Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
19:54

Na początku drugiej połowy przewagę zyskała "Biała Gwiazda", ale w kolejnych minutach to Pogoń dominowała w tym spotkaniu. Szczecinianie nie potrafili udokumentować tego zdobyciem gola, a faul na Mateuszu Zacharze i piękne uderzenie Rafała Pietrzaka sprawiły, że trzy punkty zostają w Krakowie. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

94'

Koniec meczu! Wisła wygrywa u siebie z Pogonią 2:1.

93'

Kitano uderzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

92'

Będzie rzut wolny dla Pogoni na 40. metrze. To chyba ostatnia okazja na doprowadzenie do remisu.

91'

Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

90'

Bardzo złe uderzenie z dystansu Frączczaka. Od bramki zacznie Miśkiewicz.

89'

Uderzenie Korta zza pola karnego zablokowane prze Urygę. Będzie korner dla Pogoni.

88'

Na boisku pojawia się jeszcze Seiya Kitano. Młody Japończyk zmienia Mateusza Matrasa.

87'

Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Wisła. Gospodarze chcą utrzymać korzystny wynik.

84'

Celny strzał Frączczaka sprzed pola karnego, ale znów było to uderzenie zbyt lekkie. Złapał piłkę Miśkiewicz.

83'

Zaskakująca decyzja Kazimierza Moskala, który na stratę bramki reaguje ściągnięciem środkowego napastnika. Zwolińskiego na boisku już nie ma, zmienił go Dawid Kort.

83'

Piękne uderzenie rezerwowego Wisły! Po strzale z rzutu wolnego piłka przeleciała nad murem i tuż przy słupku wpadła do siatki.

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! PIETRZAK!

81'

Ondrasek zgrał piłkę do Zachary, a ten dał się sfaulować Czerwińskiemu. Żółta kartka dla drugiego ze stoperów Pogoni.

80'

Murawski otrzymał dobre prostopadłe podanie i próbował dograć w podobny sposób do Gyurcso. Czujni obrońcy Wisły - jeden z nich wybił piłkę.

76'

Frączczak zgrał piłkę do Zwolińskiego, ten natychmiast zdecydował się na strzał, lecz nie mógł on zaskoczyć Miśkiewicza.

76'

Patryk Małecki opuszcza boisko. Zmienia go Mateusz Zachara.

74'

Zwoliński! Fenomenalnie przyjął sobie piłkę napastnik Pogoni, dzięki czemu wyszedł sam na sam z Miśkiewiczem, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem!

72'

Uderzenie Gyurcso z rzutu wolnego trafia w głowę stojącego w murze Ondraska.

72'

Bardzo dobre podanie Drygasa do Murawskiego, kapitan Pogoni faulowany przez Urygę.

70'

Dobra indywidualna akcja Gyurcso. Węgier zszedł z piłką do środka boiska i oddał strzał zza pola karnego, ale Miśkiewicz znów był czujny.

69'

Delew! Świetne prostopadłe podanie Gyurcso i bułgarski skrzydłowy mógł zaliczyć znakomite wejście. Przegrał jednak pojedynek z Miśkiewiczem.

69'

Druga zmiana w Wiśle. Pietrzak zastępuje Mójtę.

67'

Faul Łukasza Zwolińskiego i żółta kartka dla napastnika Pogoni.

65'

Mamy zmianę w zespole Pogoni. Debiut w Ekstraklasie zalicza Spas Delew, który zmienia Mateusza Lewandowskiego.

64'

Dobre dośrodkowanie Nunesa w pole karne, lecz Zwoliński nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki.

63'

Słowik jest niepewny nie tylko przy wybiciu nogami, ale też przy piąstkowaniu. Jego zagranie było tak złe, że omal sam nie wpakował piłki do siatki.

63'

Mójta w pojedynku z Drygasem wywalczył rzut rożny. Po nim z dystansu uderzał Brlek, ale strzał został zablokowany.

61'

O ile w pierwszej połowie nieco groźniejsza była Pogoń, to po przerwie inicjatywa zdecydowanie należy do gości. Jak tak dalej pójdzie, to gol dla "Białej Gwiazdy" będzie tylko kwestią czasu.

57'

Brożek! Ależ zakotłowało się w polu karnym Pogoni! Brożek uderzał z ostrego kąta, Słowik odbił piłkę, ale futbolówka raz jeszcze odbiła się od kapitana Wisły i z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców!

57'

Bardzo dobre dośrodkowanie Frączczaka z prawej strony, ale nie zdołał przeciąć go żaden z "Portowców".

55'

Ależ niepewny jest dzisiaj Słowik! Kolejny raz zwleka z wybiciem piłki, to mogło skończyć się trzecią stratą. Tym razem bramkarz Pogoni zdołał się uratować.

54'

Dobra interwencja Frączczaka na prawej stronie obrony. Piłkarz Pogoni wybija piłkę na aut.

53'

Tym razem Lewandowski dobrze zachował się w defensywie i wybił piłkę po nodze Małeckiego.

51'

Ondrasek! Doskonały przerzut Sadloka na lewą stronę do Bartosza i równie dobre dośrodkowanie w pole karne. Tam głową uderzał Ondrasek, piłka przeleciała jednak tuż obok słupka.

50'

Murawski wykorzystał złą interwencję Urygi i zszedł z piłką do środka, ale uderzył bardzo niecelnie.

48'

Kolejne dobre dośrodkowaniu Mójty. Uryga mógł uderzać głową, lecz zrobił to bardzo nieudolnie.

47'

Brożek! Mójta znakomicie dograł do kapitana Wisły, ten znalazł się z piłką w polu karnym, ale w ostatniej chwili Fojut wybił ją na rzut rożny.

46'

Mamy zmianę w zespole Wisły. Na drugą część meczu nie wyszedł już Krzysztof Drzazga, którego zastąpił Rafał Boguski.

45'

Znów gramy!

19:02

Piłkarze obu drużyn wracają właśnie na boisko. Niedługo druga połowa!

18:50

Wisła znakomicie rozpoczęła ten mecz - już w trzeciej minucie wyszła na prowadzenie. Pogoń wyrównała głównie za sprawą błędu Michała Miśkiewicza, ale trzeba przyznać, że "Portowcy" zasłużyli na remis. Z pierwszej połowy zapamiętamy głównie pomyłki bramkarzy, bo Miśkiewicz zawalił gola, a Słowik dwukrotnie fatalnie się pomylił. Na drugą część gry zapraszamy za niespełna kwadrans.

47'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła remisuje z Pogonią 1:1.

46'

Minutę doliczył do pierwszej połowy Paweł Gil.

45'

Uderzenie Drygasa zza pola karnego było zdecydowanie zbyt słabe. Bez problemów złapał piłkę Miśkiewicz.

44'

Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Bartosza z prawej strony, od bramki zacznie Słowik.

43'

Kolejny fatalny błąd Słowika, ale bramkarz Pogoni znów ma szczęście. Ondrasek był na spalonym.

41'

Dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego, Ondrasek wybija piłkę na rzut rożny.

39'

Prostopadłe podanie Lewandowskiego do Nunesa było zdecydowanie za mocny. Od bramki zacznie Miśkiewicz.

38'

Po starciu z Lewandowskim długo nie podnosi się z murawy Bartosz. Mamy dłuższą przerwę w grze.

37'

Gyurcso, Pogoń powinna prowadzić! Fatalny błąd Urygi, który stracił piłkę tuż przed polem karnym. Murawski dograł do Zwolińskiego, ten podał do Gyurcso, lecz Węgier przegrał pojedynek z Miśkiewiczem.

36'

Brlek trafia tylko w mur. Wisła rozpoczyna konstruowanie nowej akcji.

35'

Fojut fauluje Brożka na 30. metrze. Stoper Pogoni musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

33'

Fatalny błąd Miśkiewicza! Bramkarz nie sięgnął do końca piłki po wyjściu z bramki, Frączczak zgrał ją do środka, a Fojut nie miał problemu z trafieniem do praktycznie pustej bramki.

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! FOJUT!

32'

Nieporozumienie Sadloka z Miśkiewiczem, będzie rzut rożny dla Pogoni.

31'

Sporo niedokładności jest teraz w akcjach obu zespołów. Walka toczy się głównie w środku pola.

28'

Dośrodkowanie Lewandowskiego w pole karne z łatwością łapie Michał Miśkiewicz.

28'

Ondrasek faulował Słowika w walce o górną piłkę.

27'

Mójta z rzutu wolnego trafia w mur. Będzie jeszcze rzut rożny.

25'

Fatalna strata Mateusza Lewandowskiego na rzecz Jakuba Bartosza. Kolegę musiał ratować Jarosław Fojut, który za faul został ukarany żółtą kartką.

22'

Kolejna kontra Wisły - dwójkowa akcja Ondraska i Brożka. Czech niecelnie podawał do kolegi, choć i tak mielibyśmy spalonego.

22'

Nieporozumienie Mójty z Sadlokiem i niewiele brakowało, aby Gyurcso przejął piłkę w polu karnym. Wyratowali się obrońcy Wisły.

21'

Wcześniej Maciej Sadlok przewrócił się w polu karnym po starciu z Jarosławem Fojutem. Paweł Gil nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

21'

Dośrodkowanie Adama Mójty było zdecydowanie zbyt mocne. Od bramki zacznie Słowik.

17'

Fatalny błąd Słowika, Brożek nie trafia do pustej bramki! Golkiper Pogoni nie zdecydował się na wybicie piłki po podaniu i omal nie stracił jej na rzecz Małeckiego. Rozpaczliwe wybicie sprawiło, że futbolówka trafiła do Brożka, który przeniósł ją nad poprzeczką!

16'

Czerwiński fauluje Ondraska jeszcze na połowie Wisły. Pogoń nie chce popełnić błędu z początku meczu i pozwolić gospodarzom na kolejną kontrę.

14'

Ależ szansa dla Pogoni! Szybkie przejęcie Matrasa w środku pola, Murawski podaje do Zwolińskiego, który był w znakomitej sytuacji, ale znakomicie obronił Miśkiewicz!

11'

Tym razem Gyurcso dostał już piłkę na prawej stronie, próbował wejść z nią w pole karne, ale nie zdołał wygrać pojedynku z Maciejem Sadlokiem.

10'

Daleki przerzut Tomasza Cywki w kierunku Mójty. Frączczak znów wybija piłkę, tym razem na aut.

8'

Kontra Pogoni. Rafał Murawski mógł dogrywać na prawą stronę do niepilnowanego Adama Gyurcso, ale zdecydował się na uderzenie. To nie była dobra decyzja.

7'

Prostopadłe podanie Małecki to Mójty było zbyt mocne. Od bramki zacznie Słowik.

7'

Kolejna akcja Wisły lewą stroną. Tym razem Frączczak zdołał wybić piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Mójty.

4'

Ależ zaczyna się ten mecz dla Wisły! Z kontrą lewym skrzydłem popędził Małecki, przebiegł kilkadziesiąt metrów i dograł w pole karne. Tam Ondrasek zgrał piłkę do Brożka, który z bliska pokonał Słowika.

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BROŻEK!

2'

Po starciu z jednym z Wiślaków długo nie podnosił się z boiska Rafał Murawski. Wydaje się, że już wszystko w porządku.

1'

Mamy już pierwszy strzał w tym meczu. Z dystansu próbował Mateusz Matras, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

1'

Od środka rozpoczęła grająca w biało-granatowych strojach Pogoń. Wisła na czerwono-biało.

18:01

Zaczynamy!

18:00

Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy dla upamiętnienia ofiar zamachu w Nicei.

17:57

Paweł Gil wyprowadza właśnie piłkarzy obu zespołów na boisko. Zaraz zaczynamy!

17:53

W zeszłym sezonie Pogoń wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Rafał Murawski. Czy kapitan szczecinian dziś także wpisze się na listę strzelców?

17:50

Faworytem dzisiejszego spotkania wydaje się Wisła, ale krakowianie muszą pamiętać, że Pogoń przez cztery ostatnie sezony wygrywała na inaugurację. O podtrzymanie tej serii z pewnością nie będzie "Portowcom" łatwo.

17:45

Dzisiejszy mecz będzie szczególny dla obu trenerów. Kazimierz Moskal po raz pierwszy przyjeżdża na Reymonta w roli trenera gości, Dariusz Wdowczyk powrót do poważnego futbolu zaliczył właśnie w Pogoni. Który z nich pokona dziś swój były zespół?

17:40

Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Sebastian Rudol, Robert Obst, Jakub Piotrowski, Seiya Kitano, Dawid Kort, Spas Delew

17:35

Rezerwowi Wisły: Mateusz Zając, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Rafał Pietrzak, Piotr Żemło, Mateusz Zachara, Rafał Boguski

17:30

Na pół godziny przed startem spotkania zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi. Znajdziecie ją pod TYM LINKIEM.

17:25

Po prawej stronie widzicie już pierwsze jedenastki obu zespołów. W zespole Wisły brakuje między innymi Richarda Guzmicsa i Arkadiusza Głowackiego. W Pogoni nie ma większych zaskoczeń - z wyjątkiem Kamila Drygasa to skład, który często widywaliśmy w zeszłym sezonie.

17:15

Już za 45 minut w drugim sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie na własnym boisku Pogoń Szczecin. Na relację live z tego spotkania zaprasza GOL24.pl!