Niedziela, 17 kwietnia 2016, godz. 15:30
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
17:23

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z meczów Ekstraklasy!

94'

KONIEC! Termalika wygrywa w Bielsku - Białej i wywozi cenne trzy punkty. Z przebiegu spotkania można powiedzieć, że mógł paść każdy wynik. Mimo to "Słonie" broniły się skutecznie do końca i dzięki bramce Kupczaka wygrywają w Bielsku!

93'

Juhar wchodzi za Biskupa.

92'

Rzut wolny dla Podbeskidzia. Mójta uderza, ale obok bramki i bedzie korner.

91'

Powinno być 2:0! Kontra Termaliki 2 na 1 - Biskup wyszedł sam na sam, ale podał do wychodzącego Misaka, który gonił piłke i strzelił w kierunku pustej bramki. Trafił jednak w boczną siatkę.

90'

Aż 4 minuty doliczone do podstawowego czasu gry!

89'

Wrzutka Mójty wybita z pola karnego przez obrońców.

89'

Tarnowski wdał się w drybling na prawym skrzydle, a jego wrzutka została zablokowana. Rzut rożny.

88'

Micak zauważył wysuniętego Zubasa i z połowy boiska chciał go przelobować. Piłka poleciała jednak ponad bramką.

87'

Możdżen zagrywa długą piłkę do Baranowskiego, ale ten uprzedzony przez Stano. "Górale" coraz bardziej nerwowi.

86'

Ziajka ukarany za faul na jednym z zawodników gospodarzy.

85'

Termalika rusza pod pole karne Podbeskidzia, ale coraz mniejszą liczbą zawodników. Goście skupiają się na obronie.

84'

Mójta wrzuca z prawego skrzydła, ale słabiutko, piłka odbija się od obrońców i trafa przed pole do Możdżenia, który uderza mocno zza pola karnego, ale nad bramką.

83'

Sołdecki fauluje Demjana tuż przy polu karnym. Dobra okazja gospodarzy.

82'

Misak wchodzi za Jareckiego.

81'

Sokołowski zauważył Demjana i podał do niego, ale na tyle niecelnie, że ta trafia do Możdżenia, który był na spalonym.

78'

Kato ruszył środkiem pola, ale partnerzy nie idą mu w sukurs. Zamiast atakowac na bramkę rywala, piłkarze Podbeskidzia wolą atakować nogi gości - jak chociażby Kolcak przed chwilą

76'

Kupczak leży na murawie po starciu z Możdżeniem. Chwila przerwy w grze.

75'

Do końca już tylko kwadrans spotkania.

74'

Możdżen zastąpi Slobodę. Gospodarze ruszają do ataku.

72'

W dalszym ciągu Podbeskidzie bez pary w nogach. Taki wynik zostanie? Jest to prawdopodobne.

69'

Babiarz za Foszmańczyka. Zatem roszady również u gości.

69'

Moment temu Tarnowski wszedł na boisko a już zarobił żółtą kartkę.

68'

Stefanik w miejsce Kowalskiego. To druga zmiana.

67'

Próbował indywidualnie Sloboda. Wywalczył róg. Po nim bielszczanie nie stworzyli zagrożenia.

65'

Podbeskidzie na razie bez argumentów po stracie bramki.

64'

Jeżeli chodzi o gola Kupczaka to jest to jego debiutancki w Ekstraklasie.

62'

Tarnowski w miejsce Szczepaniaka.

61'

Po rzucie rożnym w polu karnym gospodarzy powstało zamieszanie, do piłki doszedł cztery metry przed bramką Kupczak i mocnym uderzeniem strzela gola!

58'

Seria fauli po jednej jak i po drugiej stronie boiska. Gra przeniosła się do "kotła" w środku pola.

55'

Chmiel ładnie się zabrał prawym skrzydłem i wrzucił w kierunku Demjana. Dobra interwencja Nowaka zatrzymuje niebezpieczne zagranie skrzydłowego.

54'

Kowalski ruszył skrzydłem, ale został zablokowany. Do narożnika boiska podchodzi Mójta, ale jego dośrodkowanie nie wywołuje zagrożenia w polu karnym "Słoników".

52'

Jarecki uderza mocno, ale w mur. Zmarnowana dogodna sytuacja.

51'

Kędziora faulowany tuż przed polem karnym. Dobra okazja dla Termaliki!

50'

Początek 2. połowy spokojny w wykonaniu obu ekip.

49'

Sloboda fauluje Fryca niemal w narożniku boiska. Rzut wolny dla gości z Niecieczy.

