GOL Mariusz Stępiński daje Ruchowi prowadzenie

90'

Arbiter doliczył trzy minuty

89'

Po centrze Bonina, piłka leciała w stronę bramki. Nogę dołożył do niej Śpiączka i z najbliższej odległości prześlizgnął ją między Skabą a słupkiem

89'

GOL Akcja kuriozum przyniosła łęcznianom wyrównanie. Strzelcem Bartosz Śpiączka

88'

Piotr Ćwielong zmienia Łukasza Monetę

85'

Kolejna groźniejsza akcja łęcznian. Tym razem Skaba interweniował po strzale z bliska Śpiączki.

81'

Po raz pierwszy od dłuższego czasu coś zadziało sie pod bramką Skaby, Wpuszczony przed chwilą Jurisa popędził w pole karne i wywalczył korer

80'

Przemysława Pitrego zmienił Slaven Jurisa

80'

W ataku wciąż chorzowianie. To oni przeważają nie tylko w drugiej połowie, ale i całym spotkaniu. Nie zamieniają jednak kolejnych akcji na bramki

77'

Mateusz Cichocki zastąpił Rafała Grodzickiego. Kapitan Niebieskich doznał jakiegoś powazniejszego urazu i nie może kontynuować gry

74'

Strzał Bonina! Z dystansu prosto w poprzeczkę

72'

Gol nie zmienił zbytnio obrazu gry. Tempo spotkania wciąż jest niezwykle powolne, a piłka toczy się głównie w środku boiska

70'

Jakub Arak schodząc z boiska został nagrodzony gromkimi brawami. Zastąpił go reprezentant Polski, Mariusz Stępiński

68'

Śpiączka oddał strzał głową. Wyjątkowo niecelnie

66'

Bartosz Śpiączka od razu po wejściu ukarany żółtą kartką

66'

Premierowa zmiana w tym meczu. Piotr Grzelczak zastapiony przez Bartosza Śpiączkę.

66'

Szczerze mówiąc długo nic nie działo się na tym boisku. Ta akcja również nie zwiastowała niczego większego. Młodzi zawodnicy Niebieskich jednak zaskoczyli i po podaniu Monety, piłke w siatce z bliska umieścił Arak

65'

GOL Jakub Arak zdobywa bramkę w debiucie!

63'

Chaos pod polem karnym łęcznian został uspokojony przez Pruchnika

60'

Rzut wolny dla Niebieskich. Moneta mocno pod bramkę Prusaka, ale ten spokojnie interweniował

60'

Skaba spokojnie wyłapał piłke po dośrodkowaniu łęcznian z rzutu rożnego

57'

Ogromne zamieszanie w środku boiska nie przekłada się na strzeleckie akcje którejkolwiek z drużyn

56'

Hanzel popędził z piłka do przodu. Pod polem karnym doszedł do niej Lipski i skierował w stronę bramki. Bynajmniej jednak nie w jej światło

54'

Dwie groźniejsze sytuacje łęcznian. Najpierw chorzowian uratował słupek, a dobitkę wyłapał juz Skaba

53'

W drugiej polowie również nie dzieje się zbyt wiele. Przeważa gra w środku boiska. W skutek mniejszych lub większych błędów, żadna ze stron nie jest w stanie wykreowac sobie sytuacji

48'

Oleksy uratował swój zespół przed stratą gola, naprawiając błąd Skaby i wybijając piłkę z własnego pola karnego

47'

I od razu rzut rożny dla chorzowian. Mocne dośrodkowanie Lipskiego odebrał Hanzel lecz nie zdołał oddac strzału

45'

Zaczynamy drugą część gry

45'

Koniec pierwszej połowy

45'

Na zakończenie jeszcze dwa kornery dla Ruchu. Pierwszy jedynie sprokurował drugi, a i on nie został zamieniony na jakikolwiek strzał

44'

Pewna interwencja Skaby po strzale Drewniaka z okolic linii pola karnego

44'

Grodzicki wybił nadlatującą z rogu futbolówkę

43'

Łęcznianie nieśmiało wyruszyli z atakiem, lecz wywalczyli sobie korner

41'

Ruch wciąż przeważa, Teraz najwięcej dzieje sie jednak na lewym skrzydle. Dośrodkowania z tamtej strony nie docierają do Araka.

40'

Stały fragment gry nie przyniósł strzału na bramkę Górnika

39'

Piłka od dłuższego czau przebywa na połowie łęcznian. Na strzał na bramkę długo jednak trzeba było czekać. Po uderzeniu Lipskiego, futbolówkę na korner wybił Prusak

36'

Szybsza akcja Górnika zakończona niecelnym dośrodkowaniem Leandro. Obronca zamiast do kolegów, posłał piłkę za linię końcową

35'

Skaba spokojnie interweniował po strzale z dystansu

34'

Leandro pociągnął akcję skrzydłem, lecz został zahamowany przez Surmę

32'

Arbiter podyktował rzut wolny, a do niego jak zwykle podszedł Patryk Lipski. Mocno uderzył na bramkę rywali. Niecelnie

32'

Leandro upomniany żółtą kartką za faul na Mazku

30'

Konczkowski dośrodkował pod bramkę Prusaka, lecz nikt nie odebrał jego podania

29'

Arak przegrał fizyczny pojedynek z Pruchnikiem i obrońca gości wybił piłkę daleko od własnej bramki

29'

Niebiescy coraz mocniej zarysowują swoją przewagę w tym spotkaniu. Częściej przebywają na połowie przeciwnika, by konstruować kolejne sytuacje. Niewiele jednak z tego wynika

26'

Mazek z Konczkowskim na prawej stronie rozegrali szybko piłkę, ale jednak niedokładnie podanie pomocnika do obrońcy i od bramki Prusak

22'

Najaktywniejszym zawodnikiem tej częsci spotkania bez wątpienia jest Patryk Lipski. Przedziera się przez defensywne zasieki rywali i próbuje coś skontruowac. Tym razem z prawej strony podawał do Mazka, ale pomocnik nie zdołał tego wykorzystać

20'

Skaba po raz pierwszy w tym spotkaniu miał kontakt z piłką. Nie musiał jednak zbytnio interweniowac po strzale łęcznian

20'

Po stałym fragmencie gry, najbliżej strzału był Hanzel. Nie tym razem

18'

Chorzowianie niby próbowali coś powalczyć pod polem karnym Łęcznej. Lipski w końcu sprokurował korner

18'

Ten mecz to esencja Ekstraklasy. Dużo gry w środku bpola, trochę niecelnych podań i akcji na aferę. Na razie jednak nie dzieje się nic ciekawszego

15'

Rzut wolny dla Ruchu z okolic środka boiska. Do piłki podszedł Patryk Lipski. Uderzył jednak prosto w mur

12'

Po akcji lewym skrzydłem gospodarze wywalczyli sobie korner. Stały fragment gry nie przyniósł nawet najmniejszego zagrożenia pod bramka Prusaka

9'

Minęło już prawie 10 minut, a Skaba nie zdołał jeszcze dotknąć piłki

8'

Kolejny strzał z pola karnego w wykonaniu Araka. I ponownie niecelnie

6'

Deszcz uparcie moczy zgromadzoną widownie, a gra jak na razie zbytnio nie porywa. Czy piłkarze po pierwszych minutach, teraz mocniej rusza do natarć?

4'

No i nadeszła pierwsza sytuacja tego spotkania. Prawą stroną boiska przebił się Lipski i dośrodkował w pole karne. Akcję wykańczać próbował Arak, uderzył jednak niecelnie

2'

Spotkanie zaczęło się nieco niepozornie. Od wymiany piłki w środku boiska w wykonaniu obu zespołów

00'

Premierowy gwizdek już za nami. Od środka rozpoczęli łęcznianie.

15:28

Mecz poprzedzi minuta ciszy

15:26

Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

15:25

Na ławce chorzowskiego Ruchu zasiądzie dzisiaj Maciej Urbańczyk. 21-latek od meczu w Poznaniu jesienią 2015 zmagał się z kontuzją. Teraz jednak już powrócił do zdrowia i jesto gotowy pomóc drużynie

15:23

Pogoda niestety nie sprzyja. Brak słońca i padający deszcz sprawiają, że fani siedzący na niezadszonych trybunach nie mają najlepszych warunków do kibicowania. Czy ich ulubieńcy wynagrodzą im niewygodę i zdołają zdobyć dzisiaj trzy punkty?

15:21

Premierowy mecz nowego sezonu zawsze zwiastuje ekstraklasowe debiuty. Dzisiaj po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra Jakub Arak. Urodzony w 1995 roku napastnik jak dotąd występował w 1. lidze w barwach Zagłębia Sosnowiec

15:19

Rok temu z tego starcia zwycięsko wyszli łęcznianie. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał sie Fedor Cernych, a w drugiej części gry wynik na dwa do zera ustalił Bartosz Śpiączka. Dzisiaj, od pierwszej minuty nie zagra żaden z tych zawodników. Ten drugi może jeszcze wejść z ławki rezerwowych. Czy ponownie zdobędzie trafienie przy Cichej?

15:17

Za nieco mniej niż kwadrans zabrzmi premierowy gwizdek przy ulicy Cichej w Chorzowie. Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w tym Niebiescy rozpoczną ligowy bój od starcia u siebie z Górnikiem Łęczna. Tak samo jak rok temu spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek. Czy powtórzy się również rezultat?

15:11

15:10

Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Małecki, Komor, Vukobratović, Jurisa, Śpiączka, Jarecki, Bogusławski.

15:08

Ławka rezerwowych Ruchu: Lech, Cichocki, Pazio, Urbańczyk, Przybecki, Ćwielong, Stępiński

15:03

Piłkarze Górnika Łęczna do nowego sezonu także nie przygotowywali się w najprzyjemniejszej atmosferze. Ciśnienie podnosi też perspektywa występów domowych na Arenie Lublin.

14:58

Finansowa sytuacja Niebieskich jest katastrofalna. Chociaż miasto pożyczyło klubowi 18 mln zł, to Ruch w dalszym ciągu jest zadłużony na kilkadziesiąt milionów złotych. Tuż przed startem rozgrywek dymisję złożył prezes Dariusz Smagorowicz. Biznesmen władzę w Ruchu sprawował od czterech lat. Do sporych zmian doszło także w klubowej kadrze.

14:50

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu przy Cichej w Chorzowie, w którym Ruch zmierzy się z Górnikiem Łęczna.