Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
22:28

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

22:28

Tylko w pierwszej połowie jeszcze to "jakoś" wyglądało dla gości. Na drugą połowę wydaje się, że piłkarze z Niecieczy nie wyszli z szatni. W drużynie Portowców świetną zmianę dał Ricardo Nunes, który zdobył bramkę i zanotował asystę. Świetny mecz dwójki pomocników, Matras - Murawski. Warto również wyróżnić Spasa Deleva, który zagrał naprawdę dobry mecz.

22:25

Pogoń zdeklasowała dziś Bruk-Bet Termalikę. Podopieczni Czesława Michniewicza byli dziś tylko tłem dla piłkarzy Pogoni, którzy zaaplikowali rywalom aż 5 bramek, nie tracąc żadnej! Trzeba przyznać, że niezły sposób na pierwszą wygraną w sezonie.

94'

Koniec meczu! Pogoń dziś na "piątkę"! 5:0!

93'

Dośrodkowanie wybite przez Trelę, ale piłkę świetnie przejął Murawski, który pięknie uderzył z woleja i podwyższył wynik!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! 5:0!! NOKAUT!! Rafał MURAWSKI PO RAZ DRUGI!!

92'

Jeszcze rzut rożny dla Portowców.

92'

Strata przy polu karnym, piłka powędrowała do Gutkovskisa, który stanął oko w oko z Kudłą i przegrał ten pojedynek. Choć nawet gdyby wygrał to na nic by się nie zdało, bo był na spalonym.

87'

Murawski posłał długą piłkę do wybiegającego Zwolińskiego, ale pierwszy przy futbolówce zameldował się Trela.

85'

Jeszcze jedna zmiana w Pogoni, Adam Gyurcso zmieniony przez Roberta Obsta.

84'

Dośrodkowanie Misaka, był tam Osyra, ale Czerwiński świetnie wybija na korner.

82'

SŁUPEK!! Dobre uderzenie Misaka, ale piłka zatrzymała się na słupku! Kudła tylko się uśmiechnął.

82'

Będzie okazja dla gości, rzut wolny, około 30 metrów od bramki.

80'

Czesław Michniewicz nie będzie miło wspominał swego powrotu do Szczecina. Przed meczem pisałem, że Bruk-Bet Termalica jest jedyną drużyną z Ekstraklasy, z którą Pogoń nie wygrała u siebie. Za niewiele ponad 10 minut nie będzie już najprawdopodobniej takiej drużyny.

76'

Łukasz Zwoliński melduje się na murawie, zmieniając Seiya Kitano.

75'

Dwójkowa akcja Drygasa i Nunesa. Świetna klepka doprowadziła do rajdu tego drugiego, po czym Nunes świetnie zagrał do wchodzącego Drygasa, który z pierwszej piłki uderzył obok zasłoniętego golkipera Termaliki!

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! 4:0!! DEKLASACJA! KAMIL DRYGAS!!

73'

"Wrzutka" Nunesa, której nikt nie zamknął, ale Trela był tak zdezorientowany, że nie zdołał jej wyłapać! Pogoń dobija Słonie!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! RICARDO NUNES I 3:0!!

70'

Teraz próbował Kitano, ale nad bramką! Dobra próba Japończyka, a przede wszystkim świetny balans ciała wcześniej, którym zupełnie wymanewrował Osyrę!

68'

Matras! Świetna wrzutka na głowę Matrasa, ten główkuje, ale broni Trela!

64'

Wrzutka Nunesa, ale pewnie łapie Trela.

63'

Piękny wślizg Deleva, którym zatrzymał atak gości. Kolejna udana akcja Bułgara.

61'

Nunes świetnie nabił Gutkovskisa i zażegnał zagrożenie.

58'

Żółta kartka dla Patryka Fryca, który spóźnionym wślizgiem powalił na ziemię Gyurcso.

57'

Dawid Nowak zmienia Samuela Stefanika.

57'

Piłka po rykoszecie poza boiskiem. Rzut rożny dla Słoni.

57'

Misak faulowany przez Murawskiego, będzie okazja do strzału lub wrzutki.

56'

Próbują Słonie, ale dobra, szczelna defensywa Pogoni nie pozwala im na zbyt wiele.

54'

W pierwszej połowie Gutkovskis ostro potraktował Fojuta. Teraz obrońca Pogoni odpłacił Łotyszowi.

52'

Żółta kartka dla Jovanovicia. Lekko sfrustrowany zawodnik Termaliki.

50'

Pleva fauluje Deleva. Dobry mecz Bułgara.

48'

Świetnie Kitano zagrał do Deleva, ten świetnie zagrał do środka do wbiegającego Murawskiego, a kapitan Portowców nie miał już kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki! Cóż za otwarcie tej drugiej połowy!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! RAFAŁ MURAWSKI!! ALEŻ POCZĄTEK!!

46'

Piłkarze już gotowi, arbiter gwiżdże i zaczynamy drugą odsłonę tego meczu!

46'

Od początku roszada w ekipie gospodarzy, Mateusz Lewandowski nie wybiegł już na murawę, a zastąpił go Ricardo Nunes.

21:25

Statystyki po pierwszej połowie.

21:20

Pogoń zdecydowanie przeważa w tym meczu i zasłużenie prowadzi. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Matras. Goście mieli wprawdzie dobrą okazję do wyrównania, ale Gutkovskis przestrzelił w sytuacji sam na sam. Ogółem mecz nie powala, tempo jest co najmniej średnie, a akcji podbramkowych w zasadzie niewiele. Miejmy nadzieję, że ulegnie to zmianie po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu, Pogoń po bramce Mateusza Matrasa prowadzi 1:0!

