1 : 0
19:56

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje już Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych!

19:54

Ostatni zespół tabeli zdobywa komplet punktów w starciu z mistrzem Polski. Forma Legii przez starciem z Dundalk wydaje się być naprawdę słaba.

95'

Koniec spotkania, Górnik Łęczna sensacyjnie wygrywa z Legią Warszawa, to już chyba kryzys ekipy Besnika Hasiego!

94'

Kartką ukarany jeszcze Krzysztof Danielewicz.

93'

To już końcowe sekundy spotkania, ale powinno być 2:0! Grzegorz Bonin z najbliższej odległości trafia w Łukasza Brozia stojącego w bramce!

91'

Thibault Moulin ukarany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Boninie wbiegającym w pole karne.

91'

Mecz przedłużony o cztery minuty.

89'

Piotr Grzelczak zmieniony przez Dragomira Vukobratovicia.

88'

Dośrodkowanie w stronę Michała Kucharczyka poza linię boczną piąstkuje Sergiusz Prusak.

86'

Nemanja Nikolić obsłużony podaniem w polu karnym przez Vadisa Odjidja-Ofoe uderza prosto w Prusaka.

84'

Nemanja Nikolić zmienia Michała Kopczyńskiego, to dość spodziewana zmiana.

83'

Legia próbuje się odegrać, ale dośrodkowanie w pole karne nie dociera do Michała Kucharczyka, który został ośmieszony przez Pawła Sasina.

81'

Szósta już bramka stracona przez Legię w tym sezonie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ubiparip doskonale złożył się do strzału i pokonał bezradnego bramkarza, Górnik na prowadzeniu! Więc jednak stały fragment gry!

80'

A jednak! Vojo Ubiparip po rzucie rożnym!

80'

Bardzo podobne dośrodkowanie z rzutu wolnego i ponownie cudownie interweniuje Arkadiusz Malarz! To swojemu bramkarzowi legioniści zawdzięczają, że wciąż jest remis!

79'

Zanosi się na bezbramkowy remis, brakuje jakości w wykończeniu okazji strzeleckich po obu stronach. Można liczyć na stały fragment gry lub jakiś przebłysk.

77'

Krzysztof Danielewicz uderza ponad bramką.

76'

Bramkarz musi zacisnąć zęby i zachować czujność, ponieważ gospodarze mają kolejny groźny rzut wolny.

74'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arkadiusz Malarz paruje strzał głową jednego z rywali na słupek, do tego wygląda na to, że bramkarz odniósł jakąś kontuzję.

74'

Kasper Hamalainen zmieniony przez Vadisa Odjidja-Ofoe.

73'

Adam Hlousek fauluje Grzegorza Bonina i zostaje ukarany żółtą kartką.

71'

Lekki strzał Vojo Ubiparipa z linii pola karnego, bez problemów broni Malarz.

70'

Wracając do jedenastki - Grzegorz Piesio uderzył nieźle, w lewą stronę bramki, ale właśnie tam rzucił się doświadczony golkiper zespołu z Warszawy. To już drugi mecz z rzędu, kiedy bramkarz Legii broni rzut karny!

68'

Michaił Aleksandrow zmienia Steevena Langila.

68'

Bardzo przypadkowe zagranie, wydaje się, że ręka nie powinna zostać odgwizdana, mimo to Grzegorz Bonin nie trafia do siatki! Rzut karny obroniony przez Arkadiusza Malarza!

66'

Rzut karny, ręka Pazdana w polu karnym!

65'

O drugiej części meczu można powiedzieć, że jest lepsza od pierwszej, bowiem jest znacznie bardziej wyrównana, dzieje się dużo więcej, częściej oglądamy ataki z obu stron. Wciąż brakuje tylko goli!

63'

Grzegorz Piesio dobrze odnalazł się w polu karnym, oddaje błyskawiczny strzał, który zostaje zablokowany przez Łukasza Brozia.

61'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Bartosza Śpiączkę zmienia Grzegorz Piesio.

60'

Groźna akcja Legii! Kasper Hamalainen świetnie przyjmuje mocne, górne podanie i oddaje natychmiastowy strzał, który po rykoszecie broni jednak Sergiusz Prusak!

58'

Za mocne zagranie Thibaulta Moulina do Michała Kucharczyka. W tym momencie przewagę mają goście.

56'

Maciej Szmatiuk bezbłędnie zatrzymuje Steevena Langila, dając piłce opuścić boisko. Reprezentant Martyniki jest wściekły, domaga się rzutu rożnego.

54'

Groźne dośrodkowanie Michała Kucharczyka, ale było zbyt głębokie, by dotrzeć do Steevena Langila.

52'

Szymon Drewniak podszedł do rzutu wolnego, ale wygląda na to, że w polu karnym rywala faulował Radosław Pruchnik. Piłka dla Legii.

50'

Wygląda na to, że teraz gospodarze będą próbować grać z kontry. Leandro faulowany przez Michała Kopczyńskiego.

48'

Gra jest teraz znacznie bardziej wyrównana, atakują raz jedni, raz drudzy.

46'

Strzał Hamalainena świetnie broni Sergiusz Prusak! Cudowna interwencja!

18:59

Za chwilę ruszamy z drugą połową meczu.

18:51

Na stadionie nie słychać dopingu, za to w trakcie spotkania mogliśmy podziwiać grę... orkiestry wojskowej, która umilała oglądanie meczu widzom zgromadzonym na stadionie.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Lublinie - póki co bezbramkowo.

45'

Długa akcja Legii zakończona niecelnym uderzeniem Thibaulta Moulina z około trzydziestu metrów.

43'

Wreszcie dobra okazja gości, uderza Michał Pazdan! Dośrodkowanie po rzucie rożnym i stoper oddaje strzał, piłka wpada w kozioł i przeskakuje ponad poprzeczką!

41'

Teraz legioniści próbują uspokoić grę, utrzymać się chwilę przy piłce, ale póki co nic z tego nie wychodzi.

39'

Wciąż sensacyjnie dominują piłkarze Górnika, Legia wciąż bez pomysłu na grę! Gospodarze mieli już kilka dobrych okazji, goście zaś wciąż bez dogodnej sytuacji strzeleckiej!

37'

Jakub Rzeźniczak beznadziejnie wykopuje piłkę, leci ona w górę i trafia do niepilnowanego Piotra Grzelczaka, ten uderza równie mocno, co niecelnie!

35'

Świetna okazja dla gospodarzy! Arkadiusz Malarz niecelnie piąstkuje piłkę, trafia ona pod nogi Grzegorza Bonina, piłkarz klubu z Łęcznej pudłuje z bliskiej odległości!

33'

Rzut rożny dla Górnika po zablokowanym dośrodkowaniu Leandro na lewej flance.

31'

Piotr Grzelczak obsłużony przez Bartosza Śpiączkę znakomitym podaniem w polu karnym, ale zszedł za bardzo do boku i przestrzelił!

29'

Paweł Sasin przecina górną piłkę do Steevena Langila, aut dla gości.

27'

Ponownie sprzed szesnastki po rzucie rożnym uderza Piotr Grzelczak. Skutek taki sam - ponad poprzeczką.

25'

Michał Pazdan w pojedynku w polu karnym przewraca Bartosza Śpiączkę, gwizdek arbitra milczy!

23'

Łukasz Broź z żółtą kartką za dyskusje z sędzią, obrońca rzeczywiście zachował się bardzo agresywnie w stosunku do arbitra.

21'

Kolejne starcie Aleksandara Prijovicia z Radosławem Pruchnikiem, sędzia uznał, że Serb zagrał nakładką.