48'

Warto dodać, że w pierwszej połowie minęło już 300 minut, od kiedy Podbeskidzie straciło bramkę.

47'

Fryc wrzuca z prawego skrzydła, ale skutecznie interweniują środkowi obrońcy Podbeskidzia.

46'

Oba zespoły bez mian przystąpiły do 2. części spotkania.

46'

Zaczynamy 2. połowę spotkania! Od środka goście z Niecieczy.

16:18

Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, ale bramek wciąż brak. Lepsze sytuacje miała Termalika, więcej miało Podbeskidzie. Zapraszamy za niecały kwadrans na druga połowę.

45'

Koniec 1. części spotkania!

44'

Pierwsza połowa dobiega końca - oba zespoły już myślami w szatni.

42'

Niemal bliźniacza sytuacja - tym razem na pozycji spalonej złapany Demjan.

41'

Dobra piłka za plecy obrońców do Chmiela, ale ten na spalonym.

40'

Podbeskidzie w ostatnich minutach z wyraźną przewagą. Niewiele brakowało, by objęło prowadzenie, ale wciąż bez bramek w Bielsku. Ostatnie 5 minut do przerwy.

39'

Sokołowski zagrał do Kowalskiego. Ten strzela mocno, ale zostaje zablokowany. Odbita piłka trafia do Slobody, który mocnym wolejem zza pola karnego próbuje pokonać Nowaka. Chybił minimalnie!

37'

Putiwcew naciskany przez Demjana przy polu karnym próbuje wybić piłkę, ale trafia w Demjana,. Ten przejął futbolówkę, ale Stano odebrał mu ją i wybił w głąb boiska.

35'

Biskup wrzuca z lewego skrzydła, czym wywołuje popłoch w szykach gospodarzy. Foszmańczyk dochodzi do piłki, ale jeden z zawodników Podbeskidzia odbiera mu piłkę.

33'

Szczeopaniak ruszył środkiem boiska i podał na prawo do Demjana. Ten wycofał do Slobody, który strzelił mocno, ale został zablokowany. Rzut rożny.

31'

Demjan minął obrońcę, zszedł an skrzydło i dośrodkował do Szczepaniaka na 5. metr. Ten przyblokowany przez Putiwcewa.

30'

Chmiel fauluje Kupczaka przy linii bocznej, co spotyka się z agresywną reakcją Chmiela. Kibice bardzo głośno wyrażają dezaprobatę.

29'

Wrzutka z narożnika wybita na aut.

29'

Sokołowski dobrze zagrał na środek pola karnego, gdzie czekał Chmiel. Ten chciał uderzyć z woleja, ale został zablokowany. Po chwili Mójta wrzucił z lewego skrzydła do Demjana, ale Stano wybił na róg.

27'

Wrzutka Biskupa do Kędziory, który wychodzi sam na sam, ale... zaplątał się o własne nogi i piłka natychmiastowo wybita z pola karnego.

26'

Sokołowski skosił Foszmańczyka - rzut wolny około 40 metrów od bramki.

25'

Jarecki rozegrał klepkę z Biskupem, ale Kato przerwał akcję. Termalika wywalczyła jedynie aut z lewej strony boiska.

24'

Wrzutka Mójty, zamieszanie w polu karnym i piłka... za liną końcową. Nowak zacznie od bramki.

23'

Kowalski faulowany około 35 metrów od bramki. Faulował Kupczak.

22'

Fryc ruszył prawym skrzydłem, ale podawał zbyt niecelnie by cokolwiek wskórać.

19'

Podbeskidzie cofnęło się na własną połowę - piłkarze Podolińskiego oczekują, co zrobią goście z Niecieczy.

17'

Nieco ponad kwadrans za nami. Póki co oba zespoły aktywne, kilka niezłych okazji stworzyli zarówno gospodarze, jak i goście, ale wciąż bez bramek.

15'

Sołdecki w bardzo dobrej sytuacji z kilku metrów uderzył głową po wrzutce Biskupa, ale wprost w Zubasa.

14'

Seria dośrodkowań a to z jednej, a to z drugiej strony. Póki co bramkarze wszystko wyłapują skutecznie w koszyczek.

12'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kupczaka, piłka trafia do Kędziory, ten nie zastanawia się i uderza, ale Zubas znów łapie jego strzał.

11'

Najpierw Mójta spróbował poszukać partnerów centrą w pole karne, ale piłkę wyłapał Nowak. Po chwili Termalika ruszyła z kontrą - Ziajka wrzucił na głowę Jareckiemu, który z kilku metrów strzelił niecelnie.

8'

Biskup wrzuca piłkę z rogu, ale zostaje wybita przez obrońców.

7'

Termalika bliska objęcia prowadzenia! Stano dostał dobre dośrodkowanie i uderzył mocno głową, ale Zubas pewnie interweniuje i wybija piłkę na rzut rożny.

5'

Kolejny strzał, tym razem Kędziory, ale zbyt lekki by zaskoczyć dobrze ustawionego Zubasa.

4'

Strzał z dystansu Fryca przelatuje obok bramki Zubasa.

3'

Kapitalna sytuacja Podbeskidzia! Szczepaniak zszedł z prawego skrzydła w stronę pola karnego i podał do Demjana. Słowak uderzył, ale niecelnie.

2'

Początek wyrównany - oba zespoły wykonują tradycyjne już "badanie terenu".

1'

Zaczynamy!

15:29

Piłkarze wychodzą powoli na murawę - oba zespoły zagrają dziś w tradycyjnym dla siebie ustawieniu 1-4-2-3-1.

15:25

Równocześnie do spotkania w Bielsku odbędzie się także mecz w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Górnikiem Łęczna. O 18. mecz na Reymonta w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmie ostatniego w tabeli Górnika.

15:21

Mecz zaczyna się już za niespełna 10 minut! Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

15:15

Drużyna Roberta Podolińskiego ma dobre wspomnienia związane z zespołem Piotra Mandrysza - jesienią zespół z Bielska - Białej wygrał 2:0 na terenie Termaliki. Oba zespoły spotkały się po raz drugi... 8 dni temu. Wówczas na stadionie Podbeskidzia gospodarze wygrali ponownie 2:0. Dziś z pewnością liczą na powtórkę. Tym bardziej, że goście niespecjalnie grają w ostatnim czasie na miarę możliwości - nie wygrali od 4 spotkań, czego w trzech ponieśli klęski. Przed widmem spadku ratuje ich fatalna dyspozycja obu Górników- z Zabrza i Łęcznej.

15:10

Choć nie mówi się już o tym zbyt często, warto przypomnieć, że drużyna Podbeskidzia jeszcze w poniedziałek nie była pewna, w której grupie - spadkowej, czy mistrzowskiej, znajdzie się ostatecznie. Dopiero po wycofaniu wniosku Lechii Gdańsk wiadome było, że to Ruch Chorzów, kosztem zespołu z Bielska zagra w czołowej ósemce.

15:07

A tak dziś prezentuje się obiekt w Bielsku - Białej. Gospodarze już czekają na swoich fanó, którzy będą ich wspierać w walce o utrzymanie:

15:03

Po wczorajszym remisie Korony ze Śląskiem w Kielcach (1:1) Podbeskidzie zajmuje 2. miejsce w grupie spadkowej, mając na koncie 19 punktów. Termalika jest tuż nad strefą spadkową - ma na koncie 17 oczek.

14:59

Zmiennicy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza: Pilarz, Babiarz, Plizga, Misak, Juhar, Bratanović, Kowal

14:57

Ławka rezerwowa Podbeskidzia: Kaczmarek, Możdżeń, Nowak, Deja, Stefanik, Adu, Tarnowski

14:54

Sebastian Nowak przed meczem z Podbeskidziem:

W naszej sytuacji niezwykle ważny jest początek. Od niego zależy czy odpowiednio ustawimy sobie rozgrywki. Musimy koncentrować się na sobie i od razu punktować. I taki jest nasz cel w Bielsku-Białej. Nie możemy sobie wmówić, że jesteśmy słabi. Wszyscy wierzymy, że pozostaniemy wśród najlepszych zespołów w Polsce.
14:50

Robert Podoliński przed meczem z Termaliką:

- Zapewniam, że całe zamieszanie nie wpłynęło negatywnie na psychikę zespołu. - Cały czas wiedzieliśmy, że czeka nas twarda walka o utrzymanie się w lidze i teraz będziemy realizować tę strategię. Przez moment, gdy mieliśmy szansę na ósme miejsce, zrobiło się miło, ale szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i od razu zabraliśmy się do ciężkiej pracy.
14:47

U boku ekranu przedstawiamy wyjściowe jedenastki obu drużyn.

14:42

Witamy serdecznie! Już za kilkadziesiąt minut na stadionie w Bielsku rozpocznie się batalia o utrzymanie w Ekstraklasie. W dzisiejszym spotkaniu zmierzą się bowiem dwie drużyny z dolnej części tabeli - Podbeskidzie podejmie dziś beniaminka z Niecieczy. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania!