Wtorek, 19 kwietnia 2016, godz. 20:30
Ruch ChorzówRuch Chorzów
0 : 0
22:23

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na Gol24.pl. Dobranoc!

94'

W końcówce jeszcze bliski był Guilherme, ale ostatecznie mecz kończy się bezbramkowym remisem, i sensacyjnie to Legia powinna być z tego rezultatu zadowolona. Ruch pokazał się w drugiej połowie z lepszej strony i to on bardziej zasłużył dziś na trzy punkty.

93'

Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu przy Cichej.

91'

Do drugiej połowy doliczone trzy minuty, tymczasem Michał Efir zastępuje Mariusza Stępińskiego.

90'

Do wejścia na murawę szykuje się Michał Efir.

88'

Niezwykle ważne wyjście z bramki Matusa Putnockiego, który przytomnie skracając kąt Prijoviciowi zakończył akcję Legii!

87'

Łukasz Broź ratuje swój zespół przed utratą gola, wybijając piłkę daleko od bramki, na drugim metrze ustawiony był już Stępiński.

85'

Głupia strata Łukasza Brozia, który w niegroźnej sytuacji pozwolił futbolówce opuścić boisko. Wciąż to Ruch atakuje groźniej.

83'

Guilherme odczuł skutki starcia z Łukaszem Hanzelem, ale Brazylijczyk wraca do gry.

81'

Druga zmiana w Legii - Łukasz Broź zastępuje Bartosza Bereszyńskiego.

81'

Michał Kucharczyk w walce o piłkę w polu karnym fauluje Łukasza Surmę w szesnastce Ruchu.

79'

Arkadiusz Malarz piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego poza pole karne, a następnie broni petardę Tomasza Podgórskiego spoza pola karnego!

77'

Łukasz Moneta przegrywa pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Malarzem! Ofiarna interwencja bramkarza Legii, cudowne podanie Patryka Lipskiego.

75'

Ruch Chorzów coraz odważniej poczyna sobie w polu karnym Legii - czeka nas niezwykle emocjonująca końcówka!

73'

Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Legii piłka trafia do Martina Konczkowskiego, który z ostrego kąta posyła piłkę zbyt wysoko.

71'

Najlepsza okazja Legii, po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka Kasper Hamalainen powinien trafić do bramki, ale uderza wysoko ponad poprzeczką! To powinien być gol!

69'

Legia odpowiada - rzut rożny dla gości.

68'

Co za okazja dla Ruchu! Mariusz Stępiński dostaje piłkę dwa metry od bramki, po czym przenosi ją nad poprzeczką! Stuprocentowa okazja!

67'

Wykonanie stałego fragmentu gry dalekie od ideału, trafia tylko w mur.

67'

Mariusz Stępiński faulowany przez Bartosza Bereszyńskiego z boku pola karnego, groźny rzut wolny dla gospodarzy.

65'

Nie wiadomo, co chciał zrobić Adam Hlousek, ale jego... strzał z 40 metrów mija w znacznej odległości bramkę.

63'

Niesygnalizowany strzał z narożnika pola karnego oddał Aleksandar Prijović, takie uderzenie nie wystarczy, aby pokonać Matusa Putnockiego.

62'

Pierwsza zmiana w drużynie gości - szansę od trenera otrzymuje Kasper Hamalainen, zmienił bezproduktywnego Michaiła Aleksandrowa.

60'

Łukasz Surma przejął piłkę w okolicach pola karnego Legii i zdecydował się na bardzo mocny strzał sprzed pola karnego, który szybuje wysoko nad poprzeczką.

58'

Prosta strata Michaiła Aleksandrowa na lewej stronie - to nie jest dobry mecz w wykonaniu Bułgara.

56'

Legia miała szansę w końcu wyjść z własnej połowy, warszawianie po rykoszecie od jednego z obrońców wywalczyli rzut rożny, który zmarnowali słabej jakości dośrodkowaniem.

54'

I tym razem doświadczony golkiper wraca do gry.

53'

Po zderzeniu z Jakubem Rzeźniczakiem kolejny raz opatrywany Arkadiusz Malarz.

52'

Ruch wszedł w drugą połowę najlepiej, jak można to sobie wyobrazić - chorzowianie niespodziewanie przeprowadzają szturm na bramkę Legii!

50'

Świetnie prezentuje się Mariusz Stępiński! Najlepszy strzelec Ruchu z dziecinną łatwością przepchnął Artura Jędrzejczyka, nie zdołał jednak oddać strzału, zakończył swoją akcję niecelnym odegraniem w pole karne.

48'

UDERZA STĘPIŃSKI, ALE JAKA INTERWENCJA MALARZA! Były zawodnik Wisły Kraków strzela z przewrotki po wrzutce w pole karne, wyśmienicie broni Arkadiusz Malarz!

47'

Groźny strzał oddaje Mariusz Stępiński, po wydawało się niegroźnym rzucie wolnym przy linii środkowej napastnik Ruchu główkuje tuż obok słupka.

21:32

Zaczynamy drugą połowę zawodów przy Cichej, przy piłce Legia Warszawa!

21:27

Już za moment wznawiamy spotkanie w Chorzowie.

21:19

Legia dominuje, stwarza sobie kolejne sytuacje, ale musi uważać na groźne kontry chorzowian. Najlepsza okazja do zdobycia bramki należała do Aleksandara Prijovicia, który z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Mecz może się podobać, czekamy na drugą połowę!

45'

Sędzia Sebastian Krasny kończy pierwszą połowę, która kończy się bezbramkowym remisem.

45'

Ariel Borysiuk jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie kontry przeciwnika.

45'

Pierwsze 45 minut przedłużone o dodatkowe 120 sekund.

44'

Dłuższa akcja Niebieskich zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem Michała Koja spod linii bocznej.

43'

Tragiczne, by nie powiedzieć fatalne wykonanie stałego fragmentu gry przez Michała Kucharczyka. Piłka szybująca z dużą rotacją nie trafiła nawet w okolice legionistów.

41'

Rzut rożny dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego.

40'

Legia dominowała przez niemal całą pierwszą połowę, ale teraz to Ruch atakuje częściej.

38'

Arkadiusz Malarz był opatrywany przez dłuższy czas, ale wrócił już do gry.

36'

Ważna interwencja Arkadiusza Malarza! Piłka po prostopadłym podaniu trafia do Łukasza Monety, który instynktownie płasko zagrywa ją w pole karne. Tam pierwszy przy niej znalazł się bramkarz Legii, który jest teraz opatrywany przez lekarzy, ucierpiały jego dłonie.

34'

Guilherme tym razem nie popisał się, podając piłkę do Adama Hlouska zdecydowanie zbyt mocno. Od bramki gospodarze.

33'

Akcję Ruchu przez prawą stronę poprowadzić chciał Tomasz Podgórski, ale błyskawicznie stracił posiadanie piłki na rzecz obrony Legii.

31'

Wyborne prostopadłe podanie Guilherme do Aleksandara Prijovicia, Serb postanowił zacentrować piłkę na głowę Nemanji Nikolicia, ale ubiegł go bramkarz.

29'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu trafia do Rafała Grodzickiego, który powstrzymał rozpędzającego się Michała Kucharczyka.

28'

Wreszcie odpowiedź chorzowian, Patryk Lipski wykonywał rzut wolny na połowie Legii nieopodal linii środkowej, zagranie do Mariusza Stępińskiego wybite przez Jakuba Rzeźniczaka.

27'

Ależ blisko Legia! Piłka trafia do Nikolicia, Węgier zagrywa wymarzoną piłkę tuż pod bramkę do Prijovicia, ten z bliska trafia w Putnockiego, dobitkę przestrzelił Aleksandrow!

25'

Tym razem crossowe podanie udało się Borysiukowi - przytomnie uruchomił Prijovicia, który chciał dośrodkować w pole karne do Nemanji Nikolicia. Przed napastnikiem wyrósł Rafał Grodzicki, zgrywając piłkę klatką do bramkarza.

24'

Michał Koj próbując wybić piłkę przy linii końcowej nastrzelił Michaiła Aleksandrowa i grę wznowi golkiper Ruchu.

22'

Po wrzucie z autu Ruchu i zamieszaniu przed szesnastką Legii bardzo niecelnie z dystansu uderza Mateusz Cichocki.

20'

Kibice przy Cichej oburzeni decyzją sędziego - Michaił Aleksandrow kolejny raz faulowany przez wracającego zawodnika Ruchu.

18'

Rafał Grodzicki wybija piłkę poza linię boczną - Niebiescy mają spore problemy z wyjściem spod pressingu Legii.

17'

Na murawie z bólu zwija się Łukasz Hanzel. Sędzia puszcza grę, a po chwili przerywa ją po faulu na Aleksandrowie.

15'

Całkiem niezły przerzut Ariela Borysiuka na prawe skrzydło do Bartosza Bereszyńskiego, prawy obrońca nie zdołał opanować piłki, zabrakło mu bardzo niewiele.

13'

Piłka po niemałym zamieszaniu i ponownym dośrodkowaniu trafia w rękawica Matusa Putnockiego.

12'

Pierwszy rzut rożny dla warszawian po ładnej próbie przelobowania bramkarza przez Aleksandara Prijovicia.

11'

Pierwszy strzał na bramkę oddaje Łukasz Hanzel, uderzenie sprzed pola karnego było za mało precyzyjnie, Arkadiusz Malarz nie musiał nawet interweniować.

10'

Niezwykle wysoki pressing Legii omal nie zakończył się bramką, bowiem jeden z zawodników Ruchu podał piłkę pod nogi Nemanji Nikolicia, który zamiast zabrać się z nią w stronę bramki uciekł... w bok.

8'

Dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego w pole karne gospodarzy zatrzymało się na pierwszym obrońcy Niebieskich.

7'

Artur Jędrzejczyk zbyt mocno wystawił futbolówkę Michaiłowi Aleksandrowowi, którego skutecznie powstrzymał Rafał Grodzicki.

5'

Pierwsza akcja Legii, Aleksandar Prijović chciał zgrać piłkę w polu karnym do Guilherme klatką piersiową, ale jego podanie przejął Łukasz Hanzel.

3'

Rafał Grodzicki nie zdołał uderzyć skierowanej do niego piłki, przejął ją Michał Kucharczyk.

2'

Po dośrodkowaniu Monety Adam Hlousek wybija piłkę poza linię końcową, pierwszy rzut rożny dla chorzowian.

1'

Mocne podanie do Łukasza Monety z połowy boiska nie dociera do adresata, od bramki grę wznowi Arkadiusz Malarz.

20:30

Mecz zaczęty przez Sebastiana Krasnego, przy piłce Ruch Chorzów!

20:27

Piłkarze już na murawie, mecz rozpocznie Ruch Chorzów!

20:25

Komplet kibiców przy Cichej czeka już na wyjście zawodników na murawę.

20:20

Mecz zaczyna się już za kilka minut - kto dziś wygra?

20:13

Legia Warszawa przewodzi tabeli grupy A Ekstraklasy, natomiast Ruch Chorzów zamyka ją, zajmując ósme miejsce. Legioniści po podziale mają 33 punkty, chorzowianie natomiast 20.

20:02

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią starcia przy Cichej, którą przeczytać można w tym miejscu.

19:54

Zakończyły się dwa poprzednie dzisiejsze mecze Ekstraklasy. Cracovia pokonała na własnym terenie Zagłębie Lubin 1:0, a Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Piastem 2:2, mimo prowadzenia 2:0 do przerwy. Ten ostatni rezultat jest świetną wiadomością dla Legii, która może dziś odskoczyć Piastowi na aż 5 punktów.

19:49

Co ciekawe, rolę defensywnego pomocnika w dzisiejszym meczu pełnić będzie... Guilherme.

19:49

Obie drużyny zagrają dziś w formacji 4-2-3-1. W roli środkowego napastnika wystąpią tradycyjnie Mariusz Stępiński oraz Nemanja Nikolić.

19:46

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Tomasz Brzyski, Ondrej Duda, Kasper Hamalainen, Michał Kopczyński i Michał Masłowski.

19:45

Rezerwowi Ruchu Chorzów: Wojciech Skaba, Marek Szyndrowski, Artur Lenartowski, Maciej Iwański, Marek Zieńczuk, Michał Efir i Łukasz Siedlik.

19:43

Czas już przedstawić rezerwowych obu zespołów.

19:42

W składzie gości na to spotkanie zabrakło między innymi Ondreja Dudy, Igora Lewczuka i Michała Pazdana. W drużynie niebieskich brakuje choćby Kamila Mazka i Marka Zieńczuka.

19:23

Witam serdecznie, już tylko nieco ponad godzina pozostała do meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa. Relację minuta po minucie prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.