45'

Interwencja Fojuta, Gutkovskis "wjechał" mu łokciem w żebra, przez co ucierpiał zawodnik Pogoni.

43'

KUDŁA! Świetnie broni uderzenie Gutkovskisa! Warto też pochwalić ładną wrzutkę Misaka.

40'

Żółta kartka dla Lewandowskiego, który sfaulował szarżującego Kupczaka.

39'

Ładne dośrodkowanie Misaka, główkował Kupczak ale obok! Była dobra okazja, ale zawodnik Termaliki uderza obok bramki!

38'

Putivtsev nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Pavol Stano.

37'

Strzał Drygasa z którego przypadkowo mogło wyjść...podanie. Ale Trela czujny i szybciutko wyłapał piłkę.

35'

Putivtsev jednak powinien dać radę. Zameldował się już na murawie.

33'

BLISKO!! Kolejna ładna wrzutka Deleva, piłkę szczupakiem wybija Putivtsev i o mało co...nie strzelił samobója! Trela tylko spoglądał na piłkę, a ta świsnęła po bocznej siatce! Defensor Słoni ucierpiał jednak przy tej interwencji, chyba będzie konieczna zmiana.

31'

Teraz z kolei kiksuje Osyra, kolejny korner Portowców.

30'

Ciekawa wrzutka Deleva w kierunku Kitano, Babiarz jednak źle wybija piłkę i rzut rożny ma Pogoń.

27'

GUTKOVSKIS!! Babiarz świetnie zagrał na wolne pole do Gutkovskisa, ten był sam na sam z Kudłą, ale posłał piłkę obok bramki!! Fantastyczna szansa dla Termaliki!

26'

Taka mała ciekawostka :)

25'

Zarysowała się dość wyraźna przewaga Portowców. Widać to w swobodzie gry, czy posiadaniu piłki.

24'

Aj, ładna akcja Słoni! Misak dobrze zagrał do Plevy, ten wrzucił w pole karne do Gutkovskisa, ale Łotysz niecelnie główkuje.

21'

Świetne dośrodkowanie Gyurcso, w polu karnym Matras uciekł spod opieki Osyry, wyskoczył najwyżej i skierował piłkę do siatki!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! MATEUSZ MATRAS I POGOŃ PROWADZI!!

19'

Misak fauluje Kitano, ładnie zastawił piłkę młody Japończyk. Rzut wolny dla gospodarzy.

17'

Niewiele na razie dzieje się na murawie. Teraz jedna z ciekawszych sytuacji - Delev opuszcza plac gry przez...spodenki.

13'

Ostre dośrodkowanie w pole karne gości, Drygas skakał do główki przeszkadzając Treli w złapaniu piłki. Rzut wolny dla Termaliki.

12'

Centrostrzał Misaka, pewnie łapie Kudła.

12'

Aktywny początek Kitano. 19-latek dobrze przeszkadza rywalom w wyprowadzaniu piłki, samemu próbując pomóc w rozegraniu.

10'

Misak chciał efektownie ograć dwóch rywali, ale stracił piłkę a rzecz Drygasa.

9'

Świetna szansa dla Drygasa! Wrzutka Gyurcso, Drygas stał zupełnie niepilnowany i mógł przymierzyć gdzie tylko chciał, ale główkuje wysoko nad bramką!

8'

Świetny przerzut Fojuta na prawo do Gyurcso, ale ten miał problemy z opanowaniem piłki. Finalnie jednak Portowcy z rzutem rożnym.

6'

Atak pozycyjny gospodarzy, ale Lewandowski niedokładnie do Deleva i od bramki wznowi Trela.

5'

Stefanik posłał ładną, długą piłkę do Babiarza, ale dobrze interweniował Fojut i kapitan Termaliki stracił futbolówkę.

3'

Daleki wyrzut z autu w pole karne Pogoni, piłkę piąstkuje Kudła, a chwilę później nakładka Jovanovicia - rzut wolny dla Portowców.

2'

Warto jeszcze odnotować, że w związku ze zwycięstwem Górnika Łęczna z Legią, Pogoń spadła obecnie na ostatnie miejsce w tabeli.

1'

Wrzutka Deleva, ale na pamięć - do nikogo. Od autu Termalica.

1'

Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego, startujemy!

20:29

Najpierw hymn Pogoni, teraz Mazurek Dąbrowskiego na Stadionie Floriana Krygiera.

20:28

Piłkarze wychodzą na murawę - w szalikach Polski, ku uczczeniu święta Wojska Polskiego.

20:23

Ciekawostka - Termalica jest jedynym zespołem z Ekstraklasy, z którym Pogoń nie wygrała jeszcze u siebie.

20:17

Co ciekawe, Łukasz Zwoliński, który w ostatnim meczu Pucharu Polski zdobył dwie bramki, zacznie dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. W jego miejsce w ataku zajmie zaledwie 19-letni Seiya Kitano.

20:05

20:04

W poprzednim sezonie w meczach Pogoni z Termaliką dwukrotnie padł remis 1:1. Czy któraś z drużyn zdoła tym razem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

19:59

Czesław Michniewicz powraca dziś do Szczecina - jak ten powrót będzie wspominał?

19:58

W poprzedniej kolejce Pogoń zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 1:1, natomiast podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Górnik Łęczna 2:1.

19:56

Zgoła odmienne nastroje panują po pierwszych czterech meczach w obu obozach. Portowcy z dorobkiem zaledwie 2 punktów okupują przedostatnią lokatę. Termalica natomiast po trzech zwycięstwach i jednej porażce z dorobkiem 9 "oczek" znajduje się na 5. lokacie.

19:53

Dobry wieczór! Witam i zapraszam serdecznie na relację live z meczu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy - Pogoń Szczecin podejmie dziś na własnym obiekcie Bruk-Bet Termalikę!