Korona KielceKorona Kielce
1 : 0
Arka GdyniaArka Gdynia
19:53

W drugiej połowie Korona oddała pole do gry rywalowi i ten momentami był blisko doprowadzenia do wyrównania, ale do tego ostatecznie nie doszło. Trzy punkty zostają w Kielcach, a miejscowi wyprzedzają Arkę w ligowej tabeli. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

Koniec spotkania!

90'

Cztery minuty doliczył arbiter do drugiej połowy tego meczu

89'

Minie jeszcze trochę czasu zanim Abbott wróci na odpowiedni rytm. Tym razem zagrał niedokładnie w pole karne Korony

87'

Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego, Gostomski chwycił futbolówkę

86'

Siemaszko znów wywalczył żółtą kartkę dla obrońcy rywala. Tym razem ukarany został Radek Dejmek

85'

Abalo dośrodkował z prawej strony boiska w kierunku Aankoura, ale zrobił to niedokładnie. Arkowcy wybijają piłkę

84'

Yussuff dośrodkował z rzutu wolnego, ale arbiter dopatrzył się spalonego Zjawińskiego

83'

Żółta kartka dla Kena Kallaste za faul na Siemaszce

83'

Palanca schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się jego rodak, Dani Abalo

82'

Yussuff przymierzył z dystansu, futbolówka zdecydowanie minęła bramkę

80'

Spokojniejszy fragment meczu, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Arka nie pomysłu na złamanie defensywy rywala

78'

Palanca dośrodkował z prawej strony, ale nie stworzył tym żadnego zagrożenia. Piłkę mają goście

76'

Ostatnia zmiana Arki, do gry po kontuzji wraca Paweł Abbott. Zmienia on Bożoka

74'

Palanca dośrodkował z rzutu wolnego a Dejmek oddał niedokładny strzał głową

73'

Warcholak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a Gostomski złapał futbolówkę. Choć na raty

71'

Diaw jak dotąd świetnie spisuje się we własnym polu karnym - tym razem obrońca Korony skutecznie interweniował po dośrodkowaniu z lewej strony boiska

69'

Gabovs wchodzi na boisko za Sekulskiego

67'

Gostomski! Świetna interwencja bramkarza Korony po uderzeniu Sołdeckiego!

66'

Bardzo dobre dośrodkowanie Szwocha z lewej strony boiska, w ostatniej chwili Kallaste uprzedził Zjawińskiego

65'

Zając przymierzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to za lekko, by zaskoczyć Jałochę

65'

Siemaszko wchodzi na boisko za Marciniaka

63'

Zjawiński, co za strzał! Piłka odbija się od słupka, to mogło być wyrównanie!

62'

Kolejne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Korony, kolejne bez żadnego zagrożenia. Kielczanie spokojnie wybili

60'

Szwoch dośrodkował z prawej strony boiska, ale nie było z tego żadnego zagrożenia. Futbolówka znalazła się w rękach bramkarza

58'

Rashid Yussuff oddał strzał z dystansu, ale Gostomski nie miał najmniejszych problemów ze skuteczną interwencją.

57'

Diaw zagrał piłkę z lewej strony w pole karne (wrzutka? strzał? nie-wiadomo-co?), a bramkarz spokojnie chwycił futbolówkę.

55'

Przysnęli teraz obrońcy Korony, co mogło się skończyć bramką. Kompletnie niepilnowany w polu karnym Szwoch oddał strzał głową, ale na szczęście gospodarzy wyraźnie się pomylił

54'

Marcin Cebula schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Tomasza Zająca

51'

Pilipczuk oddał strzał głowa po dośrodkowaniu Palanci z rzutu wolnego, ale tym razem bez większych problemów interweniował Jałocha

50'

Arka od momentu wznowienia gry ma przewagę i stara się ją wykorzystać. Teraz z dystansu przymierzył Łukasiewicz, ale zrobił to za mało groźnie, by sprawić jakiekolwiek kłopoty bramkarzowi

48'

Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale tam spokojnie poradził sobie Gostomski. Bramkarz Korony złapał piłkę

47'

Bożok zaatakował lewą stroną boiska, ale skutecznie powstrzymał go Rymaniak

46'

A teraz już arbiter dał znak na rozpoczęcie drugiej połowy

46'

Rashid Yussuff wejdzie na drugą połowę za Adriana Błąda

18:48

Przez większą część pierwszej połowy Korona miała zdecydowaną przewagę, ale po stracie gola arkowcy zaczęli być naprawdę groźni. To zwiastuje nam ciekawą drugą połowę i oby ona faktycznie taka była!

45'

Teraz mamy koniec pierwszej połowy

44'

Znowu blisko Zjawiński! Tym razem zawodnik drużyny gości minimalnie minął się z piłką!

43'

Teraz gorąco pod bramką Korony! Najpierw świetnie interweniował Gostomski, a potem Zjawiński zablokował przypadkiem uderzenie Marciniaka!

41'

A teraz gorąco pod bramką kielczan! Najpierw Gostomski ratuje zespół, a potem Zjawiński oddaje strzał po wrzutce z rzutu rożnego, ale blokuje go... Marciniak!

40'

Ależ akcja gospodarzy! Kapitalna wymiana podań na jeden kontakt na wysokości pola karnego, Aankour do Palanci, jego strzał broni bramkarz, ale z dobitka Sekulskiego bezbłędna! 1:0!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sekulski 1:0!

38'

Palanca zdecydował się na indywidualną akcję w środkowej strefie boiska, ale został błyskawicznie powstrzymany

36'

Za mocne zagranie Możdżenia w kierunku Sekulskiego z środkowej strefy boiska. Aut bramkowy dla Arki

34'

Kallaste oddał strzał i... to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywy tej sytuacji. Piłka jest teraz zapewne szukana na jednej z kieleckich ulic okalających stadion

32'

Blisko gola dla Korony! Aankour świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Jałocha kapitalnie obronił strzał Sekulskiego!

31'

Pilipczuk faulowany w środkowej strefie boiska

29'

Kielczanie znów dłużej wymienia podania, ale teraz Arka już nie czeka tak głęboko cofnięta pod własne pole karne. Gospodarze mają dużo mniej swobody

27'

Arka w końcu potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, teraz potrzeba jej jeszcze więcej dokładności. Przed chwilą Błąd źle dośrodkował z prawej strony boiska

25'

Oj, zrobiło się gorąco w polu karnym Korony! Sołdecki o mało głową nie pokonał bramkarza, ale gdyby to zrobił, to ewentualny gol i tak nie zostałby uznany - w momencie dośrodkowania z rzutu wolnego był na spalonym

23'

Szwoch zagrał futbolówkę w szesnastkę gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki grę wznowi Gostomski

21'

Z zawodnikiem Arki już wszystko w porządku, wracamy do gry

20'

Bożok leży teraz na boisku po starciu z Rymaniakiem

19'

Palanca po raz kolejny dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale tym razem zrobił to bardzo słabo. Piłka minęła całe pole karne

18'

Generalnie gra Korony jak dotąd może się jednak podobać. Podopieczni trenera Wilmana mają dużą przewagę, atakują z kilku stref boiska i praktycznie cały czas są dla rywala bardzo groźni. Gdynianie na razie bronią się skutecznie, ale jak długo będą potrafili to robić?

16'

Palanca dośrodkował z lewej strony boiska, a choć arkowcy wybili futbolówkę, to dopadł do niej Cebula. Ze zdrowiem pomocnika Korony już chyba wszystko w porządku, gorzej jednak z celnością - piłka zdecydowanie minęła bramkę Jałochy

14'

Dużo stałych fragmentów gry mają dzisiaj koroniarze. Teraz oglądaliśmy kolejną wrzutkę z rzutu wolnego, ale obrońcy gości znów byli bezbłędni

12'

Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, ale po małym zamieszaniu goście ostatecznie wybili piłkę z własnej szesnastki

9'

Gostomski wznawia grę, Korona na razie gra w dziesiątkę. Cebula opatrywany poza murawą

7'

Warcholak mocno wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale tam Marciniak faulował Cebulę. Żółta kartka dla piłkarza Arki, ale mamy przerwę w grze. Cebula leży na murawie

5'

Palanca oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to wyraźnie. Od bramki Jałocha

4'

Korona na razie długo utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Głęboko cofnięci gdynianie nie dopuszczają jej pod własne pole karne

2'

Pierwszy rzut rożny mieli przed chwilą gospodarze, ale nie potrafili go wykorzystać. Gdynianie wybili piłkę z własnej szesnastki

1'

Pan Daniel Stefański daje znak i zaczynamy!

17:57

Piłkarze obu ekip już meldują się na murawie, zaczynamy za kilka chwil!

17:56

Z jednej strony Arka w tym sezonie jeszcze nie zremisowała na wyjeździe, z drugiej jeśli stanie się to tym razem, to będzie to setny podział punktów Korony w historii jej ekstraklasowych występów, a z trzeciej remis w ich bezpośrednich meczach nie padał nigdy. My nie mamy nic przeciwko, aby się to zmieniło jeśli tylko będzie on okraszony odpowiednią liczbą goli!

17:51

W kadrze kielczan brakuje Jacka Kiełba, który doznał drobnego urazu, możliwy jest za to debiut Daniego Abalo. Oto ich ławka rezerwowych: