Niedziela, 14 sierpnia 2016, godz. 18:00

Koniec meczu! Wisła Kraków przegrywa z Ruchem Chorzów 1:2!

Jeszcze zmiana w Ruchu. Schodzi Stępiński, wchodzi Arak.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Po dośrodkowaniu Lipskiego piłkę skutecznie piąstkuje Miśkiewicz. Przerwa w grze, bo ucierpiał Grodzicki.

88'

Kontra Ruchu. Pojedynek biegowy Monety z Głowackim kończy się kornerem dla chorzowian.

85'

Rzut wolny dla Ruchu. Mocny centrostrzał Lipskiego, ale Miśkiewicz odbija piłkę!

82'

Kartka dla Grodzickiego.

81'

Mójta dośrodkowuje w pole karne, niepewna interwencja Lecha, ale Ondrasek fauluje Oleksego. Rzut wolny dla przyjezdnych.

80'

Indywidualna akcja Stępińskiego i uderzenie z 18 metrów ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

79'

Zamieszanie w polu karnym Ruchu kończy isę bardzo niecelnym strzałem Głowackiego.

78'

Błąd we własnym polu karnym Oleksego kosztuje Niebieskich rzut rożny.

76'

Żółta kartka dla Mączyńskiego za faul taktyczny.

75'

Rzut rożny dla Ruchu wybroniony przez defensywę Białej Gwiazdy. Niemniej jednak, obraz gry jest zaskakujący. To Niebiescy mają gola przewagi i prowadzą grę w Krakowie.

73'

Kolejne akcje Monety. Skrzydłowy Ruchu jest jednak powstrzymywany w polu karnym przez kolejnych obrońców Wisły.

70'

Ruch nie ustaje w swoich atakach. Piłka co chwila ląduje w polu karnym Wisły.

69'

Moneta zmienia w Ruchu Mazka.

68'

Słupek!!! Teraz po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry o krok od gola był Konczkowski!

66'

Brlek zmienia Popovicia.

63'

Rzut rożny dla Ruchu. Niezła centra Lipskiego, ale dobrze wybijają piłkę obrońcy gospodarzy.

60'

Akcja Ruchu kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Urbańczyka.

58'

Mójta zmienia w Wiśle Małeckiego.

56'

GOL dla Ruchu!!! Po rzucie rożnym dla Niebieskich Miśkiewicz broni dwa strzały rywali, ale przy dobitce Pawła Oleksego był już bezradny!

54'

Dobra akcja Wisły. Po wejściu Pietrzaka jego centra nie trafiła do żadnego z napastników, a chwilę później po dośrodkowaniu Popovicia niecelnie uderza głową Ondrasek.

53'

Rzut wolny dla Wisły. Bardzo mocno uderza z około 30 metrów Popović, ale Lech pewnie łapie piłkę.

51'

Dośrodkowanie Pietrzaka z lewego skrzydła tym razem było bardzo niedokładne.

48'

Ondrasek z dystansu strzela wyraźnie obok bramki rywala.

47'

Pierwsza akcja Ruchu! Po centrze Stępińskiego głową uderza Ćwielong, ale dobrze broni Miśkiewicz.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

46'

Zmiana w przerwie w Wiśle. Ondrasek za Drzazgę.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła remisuje z Ruchem 1:1, ale oglądamy w Krakowie świetne widowisko!

43'

Jeszcze jeden korner dla Białej Gwiazdy nie przynosi zagrożenia dla bramki gości.

42'

Znowu słupek! Tym razem po drugiej stronie boiska! Dośrodkowywał Bartosz, strzelał głową Zachara i centymetrów zabrakło Wiśle do objęcia prowadzenia!

39'

Popović uderza bardzo niecelnie głową po dośrodkowaniu Pietrzaka z rzutu rożnego.

38'

Mocny, kąśliwy strzał z dystansu Drzazgi skutecznie odbija na rzut rożny Lech!

36'

Groźnie pod bramką Ruchu! Dobry strzał Mączyńskiego odbija Lech, a dobijający Drzazga nie tylko spudłował, ale też był na spalonym.

34'

Kartka dla Sadloka za faul na Stępińskim.

32'

Blisko gola dla Ruchu!!! Z kilkunastu metrów minimalnie obok bramki uderza Ćwielong!

30'

Stępiński! Po centrze Mazka napastnik reprezentacji Polski uderza głową obok bramki!

29'

Ależ okazja Bartosza! Po dośrodkowaniu Pietrzaka niepilnowany obrońca Wisły z kilku metrów uderza obok bramki!

27'

Wisła stara się odpowiedzieć. Na razie jednak najpierw Zachara, a następnie Drzazga zostali złapani na spalonym.

25'

Dobry okres Ruchu przynosi wyrównanie! Stępiński dostał piłkę w polu karnym i bez trudu pokonał Miśkiewicza!

24'

GOL dla Ruchu!!! Mariusz Stępiński!

21'

Dobry moment gry Ruchu. Niebiescy starają się doprowadzić do wyrównania.

18'

Odpowiedź Wisły, Pietrzak płasko zagrywa w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata.

16'

Słupek! Piękny strzał z rzutu wolnego Patryka Lipskiego omal nie doprowadził do wyrównania!

14'

Rzut wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie Lipskiego i wybicie piłki przez gospodarzy na aut.

12'

Raz jeszcze dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Ruchu. Tym razem pada ono łupem Kamila Lecha.

10'

Dobra centra w pole karne Pietrzaka, goście zmuszeni wybić na rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry Wiślacy nie zagrozili już bramce Ruchu.

9'

Dobra akcja prawą stroną Bartosza, dośrodkowanie w pole karne, z którym mija się Lech, ale uderzenie Boguskiego zostaje zablokowane.

7'

Wisła świetnie weszła w to spotkanie. Zobaczymy, jak zareaguje Ruch, który w tym momencie jest w strefie spadkowej. Na ostatnie miejsce w tabeli wraca z kolei Lech Poznań.

5'

Piękne prostopadłe podanie Boguskiego i Zachara w sytuacji sam na sam z Lechem płaskim strzałem z ostrego kąta otwiera wynik meczu! 1:0 dla Wisły!

5'

GOL dla Wisły! Mateusz Zachara!

3'

Pierwsze celne uderzenie w tym meczu. Płaską próbę z dystansu Mączyńskiego pewnie broni Lech.

1'

Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

17:59

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Czas na hymn narodowy, jak we wszystkich meczach w tej kolejce.

17:49

Sędzią spotkania będzie wracający z urlopu Szymon Marciniak z Płocka.

17:48

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Ławki rezerwowych:

• Wisła: Mateusz Zając, Piotr Żemło, Alan Uryga, Adam Mójta, Petar Brlek, Tomasz Cywka, Zdenek Ondrasek.
  • Ruch: Wojciech Skaba, Marcin Kowalczyk, Mateusz Cichocki, Michał Walski, Bartosz Nowak, Łukasz Moneta, Jakub Arak.
17:46

Sytuacja Ruchu nie jest o wiele lepsza. Niebiescy znajdują się na czternastej pozycji, zdobywając ledwie cztery punkty. Podopieczni Waldemara Fornalika również wygrali w pierwszej kolejce (z Górnikiem Łęczna), potem przegrali dwa spotkania, by przed tygodniem rzutem na taśmę, po rzucie karnym, zremisować u siebie z Wisłą Płock 2:2. Dzisiejsze spotkanie jest więc niezwykle ważne zarówno dla Wisły, jak i Ruchu.

17:44

Chyba mało kto spodziewał się, że spotkanie Wisły z Ruchem w piątej kolejce będzie meczem o uniknięcie strefy spadkowej. Po wynikach piątkowych i sobotnich Wisła Kraków znalazła się nieoczekiwanie na ostatnim miejscu w tabeli. Podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali na inaugurację z Pogonią Szczecin 2:1, ale potem ponieśli trzy kolejne porażki.

17:42

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Ruchem Chorzów.