Wisła PłockWisła Płock
17:22

Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy również za kolejne. Miłej niedzieli!

94'

Koniec spotkania w Gliwicach! Piast wygrywa z Wisłą Płock 2:1 po bramkach Sasy Żivca i Patrika Mraza. Jedyną bramkę dla przegranego zespołu zdobył Arkadiusz Reca.

91'

Sędzia do podstawowego czasu meczu doliczył co najmniej trzy minuty.

90'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Dominika Furmana, którego nikt nie przeciął, choć mogło to zrobić aż dwóch graczy z Płocka. Furman aż złapał się za głowę, że żaden z jego kolegów nie skończył tej akcji strzałem.

88'

Żółtą kartką za faul na Dominiku Furmanie na własnej połowie ukarany został Marcin Pietrowski.

87'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu.Paweł Moskwik pojawia się w miejscu Bartosza Szeligi.

86'

Wreszcie jakieś uderzenie na bramkę Jakuba Szmatuły. Dokonał tego Jose Kante strzałem po ziemii zza pola karnego, ale zrobił to zdecydowanie zbyt delikatnie.

85'

Końcowe minuty spotkania w Gliwicach szczerze mówiąc dają dużo do życzenia. Wisła Płock próbuje konstruować akcje, która mogłaby dać bramkę wyrównującą, natomiast Piast już raczej nie myśli o niczym więcej niż obronie.

79'

Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Piasta przez Dominika Furmana dopadł do niej Arkadiusz Reca, ale nie miał zbyt wielkich szans, by oddać dokładny strzał.

77'

Ostatnia zmiana w zespole Wisły Płock. Piotr Wlazło pojawia się w miejsce Maksymiliana Rogalskiego.

77'

W odpowiedzi piłka trafia do Bartosza Szeligi, który również oddał strzał zza pola karnego rywali, ale efekt był dokładnie taki sam. Bramkarz mógł jedynie odprowadzić daleko lecącą wzrokiem.

75'

Dominik Furman po raz kolejny zdecydował się na potężny strzał z dystansu, jednak po raz kolejny piłka minęła światło bramki gospodarzy.

70'

I druga zmiana w barwach Piasta. Murawę opuszcza Sasa Żivec, a na niej melduje się Maciej Jankowski.

68'

Patryk Stępiński świetnie minął zwodem jednego z rywali i oddał mocny strzał, który jednak powędrował nad poprzeczką bramki Piasta.

67'

Jose Kante teraz ładnie przyjął sobie piłkę z rywalem na plecach, obrócił się w kierunku bramki Piasta, jednak oddał bardzo niecelny strzał.

65'

Dominik Furman teraz z rzutu wolnego zdecydował się na strzał na bramkę Jakuba Szmatuły, ten jednak pewnie piąstkował futbolówkę.

64'

O indywidualną akcję pokusił się Dominik Furman na końcu której zdecydował się na strzał, ten jednak zdecydowanie minął światło bramki Jakuba Szmatuły.

63'

Zmiana również następuje w Piaście Gliwice. Boisko opuszcza Gerard Badia, a w jego miejsce pojawia się Michał Masłowski.

62'

I od razu druga zmiana w barwach Wisły Płock. Jose Kante pojawia się na placu gry w miejsce Mikołaja Lebedyńskiego.

61'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w barwach Wisły Płock. Damian Piotrowski wchodzi w miejsce Witalija Hemaha.

58'

Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska Marcina Pietrowskiego idealnie na głowę Patrika Mraza, który nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał Seweryna Kiełpina dając tym samym prowadzenie dla swojego zespołu!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Piast Gliwice obejmuje prowadzenie po świetnym trafieniu głową Patrika Mraza!!!

55'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska na pole karne Wisły Płock, piłkę próbowali opanować najpierw Bartosz Szeliga, potem Gerard Badia, w ostateczności zrobił to Tomasz Mokwa, ale oddał bardzo niecelny strzał.

52'

Żółtą kartką za faul pod polem karnym Wisły Płock został ukarany Dimitar Iliev.

49'

Niezłe dośrodkowanie w kierunku Arkadiusza Recy, ten przyjął piłkę, ale nie dał rady już oddać strzału, gdyż szybciej do niej dopadł Jakub Szmatuła.

47'

Drugą część meczu nieco bardziej odważnie zaczęli gracze Piasta, od jej początku przenieśli się na połowę gości, gdzie rozgrywają futbolówkę, jednak strzał jednego z zawodników gospodarzy pewnie złapał Seweryn Kiełpin.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania, oba zespoły bez zmian.

16:31

Gracze obu zespołów pojawili się już po przerwie na murawie stadionu miejskiego w Gliwicach, za moment początek drugiej części spotkania.

45'

Koniec pierwszej części spotkania w Gliwiacach. Piast remisuje z Wisłą Płock 1:1 po ciekawym spotkaniu. Do relacji powrócimy za kilkanaście minut.

45'

Sędzia do pierwszej części spotkania doliczył co najmniej jedną minutę.

42'

Piłkę przed polem karnym Piasta otrzymał Arkadiusz Reca i nie namyślając się długo oddał potężny strzał na bramkę gospodarzy, który w fantastycznym stylu obronił Jakub Szmatuła!

41'

O uderzenie z dystansu pokusił się Sasa Żivec, futbolówka odbiła się jeszcze od Gerarda Badii, ale Seweryn Kiełpin nie miał większych problemów z interwencją.

40'

Przeciągnięte dośrodkowanie Patrika Mraza z rzutu rożnego, ale dopadł jeszcze do niego Radosław Murawski, który przerzucił futbolówkę ponownie do Mraza. Ponowienie wrzutki było jeszcze gorsze i od bramki zaczyna Seweryn Kiełpin.

39'

Wydawało się świetna dwójkowa akcja Badii z Mrazem, ale ten drugi po błędzie technicznym stracił piłkę i jeszcze faulował rywala, który mu ją odebrał.

37'

Piłka trafiła na lewą stronę boiska do Bartosza Szeligi, ten dośrodkował w pole karne gości wprost na głowę Urosa Koruna, a ten w znakomitej sytuacji minimalnie spudłował!

33'

Sędzia Paweł Gil wznowił grę.

31'

Krótka przerwa dla obu drużyn na uzupełnienie płynów, za moment sędzia wznowi rywalizację.

29'

Inicjatywę ponownie powoli przejmują gracze gości, powoli konstruują kolejne akcje, jednak defensywa Piasta nie daje za wygraną i nie daje przedrzeć się rywalom pod własne pole karne.

26'

Po raz kolejny bardzo ostry faul na graczu Piasta. Tym razem za faul na Mrazie żółtą kartką został ukarany Cezary Stefańczyk.

23'

W środku pola ostro zatrzymany Gerard Badia i za to zagranie żółtą kartką ukarany został Tornislav Bożić.

21'

Bramka wyrównująca napędziła zawodników Piasta! Teraz Radosław Murawski znakomicie przerzucił piłkę do Patrika Mraza, który zagrał z pierwszej w pole karne gości. Tam jednak nie było żadnego z graczy gospodarzy.

19'

Cudowne prostopadłe podanie z głębi pola trafiło do Sasy Żivca, który ruszył sam na sam z Sewerynem Kiełpinem i w ostatniej fazie znakomicie przerzucił futbolówkę nad bramkarzem Wisły Płock.

19'

18'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Sasa Żivec doprowadza do wyrównania! Oszaleli teraz fanatycy Piasta zasiadający na stadionie miejskim w Gliwicach!

26'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w bocznej strefie boiska ukarany Patrik Mraz.

14'

Teraz piłkę na pole karne Piasta posłał Vitalii Hemeha, a problem ze złapaniem futbolówki mia Jakub Szmatuła. Na szczęście dla bramkarza Piasta nie było w okolicy żadnego z graczy gości.

13'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Wisłę, Hameha zagrał do Dominika Furmana, który z pierwszej piłki dośrodkował na pole karne gliwiczan. Jednak z tego dośrodkowania nic pozytywnego nie wyszło.

11'

"Nafciarze" po zdobyciu bramki nieco uspokoili grę, teraz spokojnie konstruują akcję długo utrzymując się przy piłce.

8'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska w kierunku Mikołaja Lebedyńskiego, który tylko przeciął tor lotu piłki, ale ta trafiła jeszcze do Arkadiusza Recy, który zachował przytomność umysłu i strzałem głową otworzył wynik spotkania!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Arkadiusz Reca otwiera wynik spotkania w Gliwiacach! Fantastyczny początek Wisły Płock!

5'

Pierwsza ciekawa akcja gospodarzy tego spotkania, Sasa Żivec dostał futbolówkę w środkowej strefie boiska, zagrał otwierającą piłkę do Bartosza Szeligi, który będąc już w polu karnym "Nafciarzy" oddał strzał, który jednak pewnie wyłapał Seweryn Kiełpin.

3'

Futbolówka powędrowała do końcowej linii boiska w kierunku Mikołaja Lebedyńskiego, ten jednak nie był w stanie zdążyć do zbyt mocno zagranej piłki.

1'

Zagranie pierwszej piłki, bardziej aktywni są goście z Płocka, to oni postanowili skonstruować pierwszy atak w tym spotkaniu, ale szybko stracili futbolówkę.

15:27

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila w Gliwicach! Liczymy na bardzo ciekawe widowisko!

15:18

Zawodnicy Piasta i Wisły ponownie pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Gliwicach już w strojach meczowych, to znam, że początek spotkania 2. kolejki Lotto Ekstraklasy już coraz bliżej.

15:14

Piłkarze obu zespołów zeszli już do szatni, za kilka minut rozpocznie się pierwsza część spotkania w Gliwicach.

15:12

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Rusov (Br.), Barisić, Girdavainis, Moskwik, Jankowski, Flis, Masłowski.

15:09

Ławka rezerwowych Wisły Płock: Kaniecki (Br.), Piotrowski, Kun, Wlazło, Sylwestrzak, Sielewski, Kante.

15:07

Pierwsze składy obu zespołów mają już Państwo podane na swoich ekranach, natomiast za moment zaprezentujemy jeszcze ławki rezerwowych obu drużyn.

15:03

Na murawie pojawiły się już jedenastki obu zespołów i rozpoczęły przedmeczową rozgrzewkę.

14:45

Dzisiaj oprócz meczu w Gliwicach zostaną rozegrane jeszcze dwa spotkania w Lotto Ekstraklasie. Również o 15:30 w Niecieczy tamtejszy Bruk-Bet Termalica będzie podejmować Cracovię, natomiast o 18:00 w Poznaniu Lech zagra z Zagłębiem Lubin, który jest na fali po awansie do 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

14:43

W 1. kolejce rozgrywek Lotto Ekstraklasy gliwiczanie zostali rozbici w Lubinie przez tamtejsze Zagłębie aż 0:4, natomiast Wisła Płock sprawiła małą niespodziankę wygrywając na własnym obiekcie z Lechią Gdańsk 2:1. Jedną z bramek dla "Nafciarzy" w tym meczu zdobył najgłośniejszy nabytek tego zespołu - Dominik Furman.

14:42

Witamy bardzo serdecznie z Gliwic, gdzie już za około 45. minut rozpocznie się spotkanie 2. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice, a Wisłą Płock. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!