Niedziela, 28 sierpnia 2016, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
1 : 2
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
94'

Koniec spotkania! Po dwunastu meczach twierdza Gdańsk zdobyta! Punkty jadą do Niecieczy!

94'

Kartka dla Plevy.

92'

Stano za Stefanika.

92'

Znowu nie ma bramki! Ajjj!!!

90'

Źle, źle, źle. Krasić za daleko wyrzucił kolegów. Trzy minuty doliczone.

90'

Lechia w końcu się zrywa do walki! Będzie piorunująca końcówka?

89'

GOOOOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO!

87'

Smuczyński za Gutkovskisa.

87'

I znowu Lechia bez gola... Główka Marco Paixao, broni Pilarz.

83'

Cóż to było! Lechia miała szansę na wyrównującego gola, ale Krasiciowi z linii piłkę wybił bodajze Fryc! Zaraz potem Termalica rusza z kontrą i jest 2:0! Znowu Gutkovskis! Ale dzień Łotysza!!!

82'

GOOOOOOOL! PO MECZU!

80'

Kartka dla Wolskiego.

80'

POPRZECZKA! Uderzył bodajże Pleva.

78'

Lechia nie ma za bardzo pomysłu na to, jak pokonać Termalikę...

75'

Z dystansu Janicki. Nad bramką.

74'

Każda decyzja arbitra przeciwko Lechii (słuszna czy nie) kończy się gwizdami.

74'

Za Juhara wchodzi Kędziora. Kibice Lechii dalej wyzywają na sędziego Lasyka.

72'

Juhar dostał kartkę.

70'

Potworne gwizdy, bo sędzia znowu przerywa akcję Lechii. Dopatrzył się faulu. Kibice wyzywają go... Albo lepiej nie mówimy.

70'

Idiotyczne zachowanie sędziego. Lechia wychodziła z kontratakiem dwóch na jednego, a on wrócił do faulu w środku boiska... Stolarski schodzi. W jego miejsce Haraslin.

67'

Kupczak bardzo nieustępliwy wobec Krasicia.

65'

Piłka zaplątała się pod nogami Kuświka i mamy tylko jęk zawodu. Swoją drogą ten napastnik dzisiaj bardzo niewidoczny.

63'

Pilarz piąstkuje przed Marco Paixao. Ważna interwencja.

60'

Niby Lechia zaczyna naciskać, ale nic z tego nie wychodzi.

60'

Zdjęcia i opis oprawy fanów Lechii o "Ince" znajdziecie pod tym linkiem.

58'

Michniewicz na stojąco, przy linii. Nowak schowany na ławce. Paru piłkarzy na rozgrzewce - w tym Gerson. A teraz fatalna próba Stolarskiego, piłka ląduje w pięćdziesiątym rzędzie młyna... Gwizdy.

57'

O dziwo atakuje Termalica. Lechia ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Janicki bije po autach.

55'

Zderzenie Podleśnego z zawodnikiem Termaliki. Mamy przerwę, bo potrzebna jest pomoc medyczna.

54'

Kibice Lechii wkurzeni na sędziego. Chodzi już o inną - ich zdaniem - niewłaściwą decyzję.

50'

Krasić chciał jedenastki. Sędzia widział sytuację inaczej. Gwizdek więc milczy.

49'

Mocno Fryc. Obok lewego słupka.

48'

Słabo gra dzisiaj Wolski. Kompletnie nieudane dośrodkowanie...

46'

Jęk zawodu. Stolarski w bramkarza po ładnym otwierającym podaniu od Krasicia.

46'

Od środka wznowiła Lechia. Gramy!

46'

Marco Paixao za Kovacevicia. A więc zmiana ofensywna.

46'

Jak padła bramka dla Termaliki? Przede wszystkim po błędzie Podleśnego. Bramkarz Lechii przepuścił piłkę między nogami po uderzeniu z ostrego kąta.

46'

Na stadionie jest dziś 17 140 osób.

45'

Koniec pierwszej połowy! Lechia niespodziewanie przegrywa z Termaliką. Wracamy za kwadrans.

45'

Co za szansa Lechii! Stolarski źle uderza, nie ma gola!

46'

Strzelał Krasić, obok. Już po prezentacji oprawy poświęconej "Ince". Był odśpiewany hymn Polski:

39'

Strzał Kuświka. Słaby.

35'

Nie ma gola! Flavio na wślizgu był bliski wyrównania. Piłka wróciła do gry.

34'

Do siatki trafił Gutkovskis!

33'

GOOOOOOL! DLA TERMALIKI!

30'

Juhar dośrodkował z rzutu rożnego. Do woleja doszedł Stefanik. Jego próbę wyłapuje Podleśny.

29'

Lechia nie weszła na obroty i się męczy w środku pola. Nuda. Pół godziny, goli brak. Możliwe za to, że za moment dojdzie do prezentacji oprawy.

28'

Babiarz wycięty przez Wolskiego. Kartki nie ma. Chyba "przyaktorzył" trochę pomocnik Termaliki.

26'

Krasić uderzył i powalił tym na murawę rywala. Oj, głowa będzie boleć...

26'

Świetny doping, pomimo nieszczególnego widowiska na murawie.

23'

Ładnie chciała to zrobić Lechia. Wolski krótko do Flavio. Ale za mocno, piłka opuszcza linię końcową.

23'

21'

Uderzył Gutkovskis. Źle. Daleko od bramki.

19'

KRASIĆ! Po odzyskaniu piłki i podaniu od Wolskiego kiwa z łatwością obrońcę. Wpada w pole karne, ale uderza obok lewego słupka. Ale przebojowość jak za najlepszych lat w CSKA Moskwa.

15'

Wolski ponownie z wolnego. Źle. Nad bramką, wysoko. A to była dobra okazja na gola.

15'

Kovacević! Szykowała się bomba jak ta z Jagiellonią. Jeden z obrońców wbiegł w linię strzału i obronił ręką. Jest kartka. Dla Kupczaka właśnie.

13'

Brawa żegnają Pawłowskiego. I jest zapowiadana zmiana.

12'

Chyba dojdzie do zmiany. Stolarski gotowy do wejścia, Pawłowski opuszcza boisko na noszach.

12'

Przerwa w grze, bo ucierpiał właśnie Pawłowski.

11'

Kibice Lechii śpiewają o Śląsku. A tymczasem! Pawłowski wypuszcza Wolskiego i nie ma gola! Pilarz na róg. To była najlepsza akcja w meczu.

10'

Niedokładnie Lechia, a konkretnie Krasić.

9'

Niebywale pudłuje Juhar... Dostał podanie bodajże od Stefanika i kopnął w aut. A był w polu karnym!

8'

Wolski! Celnie, lecz za lekko. Pilarz z łatwością złapał piłkę.

7'

Będzie okazja dla Lechii. Faul na 25 metrze. Kartki nie ma, sprej w użyciu sędziego.

7'

Gutkovskis zgrywa do kolegi, lecz ten potwornie się machnął...

6'

Wrzucał Flavio, lecz w ręce Pilarza.

4'

Maloca dobrze gra na wyprzedzenie. Janicki zaś umie się ustawić. Na razie przewaga gospodarzy - przynajmniej w posiadaniu piłki.

3'

Faulowany Flavio. Ale nie na kartkę. Odezwali się fani Termaliki. Jest ich około 30-40.

2'

Lechia szanuje piłkę. Spokojnie wymienia ją na swojej i obcej połowie.

1'

Zaczęli! Od środka goście. W sektorze gości pojedyncze osoby sympatyzujące z Niecieczą.

17:57

Piłkarze wychodzą na murawę. Lechia zagra w białych strojach, Termalica w pomarańczowych.

17:53

Ciepło w Gdańsku, słońce natomiast już tylko na jednej trybunie.

17:53

U gości jest wśród rezerwowych Bartłomiej Smuczyński. W zeszłym sezonie strzelił on tutaj gola, było 1:1, zamiast 1:0 dla Lechii.

17:52

Trwa zraszanie murawy. Spiker wespół z widownią odczytują na głos skład Lechii. Na jej ławce dzisiaj między innymi Marco Paixao, Gerson czy Piotr Wiśniewski.

17:50

W Lechii kontuzjowanego Peszkę zastępuje Pawłowski.

17:49

A teraz na boisku Jakub Wawrzyniak został uhonorowany za 200 meczów w Ekstraklasie i za 50 w Lechii. Są brawa, jest pamiątkowa koszulka.

17:48

W zeszłej kolejce Lechia na wyjeździe pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Z kolei Termalica u siebie zremisowała z Lechem Poznań 0:0.

17:47

Będzie niezła frekwencja - na pewno powyżej 10 tys.

17:47

Na dzisiejszym meczu będzie oprawa - traktująca o historii.

17:46

Lechia ma szansę na powrót na fotel lidera. Warunek? Musi wygrać. Przed chwilą spiker odczytał wynik meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (1:5). Publiczność przyjęła to burzliwymi oklaskami.

17:44

Równo za kwadrans pierwszy gwizdek w słonecznym Gdańsku. Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Wiemy, którzy konkretnie zagrają, a którzy zaczną na ławce.