Niedziela, 21 sierpnia 2016, godz. 15:30
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:24

Kibice z Lubina mogą czuć się rozczarowani, bowiem Zagłębie było lepsze i miało wiele okazji do strzelenia bramki. Na drodze zawodników trenera Stokowca stawał jednak wyczyniający dzisiaj cuda w bramce Prusak, który bez wątpienia zasłużył na tytuł piłkarza meczu. Goście natomiast opuszczają murawę zadowoleni, widać było że przyjechali na Dolny Śląsk przede wszystkim po to, żeby nie przegrać.

94'

Sędzia Jakubik gwiżdże po raz ostatni, koniec meczu! Zagłębie remisuje bezbramkowo z Górnikiem!

91'

Teraz było groźnie pod bramką Górnika. Janus dogrywa na piąty metr, tam Piątkowi w oddaniu strzału przeszkodził Pruchnik. Starał się jeszcze Woźniak, ale dośrodkowuje wprost w ręce Prusaka.

87'

Piłka meczowa dla... Górnika! Goście ruszają z kontrą, dobre prostopadłe podanie z głębi pola otrzymuje Ubiparip, który nic nie robi sobie z towarzystwa Kubickiego i zagrywa kapitalnie w tempo do Poźniaka. Pomocnik Górnika mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy uderza fatalnie, daleko od słupka1

86'

Piesio oddaje celny strzał z dystansu, Polacek pewnie łapie. Warto dodać, że było to pierwsze uderzenie w światło bramki Górnika Łęczna w tym meczu.

85'

Vlasko zaprzepaścił szansę na kontrę swojego zespołu bardzo niedokładnym podaniem.

82'

... I Vukobratović w miejsce Drewniaka.

82'

Ostatnie zmiany w obu ekipach. Starzyńskiego zmienił Janus...

82'

Świetna szansa Vlaski. Po miękkiej wrzutce Cotry przed szansą stanął rezerwowy dzisiaj zawodnik Zagłębia. Na ósmym metrze przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja nad poprzeczką.

80'

"Miedziowi" przespali pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy, ale teraz są stroną przeważającą i to oni są bliżej gola, który prawdopodobnie dałby im komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu.

78'

Woźniak wbiega dynamicznie w pole karne gości i uderza z czternastego metra, na posterunku jednak po raz kolejny Prusak.

76'

Ależ sześćdziesiąt sekund w wykonaniu Prusaka! Najpierw bramkarz Górnika broni mocny strzał Krzysztofa Piątka z dziesięciu metrów, a chwilę później kapitalną paradą zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką po strzale głową Łukasza Piątka.

73'

Jest też zmiana w drużynie Piotra Stokowca. Najlepszego na boisku Janoszkę zmienia Vlasko.

73'

Zmiana w ekipie gości. Poźniak pojawia się na boisku w miejsce Śpiączki.

71'

Bez formy jest dziś Starzyński. Kolejny bardzo niecelny strzał.

68'

Woźniak uderza z rogu pola karnego obok słupka.

65'

Woźniak mocno podaje przed bramkę Prusaka, ale bramkarz Górnika ratuje swój zespół przed golem Kubickiego.

62'

Zmiana w ataku Zagłębia - w miejsce Papadopulosa na murawie pojawia się Piątek.

61'

Odpowiedź i szybka akcja lubinian - Janoszka dobrze rozprowadził kontrę swojego zespołu, ale Papadopulosa uprzedził Szmatiuk i wybił futbolówkę na rzut rożny.

60'

Mieli swoją szansę goście. Po wrzutce Leandro piłkę głową zgrał Ubiparip do Śpiączki, napastnik Górnika musiał się cofnąć kilka kroków aby uderzyć z główki i w efekcie oddał zbyt słaby i w dodatku niecelny strzał.

58'

Zawodnicy obu zespołów nie pokazują na razie nic ciekawego w tej drugiej części spotkania. Gra toczy się w środku pola od straty do straty.

53'

Trafiony piłką w twarz Starzyński nie podnosi się z murawy, mamy przerwę w grze.

51'

Była próba efektownej akcji w wykonaniu Zagłębia, a konkretnie Starzyńskiego i Woźniaka, ale we wszystkim połapali się obrońcy Górnika.

49'

Zakotłowało się na chwilę pod bramką Zagłębia po wrzutce Bonina i zgraniu Śpiączki. Sytuację zażegnali jednak obrońcy "Miedziowych".

46'

Rozpoczyna się druga część spotkania!

46'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Na drugą połowę nie wychodzi Grzelczak, w jego miejsce Piesio.

16:22

Na pewno nie jest to najgorszy mecz w tej kolejce. Zagłębie dominuje i miało kilka okazji do strzelenia bramki - najlepsze to strzał Tosika wybity z liinii bramkowej przez Bonina i nieuznany gol Papadopulosa. Jak się wydaje, niesłusznie. Górnik bardzo niemrawy w ofensywie, na ten moment remis jest dla gości szczytem marzeń.

47'

Sędzia kończy pierwszą połowę tego spotkania.

47'

Starzyński zaskakuje Prusaka ze stojącej piłki i oddaje strzał nie nad murem, a obok niego. Nie trafia jednak w bramkę.

46'

Szmatiuk fauluje na osiemnastym metrze Janoszkę. Będzie wielka szansa dla Zagłębia w doliczonym czasie gry.

45'

Zabawna akcja lubinian - Papadopulos namęczył się na prawym skrzydle i wywalczył sobie pozycję do dośrodkowania, wrzucił i... patrzył, jak piłka przelatuje przez pole karne Górnika. Żaden z jego kolegów nie wbiegł w szesnastkę rywali.

44'

Ostatnie minuty to typowy ekstraklasowy klincz w środku pola. Dużo strat i niedokładności, brak jakichkolwiek okazji do strzelenia bramki

40'

Tosik w naprawdę niezłym stylu drybluje i zbiega z prawego skrzydła w pole karne i uderza z lewej nogi nad poprzeczką.

38'

Z kornera dla Zagłębia wynika kontra dla gości - centrostrzał Śpiączki napędził stracha Polackowi, ale ostatecznie futbolówka ląduje na siatce jego bramki.

37'

Po chwili zza szesnastki uderza Piątek, jego strzał zostaje zablokowany i będzie rzut rożny dla Zagłębia.

35'

Futbolówka znalazła się w bramce Górnika! Kuriozalna sytuacja - Tosik płasko podaje ze skrzydła, piłka odbija się od Woźniaka i turla się w kierunku linii bramkowej. Na linii wbija ją do siatki Papadopulos i sędzia podnosi chorągiewkę! Woźniak jest wściekły.

33'

Bardzo aktywny i efektywny jest Janoszka. Tym razem zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Bardzo niecelne było to uderzenie.

32'

Starzyński z Janoszką przyspieszyli i mogło być groźnie, ale defensorzy Górnika przecięli zagranie "Figo" do Kubickiego.

30'

Dobry pierwszy kwadrans i usypiający drugi. Pozostało 15 minut do zakończenia pierwszej połowy.

29'

Była teraz naprawdę dobra szansa na kontrę dla gości, piątka zawodników biegła na czterech obrońców Zagłębia, ale wszystko zaprzepaścił Śpiączka podając zdecydowanie za mocno do Grzelczaka.

28'

Niezłym rajdem popisał się teraz Bonin, lecz gdy wbiegł z piłką w pole karne została ona wybita przez obrońców. Po chwili z kornera dośrodkował Drewniak, ale uderzenie głową Pruchnika było bardzo niecelne.

27'

Górnik nie ma za bardzo planu na zdobycie bramki, ale koncentracja w defensywie pozwala podopiecznym trenera Rybarskiego rozbijać ataki lubinian.

25'

Teraz Górnik miał szansę z rzutu wolnego z boku boiska, ale dośrodkowanie Leandro było za mocne i nikt nie zdołał go przeciąć.

22'

Zawodnicy Górnika rzadko przedostają się na połowę rywali. Przed chwilą dość rozpaczliwa próba z dystansu Ubiparipa - futbolówka o wiele metrów minęła bramkę Polacka.

20'

Ależ kapitalnie zrobił to Janoszka! Skrzydłowy gospodarzy świetnym dryblingiem ograł dwóch rywali przy linii bocznej. Potem nikt nie zdążył do jego dośrodkowania, ale sam błysk techniki zasługuje na odnotowanie.