19'

Składna akcja gości zakończona przez dobrą interwencję Radosława Pruchnika pod własną bramką, przytomne wybicie piłki.

17'

Celne dośrodkowanie Leandro z rzutu wolnego, do strzału głową dochodzi Maciej Szmatiuk. Ten strzał również przeleciał nad bramką Arkadiusza Malarza.

16'

Próba mocnego uderzenia z dystansu w wykonaniu Piotra Grzelczaka, niezły strzał szybuje ponad poprzeczką.

13'

Legioniści wciąż próbują odzyskać piłkę wysokim pressingiem, ale gospodarze świetnie sobie radzą. Wywalczyli rzut rożny.

11'

Próba kombinacyjnej akcji gości, ale w decydującej fazie Adam Hlousek nie zdołał celnie obsłużyć podaniem Prijovicia.

9'

Aleksandar Prijović mógł oddać piłkę Michałowi Kucharczykowi, za to dosłownie wpadł w Radosława Pruchnika, co arbiter zaliczył jako faul legionisty.

8'

Doskonała interwencja Jakuba Rzeźniczaka, doświadczony defensor utrzymał piłkę w boisku, choć ta zmierzała na rzut rożny.

7'

Legioniści mają duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, co doskonale póki co wykorzystują piłkarze Górnika.

6'

Piotr Grzelczak staje oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, ale z kilku metrów uderza prosto w niego! Czy tam nie było spalonego?

5'

Skuteczna interwencja Thibaulta Molina, choć nie było to zbyt trudne zadanie, dośrodkowanie nie było wysokiej jakości.

4'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu, wykonają go gospodarze. Piotr Grzelczak zablokowany przez Łukasza Brozia.

3'

Strata Michała Kopczyńskiego w środku pola, pomocnik musiał ratować się faulem.

2'

Steeven Langil w walce o piłkę fauluje Leandro na prawym skrzydle.

1'

Pierwsza interwencja należy do Szymona Drewniaka, który wybija górne podanie poza linię boczną.

18:02

Pierwszy gwizdek arbitra, mecz rozpoczyna się, przy piłce Górnik Łęczna!

18:01

Już po losowaniu, mecz rozpoczną gospodarze.

17:58

Czas na zapowiadanego Mazurka Dąbrowskiego.

17:57

Oto oni - główni bohaterowie dzisiejszego widowiska pojawiają się na murawie Lublin Areny!

17:54

Zawodnicy już ustawieni w tunelu, za dosłownie moment początek meczu!

17:47

Zestawienie taktyczne jedenastki Legii.

17:44

Arbitrem dzisiejszego starcia będzie pan Krzysztof Jakubik z Siedlec.

17:43

Przed meczem, tak jak we wszystkich pozostałych spotkaniach piątej kolejki Lotto Ekstraklasy, odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego, wszystko z powodu Święta Wojska Polskiego.

17:36

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Vadis Odjidja-Ofoe, Tomasz Brzyski, Nemanja Nikolić, Tomasz Jodłowiec, Michaił Aleksandrow, Maciej Dąbrowski

17:35

Rezerwowi Górnika Łęczna: Wojciech Małecki, Łukasz Bogusławski, Aleksander Komor, Dragomir Vukobratović, Grzegorz Piesio, Przemysław Pitry i Kamil Poźniak.

17:34

Do meczu coraz mniej czasu, podajmy więc także rezerwowych obu drużyn. Tradycyjnie zacznijmy od gospodarzy!

17:23

Jak wiemy, to spotkanie to ostatni test Wojskowych przed pucharowym meczem z Dundalk. Więcej o tym można przeczytać w zapowiedzi dzisiejszego meczu, którą znaleźć można w tym miejscu.

17:14

Za chwilę składy obu drużyn.

17:13

Witam, już za około trzy kwadranse rozpoczyna się mecz w Lublinie - Górnik Łęczna podejmie mistrza Polski, ekipę Legii Warszawa. Na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak!