3 : 2
Korona KielceKorona Kielce
1. połowa2 : 1
20:00

Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z tego meczu i serdecznie zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna.

19:58

Byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk. Kielczanie dzielnie walczyli o jakąkolwiek zdobycz punktową, jednak ostatni cios należał do gospodarzy.

94'

Ostatni gwizdek Tomasza Musiała w tym spotkaniu! Lechia Gdańsk pokonała na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:2.

93'

Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na małe show w polu karnym gości. Dejmek wybija na rzut rożny.

91'

Rafał Wolski fauluje Mateusza Możdżenia. Były piłkarz Wisły Kraków otrzymuje żółtą kartkę.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej części spotkania.

90'

Niecelne uderzenie Pyłypczuka z kilkunastu metrów. Od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

87'

Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Tomasz Zając zmienił zmęczonego Jacka Kiełba.

87'

Flavio Paixao bardzo precyzyjnie dograł w pole karne, "pusty przelot" zanotował bramkarz Korony i napastnik Lechii głową skierował piłkę do bramki!

86'

GOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola, Lechia prowadzi z Koroną 3:2!

83'

Zbyt mocne dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu wolnego i grę z piątego metra wznowi Maciej Gostomski.

81'

Kolejna zmiana w zespole "złocisto-krwistych". Vladislavs Gabovs zmienia na boisku Marcina Cebulę.

81'

Milos Krasić zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, jednak piłka poszybowała tuż nad bramką Gostomskiego.

77'

Miguel Palanca sfaulowany przez Rafała Janickiego. Żółta kartka dla Polaka.

76'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Bartłomiej Pawłowski zastępuje na boisku Michała Chrapka.

74'

Zmiana w ekipie Tomasza Wilmana. Miguel Palanca wchodzi w miejsce Łukasza Sekulskiego.

70'

GOOOOOL! Rzut rożny dla Korony, dośrodkowanie w pole karne i Elhadji Pape Diaw głową zdobywa bramkę na 2:2!

67'

Druga zmiana w zespole Lechii. Sławomira Peszkę zastępuje Grzegorz Wojtkowiak.

66'

Znów faulowany Sławomir Peszko. Reprezentant Polski opuszcza boisko na noszach!

64'

Dośrodkowanie z narożnika Jacka Kiełba, piłkę skutecznie wybija Milos Krasić.

64'

Ken Kallaste w ofensywnej akcji. Estończyk wywalczył rzut rożny.

61'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z boiska schodzi Marco Paixao, a na placu gry melduje się Paweł Stolarski.

58'

Piłkarze Korony mają spore problemy z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy. Po chwili Możdżeń oddał niecelny strzał z dystansu i wykopem od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

54'

Kolejna akcja Lechii, jednak Grzegorz Kuświk został złapany na spalonym.

52'

Efektowna akcja na prawym skrzydle Rafała Wolskiego, który zdołał jeszcze wbiec w pole karne Korony i wywalczyć rzut rożny.

50'

Znów potężne uderzenie Radka Dejmka, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Milinkovicia-Savicia.

49'

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, interwencja Mario Malocy i Korona będzie wykonywać rzut rożny.

47'

Bardzo mocny strzał z dystansu Radka Dejmka, ale piłka przeleciała obok bramki Lechii.

46'

Czas na drugą część spotkania. Przy piłce gdańszczanie.

18:58

Za chwilę piłkarze obu drużyn wrócą na plac gry. Mamy nadzieję, że druga część spotkania będzie równie ciekawa.

18:55

W pierwszej części spotkania lepiej na boisku prezentowali się podopieczni Piotra Nowaka. Gol na 1:0 padł po dynamicznej akcji Sławomira Peszki i dobrym uderzeniu głową Grzegorza Kuświka. W 37. minucie gospodarze prowadzili już 2:0, wówczas piłkę do własnej bramki skierował 28-letni Radek Dejmek. Kielczanie dość szybko zmniejszyli stratę, bo już w 40. minucie Mateusz Możdżeń precyzyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lechii Gdańsk.

45'

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi na własnym obiekcie z Koroną Kielce 2:1.

44'

Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

42'

Było blisko wyrównującego gola! Mocny strzał Łukasza Sekulskiego, ale piłkę zdołał wyłapać Vanja Milinković-Savić.

40'

GOOOOL! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia. Korona zmniejsza straty!

39'

Faul i żółta kartka dla Michała Chrapka.

38'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Wolskiego. Piłkę głową do własnej bramki skierował Radek Dejmek i Lechia prowadzi z Koroną Kielce już 2:0.

37'

GOOOOOL! Lechia Gdańsk prowadzi z Koroną Kielce już 2:0, a piłkę do własnej bramki skierował Radek Dejmek!

37'

Znów faulowany Sławomir Peszko, który rozgrywa dziś bardzo dobre zawody. Zasłużona żółta kartka dla Rafała Grzelaka.

32'

Na spalonym złapany Łukasz Sekulski, który w obecnym sezonie jest najskuteczniejszym piłkarzem Korony.

29'

Sekulski dośrodkował piłkę w pole karne do niepilnowanego Mateusza Możdżenia. Były piłkarz Podbeskidzia pudłuje z kilku metrów.

27'

Kolejny rzut rożny dla "złocisto-krwistych", jednak znów dobrze w obronie spisali się podopieczni Piotra Nowaka.

26'

Żółta kartka dla Sławomira Peszki za faul na Pyłypczuku.

24'

Bartosz Rymaniak chciał wymusić rzut karny. Tomasz Musiał nie dał się nabrać i pokazał defensorowi Korony żółtą kartkę. Jest to czwarta żółta kartka dla Rymaniaka w obecnym sezonie, dlatego 26-latek będzie pauzował w następnej kolejce.

23'

Serhij Pyłypczuk wywalczył rzut rożny dla Korony. Piłkę z narożnika dośrodkowywał Jacek Kiełb, ale dobrze spisali się defensorzy Lechii.

20'

Świetna akcja Sławomira Peszki! Reprezentant Polski minął lewym skrzydłem Bartosza Rymaniaka i dośrodkował futbolówkę na piąty metr przed bramkę Korony. Tam znalazł się Grzegorz Kuświk, który głową skierował piłkę do siatki. Zasłużone prowadzenie gdańszczan.

19'

GOOOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola na 1:0 dla Lechii Gdańsk.

19'

Zbyt lekkie dośrodkowanie Rafała Wolskiego i piłkę skutecznie wybił defensor Korony Kielce.

18'

Sławomir Peszko sfaulowany przez Bartosza Rymaniaka. Rzut wolny dla gospodarzy, do piłki podchodzi Rafał Wolski.

15'

Elhadji Pape Diaw wybija daleko futbolówkę... która ostatecznie trafia do bramkarza Lechii Gdańsk.

12'

Krasić wbiegł z lewego skrzydła w pole karne, dograł piłkę do Flavio Paixao, ale Portugalczyka ubiegł obrońca. Po chwili niecelny strzał na bramkę gości oddał Rafał Wolski.

8'

Jacek Kiełb popędził prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny dla Korony.

5'

Wydawało się, że Grzegorz Kuświk był faulowany w polu karnym, ale Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia. Gramy dalej.

3'

Ależ sytuacja! Sławomir Peszko oddał strzał, piłka odbiła się najpierw od dalszego słupka, następnie uderzyła w drugi słupek i piłkę złapał Gostomski. Wielkie szczęście spotkało teraz kielczan!

2'

Akcja gospodarzy i Lechia wywalczyła pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka rozpoczęli goście!

17:58

Przed startem meczu rozbrzmiewa "Mazurek Dąbrowskiego"!

17:50

Dziś rozegranie zostanie jeszcze jedno spotkanie Lotto Ekstraklasy. O 20:30 Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Cracovię.

17:45

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 35-letni Tomasz Musiał. Do rozpoczęcia meczu pozostało 15 minut.

17:40

Informacja z ostatniej chwili:

17:38

Lechia swój mecz w 1/16 finału rozegra dopiero 24 sierpnia. Rywalem gdańszczan będzie Piast Gliwice, a zwycięzca tej pary zmierzy się w 1/8 finału z Puszczą Niepołomice.

17:35

Piłkarze Korony Kielce we wtorek rozgrywali spotkanie z Puszczą Niepołomice w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięzców musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się drugoligowcy.

17:30

Na początku ligowego sezonu najlepszym strzelcem Korony Kielce jest Łukasz Sekulski, który na swoim koncie ma już 3 trafienia. W zespole Lechii po dwa gole zdobyli bracia Paixao: Flavio i Marco.

17:25

W poprzedniej kolejce Lechia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast podopieczni Tomasza Wilmana pokonali na własnym obiekcie Lecha Poznań 4:1. Bramki dla „złocisto-krwistych” zdobyli wówczas Łukasz Sekulski (dwie), Miguel Palanca oraz Rafał Grzelak.

17:21

Natomiast Korona z dorobkiem 5 punktów plasuje się na 9. miejscu w tabeli. Kielczanie do tej pory również zdobyli 6 bramek, jednak stracili ich aż 7.

17:18

Lechia Gdańsk zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów. Podopieczni Piotra Nowaka mają na swoim koncie 6 strzelonych goli i 4 stracone.

17:15

Z prawej strony znajdują się wyjściowe składy obu drużyn. Poniżej przedstawiamy piłkarzy, którzy dzisiejsze spotkanie rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Ławka Lechii Gdańsk: Damian Podleśny, Michał Mak, Sebastian Mila, Grzegorz Wojtkowiak, Bartłomiej Pawłowski, Gerson, Paweł Stolarski

Ławka Korony Kielce: Michal Pesković, Dmitrij Wierchowcow, Vladislavs Gabovs, Vanja Marković, Marcin Cebula, Tomasz Zając, Miguel Palanca

17:10

Pojedynek Lechii Gdańsk z Koroną Kielce zainauguruje 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego meczu!