20'

Dobry strzał z dystansu Piątka! Po akcji Kubickiego i Papadopulosa ten ostatni wystawia piłkę na dwudziestym metrze pomocnikowi Zagłębia. Soczyste uderzenie zbija w bok Prusak.

18'

Ostrzeżenie dla Śpiączki od arbitra za uderzenie łokciem Jacha.

17'

Guldan posyła długą piłkę na Papadopulosa, jednak Czech nie opanował piłki i Prusak rozpoczął akcję swojego zespołu.

15'

Mieliśmy teraz kilka niedokładnych długich piłek z obu stron.

13'

Po piorunujących pierwszych minutach spotkania lubinianie nieco zwolnili i gra się wyrównała.

11'

Mieliśmy chwilę przerwy w grze, bowiem po starciu z Leandro z murawy nie podnosił się Woźniak.

9'

W końcu odpowiedź gości - po błędzie Guldana był rzut rożny, dośrodkowanie na długim słupku zamykał Bonin, lecz w zamieszaniu podbramkowym któryś z "Górników" faulował obrońcę Zagłębia.

8'

Ależ ogromną przewagę ma Zagłębie na początku tego spotkania! Kolejna akcja lubinian - najpierw uderzenie zza pola karnego Starzyńskiego zostało zablokowane, chwilę później huknął z ponad 20 metrów Kubicki. Piłka przeleciała metr od słupka.

6'

Prawdziwe oblężenie bramki Górnika! Po rzucie rożnym i przytomnym zgraniu głową przed szansą stanął Tosik. Piłka minęła Prusaka i zmierzała do siatki, ale niemal z linii bramkowej wybił ją Bonin!

4'

[b]Kolejna dobra okazja Zagłębia![/b[ Po dobrej klepce z kolegą w pole karne Górnika wbiegł Piątek i uderzył wprost w bramkarza rywali. Będzie korner.

3'

Teraz w proste sytuacji błąd Jacha, obrońca Zagłębia źle podaje do Guldana i goście otrzymują aut. Szybko jednak tracą piłkę i znów to gospodarze starają się rozegrać akcję.

1'

I już było groźnie pod bramką Prusaka! Po podaniu Janoszki przed szansą stanął Papadopulos, jego uderzenie z kilku metrów i ostrego kąta zdołał obronić Prusak.

15:29

Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika, rozpoczynają gospodarze!

15:27

Piłkarze Zagłębia i Górnika już na murawie, za moment zaczynamy!

15:21

Już za chwilę zawodnicy obu ekip wyjdą na boisko i rozpoczną niedzielę z Ekstraklasą.

15:01

W dotychczasowych czterech ekstraklasowych meczach między tymi zespołami w Lubinie ani razu Górnikowi nie udało się wygrać. Dotychczasowy bilans to dwa zwycięstwa lubinian i dwa remisy.

14:59

Górnik Łęczna zajmuje za to 14. miejsce w tabeli i w tym roku odniósł tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo. W ani jednym spotkaniu tego sezonu zawodnikom trenera Rybarskiego nie udało się strzelić więcej niż jednego gola.

14:57

Faworytem tego spotkania bez wątpienia jest ekipa gospodarzy. "Miedziowi" pozostają jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną Ekstraklasy. W całym 2016 roku zgromadzili najwięcej (13) zwycięstw z całej stawki. Dodatkowo, w każdym meczu u siebie w tym roku zdobywają co najmniej jedną bramkę.

14:53

Andrzej Rybarski dokonał kilku roszad. Kosztem Łukasza Bogusławskiego na prawej obronie zagra dziś Paweł Sasin, miejsce w składzie stracili także Dragomir Vukobratović i Przemysław Pitry. Szansę od pierwszej minuty otrzymali za to Bartosz Śpiączka i Vojo Ubiparip.

14:50

Piotr Stokowiec dokonał tylko jednej zmiany w składzie swojego zespołu w porównaniu do pojedynku z Piastem w Gliwicach. Do pierwszej jedenastki wraca Filip Starzyński w miejsce Adriana Rakowskiego.

14:49

GOL24.pl zaprasza na relację minuta po minucie z meczu Zagłębia Lubin z Górnikiem Łęczna! Za około 40 minut rozpocznie się to spotkanie.