Koniec meczu! Arka Gdynia pierwszy raz w historii wygrywa na Łazienkowskiej!!!

Rafał Siemaszko popracował w defensywie. Wygarnął piłkę wślizgiem spod nóg Sebastiana Szymańskiego. Po chwili dośrodkowanie nie znajduje adresata.

Legia z uporem maniaka gra dośrodkowaniami. Aleksandar Prijović skutecznie został odcięty od podania przez Damiana Zbozienia. Konrad Jałocha z "piątki".

Zagranie Mateusza Wieteski do nikogo. A raczej do "koszyczka" Konrada Jałochy.

92'

Za mocne dośrodkowanie w pole karne do Aleksandara Prijovicia. Piłka po koźle wychodzi poza linię końcową.

90'

Mariusz Złotek dolicza 6 minut do drugiej połowie. To pokłosie feralnego zderzenia Arkadiusza Malarza.

90'

Konrad Jałocha broni anemiczny strzał z dystansu.

88'

Rashid Yussuff wchodzi na ostatnie minuty za Miroslava Bożoka.

88'

Piłka po strzale Miroslava Bożoka i rykoszecie ląduje na górnej siatce!

87'

Adam Marciniak został w zapaśniczym stylu powalony przez mającego żółtą kartkę Michała Kopczyńskiego. Do bramki ok. 25 metrów.

86'

Nie udało się zaatakować prawą stroną, to... nie wyszło lewą. Sebastian Szymański wyjechał z piłką poza linię boczną.

86'

Marcin Warcholak zwlekał z podaniem i piłkę zabrał mu Vadis Odjidja-Ofoe. Belg nie zdołał opanować jej na boisku.

84'

Adrian Błąd zastępuje Marcusa da Silvę.

83'

Damian Zbozień spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza. A za jego plecami na błąd czyhał Sebastian Szymański. Nie doczekał się.

82'

O! Michaił Aleksandrow jednak jest na murawie! Jego atak prawą stroną przerwał sędzia - jego zdaniem Bułgar faulował Marcina Wacholaka.

81'

Wydaje się, że z Arkadiuszem Malarzem jest w porządku, choć jest lekko zamroczony. Gra wznowiona.

22:07

78'

Wychodzący z bramki Arkadiusz Malarz zderzył się głową z Maciejem Dąbrowskim. Bramkarza Legii aż zamroczyło i leży na murawie. Przy nim jest już sztab medyczny.

76'

Piłkarze Legii protestują! Sebastian Szymański popędził lewą stroną i dośrodkował w pole karne, gdzie trafia w rękę Antoniego Łukasiewicza! Sędzia nakazuje jednak grać dalej.

75'

16 516 widzów na stadionie przy Łazienkowskiej.

74'

Zmiana debiutantów w Legii. Sebastian Szymański za Jarosława Niezgodę.

74'

Aleksandar Prijović w roli prawoskrzydłowego. Zostaje skutecznie powstrzymany przez Marcina Warcholaka. Konrad Jałocha z "piątki".

73'

Prosty, techniczny błąd Tomasza Brzyskiego. Odskoczyła mu piłka po podaniu Michała Kopczyńskiego. Atak Legii spalił na panewce.

71'

Dalekie podanie na lewe skrzydło trafia na głowę Kaspra Hamalainena. Ten zgrywa piłkę głową w pole karne do Aleksandara Prijovicia, który strzela - również głową - obok bramki Konrada Jałochy!

69'

Oberwało się Mariuszowi Złotkowi. Dostał piłką w plecy od Miroslava Bożoka.

67'

... a w Legii za Stojana Vranjesa pojawia się Vadis Odjidja-Ofoe.

67'

Zmiany. Najpierw w Arce: Rafał Siemaszko wchodzi w miejsce Dariusza Zjawińskiego...

66'

Kontra Legii spaliła na tempie, gdy piłkę dostał Kasper Hamalainen. Ostatecznie po dośrodkowaniu z lewej strony na spalonym był Guilherme.

65'

Żółta kartka dla Michała Kopczyńskiego za skoszenie Mateusza Szwocha.

64'

Bramka dodała animuszu. Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego zostało zablokowane. Po nim strzał Michała Kopczyńskiego po podwójnym rykoszecie przelatuje nad poprzeczką.

63'

Gospodarze mogli strzelić bramkę kontaktową! Centymetrów zabrakło Aleksandarowi Prijoviciowi by "zdjąć pajęczynę"! Konrad Jałocha wzrokiem odprowadził piłkę!

61'

To jest odpowiedź na pytanie kibiców. Ostre dośrodkowanie Guilherme z rzutu wolnego i Fin strzela barkiem. Piłka wpadła do siatki niemal w samo lewe okienko!

61'

KASPER HAMALAINEN TRAFIA DO SIATKI!!!

60'

Co wy robicie? Wy naszą Legię hańbicie!

– pytają kibice gospodarzy

58'

Świetne dośrodkowanie Brazylijczyka z narożnika na 5. metr, gdzie spod krycia urwał się Adam Marciniak i po koźle uderza nie do obrony!

58'

... i GOL ADAMA MARCINIAKA!!!

58'

Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Marcus da Silva ustawia piłkę...

57'

Przerwa w grze. Tomaszowi Brzyskiemu potrzebna była pomoc medyczna po starciu z Marcusem da Silvą.

56'

Strzał Kaspra Hamalainena został zablokowany przez... Aleksandara Prijovicia.

53'

Tomasz Brzyski strzela wysoko nad poprzeczką.

52'

Jarosław Niezgoda faulowany dwa metry od prawego narożnika pola karnego Arki. Może być groźnie. Wcześniej sędzia rozmawiał z Besnikiem Hasim.

51'

Kontra Arki, która wychodziła pięciu na trzech! Dariusz Zjawiński podaje za mocno do lewej strony i akcja spaliła na panewce.

50'

W odpowiedzi strzelał Michał Kopczyński. Konrad Jałocha broni bez wysiłku.

49'

Po chwili mogło być 3:0 dla Arki! Po centrze Marcusa da Silvy z rzutu rożnego strzelał głową Dawid Sołdecki obok słupka! Dariusz Zjawiński ciut za późno zorientował się w sytuacji. Gdyby trafił, to uświetniłby swoje 30. urodziny bramką!

48'

Prostopadłe podanie Mateusza Wieteski do Aleksandara Prijovicia zostaje przecięte przez Dawida Sołdeckiego.

47'

Pierwszy atak Guilherme prawą stroną. Z pomocą przyszła mu... chorągiewka, która utrzymała piłkę na boisku. Jego płaskie dośrodkowanie na bliższy słupek łapie Konrad Jałocha.

46'

Arka Gdynia zaczyna druga połowę.

46'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Guilherme zastępuje Jakuba Rzeźniczaka.

21:28

Legioniści są już na murawie. Czekamy na piłkarzy Arki.

21:23

Powracamy na Łazienkowską na drugie trzy kwadranse meczu Legia - Arka. Do przerwy prowadzą goście po golach Marcusa da Silvy i Adama Marciniaka. Co ciekawe...

45'

Po doliczeniu minuty Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę na Łazienkowskiej. Grająca w mocno rezerwowym składzie Legia przegrywa z Arką 0:2

44'

Damian Zbozień odbiera piłkę Tomaszowi Brzyskiemu na lewej stronie, ale za mocno ją sobie wypuścił. Opanował dopiero za linią końcową. Rzut rożny nie sprawia problemów defensywie gości.

43'

Michaił Aleksandrow za późno wystartował do podania Kaspra Hamalainena. Aut dla gości na wysokości własnego pola karnego.

42'

Przechwyt Michał Marcjanika zapoczątkował kontrę Arki. Prostopadłe podanie dostaje Miroxlav Bożok, którego płaskie uderzenie zza pola karnego w stronę dalszego słupka broni Arkadiusz Malarz.

41'

Michaił Aleksandrow pokazał się na prawej stronie. Jego rajd zastopował Miroslav Bożok.

40'

W odpowiedzi Mateusz Szwoch strzela głową wysoko nad bramką Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniu z lewej strony.

39'

Stojan Vranjes strzela dwa metry obok prawego słupka.

38'

Tomasz Brzyski popędzil lewą stroną i "złamał" akcję do środka. Już składał się do strzału, gdy został sfaulowany przez Dariusza Zjawińskiego ok. 25 metrów od bramki.

37'

Marcin Warcholak wrzuca piłkę z autu w angielskim stylu w "szesnastkę" Legii. Z lekkimi problemami gospodarze radzą sobie w opresji.

36'

Medycy Legii są częściej na boisku niż ta stworzyła groźne okazje! Z pomocy musiał skorzystać Stojan Vranjes. Legioniści przez moment w "dziesiątkę".

35'

W odpowiedzi Arkadiusz Malarz broni groźny płaski strzał Marcusa da Silvy!

34'

Błąd Dawida Sołdeckiego, który niepotrzebnie puścił piłkę w kozioł, został naprawiony przez Konrada Jałochę. A bliski strzelenia bramki kontaktowej był Jarosław Niezgoda, lecz zabrakło mu centymetrów by trafić w piłkę!

32'

Atak Legii prawą stroną został przez sędziego. Jego zdaniem był faul w ofensywie.

32'

Prostopadłe podanie Kaspra Hamalainena do Aleksandara Prijovicia nie znajduje adresata. Konrad Jałocha w posiadaniu piłki.

31'

Goście w komplecie.

30'

Dariusz Zjawiński został zahaczony przez Macieja Dąbrowskiego. Przerwa w grze. Lekarze są już przy napastniku Arki.

29'

Kasper Hamalainen, po przejęciu piłki zagranej przez Mateusza Wieteskę, postanowił przelobować Konrada Jałochę. Pomysł dobry, wykonanie już nie.

28'

Jeszcze jeden stały fragment gry Legii. Tym razem bramkarz gości chwyta piłkę.

27'

Konrad Jałocha wybija piłkę na rzut rożny po centrostrzale Tomasza Brzyskiego. Uderzenie głową Jakuba Rzeźniczaka broni na linii bramkowej Konrad Jałocha!

27'

Tomasz Brzyski zapędził się lewą flanką i zagrywa w pole karne. Piłka zostaje wybita przez obronę Arki w stronę linii środkowej. Dariusz Zjawiński był bez szans, by dojść do niej.

26'

Po rzucie wolnym piłka spada do Mateusza Szwocha, którego uderzenie z woleja zostaje zablokowane. Po chwili Arkadiusz Malarz broni uderzenie Damiana Zbozienia.

24'

Starcie Macieja Dąbrowskiego z Marcusem da Silvą na prawej stronie. Ucierpiał Brazylijczyk, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

21'

Arce ciągle mało i idzie za ciosem. Rzut rożny nie przyniósł jednak podwyższenia prowadzenia.

21'

Gdynianie są niezwykle skuteczni! Akcja prawą stroną zostaje zakończona płaskim zagraniem w pole karne, gdzie co prawda obrona Legii wybija piłkę, ale wprost do nadbiegającego Adama Marciniaka. Ten uderzył bez przyjęcia i piłka po rykoszecie wpada do siatki!

19'

ADAM MARCINIAK!!!

20:48

16'

Rzut wolny dla Arki. Dalekie zagranie pod pole karne gospodarzy. Na 20. metrze fauluje Dariusz Zjawiński.

14'

Arka ratuje się wybiciem piłki poza linię końcową. Rzut rożny, po którym bliski wyrównania był Stojan Vranjes, ale ten nie trafia z dwóch metrów do bramki!

12'

Bez zagrożenia w polu karnym Legii.

11'

Marcin Warcholak podłączył się lewą flanką. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale będzie rzut rożny.

20:40

10'

Dwójkowa akcja Jarosława Niezgody z Aleksandarem Prijoviciem. Drugi z wymienionych niedokładnie odgrywa w pole karne Arki.

8'

Arka idzie za ciosem! Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii w stroną Brazylijczyka. Ten strzela główką nad poprzeczką! Kolejny błąd Jakuba Rzeźniczaka mógł kosztować utratę gola!

6'

Zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie wolnym i piłka po niefortunnej interwencji Jakuba Rzeźniczaka trafiła pod nogi Marcusa da Silvy. Ten huknął ile fabryka dała tuż przy prawym słupku!

6'

GOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA!!!

3'

Atak gości środkiem został przerwany przez Mateusza Wieteskę.

1'

Konrad Jałocha paruje na rzut rożny mocny strzał Tomasza Brzyskiego z ostrego kąta!

1'

... kapitan Legii, więc gospodarze zaczynają ze środka!

20:29

Jakub Rzeźniczak i Miroslav Bożok są kapitanami. W losowaniu "górą" jest...

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę!

20:26

Kibice gospodarzy śpiewają Sen o Warszawie. Robi wrażenie!

20:24

Przenosimy się już na Łazienkowską, gdzie jest już bardzo gorąco!

20:22

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk, Adam Hlousek, Vadis Odjidja-Ofe, Guilherme, Steeven Langil, Sebastian Szymański.

20:18

Rezerwowi Arki: Pavels Steinbors, Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Przemysław Stolc, Adrian Błąd, Rashid Yussuff, Rafał Siemaszko.

20:14

Do pierwszego gwizdka sędziego, którym jest Mariusz Złotek, jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Konrada Kryczki:

20:12

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu.

20:10

Na zakończenie sobotnie maratonu z polską piłką Legia Warszawa, która jest już jedną nogą w fazie grupowej Ligi Mistrzów, podejmie w mocno rezerwowym składzie beniaminka rozgrywek, Arkę Gdynia. Czy ten fakt pomoże gościom w zdobyciu pierwszego kompletu punktów na wyjeździe?