Piast GliwicePiast Gliwice
19:51

To tyle z Łazienkowskiej, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak. Zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na stronie.

19:50

Legia zdecydowanie przeważała i sama jest sobie winna, że nie zdobyła trzech punktów. Piłkarze Besnika Hasiego mieli wiele sytuacji bramkowych, ale Piast był skuteczny w defensywie.

94'

Koniec spotkania przy Łazienkowskiej - bez bramek w starciu lidera z wiceliderem!

92'

Aleksandar Prijović niespodziewanie dostał piłkę w poliu karnym, ale momentalnie doskoczyli do niego obrońcy, Serb nie zdołał nawet oddać strzału.

91'

Mecz przedłużony o trzy minuty.

90'

Zablokowana wrzutka Łukasza Brozia, rzut rożny dla Legii. Piłka po chwili w rękawicach Szmatuły.

88'

Po stracie Steevena Langila z kontrą ruszył Uros Korun, ale dośrodkowanie wybija Igor Lewczuk. Wciąż przy piłce goście.

86'

Dośrodkowanie dotarło na głowę Aleksandara Prijovicia, Serb jednak trafia w Szmatułę.

85'

Kasper Hamalainen faulowany przez Aleksandara Sedlara dwadzieścia metrów od bramki. "Żółtko" dla obrońcy.

84'

W końcówce Legia wciąż próbuje zadać decydujący cios, ale goście skutecznie się bronią.

81'

Uros Korun zmienia Martina Bukatę.

78'

Niecelne podanie Hamalainena w dość prostej sytuacji, pomocnik ma szczęście, że po chwili faulowany był Michał Kopczyński, bo mogło się to skończyć groźną kontrą Piasta.

76'

Jeszcze jedno celne dośrodkowanie Steevena Langila, tym razem z lewego narożnika boiska. Główka Aleksandara Prijovicia minimalnie niecelna!

74'

Fin zmienia Nemanję Nikolicia.

73'

Na boisko za chwilę wejdzie Kasper Hamalainen.

71'

Gospodarze utrzymują się na połowie Piasta, przeważają, mają sporo sytuacji, ale wciąż brakuje wyrachowania pod bramką rywala. Czasu na zdobycie gola jest coraz mniej.

69'

Tomasz Mokwa z żółtą kartką za faul na Kucharczyku.

69'

Na stadionie jest dziś 18 332 kibiców.

68'

Dwie próby celnego dośrodkowanie nie przyniosły skutku. Od bramki Szmatuła.

67'

Zablokowane dośrodkowanie Michała Kucharczyka i rzut rożny dla Legii.

64'

Druga zmiana w ekipie gości. Josip Barisić zastępuje Radosława Murawskiego.

61'

Legia powinna prowadzić! Cudowne dośrodkowanie Steevena Langila spod linii końcowej i pilnowany przez obrońców Nemanja Nikolić uderza wprost w Szmatułę!

59'

Źle wykonany rzut rożny przez Legię, Michał Masłowski mógł przejąć piłkę od Łukasza Brozia, ale doświadczony obrońca umiejętnie się zastawił, po czym wymusił faul.

57'

Pierwsza zmiana w ekipie Legii. Steeven Langil zmienia Michaiła Aleksandrowa.

55'

Thibault Moulin naciskany przez rywala podaje piłkę do Arkadiusza Malarza, ten wybija ją bardzo niecelnie. Aut dla wicemistrza Polski.

53'

Petarda Michała Kopczyńskiego z około dwudziestu pięciu metrów mija bramkę Piasta o kilkanaście centymetrów!

51'

Świetny przerzut Łukasza Brozia w kierunku Nemanji Nikolicia, ale Węgier uderza z pierwszej piłki, zdecydowanie zbyt lekko.

49'

Zdecydowanie najlepsza szansa dla gości w tym spotkaniu! Dośrodkowanie Bartosza Szeligi z lewego skrzydła ląduje pod nogami Marcina Pietrowskiego, ten niepilnowany w dogodnej sytuacji uderza nad poprzeczką!

47'

Michał Kucharczyk uderza z narożnika pola karnego, piłka przelatuje tuż obok bramki gości!

46'

Marcin Pietrowski od początku drugiej połowy gra w miejsce Sasy Zivca.

19:01

Mecz wznowiony, piłka pod nogami piłkarzy Piasta Gliwice! W przerwie jedna zmiana...

19:00

Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę. Za moment gramy!

18:47

Legia w pełni kontroluje to spotkanie, goście mieli jedną okazję do zdobycia gola w postaci strzału Szeligi. Poza tą sytuacją wicemistrzowie Polski nie gościli za często na połowie Legii. Mistrz kraju kontroluje to spotkanie, ale brakuje skuteczności pod bramką. Wracamy za kwadrans!

45'

Legia miała jeszcze rzut rożny, ale po nieudanym dośrodkowaniu sędzia Paweł Gil kończy pierwszą część spotkania. Do przerwy bezbramkowo!

44'

Świetny, mocny strzał Michała Kucharczyka z dwudziestu pięciu metrów, Jakub Szmatuła musiał wykonać efektowną paradę! Było naprawdę blisko pięknego gola dla gospodarzy.

42'

Górne podanie prostopadłe Thibaulta Moulina w pole karne do... no właśnie, do kogo?

40'

W miarę składna akcja mistrza Polski zakończona przez Aleksandara Prijovicia. Serb dostał piłkę na linii pola karnego i naciskany przez rywala nie zdołał skierować jej celnie do kolegi z zespołu.

37'

Precyzyjna piłka w kierunku Michaiła Aleksandrowa na prawej flance, ale dośrodkowanie Bułgara bez najmniejszych problemów wyłapuje Jakub Szmatuła.

33'

Długo przy piłce przebywali gospodarze, ale sędzia odgwizduje wejście nakładką Nemanji Nikolicia - piłka dla Piastunek.

31'

Ależ szansa gospodarzy! Piłka trafia w pole karne pod nogi Prijovicia, ten strzela w Szmatułę, uderzenie dobija Nikolić, ale ten strzał z bramki wybija obrońca! Najlepsza okazja w tym meczu!

29'

Imponujące podanie fałszem od Thibaulta Moulina adresowane do Nemanji Nikolicia, Węgier wywalczył rzut rożny nabijając Pawła Moskwika.

27'

Jeszcze jedno przewinienie w środku pola. Thibault Moulin fauluje Radosława Murawskiego, który próbował rozpocząć akcję Piasta.

25'

Cudowne podanie prostopadłe i Michaił Aleksandrow stanął oko w oko ze Szmatułą! Skrzydłowy dał się jednak dogonić obrońcom i jego strzał został zablokowany wślizgiem jednego z nich!

23'

Michaił Aleksandrow walcząc o piłkę wpadł w Jakuba Szmatułę, doświadczony bramkarz odczuł skutki tego starcia, będzie mógł raczej kontynuować grę.

21'

Mocne dośrodkowanie Łukasz Brozia z linii pola karnego i Nemanja Nikolić mija się z piłką! Dopada do niej Kucharczyk, ale jego strzał na głowę przyjmuje Hebert!

19'

Bardzo podobnym faulem w tej samej strefie boiska odpowiada Martin Bukata, wyglądało to bardzo groźnie, ponownie bez kartki.

17'

Igor Lewczuk faulem przerywa kontratak gości, tym razem bez kary indywidualnej dla stopera Legii.

15'

Adam Hlousek w narożniku boiska nabił Martina Bukatę i Legia miała jeszcze jeden rzut rożny, ale dośrodkowanie Michała Kucharczyka zostało wybite.

13'

Aleksandar Prijović przejął piłkę po słabym wybiciu obrony gości i posłał ją błyskawicznie do Nemanji Nikolicia, ten jednak był na oczywistym spalonym.

11'

Dośrodkowanie Thibaulta Moulina i Hebert bliski gola samobójczego po kolejnej niepewnej interwencji! Kolejny korner dla Legii nie przyniósł jednak gospodarzom powodzenia.

10'

Rzut rożny dla Legii po niepewnej interwencji Heberta.

9'

Faul w środkowej strefie boiska. Michał Pazdan w walce o górną piłkę nieprzepisowo potraktował Michała Masłowskiego.

6'

Za mocne górne podanie w pole karne w stronę Aleksandara Prijovicia, piłka pada łupem Jakuba Szmatuły.

4'

Pierwsza groźna okazja dla gości! Bartosz Szeliga wyszedł sam na sam z Malarzem, ale z ostrego kąta posłał piłkę nad poprzeczką.

2'

Pierwsze nieśmiałe ataki Legii zakończone niecelnym dośrodkowaniem Michaiła Aleksandrowa, od bramki Jakub Szmatuła.

18:00

Pierwszy gwizdek Pawła Gila i zaczynamy! Przy piłce Legia Warszawa!

17:57

Piłkarze wychodzą na murawę, pierwszy gwizdek dosłownie za chwilę!

17:54

Przy Łazienkowskiej rozbrzmiewa Sen o Warszawie!

17:48

Mecz Legii z Piastem jest przedstawiony jako szlagier czwartej serii spotkań Ekstraklasy. Nie można się dziwić, w końcu mierzą się ze sobą mistrz i wicemistrz. Mamy nadzieję, że poziom spotkania dorówna oczekiwaniom.

17:45

Do początku meczu pozostał kwadrans. Rozgrzewka powoli dobiega końca, pierwszy gwizdek już niebawem!

17:44

Do składu Legii wraca zaś Michaił Aleksandrow, który pauzował w meczach 2. i 3. kolejki Ekstraklasy za czerwoną kartkę w pierwszej serii spotkań.

17:42

W składzie gości znajduje się Michał Masłowski, zawodnik wypożyczony z zespołu Legii. Ciekawe jak zaprezentuje się w trakcie spotkania.

17:40

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Marcin Pietrowski, Maciej Jankowski, Josip Barisić, Gerard Badia, Uros Korun i Edvinas Girdvainis.

17:38

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Tomasz Jodłowiec, Steeven Langil, Tomasz Brzyski, Kasper Hamalainen, Stojan Vranjes i Jakub Rzeźniczak.

17:37

Do meczu pozostało już zaledwie kilkanaście minut, poznajmy więc rezerwowych mistrza i wicemistrza kraju.

17:25

Znamy już jedenastkę Piasta Gliwice!

17:14

Faworytem spotkania są gospodarze, Piast jest drużyną słabszą od tej, która w poprzednim sezonie stała się rewelacją rozgrywek. Niespodzianka jest mało prawdopodobna.

17:05

Wczoraj Legia zakontraktowała Macieja Dąbrowskiego i Vadisa Odjidja-Ofoe, ale żaden z nich nie zadebiutuje w dzisiejszym spotkaniu.

17:04

Znamy już skład Legii Warszawa. Nie obyło się bez zapowiadanych roszad. Wciąż czekamy na jedenastkę gości.

17:00

Witamy z biura prasowego przy Łazienkowskiej, już za godzinę rozpoczyna się mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice! Na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak.