Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:22

Na dzisiaj to tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje już Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:21

Przez niemal cały mecz przeważali gospodarze, potem padła bramka z niczego dla gości, i od tego momentu to Jagiellonia dyktowała warunki gry. Naszym zdaniem zasłużony remis.

95'

Koniec spotkania! Remis na rozpoczęcie sezonu w Warszawie, Legia Warszawa remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1!

93'

Jagiellonia nie tylko mogła, ale wręcz powinna objąć prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym Legii po rzucie rożnym! Ależ końcówka w Warszawie!

91'

Mecz przedłużony o trzy minuty.

89'

Jaga ciśnie w końcówce! Strzał Konstantina Vassiljeva z najwyższym trudem sparowany przez Arkadiusza Malarza!

87'

Zagotowało nam się w końcówce. Michaił Aleksandrow z czerwoną kartką za przerwanie obiecującej kontry gości przy linii bocznej.

85'

Kolejny już raz dzisiaj przy linii bocznej faulowany Bartosz Bereszyński.

83'

Po chwili ostatnia zmiana w tym meczu, Przemysław Mystkowski wchodzi na boisko w miejsce swojego imiennika, Frankowskiego.

83'

Żółtą kartką upomniany Ondrej Duda.

81'

Rafał Grzyb z żółtą kartką za faul na wykonującym ruletę Thiabulcie Moulinie.

80'

Piękne uderzenie Thibaulta Moulina sprzed szesnastki nabrało niesamowitej rotacji, Marian Kelemen ma sporo szczęścia, że piłka minęła słupek.

79'

Zmiana w Jagiellonii. Fedor Cernych opuszcza boisko, pojawia się na nim Karol Świderski.

78'

Efektowne zwody Ondreja Dudy w polu karnym, ostatecznie strzał Słowaka na rzut rożny wybija Fedor Cernych.

77'

Prawy obrońca Legii wraca już na boisko.

76'

Trzecia zmiana wykorzystana, tymczasem kontuzji nabawił się Bartosz Bereszyński. Za chwilę okaże się, czy to tylko skurcz, czy może coś poważniejszego.

74'

Ondrej Duda już na boisku, Słowak zmienił Aleksandara Prijovicia.

72'

Do wejścia na murawę gotowy już Ondrej Duda.

70'

Doskonała akcja Legii, piłka od Michała Kucharczyka trafia do stojącego pod bramką Nemanji Nikolicia, który wślizgiem z około siedmiu metrów uderza w interweniującego Mariana Kelemena!

68'

Konstantin Vassiljev faulowany w środku pola, choć wydawało się, że Thibault Moulin czysto odebrał mu piłkę.

66'

Seria ataków Jagiellonii zatrzymana, Jacek Góralski, a przynajmniej tak się wydawało, był faulowany w polu karnym, gwizdek sędziego Szymona Marciniaka milczy!

64'

Jacek Góralski przejął piłkę, przetrzymywał ją bardzo długo, kontratak gości zapowiadał się naprawdę obiecująco, ale pomocnik Jagi oddał niecelny strzał z dystansu.

62'

Maciej Górski karany żółtą kartką za faul na podającym piłkę do bramkarza Bartoszu Bereszyńskim.

60'

Trener Besnik Hasi reaguje na sytuację na boisku. Nemanja Nikolić zmienia Michała Kopczyńskiego.

60'

Rzut rożny dla drużyny z Białegostoku, Arkadiusz Malarz z wielkim trudem paruje strzał jednego z gości na poprzeczkę!

58'

Zmiana w drużynie gości. Wychowanek Legii Maciej Górski debiutuje w Jagiellonii, zmieniając Karola Mackiewicza.

57'

Brak zdecydowania w obronie Legii został ukarany, Litwin przytomnie minął wychodzącego z bramki Malarza i skierował piłkę do siatki. Niespodziewanie goście wyrównują, to pierwszy celny strzał Jagiellonii w tym meczu!

56'

I MAMY WYRÓWNANIE W NAJMNIEJ SPODZIEWANYM MOMENCIE! FEDOR CERNYCH!!!

54'

Płaskie dośrodkowanie Michała Kucharczyka mija obronę gości i trafia pod nogi Prijovicia, który zalicza kiks, piłka ledwo dotoczyła się do Mariana Kelemena - to powinno być 2:0!

52'

Pierwszy od dawna rzut rożny gości, ale dośrodkowanie Karola Mackiewicza pozostawiło wiele do życzenia, odgwizdany jeszcze faul w ataku Gutiego.

50'

Jaga na chwilę przejęła piłkę, ale w kilka sekund Legia ją znów zdobyła i próbowała wyprowadzić kontrę, ale niecelnie podał Michał Kucharczyk.

48'

Drugą część meczu rozpoczynamy od dominacji gospodarzy, którzy nie oddali jeszcze piłki gościom nawet na chwilę.

46'

W przerwie jedna zmiana. Tomasz Jodłowiec zmienia Guilherme.

21:31

Mecz wznowiła Jagiellonia Białystok!

21:30

Oba zespoły powracają już na murawę.

21:25

W grze drużyny z Białegostoku do poprawy jest przede wszystkim gra z kontry. Wyprowadzenie szybkiego ataku jest do tej pory kłopotem ekipy gości, gdy już zdecydują się oni na szybkie podanie, to nie potrafią wyczuć dobrego momentu, co często kończy się spalonym.

21:20

Legia prowadzi całkowicie zasłużenie, goście mają w tym meczu niewiele do powiedzenia. Kilka dobrych sytuacji mieli Aleksandar Prijović i Thibault Moulin, po dośrodkowaniu tego drugiego bramkę do szatni strzelił Michaił Aleksandrow, to była pierwsza bramka Bułgara w barwach drużyny z Warszawy.

45'

Sędzia Marciniak chwilę po golu kończy pierwszą część starcia.

45'

Miła dla oka akcja kombinacyjna, świetny zwód Thibaulta Moulina, który z lewej strony boiska dośrodkował piłkę na głowę Bułgara. Ten świetnym, mierzonym strzałem posyła piłkę do siatki, Legia na zasłużonym prowadzeniu.

45'

GOOOOOL!!! MICHAIŁ ALEKSANDROW, 1:0 DLA LEGII!!!

44'

Rzut wolny przy linii środkowej, dośrodkowanie na głowę Łukasza Burligi, ale ten kryty przez Adama Hlouska zdołał jedynie musnąć piłkę.

42'

Legia przeważa, cały czas atakuje, stwarza groźne sytuacje bramkowe, do pełni sukcesu podopiecznym Besnika Hasiego brakuje tylko goli!

40'

Świetne dośrodkowanie na głowę Aleksandara Prijovicia, ten w dogodnej sytuacji uderza w słupek!

39'

Mocne zagranie Bartosza Bereszyńskiego w kierunku Michaiła Aleksandrowa, ten wywalczył aut przy linii końcowej.

37'

Strzału sprzed szesnastki spróbował Michał Kopczyński, ale piłka po interwencji obrońcy trafia za linię boczną.

35'

Po aucie na wysokości pola karnego gospodarzy Jaga utrzymała się chwilę przy piłce, ale straciła ją za sprawą Konstantina Vassiljeva, który podał piłkę koledze za plecy.

33'

Wybicie Jakuba Rzeźniczaka skierowane zostało w kierunku Aleksandara Prijovicia, ale po raz kolejny dzisiaj zatrzymał go Ivan Runje, wygrywając pojedynek główkowy.

31'

Wreszcie znaleźliśmy się pod polem karnym Legii, ale Fedor Cernych dał się w prosty sposób nabić i goście tracą piłkę.

29'

Piłka jeszcze raz w rękawicach Mariana Kelemena po wrzutce Guilherme z rzutu rożnego.

27'

Strzał z woleja z pierwszej piłki w wykonaniu Thibaulta Moulina ląduje w koszyczku Mariana Kelemena.

25'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Guilherme, do piłki dopada Thibault Moulin, uderza piłkę mocno, ale trafia w stojącego przed bramką obrońcę! Setka gospodarzy!

24'

Michaił Aleksandrow posłał sprytną piłkę do Guilherme, dośrodkowanie Brazylijczyka w pole karne trafia w Gutiego, który wybija futbolówkę poza pole karne.

22'

Po niemałym zamieszaniu piłka trafia do Thibaulta Moulina, którego dośrodkowanie trafia w rękawice Mariana Kelemena.

20'

Michał Kucharczyk ruszył po piłkę, mijając Łukasza Burligę. Ten ratuje się faulem, rzut wolny dla Wojskowych.

19'

I jeszcze raz wrzuca Guilherme, tym razem z boku pola karnego, piłka mija serbskiego napastnika o centymetry!

17'

Guilherme dośrodkowuje z głębi pola w pole karne gości, tam Aleksandara Prijovicia ubiegł Ivan Runje.

15'

Bartosz Bereszyński fauluje Jacka Góralskiego przy narożniku boiska, groźny rzut wolny dla gości.

13'

Thibault Moulin znakomicie odnalazł się pod polem karnym i podał piłkę górą do Aleksandara Prijovicia, który z ostrego kąta posyła piłkę tuż obok słupka! Najlepsza okazja Legii!

11'

Dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego spod linii końcowej pada łupem Jakuba Rzeźniczaka.

9'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Thibaulta Moulina wybijają stoperzy Jagi.

7'

Kolejny spalony, złapany ponownie Fedor Cernych, podawał mu Przemysław Frankowski.

5'

Póki co Legia próbuje konstruować ataki przez długie utrzymywanie się przy piłce, ale gdy trzeba ją podać do przodu lub podejść pod pole karne, w grę mistrza Polski wkrada się nerwowość.

3'

Goście rozgrywali kombinacyjnie akcję, piłka trafia w końcu w pole karne, ale tam przejmuje ją Bartosz Bereszyński i nie bez problemów wybija ją poza pole gry.

1'

Jagiellonia już na początku mogła wyprowadzić groźną kontrę, ale Konstantin Vassiljev nie wyczuł dobrego momentu podania do Fedora Cernycha, z czego skorzystał Igor Lewczuk.

20:29

Mecz rozpoczyna się, przy piłce Legia Warszawa!

20:27

Przywitanie zespołów już za nami, czekamy już tylko na gwizdek sędziego Marciniaka!

20:25

Piłkarze Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok wychodzą już z tunelu na murawę stadionu przy Łazienkowskiej!

20:24

Kibice mistrza Polski śpiewają Sen o Warszawie, co oznacza, że początek meczu zbliża się wielkimi krokami!

20:20

Za nami prezentacja składów. Przed meczem piłkarze uczczą pamięć ofiar zamachu w Nicei minutą ciszy.

20:16

Rozgrzewka dobiega końca, obie drużyny kierują się już do szatni.

20:06

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią przedmeczową tego spotkania, znaleźć ją można w tym miejscu.

20:02

Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Damian Węglarz, Marek Wasiluk, Piotr Tomasik, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski, Karol Świderski i Maciej Górski.

20:00

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Kasper Hamalainen i Nemanja Nikolić.

19:59

Do pierwszego gwizdka pozostało już tylko pół godziny, podajmy więc rezerwowych obu zespołów.

19:58

Arbitrem starcia przy Łazienkowskiej będzie Szymon Marciniak, sędzia międzynarodowy, którego mieliśmy okazję oglądać podczas Euro 2016.

19:56

Dla piłkarzy Jagiellonii dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym w sezonie 2016/2017.

19:56

Legia zdążyła już w nowych rozgrywkach rozegrać dwa mecze. W pierwszym po słabej grze uległa Lechowi w Superpucharze aż 1:4, a w drugim zremisowała z mistrzem Bośni, Zrinjskim Mostar 1:1 w eliminacjach Ligi Mistrzów.

19:50

Oba zespoły już w komplecie na murawie przystępują do rozgrzewki, kibice obu drużyn zajęci są "pozdrawianiem się" wzajemnie. W Warszawie zjawiła się liczna grupa kibiców Dumy Podlasia.

19:46

Na rozgrzewce już także Arkadiusz Malarz i Radosław Cierzniak.

19:44

Przypomnijmy sobie ostatni mecz pomiędzy Legią a Jagą. 14 lutego 2016 roku na inaugurację rundy wiosennej w Warszawie Wojskowi zwyciężyli aż 4:0, bramki zdobywali Nemanja Nikolić (dwie), Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec. Dzisiaj od pierwszych minut gra tylko ten drugi.

19:43

Mistrzowie Polski sezon rozpoczynają starciem z 13. drużyną Ekstraklasy sezonu 2015/2016. W ostatnich sezonach Jagiellonia potrafiła sprawić niespodziankę przy Łazienkowskiej.

19:40

Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze drużyny z Podlasia, Marian Kelemen i Damian Węglarz.

19:38

Witamy z Warszawy, gdzie już za mniej niż godzinę Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok zmierzą się ze sobą w meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!