Arka GdyniaArka Gdynia
2 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
17:26

Arka co prawda nie wyrobiła normy u siebie i strzeliła tylko dwie bramki, ale zagrała blisko perfekcji. Śląsk nie pokazał dzisiaj kompletnie nic, a Arka swoją organizacją i pressingiem wygrała to spotkanie. Defensywa Śląska złamana po raz pierwszy w tym sezonie, ale to naprawdę najmniejszy problem Mariusza Rumaka. Z taką grą Śląsk daleko nie zajedzie.

90'

Koniec meczu! Arka wygrywa 2:0 ze Śląskiem Wrocław!

89'

Dośrodkowanie Marcusa z rzutu rożnego, piłka szczęśliwie odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi Rafała Siemaszki, który uderzył między nogami Pawełka i mamy 2:0

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 Rafał Siemaszko!

86'

Ależ to była szansa dla Arki! Marcus popędził prawym skrzydłem i dograł idealnie na 11 metr ale Szwoch nie trafił w piłkę!

84'

Błąd zastępuje kapitana Arki Miroslava Bożoka.

83'

Biliński ledwo wszedł i już ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na pędzącym lewym skrzydłem Bożokiem

82'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Biliński zastępuje Bence Mervo, który nie przełamał swojej prawie 500 minutowej passy bez gola.

80'

Dośrodkowanie Bozoka na długi słupek wyłapane przez Pawełka.

80'

Żółta kartka dla Kokoszki za faul na Siemaszce. Rzut wolny dla Arki na prawej stronie.

79'

Rzut wolny dla Arki na prawej stronie boiska. Dośrodkowuje Bożok ale nic z tego nie wychodzi. Po chwili jeszcze dograł głową w pole karne Marciniak ale złapał piłkę Pawełek

78'

Faul teraz Gosztonyia na Szwochu, który ruszał z akcją. Bez kartki.

76'

Niezła kontra Arki, ale zabrakło trochę na ostatnich metrach. Da Silva zagrał do Szwocha, ten pobiegł z piłką i rozegrał do Bożoka, który spróbował długiego podania do Siemaszki. Napastnik Arki źle jednak trafił w piłkę i z podania wyszedł mu nieudany strzał.

75'

Faul Warcholaka w środku pola.

73'

Nasze autorskie "hjuston" informuje, że przy bramce na 2:0 (nieuznanej) Marcus da Silva głową złamał linię spalonego. Można więc było albo odgwizdać spalonego, albo "pójść z duchem gry" i go nie gwizdnąć.

71'

Ładna akcja Arki. Łukasiewicz zwiódł dwóch zawodnika Śląska i zagrał na prawo do Siemaszki, ten wpadł w pole karne i oddał strzał ale został zablokowany.

71'

Po tym rzucie rożnym uderzał Szwoch, ale daleko obok bramki.

70'

Ruszył z akcją Warcholak i wywalczył rzut rożny.

70'

Ależ teraz ofiarność Bozoka, który znakomicie wrócił za Alvarinho i odebrał mu piłkę wślizgiem.

69'

Oj sędzia liniowy teraz zwraca na siebie uwagę trybun. Najpierw odgwizdał spalonego przy golu, a teraz że Szwoch nie utrzymał piłki w boisku chociaż na 100% mu się udało.

68'

Żółta kartka dla Madeja za faul na Marcusie da Silvie w środku pola.

66'

Piłka w siatce, trybuny się cieszą, piłkarze też, a sędzia liniowy pokazuje... spalonego. Wydaje się że wszystko było zgodnie z przepisami, ciężko ocenić z trybun.

66'

9507 kibiców ogląda dzisiaj mecz w Gdyni.

65'

Dariusz Zjawiński kończy występ w tym spotkaniu, zmienia go Rafał Siemaszko.

64'

Szansa dla Śląska, dośrodkowanie Dvaliego wybija obrona i mamy rzut rożny dla gości.

62'

Tym razem żółtą kartkę ogląda Bożok za faul w środku pola. Z rzutu wolnego dla Śląska nic nie wyszło.

61'

Żółta kartka dla Stjepanovicia za faul taktyczny na Zjawińskim który wyprowadzał kontrę Arki.

59'

Wpadł w pole karne Alvarinho, minąwszy dwóch obrońców, ale oddał całkowicie nieudany strzał.

57'

Dobre dośrodkowanie Marcusa na krótki słupek był tam Zjawiński ale nie zdołał oddać celnego strzału głową

57'

Zjawiński teraz spróbował z woleja ale odbił piłkę na róg Pawełek!

56'

Dalekie podanie do Warcholaka, ten popędził za piłką i dośrodkował po ziemi ale wybiła wszystko obrona.

56'

Żółta kartka dla Pawelca za faul na Bożoku. Obaj panowie mają dzisiaj sporo scysji.

55'

Uderzenie Szwocha z tego rzutu wolnego ponad bramką.

53'

Rzut wolny dla Arki około 25 metrów od bramki gości. Ale przy okazji mamy prawie że rękoczyny z udziałem piłkarzy obu drużyn.

52'

Dośrodkowanie Bożoka z rzutu rożnego pewnie wyłapuje Pawełek.

52'

Wrzut z autu dla Arki, daleki wrzut Warcholaka a piłka spada na 20 metr pod nogi Marcusa, którego strzał został zablokowany ale mamy rzut rożny dla gospodarzy.

50'

Było groźnie po rzucie wolnym dla Arki. Bożok dośrodkował a piłka w ogromnym zamieszaniu spadła na piąty metr do Szwocha, który nie zdołał oddać mocnego i celnego strzału.

49'

Wracamy do meczu. Zjawiński zagrał na prawo do Marcusa, ten chciał minąć Gosztonyia, ale został sfaulowany. Rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego

49'

Kibice Arki zaintonowali "kto nie skacze ten za Wisłą hej", ale kibice Śląska i Lechii się nie przyłączyli do zabawy. To nawiązanie do zerwanej zgody kibiców.

46'

Moriokę w przerwie zmienił Łukasz Madej

46'

W przerwie Dankowskiego zmienia Gosztonyi

46'

Od środka drugą część spotkania rozpoczął Mateusz Szwoch

16:34

Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy drugą część meczu

16:19

Końcówka pierwszej połowy to było jakieś nieporozumienie. Nie działo się kompletnie nic. Arka nie chciała atakować, a Sląsk chciał a nie umiał. W ogóle gra gości pozostawia dzisiaj wiele do życzenia, ciężko przywołać chociaż jedną klarowną sytuację strzelecką wrocławian w tym meczu. Arka prowadzi zasłużenie, ale muszą gdynianie popracować nad skutecznością w tym meczu. Okazje potrafią sobie stworzyć, gorzej z wykorzystaniem ich.

45'

Koniec pierwszych 45 minut! Arka prowadzi po golu z rzutu karnego.

45'

Dwie minuty doliczone

42'

Śląsk postanowił w końcówce drugiej połowy odważniej zaatakować, ale wciąż nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe.

40'

Nic nie wyszło z tego rzutu wolnego dla Arki. Za krótko dograł Bożok, a przedłużenie piłki przez Marcusa nic nie dało.

40'

Powalczył teraz Marcus da Silva o wydawało się straconą piłkę na prawej stronie i mamy rzut wolny dla Arki.

38'

Wymuszona zmiana w Arce. Yannick doznał kontuzji i musi go zmienić Adam Marciniak.

38'

Długie podanie do Morioki w pole karne ale wybija piłkę obrona.

36'

Alvarinho zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, nawet całkiem niezły, ale niestety dla gości niewiele nad poprzeczką przeleciała piłka.

35'

Faulował teraz zdaniem sędziego Yannick Sambea, poszkodowanym Stjepanović. Rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki Arki.

33'

Po nieudanym rzucie rożnym z kontrą ruszyła Arka po świetnym podaniu Sambei. Szwoch zabrał się z piłką i przebiegł 20 metrów a następnie oddał strzał po ziemi, który jednak był na tyle niecelny że nie stanowił zagrożenia dla gości.

32'

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Arki i fatalne wybicie Sambei. Piłka ląduje za bramką Arki i mamy rzut rożny.

31'

Położył się w polu karnym Alvarinho licząc na jedenastkę ale sędzia uznał że interwencja Marcjanika mieściła się w dozwolonych granicach.

29'

Zjawiński ogląda żółtą kartkę za faul na lewej stronie. Z rzutu wolnego dla Śląska nic nie wyniknęło, ale goście dalej przy piłce.

29'

Złe dośrodkowanie Szwocha na długi słupek, pewnie łapie to Pawełek.

28'

Zablokowane dośrodkowanie Warcholaka i mamy rzut rożny dla Arki.

27'

Wrzut z autu, piłkę na 20 metr wybija obrona, tam jest Bożok który oddaje bardzo niecelny strzał z powietrza.

27'

Arka ruszyła z kontrą ale została zatrzymana i wznowi grę od autu.

26'

Strzał Alvarinho z rzutu wolnego pewnie wyłapał Jałocha.

25'

Rzut wolny dla Śląska około 18 metrów od bramki Arki. Faulował Warcholak

24'

Zjawiński dostał długie podanie, przepchnął Pawelca, ale przy tej sytuacji się wywrócił i piłkę łapie Pawełek.

22'

Warcholak chciał się przebić lewą stroną, ale osaczony przez trzech obrońców Śląska stracił piłkę.

21'

Dośrodkowanie Bożoka z tego rzutu wolnego za krótkie, piłkę przedłużył jeszcze Warcholak, ale wylądowała ona wprost w rękach Pawełka.

20'

Faul na Marcusie da Silvie na prawej stronie boiska. Arka ma rzut wolny.

17'

Arka nie zwalnia tempa. Dośrodkowanie z prawej strony Zbozienia jakimś cudem ląduje pod nogami Szwocha, ten oddaje strzał ale zostaje zablokowany przez obronę.

15'

Pewnie ten rzut karny na bramkę zamienił Marcus da Silva. Największa jednak zasługa Mateusza Szwocha i Marcina Warcholaka. Szwoch dograł w pole karne do wbiegającego obrońcy Arki, a ten wywalczył faul. Wątpliwości co do faulu raczej nikt nie ma.

15'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

13'

Rzut karny dla Arki po faulu na Warcholaku!

12'

Znowu Warcholak spróbował prostopadłego podania jednak trochę niecelnie dograł obrońca Arki.

11'

Ponownie Arka. Tym razem jednak strzał Szwocha z rogu pola karnego za lekki i niecelny.

10'

Ależ szansa dla Arki! Marcjanik w idealnej sytuacji na 7 metrze uderzył minimalnie nad poprzeczką!

9'

Przycisnęła Arka po tym aucie. Do wybitej na 30 metr piłki doskoczył Zbozień i oddał strzał z powietrza. Ładnie broni jednak Pawełek!

8'

Niezła akcja Arki na prawej stronie, dośrodkowanie Szwocha na krótki słupek wybite na rzut rożny, z którego nie wynikło żadne zagrożenie, ale Arka ma jeszcze aut.

7'

Rzut wolny bez zagrożenia. Niezłe dośrodkowanie wybił Da Silva, a poprawkę wyjaśnił Zbozień wykopując daleko piłkę.

6'

Prosty błąd Arki. Zbozień chciał ominąć Moriokę, ten przejął piłkę więc obrońca Arku musiał ratować się faulem. Rzut wolny dla Śląska na lewej stronie.

5'

Nie wyszedł ten korner gospodarzom. Szwoch za mocno dośrodkował na długi słupek i nikt nie zdołał przejąć piłki.

4'

Pierwszy rzut rożny w meczu. Sambea chciał dośrodkować ale został zablokowany

3'

Aut dla Śląska. Pawelec do Stjepanovicia a ten z pierwszej piłki w kierunku Dankowskiego. Przyblokował go jednak Warcholak i od bramki Jałocha.

2'

Spróbował teraz Warcholak wypuścić prostopadłym podaniem Bożoka, ale piłkę przeciął Mariusz Pawelec

2'

Na razie oba zespoły bez składnej akcji. Trochę wybić na oślep, kilka długich podań, nic się nie dzieje.

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki więc od środka zaczął Morioka.

15:29

Po odśpiewaniu hymnu przez cały stadion jesteśmy już gotowi do gry!

15:18

Arka po raz pierwszy dokonała jakiejkolwiek zmiany. Ze składu wypadł Tadeusz Socha, a zastąpił go Damian Zbozień. Sytuacja jest o tyle dziwna że wczoraj klub informował że Socha jest w kadrze meczowej.

15:18

Piłkarze Arki wyszli na rozgrzewkę w okolicznościowych koszulkach upamiętniających zmarłego w wypadku samochodowym kibica. Po odegraniu hymnu będziemy mieli minutę ciszy, jednak chyba nie wszyscy na stadionie ją uszanują.

15:15

Oba zespoły oczywiście już na rozgrzewce. Piłkarze gości zostali przywitani gwizdami i gromkim "Cała Polska..." ArkaArka

15:05

Arka Witamy się ze stadionu w Gdyni! Dzisiaj przed nami ciekawy kibicowsko i miejmy nadzieję piłkarsko mecz 5. kolejki Ekstraklasy!