0 : 0
Wisła PłockWisła Płock
93'

91'

Alvarinho z rzutu wolnego. Miękko w pole karne, próbował Biliński, lecz spokojnie Kiełpin

90'

Grajciar dośrodkował lewą nogą, ale piłkę przejęli goście

89'

Sędzia Tomasz Musiał doliczył trzy minuty

88'

Pawełek spokojnie wyłapał dośrodkowanie Stefańczyka, uprzedzając Drozdowicza

86'

Kolejne starcie Drozdowicz - Dvali. Góra piłkarz Wisły.

84'

Pawelec zagrał w pole karne. Do piłki próbował dojść Alvarinho. Tym razem się nie udało

82'

Rzut rożny dla gospodarzy. Nikt nie odebrał dośrodkowania Grajciara

81'

Bozić zablokował strzał Bilińskiego.

80'

Grajciar chciał pójść do ataku, lecz nie pozwolił mu na to Reca.

80'

Furman z rzutu wolnego. Bez zagrożenia

79'

Stefańczyk rzucił się do ofensywy, zakręcił Alvarinho i wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

78'

Drozdowicz popędził z atakiem, lecz czystym wślizgiem zatrzymał go Kokoszka.

77'

Dvali kolejny raz poradził sobie z Kunem. Atak Wisły zatrzymany

75'

Ostatnia zmiana w szeregach gości. Emil Drozdowicz za Jose Kante

75'

Ryota Morioka zastąpiony przez doświadczonego Łukasza Madeja

74'

Po stalym fragmencie gry uderzał z dystansu Alvarinho. Prosto w jednego z rywali

73'

Dośrodkowanie w pole karne Kiełpina za linię końcową wybił Bożić. Będzie rzut rożny

72'

Gospodarze z każdą minutą wyglądają na coraz bardziej głodnych goli. wciąż próbują przedostac sie w pole karne przeciwników, ale defensorzy z Płocka także nie próżnują

70'

Sporo działo sie pod bramką Kiełpina. Pawelec przejął piłkę i podał do Goncalvesa ten uderzył z okolic linii pola karnego. Niecelnie

69'

Przejęcie Pawelca zahamowało kontratak Ilieva

68'

Śląsk bardzo długo walczył w środku boiska, w końcu skrzydłem ruszyli Dvali z Alvarinho. Ten drugi stracił jednak pilkę w starciu z rywalami

64'

A Kamil Biliński za Bence Mervo ]

64'

Sergieja Krivca zmienił Maksymilian Rogalski

64'

Z korneru uderzał Furman. Skutecznie interweniował Pawełek.

63'

Krivets otrzymał fajne podanie od Stępińskiego, lecz blokowany przez Moriokę nie mógł oddać celnego strzału. Będzie korner, bo blokował jeszcze Celeban

60'

Morioka dośrodkował w pole karne. Delikatny strzał głowa Kokoszki nie mógł nikogo zaskoczyć

59'

Morioka uciekł Furmanowi i podał o Mervo, ten trochę się pogubił, a w końcu strzał oddawał Alvarinho. Obok bramki

58'

W natarciu gospodarze. Skuteczna praca w defensywie płocczan nie pozwala im jednak na wiele

56'

Po podaniu Kante, do piłki doszedł Krives. Zbyt długo jednak zwlekał i nie zdołał dobrze uderzyć na bramkę Pawełka

54'

Morioka popędził środkiem lecz został zahamowany przed obrońców Wisły.

53'

Świetne dośrodkowanie Grajciara z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Dvali i trafił w słupek

52'

Reca walczył z Alvarinho, lecz to piłkarz Śląska wygrał ten pojedynek. Rzut wolny dla gospodarzy

51'

Po zagraniu Kuna z bliska uderzał Reca. Wyłapał piłkę Pawełek. Dobijac próbował Stępiński. Nieskutecznie

50'

Reca fajnie rozgerał piłkę na skrzydle ze Stępińskim. Podali do Ilieva, lecz niewiele z tego wyszło

49'

Reca od razu po pojawieniu się na murawie stara się zrobić różnicę. Zdecydowanie wszedł w pole karne, lecz uderzył obok bramki

47'

Starcie Goncalvesa z Ilievem wygrał ten drugi. Piłkarz Śląska musi już uważać, bo na swym koncie ma żółta kartkę

46'

Drugi celny strzał Grajciara w tym meczu. Lewą nogą nie zdołał pokonać Kiełpina

46'

Druga część spotkania rozpoczęta. Czy przyniesie ona gole?

46'

Arkadiusz Reca za Giorgi Merebaszwiliego

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy we Wrocławiu bez goli

44'

Dobre podanie Pawelca w kierunku Mervo. Ten jednak nie wykorzystał sytuacji i stracił piłkę

43'

Mogło byc groźnie. Pawełek nie zdążył wrócić do bramki, a już szczęścia strzałem szukał Bożić. Nad poprzeczką

43'

Rzut rożny dla wiślaków. Jak zawsze Furman. tym razem posłał w pole karne dokręcaną piłkę. Spokojnie Pawełek

42'

Kolejny piłkarz Śląska z żółtą kartką. Tym razem ujrzał ją Mariusz Pawelec

40'

Po akcji Kante, uderzał Iliev. Bardzo wysoko nad poprzeczką.

39'

Kolejna świetna interwencja Szymińskiego powstrzymała gospodarzy przed natarciem

39'

Po szybkim wznowieniu Furmana, futbolówkę złapał Pawełek.

38'

Za faul na Stefańczyku kartkę obejrzał Ryota Morioka

35'

Furman podszedł do kolejnego stałego fragmentu gry. Tym razem korner. Piłkę wybił Pawełek i Alvarinho wybiegł z kontratakiem. Zahamowany dopiero pod polem karnym Kiełpina

34'

Goncalves bardzo waleczny w dzisiejszym spotkaniu. Jego faul w ataku zahamował jednak akcję Śląska

33'

Kun popchnął dochodzącego do piłki Goncalvesa. Będzie rzut wolny dla Sląska

32'

Trzema podaniami, wrocławianie znaleźli się pod bramką Kiełpina. Niecelny strzał nie przyniósł zagrożenia dla Wisły

31'

Z rzutu wolnego jak zwykle Furman. Podawał do Kante, lecz ten nie zdolał przyjąć sobie futbolówki

30'

Felipe Goncalves z żółta kartką za faul na Krivetsie w środku boiska.

29'

Furman w światło bramki z rzutu wolnego. Pawełek nie miał jednak najmniejszego problemu

28'

Pawelec próbował wślizgu na Kante. Raz, lecz rywal sie nie przewrócił. Drugi raz - również nieskutecznie. Udało sie za trzecim razem.. Rzut wolny dla Wisły.

28'

Rzut rożny w wykonaniu Furmana. Spokojne wybicie Pawełka

27'

Krivec rozgrywając piłke z Kunem wywalczyli korner

26'

Morioka świetnie zachował sie na lewym skrzydle i dobrze dograł pod pole karne. Tam piłkę próbował wywalczyć Grajciar lecz przegrał starcie z Szymińskim

22'

Pierwszy celny strzał Śląska w tym meczu - Grajciar próbował zaskoczyć Kiełpina. Nieskutecznie

21'

Morioka odzyskał piłkę i próbował zagrać ją do przodu. Trochę do nikogo, więc też nikt jej nie odebrał

20'

Rzut rożny wywalczyli sobie gospodarze. Do nadlatującej w pole karne futbolówki najwyżej wyskoczył Dvali. Uderzyl głową, ale prosto w ręce Kiełpina

18'

Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Grajciara głową odebrał Szymiński. Dzięki temu wybił piłkę spod własnej bramki, lecz chwilę nie mógł podnieść się z murawy. Powrócił juz jednak do gry

16'

Morioka wchodził środkiem w pole karne, trochę zamieszania, ale w końcu góra wyszli z tego goście

15'

Stępiński popędził do ataku, uciekł defensorom i oddał strzał. Zablokowany przez Alvarinho

13'

Goncalves próbował prostopadle zagrac do nadbiegającego Alvarinho. Nic z tego - ich zamiary odczytał Stefańczyk

13'

Merebashvili próbował popisać się dryblingiem. Wyminął co prawda rywali, lecz uderzył daleko od światła bramki

11'

Krivets zawalczył na połowie przeciwnika. Niewiele jednak z tego wynikło. Niecelny strzał z dystansu i od bramki rozpocznie Pawełek.

10'

Kun wraz ze Stefańczykiem jak na razie wykonują fajną pracę po prawej stronie. Wrocławianie nie są w stanie przebić się tą częścią boiska

9'

Świetne przejęcie Stępińskiego rozpoczęło akcję Wisły. Iliev pomknął lewą stroną po czym podał do Furmana. Strzał bez problemu wybronił Pawełek.

8'

Z rzutu roznego Furman. Piłkę bez problemu wybili wrocławianie

7'

Akcja Kuna zakończyła sie wywalczeniem rzutu rożnego

6'

Stały fragment gry nie przyniósł strzału na bramkę Kiełpina

5'

Śląsk wywalczył sobie rzut rożny - po tym jak Morioka wdarł sie w pole karne, piłkę za linię końcową byił Furman

4'

Dwójkowa akcja Kuna i Ilieva zahamowana przez faulującego Kokoszkę

3'

Srzał Krivca lewą nogą zakończył szybką akcję Wisły. Niecelnie

2'

Mecz rozpoczął sie od wymiany podań z obu stron w środku boiska. W końcu skrzydłem rozpędził się Grajciar, lecz szybko zahamował go Stępiński

18:00

I ruszyli. Szóstą kolejkę LOTTO Ekstraklasy można uznać za otwartą.

17:59

Kapitanowie - Seweryn Kiełpin oraz Piotr Celeban wylosowali już strony. Za dosłownie moment zaczynamy

17:58

Arbiter główny tego spotkania, Tomasz Musiał wyprowadził juz obie jedenastki na murawę.

17:56

Wisła Płock natomiast występuje dokładnie w tym samym składzie co w poniedziałkowym meczu. Na ławce ponownie zasiadł Arkadiusz Reca, który otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie kadry U-21 w Arłamowie

17:55

W porównaniu z porażka w Gdynii jedna zmiana w składzie Śląska. Peter Grajciar zamiast Kamila Dankowskiego

17:55

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Przed pierwszym gwizdkiem wyżej w tabeli znajdują się goście. Wisła plasuje się na siódmej pozycji, z siedmioma oczkami na swym koncie. Śląsk to natomiast aktualnie dziesiąty klub Ekstraklasy, który zgromadził zaledwie jeden punkt mniej. Za wrocławianami przemawiać zdaje się fakt, że grają na własnym boisku. W tym sezonie jeszcze tutaj nie przegrali

17:50

Śląsk poprzedni weekend wspomina w nie lada innym nastroju. Po raz pierwszy zakończył mecz nawet bez oczka ulegając na wyjeździe Arce Gdynia. Po golach Marcusa Viniciusa oraz Rafała Siemaszko, długa podróż powrotna ubiegła w melancholijnych nastrojach. A biorąc pod uwagę postawę gdynian w tamtym meczu, wynik mógł być jeszcze wyższy

17:48

Piąta kolejka szczęśliwszą okazała się dla dzisiejszych gości. Oni w poprzednim meczu zgarnęli pełną pulę. I to z nie byle jakim przeciwnikiem - pokonali u siebie błyszczącą w tym sezonie Jagiellonię Białystok. O trzech punktach zadecydował gol Dimitara Ilieva

17:45

Zapraszamy równiez do zapoznania się z przedmeczową zapowiedzią

17:44

Dzisiaj we Wrocławiu od rana sporo się działo. Sprowadzono bowiem nowego zawodnika. Dwuletni kontrakt ze Śląskiem podpisał Mario Engels. Więcej można przeczytać tutaj

17:43

Już za nieco mniej niż dwadzieścia minut zabrzmi premierowy gwizdek 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Na otwarcie Śląsk Wrocław podejmie Wisłę Płock. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.