Niedziela, 24 kwietnia 2016, godz. 18:00
lechiaLechia Gdańsk
45'

W 45. minucie spotkania żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Wojtkowiak.

94'

KONIEC! Piast bezapelacyjnie ogrywa Lechię i zdobywa trzy punkty. Podopieczni Latala będą wciąż gonić Legię. A Mila może sobie pluć w brodę. Jego karny mógł zmienić oblicze tego meczu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z boisk Ekstraklasy.

91'

Badia wchodzi za Barisicia. Trzy minuty doliczone.

91'

GOL! Mak zagrywa ze skraju pola karnego, Janicki przedłuża piłke, a za nim czekający Barisić uderza wolejem obok Savicia! Po meczu!

90'

Uderzenie Bukaty po ziemi łapie Szmatuła.

89'

Murawski faulowany 23 metry od bramki Lechii. Szansa na trzecią bramkę gospodarzy.

88'

Ostatnie minuty. Lechia w natarciu, ale Piast broni się skutecznie.

87'

Mila wrzuca, ale Hebert wybija przed pole karne. Tam Kobylański dopada do piłki i uderza, ale nad bramką Szmatuły.

87'

Faul na wysokości pola karnego. Stolarski faulowany przez Mraza. Okazja dla Lechii.

86'

Mraz zagrał do Szeligi na 3 metr od bramki Savicia, ten uderza piętką, ale zostaje zablokowany w 100%owej sytuacji!

86'

Piast dalej w natarciu - Lechia bez wiary w zmianę wyniku. Kibice Piasta uradowani grą podopiecznych Latala.

84'

Kapitalna akcja Szeligi, który podał w pole karne, ale nikt nie przeciął piłki, a Barisić skiksował! Międzyczasie zmiana - Kobylański wszedł za Krasicia!

81'

GOL! MAK! Pewnie w prawy dolny róg bramki!!!

81'

MRAZ WPADA W POLE KARNE I UPADA PO ATAKU JANICKIEGO. 11STKA DLA GOSPODARZY.

80'

Za Peszkę melduje się na boisku Stolarski.

78'

SZMATUŁA! Bramkarz Piasta broni strzał Mili w lewy dolny róg!

77'

RZUT KARNY! Kuświk pada ścięty z nóg w polu karnym i sedzia dyktuje 11stkę!

75'

Szeliga wchodzi za Nespora, żegnanego oklaskami.

75'

Krótkie rozegranie, bez wymiernych korzyści.

74'

Mak faulowany na wysokości pola karnego przy linii bocznej. Szansa dla Piasta.

73'

Mateszu Mak na boisku za Zivca. Witany aplauzem.

72'

Krasić wrzuca piłke z lewego narożnika, ale Szmatuła wyskakuje i łapie piłkę spokojnie.

72'

Rzut wolny dla Lechii w okolicy pola karnego Piasta. Mila podchodzi do piłki, ale jego wrzutka za mocna, by ktoś ją przeciął.

71'

Chrapek próbował długim podaniem uruchomić Peszkę, ale na tyle długim, by ten do piłki nie doszedł. Piast od bramki.

69'

Bukata ukarany kartką za kłótnię z przeciwnikiem... i sędzią przy okazji.

68'

Zmiana w Lechii - za Kovacevicia wchodzi Haraslin.

67'

Mila z rzutu rożnego, ale obrońcy Piasta ponownie wybijają piłkę.

67'

Brzydsza część meczu, w której faule sa na porządku meczowym.

65'

Gra Lechii wywołuje chwilowe zamieszanie w polu karnym gospodarzy - sytuacje wyjaśnia Korun wybijając piłkę na aut.

63'

Rzut wolny dla Piasta koło 35. metrów od bramki. Mraz wrzucił, ale Peszko wybił piłke z pola karnego głową. Kontra Lechii przerwana faulem w środku pola.

62'

Mraz rozegrał krótko z Zivcem, ten wrzucił w pole karne, ale piłka wybita przez gospodarzy. Strzał zza pola karnego oddał jeszcze obok bramki Savicia.

62'

Korner dla Piasta. Wawrzyniak podawał niecelnie do Savicia.

60'

Nespor ukarany za brutalne wejście w nogi Janickiego.

59'

Krasić ruszył środkiem boiska, ale zatrzymał sie na ostatniej przeszkodzie - Korunie. Piłkarz Piasta odebrał piłkę i wybił ja.

59'

Mokwa fauluje Flavio przy linii bocznej. Okazja dla Lechii, ale wrzutka z rzutu roznego wybita przez Heberta.

58'

Chrapek zagrał do Mili w pole karne, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale lekki lob reprezentanta Polski zostaje obroniony przez Szmatułę. Wrzutka z rzutu rożnego także trafia w ręce bramkarza Piasta.

56'

Mraz wrzucił piłke na środek pola karnego do Nespora, a ten uderza głową tuż nad bramką Savicia.!

54'

Nespor faulowany około 28. metrów od bramki. Dobra okazja dla Piasta na podwyższenie wyniku.

54'

Krasić ruszył prawa stroną, ale zamiast minąć Mraza faulował w ataku. m

52'

Chrapek podał na 20. metr do wychodzącego Kovacevicia, który oddał niegroźny strzał po ziemi z 20 metrów. Szmatuła broni.

51'

Akcja gości. Krasić rozegrał piłkę z Chrapkiem i Wojtkowiakiem, ale interwencja Koruna przerywa akcje Lechii.

50'

Murawski ruszył odważnie między piłkarzy Lechii, ale jego prostopadłe podanie nie trafia do partnerów.

49'

Janicki leży chwilowo na murawie - chwilowa przerwa w grze.

47'

Kuświk wparował w pole karne, minął Mraza i zostawił go leżącego przy bandach. Uderzył na krótki słupek z ostrego kąta, ale Szmatuła był na posterunku.

46'

Krzysztof Jakubik zaczyna 2. połowę spotkania. Piast od środka.

18:57

Piłkarze Lechii już na boisku, za nimi wchodzą zawodnicy Piasta. Za chwilę zaczynamy!

45'

Mraz ruszył środkiem pola z kontratakiem. Nespor był faulowany, ale sedzia kazał kontynuować grę. Wobec tego podał do Barisicia na skraj pola karnego, ale ten przestrzelił. Koniec 1. połowy!

43'

Mokwa wywalczył piłkę na prawym skrzydle i wrzucił do Nespora, ale Savić wyłapał spokojnie to dośrodkowanie.

42'

Kuświk zagrał z prawej strony z autu do Wojtkowiaka, ten z kolei podał do Chrapka. Pomocnik Lechii podał z kolei w pole karne do wychodzącego Flavio, ten jednak zamiast strzelać niepotrzebnie podawał i został zablokowany. Kolejny korner i kolejne wybicie zawodników Piasta

42'

Korun fauluje w środku pola Kuświka. Przerywa tym samym bardzo groźna kontrę.

41'

Mraz wrzuca piłkę z prawej strony boiska z rzutu rożnego. Nespor strzela głową z kilku metrów, ale był na tyle wygięty, że nie dał rady uderzyć dokładnie.

38'

Peszko zagrał z autu do Wawrzyniaka, ten wszedł odważnie i tuz przed końcowa linią dośrodkował na głowę Flavio. Portugalczyk uderzył głową z kilku metrów, ale przestrzelił.

37'

Lechia póki co nie potrafi się przedrzeć w pole karne Piasta na tyle, by mu zagrozić. Przed chwilą uderzać z dystansu musiał Chrapek, ale Szmatuła spokojnie radzi sobie z takimi strzałami.

34'

Rzut wolny dla Lechii około 25. metrów od bramki po faulu na Kuświku. Peszko uderza mocno, ale nad bramka Szmatuły.

33'

GOL! DOŚRODKOWANIE Z RZUTU ROŻNEGO Z LEWEGO NAROŻNIKA I PIŁKĘ DO SIATKI Z BLISKA PAKUJE UROS KORUN!

32'

Sporo akcji, niezłe tempo, ale klarowniejsze sytuacje, choc i tak nie 100%-owe, mają gospodarze.

31'

Kapitalna akcja Nespor - Barisić. Obaj zagrali z klepki przed polem karnym, a ten drugi uderzał mocno. Tuz nad bramką!

30'

Mraz zagrał po ziemi w pole karne, ale znów niecelnie. Lechia ratuje się wybijając piłkę w trybuny.

29'

Krasić ładnie zagrał do środka pola karnego do Kuświka, ale ten nie opanował piłki. Piast od bramki.

28'

Korun zagrywa do Mokwy, ale w taki sposób, że piłka leci na aut. Salwa zniesmaczenia na trybunach przy Okrzei.

27'

Lechia chwilowo była w ataku. Wojtkowiak wymienił kilka podań z Mila i Flavio, ale dalej niż przed pole karne zawodnicy się nie zapuścili.

25'

Murawski zagrał piłkę do Nespora, ten przełożył ją na prawą nogę i uderzył, ale wprost w Savicia.

24'

Chrapek leży na murawie. Chwilowa przerwa w grze.

24'

Wojtkowiak ładnie wszedł prawym skrzydłem, chciał wypuścić sobie piłkę, ale stracił ją na rzecz Mraza. Po chwili Chrapek zagrywa prostopadle do Flavio, ten uderza z ostrego kata, ale zostaje zablokowany. Do kornera podchodzi Mila. Jego dośrodkowanie wybił Szmatuła piątskując.

21'

Barisić dostał prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam z Saviciem. Ten jednak wślizgiem wybił na aut.

21'

Mila wrzuca w pole karne, piłka odbija się od obrońców i trafia przed pole karne do Peszki. Ten schodzi z nią do boku, ale traci piłkę.

21'

Murawski fauluje Chrapka w środku pola. Rzut wolny dla Lechii wykona Mila.

18'

Barisić łokciem potraktował Wojtkowiaka. Ten leży na murawie.

17'

Piast znów w ataku - tym razem Murawski zagrywał na dalszy słupek ze skraju pola karnego do Nespora, ale piłka za mocna, by napastnik Piasta do niej dotarł.

15'

Piast miał dobra okazję za sprawą Barisicia, który z kilku metrów nie trafia do niemal pustej bramki. Piłka jeszcze wraca po nieudanym strzale do Nespora, ale ten traci ją na rzecz Savicia.

15'

Wawrzyniak próbował wrzucić w pole karne, ale piłka zatrzymała się na Korunie. Piast rusza z kontrą, ale Lechia mądrze wraca na własną połowę.

13'

Mraz przedarł się lewą flanką, podał w pole karne, ale żaden z partnerów nie przeciął piłki. Pierwsza groźna akcja Piasta.

11'

Bukata ostro atakuje Krasicia w środku pola. Rzut wolny.

11'

Kuświk kapitalnym podaniem po ziemi uruchomił Flavio na prawej stronie. Portugalczyk wszedł w pole karne, ale sędzia odgwizdał faul w ataku.

10'

Prawdziwa jatka na boisku. Piłkarze jednych i drugich faulują siebie nawzajem bardzo ostro.

8'

Mokwa ruszył prawą stroną i zagrał przed pole do Murawskiego, ale Janicki wślizgiem wybija mu piłkę.

7'

Murawski rozegrał akcję z Nesporem na prawej stronie, ale Wawrzyniak spokojnie przerywa akcję.

6'

Hebert zagrał długą piłkę do Nespora, tam Janicki dopada jednak do piłki i odgrywa ją głową do Maricia.

5'

Piast wychodzi z silnym pressingiem, ale Lechiści spokojnie sobie radzą. Kovacević oddał mocny strzał na bramkę, ale obok lewego słupka bramki.

3'

Chrapek z rożnego, ale Mraz wybija głową. Po chwili zawodnik Lechii fauluje Mokwę.

3'

Lechia póki co aktywniejsza, już zaczyna tworzyć pierwsze sytuacje podbramkowe. Peszko wrzucił z lewej strony, ale Korun wybił na korner.

1'

Zaczynamy! Lechia zaczyna od środka.

17:57

Piłkarze wychodzą już na murawę. Piast tradycyjnie na niebiesko - czerwono. Lechia... również tradycyjnie, w biało-zielonych barwach.

17:56

Lechia jest obecnie w wybornej formie - podopieczni Piotra Nowaka wygrali już 3 mecze z rzędu. Piast natomiast zremisował w Poznaniu w ostatniej kolejce ligi 2:2. Dlatego też minimalnym faworytem będą dziś przyjezdni z Wybrzeża.

17:53

Wicelider z Gliwic traci do Legii już 6 punktów - aby liczyć się w walce o mistrzostwo musza dziś wygrać. Obecnie mają na koncie 31 punktów. Goście z Gdańska są na 6. pozycji i mają 25 oczek.

17:50

Witamy serdecznie z Gliwic - już za 10. minut Piast podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Zapraszamy do obserwowania naszej relacji na żywo.