźnie siadło. Piłka leniwie toczy się między nogami zawodników obu zespolów w polu karnym.

67'

Ostatnie minuty nie przyniosły ozywienia pod żadnym z pól karnych. Delikatną przewagę wydaje się mieć Lechia, jednak i oni nie zagrażają Sandomierskiemu

64'

Wdowiak próbował strzałem głową zaskoczyć Milinkovicia-Savicia. Uderzył jednak bardzo niecelnie

63'

Piłka po uderzeniu Covilo nawet nie zmierzała w światło bramki. Szybka akcja Cracovii zaskoczyła lechistów, ale kończący ja strzał już bynajmniej nie

62'

Ostatnie akcje należały do Lechii. To podopieczni Piotra Nowaka dłużej utrzymywali się przy piłce i wciąż próbowali wykreować sytuację pod polem karnym Cracovii. Niewiele jednak z tego wynikło

59'

Dwójkowa akcja pary Haraslin - Wolski odczytana i zahamowana przez Covilo

58'

Wojtkowiak uprzedził Wójcickiego i przejął nadlatujące w ich kierunku podanie od Covilo

58'

Wójcicki przebił się środkiem boiska, by poszukać szczęścia z dystansu. Nie znalazł - piłka nie leciała w kierunku bramki

57'

Rzut rożny zamieniony został na przerzut na drugą stronę boiska. Stamtąd uderzał Haraslin, lecz piłkę wyłapał Sandomierski

56'

Krasić długo walczył na prawym skrzydle. Wraz z Flavio próbowali wyminąć obrońców Cracovii. Nie udało im sie oddać strzału, lecz wywalczyli rzut rożny

53'

Wolski niepozornie przebiegł się z piłką środkiem boiska po czym delikatnie odegrał go Marco Paixao. Ten zaskoczył defensorów Cracovii, ale nie Sandomierskiego

52'

Deleu otrzymał świetne prostopadłe podanie. Nie umiał jednak go wykorzystać i przy pierwsze okazji oddał piłke Wolskiemu

51'

Sporo zamieszania pod bramką Milinkovicia Savicia. Piłka długo krązyła w polu karnym, a kolejni gracze gospodarzy usiłowali oddac strzały. Próbował Dabrowski, próbował Budziński, próbował Szczepaniak. Nic z tego - solidnie prezentują się dzisiaj stoperzy Lechii

50'

Wdowiak przejął piłkę na połowie Lechii i skierował ją na prawe skrzydło. Tam po krótkim rozegraniu z Dąbrowskim przebił się w pole karne i uderzał na bramkę Lechii. Młody golkiper gości wybił futbolówkę przed siebie.

49'

Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Brzyskiego zablokował Wolski. Próbował wyjść jeszcze z kontratakiem, ale tym razem nie osiągnął celu.

49'

Wójcicki skrzydłem. Popędził do przodu, lecz przed polem karnym zatrzymał go Wawrzyniak

46'

Cracovia od razu ruszyła do ataku. Wdowiak oraz Covilo czaili się w polu karnym Lechii, lecz najsprytniejszym okazał się tam Wojtkowiak, który odebrał im piłkę i tym samym ukrócił ich ambicje

45'

Czas na drugą połowę.

46'

Na drugą część spotkania nie wybiegł już Erik Jendrisek .Zamiast niego do boju ruszy Mateusz Wdowiak .

45'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Rzut wolny dla Cracovii. Ze środka boiska piłkę uderzał Brzyski. Prosto w ręce Milinkovicia Savicia

45'

Arbiter przedłużył pierwszą część spotkania o co najmniej 3 minuty

44'

Haraslin złapany na pozycji spalonej po podaniu Wojtkowiaka

43'

Milinković-Savić skutecznie wypiąstkował dośrodkowanie z leweh strony boiska autorstwa Brzyskiego

42'

Próba wrzutki Dąbrowskiego nie zakończyła się z powodzeniem. Joao Nunes doskonale odczytał bowiem jego zamiary

41'

Fajne wyjście Wawrzyniaka, przejął podanie nadlatujące w kierunku Szczepaniaka by skierował piłkę do Paixao. Na posterunku był Polczak.

40'

Dośrodkowanie Wójcickiego pod bramkę Lechii wybite przez Malocę. Cracovia jednak nie zrezygnowała i futbolówka długo krążyła pod polem karnym gości. Nie udało się oddać strzału

39'

Haraslin na lewej stronie wyminął Deleu, by posłać futbolówkę w pole karne. Tam jednak nikt nie zdołał jej odebrać

38'

Lechia dłuższą chwilę wymieniała piłkę na połowie Cracovii. Próbowali przedrzeć się i jedną i druga strona, jednak nic z tego nie wyszło.

37'

Dąbrowski skierował piłkę na skrzydło do Brzyskiego, jednak szybko wróciła ona do niego z powrotem. Strzał z dystansu - daleko od światła bramki

36'

Budziński pociągnął akcję Pasów. Na prawym skrzydle rozgrywał piłkę z Wójcickim, lecz w końcu ich ofensywne chęci zostały zahamowane przez rywali

35'

Sporo działo się pod bramką Cracovii. Teraz po sprytnej akcji Sandomierskiego zaskoczyć próbował Paixao. Nieskutecznie

34'

Maloca odebrał piłkę w środku pola, zszedł na prawo i celnym podaniem obdarzył Flavio. Ten wyminął defensorów Cracovii, by w.cić futbolówkę pod bramkę. Wybita przez Sandomierskiego

33'

Dośrodkowanie Wójcickiego w pole karne. Tam do piłki dopadł Szczepaniak. Jego strzał powędrował w środek bramki. Bez problemu broni Milinković-Savić.

31'

Brzydki faul Haraslina na Deleu. To było bardzo niebezpieczne. Prawidłowa decyzja sędziego. Żółta kartka.

27'

Mamy debiut w Cracovii. Trener Zieliński ściąga z boiska kompletnie nie radzącego sobie Wołąkiewicza, a wpuszcza na murawę Piotra Malarczyka.

26'

Ależ to była akcja Cracovii! Świetna dwójkowa akcja w polu karnym piłkarzy Pasów. Finalnie uderzał Budziński, ale minimalnie chybił!

25'

Świetny pass Dąbrowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Wójcickiego. Sędzia jednak podniósł chorągiewkę. Spalony.

23'

Zmiana w drużynie gości, podyktowana kontuzją. Boisko opuszcza Grzegorz Kuświk. W jego miejsce Lukas Haraslin.

23'

Rzut wolny dla Cracovii. Doskonała wrzutka Brzyskiego, a w polu karnym jak zwykle pokazał się niezawodny Covilo, który uderzył głową, ale trafił tylko w słupek!

22'

Cracovia próbuje zakładać pressing, ale póki co bezskutecznie. Goście dobrze rozgrywają piłkę i bez problemu przedostają się pod szesnastkę Pasów.

18'

GOOOOOL dla Lechii! Wolski zabawił się z Wołąkiewiczem i dośrodkował płasko w pole karne. Tam było sporo chaosu, ale najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Marco Paixao i bez problemu mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy! 1:0 dla przyjezdnych!

18'

Kolejna szansa dla Lechii! Po nieudanym rzucie rożnym, piłka ponownie trafia pod nogi Wolskiego. Ten bez namysłu dośrodkowuje w pole karne Pasów, a tam znakomicie głowa uderzał Kuświk. Sandomierski wyciągnął się jak struna i paruje piłkę ponad poprzeczkę!

16'

Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego Wolskiego, jednak zaraz będzie miał szansę do powtórki.

16'

Rzut rożny dla Lechii. Piłkę na aut bramkowy wybija Wołąkiewicz.

14'

Fatalny strata Dąbrowskiego w środku pola. Lechia jednak nie skorzystała z tego prezentu.

13'

A teraz Lechia! Doskonała akcja gości zwieńczona strzałem Krasicia, jednak świetnie broni Sandomierski! Czekamy na więcej takich akcji z obu stron!

13'

To powinna być bramka dla Cracovii! Kapitalna dwójkowa akcja Deleu i Budzińskiego, ten zdecydował się na strzał ale trafił tylko w słupek!

10'

Kapitalne prostopadłe podanie Krasicia do Flavio, ten zdecydował się na dośrodkowanie, ale w ostatniej Cracovię ratuje Wołąkiewicz.

9'

Uderzał Brzyski, ale futbolówka powędrowała ponad bramką.

8'

Niezła akcja Cracovii. Przed polem karnym jednak był faulowany Jendrisek i Cracovia ma szanse na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

7'

Brzydki faul Malocy. Sędzia bez wahania wyjmuje żółtko.

5'

Ależ było gorąco pod bramką Pasów! Znakomicie dośrodkowywał z prawej strony Flavio Paixao, ale napastnicy nie zdołali trącić piłki.

4'

Niezłe prostopadłe podanie Deleu do Wójcickiego, ale na posterunku byli defensorzy Lechii.

2'

Trybuny z minuty na minutę się szczelnie wypełniają. Kibice czekają na dobre widowisko!

1'

Od środka rozpoczyna drużyna z Gdańska. Zaczynamy!

17:57

Na murawie meldują się piłkarze Cracovii i Lechii Gdańsk. Gospodarze zagrają w swoich standardowych koszulkach w pasy, zaś przyjezdni w zielonych trykotach.

17:54

Dzisiejszy pojedynek zapowiada się bardzo interesująco. Obie ekipy grają ofensywny futbol, co jest dobrym prognostykiem dla kibiców, którzy zdecydowali się przybyć na dzisiejsze spotkanie. Liczymy na dużo bramek!

17:51

Już za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła. Póki co na trybunach wieje pustkami.

17:11

Od pierwszej minuty w obu zespołach ujrzymy debiutantów. W barwach Cracovii po raz pierwszy wystąpi ściągnięty z Legii Warszawa Tomasz Brzyski, natomiast na ekstraklasowej murawie premierowy raz ujrzymy Joao Nunesa oraz Simeona Slavcheva. Jak poradzą sobie w naszych rodzimych rozgrywkach?

17:10

Cracovia jak dotąd zgromadziła jedynie dziewięć oczek, co daje dopiero dziewiątą pozycję w tabeli. Dwa zwycięstwa i trzy remisy to bilans, który z pewnością będą chcieli poprawić.Zwłaszcza, że bezsprzecznym celem na rundę zasadniczą jest awans do pierwszej ósemki.

17:09

Lechia to jeden z zespołów, który w tym sezonie nie zawodzi. Podopieczni Piotra Nowaka jak dotąd zdobyli 13 punktów co plasuje ich na 4. miejscu w tabeli. Od fotela lidera nie dzieli ich jednak nawet oczko. Pierwsze pięć zespołów Ekstraklasy aktualnie ma na swym koncie dokładnie tyle punków: Jagiellonia Białystok, Zagłebie Lubin, Arka Gdynia oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza ida z gdańszczanami łeb w łeb. Czy dzisiaj lechistom uda się dostać na czoło peletonu?

17:05

Już za nieco mniej niż godzinę zabrzmi premierowy gwizdek ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy. A w jej ramach Cracovia podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Niby piątek 18.00 - pora znana głównie z pomniejszych ligowych szlagierów, a przy Kałuży zapowiada się naprawde ciekawe spotkanie. Starcie dwóch zespołów o bardzo wysokich ambicjach na ten sezon