Koniec spotkania. Górnik Łęczna przegrywa z Lechią Gdańsk 1:2.

Jeszcze w ostatniej akcji meczu nad bramką strzela Grzelczak!

Dośrodkowanie z prawego skrzydła boiska pewnie łapie Milinković-Savić.

90'

Cztery minuty doliczył sędzia Frankowski do tego spotkania.

88'

Śpiączka walczył z obrońcami Lechii, ale w trudnej sytuacji zdołał uderzyć tylko w boczną siatkę.

87'

Żółta kartka też dla Prusaka.

86'

Żółta kartka dla Wolskiego.

85'

Górnik wciąż naciera! Dośrodkowanie Bogusławskiego nie dociera jednak do Grzelczaka.

83'

Ponownie blisko gola na 2:2! Po dośrodkowaniu Bonina Grzelczak strąca piłkę głową nieznacznie obok bramki!

82'

Znowu groźnie! Przepychając się z obrońcami, Leandro uderzył z ostrego kąta i Milinković-Savić musiał odbić piłkę!

80'

Gol nieuznany dla Górnika. Śpiączka w sytuacji sam na sam minął bramkarza Lechii i wpakował piłkę do siatki, ale wcześniej był na wyraźnym spalonym.

79'

Kartka dla Leandro za faul taktyczny na Stolarskim.

78'

Bonin!!! Świetne prostopadłe podanie Grzelczaka, ale Bonin przegrywa pojedynek z Milinkoviciem-Saviciem!

77'

Niezły centrostrzał z lewej strony Bonina minimalnie minął bramkę Lechii.

75'

Zmiana w Górniku Łęczna. Grzelczak za Tymińskiego.

75'

Żółta kartka dla Chrapka.

74'

Stolarski oddał teraz bardzo niecelny strzał z dystansu w kierunku bramki Górnika.

73'

Paixao! Trudny płaski strzał zza pola karnego Portugalczyka odbija na rzut rożny Prusak!

72'

Stolarski zmienia Kuświka w zespole gości.

70'

Uderzenie z 16 metrów Marco Paixao trafia w sam środek bramki, prosto w ręce Prusaka.

69'

Żółta kartka dla Kuświka.

67'

Ledwie 3,5 tysiąca kibiców pojawiło się dzisiaj na Arenie Lublin.

65'

Słupek!!! Mogło być 3:1 dla Lechii, ale uderzenie Kuświka trafia tylko w słupek!

64'

Akcja Lechii! Po podaniu Wawrzyniaka Marco Paixao uderza prosto w ręce Prusaka.

62'

Lechia stara się teraz odzyskać kontrolę nad meczem, którą gdańszczanie stracili w drugiej części meczu.

59'

Zmiana w Górniku. Schodzi Piesio, wchodzi Śpiączka.

58'

Ależ odpowiedź Lechii! Świetna akcja i podanie Wawrzyniaka, a Kuświk ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonuje Prusaka! 1:2!

57'

GOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!

55'

Nieprawdopodobne! Grzegorz Bonin na lewym skrzydle zakręcił rywalami i uderzył tak, że piłka nie leciała w światło bramki Milinkovicia-Savicia, ale Serb fatalną interwencją wbił ją sobie do siatki!

54'

GOOOOOOOOOL!!! Samobój Milinkovicia-Savicia!

53'

Zmiana w Lechii. Marco Paixao za Gamakowa.

52'

Drewniak nieoczekiwanie zdecydował się na strzał i piłka nieznacznie minęła bramkę Lechii!

51'

Leandro faulowany blisko linii bocznej pola karnego. Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

50'

Dalekie dośrodkowanie w pole karne Lechii pewnie łapie Milinković-Savić.

49'

Żółta kartka dla Gamakowa za faul na Piesiu.

48'

Na strzał z dystansu zdecydował się Kovacević, ale trafił prosto... w Kuświka.

46'

Wznawiamy grę w Lublinie.

46'

Zmiana w przerwie w Lechii. Kovacević za Krasicia.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lechia prowadzi w Lublinie z Górnikiem Łęczna 1:0!

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Peszko!!! Reprezentant Polski po podaniu Kuświka przegrywa pojedynek z Prusakiem w sytuacji sam na sam!

