Wisła PłockWisła Płock
1 : 2
Korona KielceKorona Kielce
19:54

Druga połowa wynagrodziła bardzo słabą pierwszą część spotkania. Wisła Płock przegrała mecz na skutek poważnych błędów w defensywie. Najpierw karygodny błąd popełnił Cezary Stefańczyk, a następnie zawiodło krycie przy rzucie rożnym. Bramka Dimitara Ilieva nie wystarczyła do zdobycia choćby jednego punktu.

94'

Koniec spotkania! Korona zwycięża w Płocku 2:1.

92'

Fatalnie zagrał Tomislav Bożić. Obrońca Wisły podał do Miguela Palanki. Ten podciągnął z piłką parę metrów, ale strzał oddał bardzo niecelny.

90'

Dynamiczne wejście Witalija Hemehy prawym skrzydłem. Pomocnik gospodarzy wywalczył rut rożny. Z kornera dośrodkował Dominik Furman, ale poradzili sobie obrońcy Korony.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Witalij Hemeha walczył o piłkę w narożniku pola karnego Korony, ale nic z tego nie wyszło.

86'

Spalił na prawym skrzydle Miguel Palanca. Od rzutu wolnego rozpoczęli gospodarze.

84'

Strzelał z rzutu wolnego Dominik Furman, ale piłka poszybowała w środek bramki. Maciej Gostomski nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

84'

Mateusz Możdżeń obejrzał żółtą kartkę.

84'

Witalij Hemeha zastąpił Dominika Kuna.

83'

Vanja Marković zmienił Sergieja Pilipczuka.

82'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na nogę Diawa, by po chwili wylądować obok Radka Dejmka. Kapitan Korony odpowiednio przystawił stopę do futbolówki. Ta z dużą siłą wpadła do bramki Seweryna Kiełpina.

82'

GOOOOOL! RADEK DEJMEK!

80'

Ruszył prawą stroną Dimitar Iliev, ale został zatrzymany, chwilę później faulował Dominik Kun i otrzymał żółtą kartkę.

78'

Piotr Wlazło wślizgiem zaatakował wychodzącego z kontratakiem zawodnika Korony. Żółta kartka.

77'

Dominik Furman dośrodkował z rzutu rożnego. Wydawało się, że nic z tego nie będzie, ale fatalnie piłkę wyprowadził Ken Kallaste. Przed okazją stanął Przemysław Szymiński, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

75'

Kolejna zmiana w zespole Korony. Vladislavs Gabovs zajął miejsce Marcina Cebuli.

74'

Piotr Wlazło otrzymał podanie w pole karne od Cezarego Stefańczyka. Na wślizgu podał piłkę do niepilnowanego Dimitara Iliewa, a ten silnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. 1:1!

74'

GOOOOOOOL! DIMITAR ILIEV!

74'

Bartosz Rymaniak nie poradził sobie z Giorgim Merebaszwilim i zatrzymał go faulem.

72'

Giorgi Merebaszwili minął kryjącego go obrońcę. Chciał odgrywać do partnera w polu karnym, ale Radek Dejmek wybił futbolówkę na rzut rożny.

70'

Piotr Wlazło wszedł w miejsce Siergieja Kriwca.

68'

Jose Kante oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w znakomitym stylu odbił Maciej Gostomski!

68'

Jose Kante zwiódł kryjącego go obrońcę. Strzał napastnik gospodarzy został jednak zablokowany. Rzut rożny dla wiślaków.

67'

Jeszcze jedno agresywne wejście Patryka Stępińskiego tym razem w Marcina Cebulę. Obrońca Wisły zasłużył na żółtą kartkę.

65'

Indywidualna akcja Dominika Kuna. Pomocnik Wisły poszedł sam do końca, a jego strzał został zablokowany.

63'

Miguel Palanca wszedł w miejsce zdobywcy bramki Łukasza Sekulskiego.

61'

Łukasz Sekulski nie celebrował zdobycia gola. Napastnik Korony rozpoczynał karierę właśnie w Płocku.

60'

Ależ błąd Cezarego Stefańczyka! Obrońca Wisły chciał podać piłkę Sewerynowi Kielpinowi, ale nieczysto w nią trafił. Futbolówkę przejął Łukasz Sekulski minął golkipera i posłał piłkę do pustej bramki.

60'

GOOOOOOL! ŁUKASZ SEKULSKI!

59'

W miejsce Arkadiusza Recy na boisko wchodzi Giorgi Merebaszwili.

57'

Bartosz Rymaniak zdecydował się na długie zagranie do Łukasza Sekulskiego. Napastnik gości zdołał tylko lekko trącić piłkę. A okazja była naprawdę dobra.

56'

Dobrze wymienili piłkę na jeden kontakt Marcin Cebula, Mateusz Możdżeń i Bartosz Rymaniak, ale podanie tego ostatniego w pole karne było zupełnie nieudane.

54'

Podanie w pole karne gości w kierunku Arkadiusza Recy. Piłkarz Wisły uprzedził Radka Dejmka, ale Reca uderzył poza światło bramki

52'

Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę. Arbiter odgwizdał ofensywny faul Elhadji Pape Diawa.

51'

Długi wyrzut z autu w wykonaniu Marcina Cebuli w pole karne. Radzą sobie obrońcy Wisły Płock.

50'

Rafał Grzelak strzelał z dystansu. Beznadziejnie to zrobił gracz gości.

48'

Ostre wejście Patryka Stępińskiego. Sędzia oszczędził obrońcę Wisły Płock.

47'

Rzut rożny dla kielczan. Piłka spadła na czternasty metr do zupełnie niepilnowanego Mateusza Możdżenia. Pomocnik Korony oddał celny strzał, ale Kiełpin odbił futbolówkę na rzut rożny.

46'

Jarosław Przybył rozpoczął drugą połowę. Od środka zaczęli zawodnicy Wisły Płock.

18:49

Umówmy się, że nie jest to porywające widowisko w Płocku. Przewagę miała Wisła, a szczęścia w kontratakach szukała Korona. Najbardziej aktywni Dominik Furman i Siergiej Kriwiec.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez goli w Płocku.

45'

Kiełb z rzutu wolnego uderzył prosto do koszyczka Kiełpina. To w zasadzie było podanie do bramkarza, ale odnotowujemy pierwszy celny strzał.

45'

Tym razem Kante... barkiem po rzucie rożnym i znowu nie ma celnego strzału. A Hiszpan miał naprawdę dużo miejsca.

44'

Doszła piłka do Kante, ale znowu w ostatniej chwili napastnik gospodarzy został zablokowany. Tylko rzut rożny.

42'

Zablokowana próba Stępińskiego z okolic narożnika pola karnego.

40'

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy przed nami. Cały czas czekamy na pierwszy celny strzał którejś z drużyn...

37'

Bardzo mocno i równie niecelnie Marcin Cebula.

36'

Żółty kartonik dla Rafała Grzelaka.

35'

Błąd Kiełpina, który wyszedł z bramki i nie złapał piłki, a po chwili jeszcze zablokowany strzał Kena Kallaste.

32'

Groźnie! Szymiński główkował po wrzutce Furmana z rogu i tylko boczna siatka! To było kolejne ostrzeżenie dla Korony.

29'

Kante przytomnie wycofał piłkę na 20. metr, kropnął jak z armaty Kriwiec i znowu trochę zabrakło Białorusinowi!

28'

Ucierpiał Bartosz Rymaniak, który musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

27'

Starał się uderzać w polu karnym Jose Kante, ale przy tej próbie jeszcze sfaulował blokującego go defensora.

25'

Korona nie ma pomysłu jak rozegrać akcje tuż przed polem karnym. Podopieczni Tomasza Wilmana najczęściej kończą je za mocnymi przerzutami.

23'

Rośnie przewaga Wisły Płock, która poczyna sobie coraz swobodniej.

21'

W duży gąszcz piłka trafiła do Kriwca, który uderzył mocno, ale również bardzo wysoko nad bramką.

20'

Świetne dośrodkowanie Stępińskiego w "martwe pole" i w ostatnim momencie obrońca gości wyekspediował piłkę na korner.

18'

Kun do Siergieja Kriwca i reprezentant Białorusi przymierzył tuż obok słupka! Było blisko!

15'

Pierwszy kwadrans bardzo wyrównany. Dużo walki w środku pola.

14'

W ostatnich kilkudziesięciu sekundach dłużej w posiadaniu piłki utrzymywali się kielczanie, ale stracili ją niecelnym, dalekim przerzutem.

12'

Niecelny, błyskawiczny strzał Furmana. Decyzja dobra, gorzej z precyzją.

10'

Ostre wejście Pilipczuka w nogi środkowego obrońcy Wisły i to musi być żółta kartka.

9'

Źle wykonał rzut rożny Furman. Mocno dokręcana futbolówka trafiła w boczną siatkę bramki Korony.

7'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Serhij Pyłypczuk, ale piłka trafiła w jednego z obrońców Nafciarzy.

5'

Długo rozgrywają piłkę płocczanie. Na razie trudno im się przedostać w okolice pola karnego Korony, która broni się bardzo dobrze.

3'

Bardzo ostre wrzucenie piłki przez Dominika Furmana i musiał piąstkować bramkarz Korony.

2'

Faulowany przy prawej linii bocznej Dominik Kun. Będzie okazja na dośrodkowanie.

1'

Od środka rozpoczęli goście.

17:58

Piłkarze wychodzą już na murawę. Piękna pogoda dzisiaj w Płocku. Termometr wskazuje 26 kresek.

17:54

17:43

Rozgrzewka powoli dobiega końca, pierwszy gwizdek za nieco ponad kwadrans.

17:40

17:25

Rezerwowi Korona: Michal Pesković, Dmitrij Wierchowcow, Vladislavs Gabovs, Vanja Marković, Michał Przybyła, Tomasz Zając, Miguel Palanca.

17:23

Rezerwowi Wisła: Mateusz Kryczka, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak, Witalij Hemeha, Maksymilian Rogalski, Giorgi Merebaszwili, Piotr Wlazło.

17:15

Korona po strasznym laniu na inaugurację od Zagłębia Lubin (0:4) powoli zbiera się z kolan. W ostatniej kolejce rzutem na taśmę pokonała Wisłę Kraków (1:0). Wcześnie natomiast rozgromiła Lecha Poznań (4:1). Trener Tomasz Wilman podkreśla, że te wyniki pokazują słuszność obranego kierunku. Jego kontynuacja zależeć będzie między innymi od skuteczności ataku. Do grudnia na wypożyczeniu z Jagiellonii Białystok pozostanie Łukasz Sekulski, a więc najlepszy strzelec zespołu (trzy trafienia).

17:10

Wisła Płock już okrzepła z myślą, że jest przedstawicielem Ekstraklasy. Może i nie punktuje, ani nie gra tak widowiskowo jak drugi beniaminek, czyli Arka Gdynia, ale i tak nie ma czego się wstydzić. Po sześciu kolejkach zajmuje ósme miejsce. Przegrała tylko z mistrzem Polski Legią Warszawa (2:3) oraz wicemistrzem, Piastem Gliwice (1:2). Każdemu stawia trudne warunki. Przekonał się o tym choćby Śląsk Wrocław, który nie dał rady wcisnąć żadnego gola. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

17:08

17:04

16:58

16:54

Witamy z Płocka! To tutaj o godzinie 18 rozpoczniemy 7. kolejkę Ekstraklasy. Miejscowa Wisła zmierzy się z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo.