Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
0 : 0
CracoviaCracovia
101'

Sergiusz Prusak pewnie piąstkuje po centrze z rzutu wolnego. Kontra łęcznian była nieudana i sędzia kończy mecz! Górnik bezbramkowo remisuje z Cracovią.

98'

Dobrze zapowiadała się kontra Cracovii. Mateusz Cetnarski urwał się lewą flanką i zagrał przed pole karne. Tam po krótkich podaniach nastąpiło nieudane dośrodkowanie.

97'

Grzegorz Sandomierski spokojnie wybija piłkę na połowę gospodarzy. Chociaż naciskał na niego Bartosz Śpiączka.

95'

Grzegorz Piesio strzela obok muru, ale w sam środek bramki. Jego imiennik chwyta piłkę.

95'

Hubert Wołąkiewicz pociągał za koszulkę rywala. Żółta kartka.

93'

Grzegorz Sandomierski pewnym wyjściem poza pole karne wybija piłkę na aut przed Bartoszem Śpiączką.

91'

Grzegorz Bonin niepotrzebnie "szukał" prawej nogi do oddania strzału zza pola karnego. Akcja Górnika spaliła na panewce.

89'

Rewanż Krzysztofa Danielewicza na Miroslavie Covilo. Żółta kartka dla pomocnika Górnika.

89'

Obie strony już w komplecie. Krzysztof Danielewicz z białym opatrunku na głowie. Cracovia chciała szybko wykorzystać wolne miejsce na prawej stronie, ale podanie do Jakuba Wójcickiego było za mocne.

88'

Polało się nie tylko z chmury, ale też i... krew z głowy. Krzysztof Danielewicz jest opatrywany poza boiskiem.

86'

Od kilu minut Cracovia nie jest w stanie wyjść poza linę środkową. Górnik przycisnął i Szymon Drewniak zyskał rzut rożny. Bez zagrożenia.

84'

Nieczysty strzał z woleja Grzegorza Piesio w polu karnym. Hubert Wołąkiewicz wybija na uwolnienie. A nad Lublinem znowu leje.

83'

Obrona Cracovii radzi sobie w sytuacji. Dalekie wybicie daje chwilę oddechu.

82'

Oskrzydlająca akcja Leandro. Jego dośrodkowanie przeciął głową Jakub Wójcicki. Zielono-czarni mają jednak rzut karny.

80'

Rykoszet ratuje gości po strzale Krzysztofa Danielewicza z woleja. Piłka mija o metr bramkę Grzegorza Sandomierskiego!

80'

Grzegorz Piesio zastępuje Piotra Grzelczaka.

79'

Kolejna akcja "Pasów" daje rzut rożny. Sergiusz Prusak pewnie piąstkuje, mimo że był faulowany.

78'

Cracovia napiera. Bardzo dobry strzał Mateusza Szczepaniaka z dystansu po solowej akcji. Brakowało ok. dwóch metrów do celu.

77'

I strzał Mateusza Cetnarskiego mija w bezpiecznej odległości bramkę Sergiusza Prusaka. Ten wznawia grę z "piątki".

74'

Damian Dąbrowski nie jest w stanie grać. W jego miejsce wchodzi Mateusz Cetnarski.

72'

Krzysztof Danielewicz zastępuje Łukasza Tymińskiego. Ta zmiana była konieczna.

70'

Damian Dąbrowski został ostro poskrobany przez Łukasza Tymińskiego. Musiał zejść z boiska.

68'

Piłka po strzale Łukasza Tymińskiego przelatuje nad poprzeczką.

67'

Bartosz Śpiączka zastępuje Przemysława Pitrego.

66'

Przemysław Pitry faulowany ok. 25 metrów od bramki Grzegorza Sandomierskiego. Jeszcze trochę ucierpiał w tej sytuacji.

65'

Ożywili się fani Górnika - oklaskami zasygnalizowali gotowego do wejścia na boisko Bartosza Śpiączkę.

63'

Zmiana w ekipie "Pasów". Tomas Vestenicky wchodzi za Mateusza Wdowiaka.

63'

"Pressing Iwańskiego" Mateusza Szzczepaniaka na Sergiuszu Prusaku przyniósł aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy.

62'

Górnik ma rzut wolny ponad 35 metrów od bramki rywala. Leandro centruje... prawą nogą, ale obrona Cracovii radzi sobie w opresji. Jeszcze kontra Mateusza Wdowiaka została przerwana faulem na Brazylijczyku.

60'

Rzut sędziowski sędziego na wznowienie gry. Piłka spadła na murawę... i została.

59'

Bez zagrożenia, jednak na murawie są lekarze. Pomocy medycznej potrzebuje Radosław Pruchnik. Zderzył się głową z Przemysławem Pruchnikiem.

58'

Grzegorzowi Boninowi udało się przedrzeć środkiem boiska. Uderzył płasko w stronę prawego słupka i piłka po rękawicach bramkarza wychodzi na rzut rożny.

58'

W odpowiedzi Przemysław Pitry za bardzo "wyrzucił się" przyjęciem do prawej strony pola karnego "Pasów". Jego strzał nie sprawił problemu Grzegorzowi Sandomierskiemu.

55'

Kałuża nie jest przychylna "Pasom" - piłka zatrzymała się w niej na linii 5. metra przed bramkarzem gospodarzy.

53'

Mecz wznowiony od rzutu rożnego "Pasów". Strzał minął bramkę Sergiusza Prusaka w bezpiecznej odległości.

16:42

Piłkarze Górnika już są na murawie. W polu bramkowym gospodarzy jest spora kałuża. Z tunelu wybiegają też gracze Cracovii.

16:39

Kałuż nie ma na murawie - drenaż na Arena Lublin działa wzorowo. Z minuty na minutę przejaśnia się.

48'

Na znak Jarosława Przybyła obie drużyny schodzą do szatni! Przerwa w grze, nie wiemy na jak długo!

47'

Sergiusz Prusak chwyta piłkę po strzale głową Damiana Dąbrowskiego. Po chwili wślizg Macieja Szmatiuka daje rzut rożny gościom.

46'

Przerwa trochę się przeciągnęła, ale Górnik zaczyna ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach".

16:28

Powracamy na deszczową Arenę Lublin na drugie trzy kwadranse meczu Górnik Łęczna - Cracovia. Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Skoro w trakcie meczu zmieniła się pogoda, to czy zmieni się też wynik meczu?

45'

Mateusz Wdowiak został umiejętnie powstrzymany przez Grzegorza Bonina. W taki sposób, że piłka odbiła się od nogi pomocnika Cracovii. Po chwili zmoczony Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę - Górnik Łęczna bezbramkowo remisuje z "Pasami".

43'

Rozpadało się nad Areną Lublin. Sędzia chyba sprawdzał przed meczem prognozę pogody, gdyż nie było przerwy na uzupełnienie płynów.

42'

Sergiusz Prusak pewnie chwyta piłkę na 5. metrze.

42'

Tym razem udana interwencja Radosława Pruchnika - powstrzymał szalejącego w stronę bramki Matusza Szczepaniaka. Goście mają rzut rożny.

40'

Piotr Grzelczak nie dysponuje szybkością Usaina Bolta. Zapomniał o tym Radosław Pruchnik zagraniem przez niemal całe boisko w angielskim stylu. Z tych niższych lig...

38'

Łukasz Bogusławski przerywa po profesorsku solową akcję Mateusza Wdowiaka. Kontra "Pasów" spaliła na panewce.

38'

Grzegorz Bonin przeniósł się na prawe skrzydło i w prosty sposób ograł Deleu. Zagrywa jednak za głęboko w pole karne do Przemysława Pitrego.

35'

Maciej Szmatiuk nieczysto trafił w piłkę po centrze z narożnika. Grzegorz Sandomierski chwyta piłkę. Cracovia ruszyła z kontrą, którą niecelnym strzałem z woleja zwieńczył Marcin Budziński.

34'

Dragomir Vukobratović zyskuje rzut rożny z prawej strony.

31'

Centra Szymona Drewniaka była dobra, ale za krótka. "Pasy" wyjaśniają sytuację.

31'

Lewą stroną próbował przedrzeć się Grzegorz Bonin. Jego rajd przerwał Jakub Wójcicki, ale zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

29'

Atak pozycyjny Cracovii. Damian Dąbrowski zagrywa płasko na ok. 30 metrów do Marcina Budzińskiego. Akcja była rozgrywana w tak wolnym tempie, że powinien się zorientować w porę, że był na spalonym.

28'

Przemysław Pitry nie mógł uwierzyć, że Grzegorz Bonin zdecydował się na strzał, mimo że był w dogodnej okazji strzeleckiej... Ostatecznie Grzegorz Sandomierski wznawia grę od bramki.

27'

Kolejna akcja Cracovii. W ok. lewego narożnika "szesnastki" piłkę przejął Erik Jendrisek, którego centa/strzał wyszła poza linię końcową.

25'

Obrońcy Górnika pilnowali Miroslava Covilo i nie widzieli skaczącego do główki Mateusza Szczepaniaka! Ten strzela z pięciu metrów obok lewego słupka!

24'

Leandro pociągał za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Szczepaniaka. Nie ma kartki, ale odbyła się krótka rozmowa sędziego z Brazylijczykiem.

22'

Rzut rożny dla Górnika. Żaden z zawodników w zielono-czarnym stroju nie wyskoczył do górnej piki.

21'

W odpowiedzi kontra Cracovii w postaci dalekiego podania do Erika Jendriska. Niedokładne zagranie z głębi pola do adresata.

20'

Przewaga jednej i drugiej drużyny zmienia się równie często, co zdanie kobiety. Przemysław Pitry został uprzedzony przez wychodzącego z bramki na 7. metr Grzegorza Sandomierskiego. Tą interwencją naprawił kiks Piotra Polczaka.

18'

Strzał Grzegorza Bonina z pola karnego Cracovii był zablokowany, a dobitka Piotra Grzelczaka nie miała miejsca dzięki przytomnej interwencji Jakuba Wójcickiego .Było groźnie, ale skończyło się na strachu.

15'

Cracovia przejęła inicjatywę. Atak prawą flanką Mateusza Szczepaniaka dał rzut wolny. Obrona Górnika wybija piłkę w stronę linii środkowej.

13'

Miroslav Covilo strzela głową, po centrze z rzutu wolnego, daleko od bramki Sergiusza Prusaka.

12'

Spóźnione wejście Łukasza Tymińskiego wślizgiem spowodowało upadek Jakuba Wójcickiego. Pomocnik Górnika ogląda "żółtko".

11'

Łukasz Tymiński widział dobrze ustawionego na lewej stronie Piotra Grzelczaka, po czym postanowił posłać do niego crossowe podanie. Pomysł dobry, wykonanie już nie - zagrał za wysoko dla skrzydłowego.

9'

Radosław Pruchnik bez zbędnych formalności wybija piłkę na aut. Atak gości powstrzymany przed polem karnym zielono-czarnych. Bez zagrożenia.

7'

Dragomir Vukobratović centruje w pole karne z prawej strony. Obrona Cracovii wybija piłkę poza "szesnastkę". Po chwili kolejna udana interwencja Grzegorza Sandomierskiego po strzale z dystansu.

5'

Faul taktyczny Mirsolava Covilo w środku pola. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki, po czym wyjmuje żółtą kartkę.

5'

Zdaniem Jarosława Przybyła Maciej Szmatiuk faulował w walce o pozycję. Trochę aptekarskie zachowanie kluczborskiego rozjemcy...

4'

Piotr Grzelczak ograł na lewej stronie Jakuba Wójcickiego, ale ten zdołał wrócić i zablokować dośrodkowanie. Rzut rożny dla łęcznian.

3'

Atak Cracovii środkiem pola został przerwany faulem przez Łukasz Tymińskiego. Krótkie rozegranie i atak pozycyjny zakończył się szybką stratą. Bez konsekwencji.

1'

Anemiczny strzał Dragomira Vukobratovicia zza pola karnego nie był w stanie zaskoczyć Grzegorza Sandomierskiego. Nie dość, że piłka leciała w sam środek, to jeszcze bramkarz czekał, aż futbolówka wpadnie do jego "koszyczka".

0'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

15:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Górnik zagra na zielono-czarno, Cracovia w "domowych" strojach.

15:25

Kapitanami są dzisiaj Sergiusz Prusak i Piotr Polczak.

15:23

Na ławce gospodarzy jest Vojo Ubiparip, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Górnikiem. Czy dzisiaj zadebiutuje?

15:20

Rezerwowi Górnika Łęczna: Wojciech Małecki - Aleksander Kumor, Grzegorz Piesio, Bartosz Śpiączka, Vojo Ubiparip, Dariusz Jarecki.Krzysztof Danielewicz.

15:18

15:16

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią przygotowaną przez Marcina Chyckiego:

15:14

Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski - Robert Litauszki, Florin Bejan, Milan Dimun, Sebastian Steblecki, Mateusz Cetnarski, Tomas Vestenicky..

15:12

Odpowiedzi na to pytanie, a także na te podczas meczu, poznamy po ostatnim gwizdku Jarosława Przybyła. A na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski.

15:10

Pierwszy mecz Górnika Łęczna na Arena Lublin nie okazał się szczęśliwy dla zawodników Andrzeja Rybarskiego. Dzisiaj poprzeczka zawieszona jest równie wysoko - przeciwnikiem będzie Cracovia. Kto z tej batalii wróci do domu na tarczy?