41'

Zamieszanie w polu karnym Górnika po akcji lewym skrzydłem Wolskiego. Nie było jednak strzału na bramkę Prusaka.

40'

Lechia ma cały czas kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Posiadanie piłki 75-25 mówi bardzo wiele.

36'

Kuświk zagrywa w pole karne do Krasicia, drobne zamieszanie w polu karnym, aż wreszcie Chrapek z 13 metrów uderza tuż nad poprzeczką!

34'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

32'

Lechia teraz bardzo dobrze i długo rozgrywa piłkę. Górnik nie jest w stanie utrzymać piłki dłużej niż przez kilka sekund.

29'

Świetne podanie Paixao do wbiegającego nieoczekiwanie w pole karne Gersona, ten wykłada piłkę Krasiciowi, który płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów otwiera wynik meczu! 0:1!

28'

GOOOOOOOOOL!!! Milos Krasić!

27'

Raz jeszcze Krasić! Strzał głową Serba trafia w ręce Prusaka.

25'

Na spalonym złapany Grzegorz Piesio.

24'

Po indywidualnej akcji Krasicia płaski strzał z dystansu Serba minął bramkę Prusaka.

21'

Bonin pod polem karnym założył siatkę rywalowi, ale został zatrzymany przez Chrapka.

20'

Po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego niecelnie główkuje Paixao.

19'

Jeszcze raz Krasić! Tym razem Prusak musiał odbić piłkę na korner!

18'

Krasić próbował uderzenia z dystansu, ale został przy tym zablokowany.

16'

Ostre wejście Kuświka na nogi Szmatiuka, ale tym razem sędzia Frankowski nie pokazał nawet żółtej kartki.

15'

Mogło być 0:1! Piłka w pole karne do Wolskiego, ten ją z trudem opanował, a jego uderzenie z ostrego kąta broni Prusak!

14'

Dobra akcja lewym skrzydłem Lechii. Peszko próbował dograć piłkę przed bramkę do Paixao, ale ten jej nie sięgnął.

13'

Pierwsza zmiana w Górniku. Bogusławski za Pitrego.

13'

Piesio! Skrzydłowy Górnika popędził samotnie z szybką kontrą, ale z kilkunastu metrów uderzył nad poprzeczką!

11'

Kolejna akcja gości zakończona niecelnym uderzeniem Krasicia.

9'

Po rzucie rożnym dla Lechii głową strzela Paixao, ale prosto w ręce Prusaka.

7'

Czerwona kartka dla Pawła Sasina za brutalny faul na Gamakowie! Górnik w dziesiątkę!

6'

Krasić lewym skrzydłem chciał minąć Pruchnika, ale wypadł z piłką poza plac gry.

5'

Pitry odebrał piłkę w środku pola, po czym oddał fatalny strzał z dystansu...

5'

Lechia od pierwszych minut utrzymuje się przy piłce i rozgrywa atak pozycyjny.

2'

Już pierwsza akcja gości, ale strzał z dystansu Chrapka poszybował nad bramką.

1'

Zaczynamy mecz!

17:58

Piłkarze obu drużyn już na boisku Areny Lublin. Za chwilę początek spotkania!

17:40

Sędzią tego spotkania będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

17:40

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów, a poniżej ławki rezerwowych:

• Górnik Ł.: Małecki, Komor, Jurisa, Jarecki, Bogusławski, Śpiączka, Grzelczak.
  • Lechia: Podleśny, Janicki, Wojtkowiak, Stolarski, Kovacević, Pawłowski, M. Paixao.
17:39

Drugą kolejkę nowego sezonu zakończy mecz dwóch jedynych drużyn, które pozostały bez punktu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Oba zespoły przegrały pierwsze mecze na wyjeździe po 1:2. Górnik Łęczna uległ w Chorzowie Ruchowi, a Lechia przegrała z Wisłą Płock.

17:38

Dzisiaj Lotto Ekstraklasa zadebiutuje na zupełnie nowym dla siebie obiekcie. Wszystko dlatego, że Górnik Łęczna zdecydował się grać na Arenie Lublin, oczywiście w Lublinie. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem kibiców Górnika, którzy domagają się powrotu na stadion w Łęcznej. Choćby dlatego trudno się spodziewać imponującej frekwencji na dzisiejszym spotkaniu.

17:36

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna zagra z Lechią Gdańsk.