1 : 3
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:26

Na innych boiskach - wyniki końcowe

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 3:4 (17', 64' Demjan, 28' Stefanik - 20' Brożek, 52' Boguski, 60' Ondrasek, 66' Mączyński )
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 3:2 (5', 60' Morioka, 58' Hołota - 20' Pitry, 90+1' Śpiączka)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 1:1 (53' Kędziora - 23' Kurzawa)

--- Podbeskidzie Bielsko-Biała i Górnik Zabrze w przyszłym sezonie zagrają w I lidze!

93'

I jeszcze jeden. Elhadji Pape Diaw strzela nad poprzeczką, a sędzia kończy mecz! Jagiellonia wygrywa w Kielcach 3:1 z Koroną Kielce!

92'

Po akcji Łukasza Sekulskiego gospodarze mają rzut rożny.

91'

A jednak

Na innych boiskach

Przy takich wynikach do I ligi spada, poza Podbeskidziem Bielsko-Biała, Górnik Zabrze

90'

Jeszcze co najmniej trzy minuty dolicza arbiter. Na innych boiskach przestali strzelać.

90'

Bartłomiej Drągowski z najwyższym trudem interweniuje, broniąc strzał z kilku metrów!
Łukasz Sekulski wchodzi za Rafała Grzelaka

87'

Michał Probierz przeprowadza ostatnią zmianę w tym spotkaniu i sezonie. Za Karola Świderskiego na murawie melduje się Bartosz Giełażyn.

86'

Bartosz Rymaniak pada w polu karnym po starciu z Rafałem Grzybem. Zawodnik Korony "szukał" kontaktu. Nie ma "jedenastki"

85'

Siergiejowi Pilipczukowi nie udało się dośrodkować. Bartłomiej Drągowski z "piątki".

84'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wtoczyła się do siatki gości! Sędzia dopatrzył się faulu Elhadjiego Papew Diawa - gol nieuznany!

83'

... po której Paweł Olszewski przerwał rajd Bartłomieja Pawłowskiego! Piłka przypadkowo trafiła w rękę obrońcę Jagiellonii i sędzia pokazuje mu niesłusznie drugą żółtą kartkę!

82'

Zrobiło się cieplej w "szesnastce" Korony. Radek Dejmek wyjaśnia sytuację i poszła kontra...

80'

Ciężar gry przeniósł się pod pole karne Jagiellonii. Seria rzutów rożnych gospodarzy. Marek Wasiluk wybija piłkę po pierwszej wrzutce, a po drugiej Airam Cabrera strzela z przewrotki tuż nad poprzeczką! Do bramki miał 6-7 metrów!

78'

Airam Cabrera strzela głową po centrze z rzutu wolnego! Piłka o centymetry minęła bramkę gości!

78'

6 313 widzów na Kolporter Arena.

75'

Pewne, płaskie uderzenie Ukraińca tuż przy lewym słupku. Dariusz Trela rzucił się w przeciwległy róg

75'

TARAS ROMANCZUK NIE MYLI SIĘ!

74'

Karol Świderski trafia w mur, a dokładniej w rękę Elhadjiego Pape Diawa! Rzut karny!

73'

Kontra Jagi. Karol Świderski dostał podanie w pobliże linii 16. metra, ale został zahaczony przez Elhadjiego Pape Diawa. Żółtko" dla Senegalczyka.

71'

Atak Jagiellonii spalił na panewce. Dariusz Trela wybija piłkę z "piątki". Po chwili Karol Świderski dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

70'

Jacek Góralski zastępuje potwornie zmęczonego i żegnanego przez kibiców Jacka Góralskiego.

68'

Siergiej Pilipczuk trzykrotnie próbował dośrodkować z prawej strony. Skutecznie blokował go Jonatan Straus.

67'

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 3:4 (17', 64' Demjan, 28' Stefanik, - 20' Brożek, 52' Boguski, 60' Ondrasek, 66' Mączyński )
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 3:1 (5', 60' Morioka, 58' Hołota - 20' Pitry)

66'

Jak to nie wpadło?! Piłka tańczyła przed linią bramkową Jagiellonii po zagraniu Siergieja Pilipczuka! Po chwili Bartłomiej Drągowski broni groźny strzał!

64'

Faul taktyczny Przemysława Mystkowskiego. Żółta kartka na jego koncie

63'

Karol Mackiewicz faulowany w środku pola. Gdyby nie ta interwencja kieleckiego zawodnika, to Jagiellonia przeprowadziłaby groźną kontrę.

60'

Michał Przybyła zmienia Vladislava Gabovsa.

59'

Jonatan Straus upomniany żółtą kartką.

58'

Rafał Grzyb przytomnie zagrał na lewą flankę do Jonatana Strausa. Ten dośrodkował niemal z linii końcowej w pole karne. Piłkę przejął Przemysław Frankowski, który świetnym uderzeniem po dalszym słupku uświetnił swój 100. występ

58'

GOL, PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI!!!

57'

Karol Świderski przedarł się lewą - uciekł w narożniku Radkowi Dejmkowi, ale przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie. Piłka przeleciała przez całe pole karne.

55'

Rafał Grzyb chciał prostopadłym podaniem na prawe skrzydło zapoczątkować kontrę Jagiellonii. Zagrał za mocno do Przemysława Frakowskiego

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:2 (17' Demjan, 28' Stefanik - 20' Brożek, 52' Boguski)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 1:1 (5' Morioka - 20' Pitry)

53'

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:1 (23' Kurzawa)

52'

Przemysław Frankowski strzela z dystansu bardzo niecelnie.

50'

Składna klepka kielczan na prawej stronie i wypuszczony na prawej stronie pola karnego Siergiej Pilipczyk zagrywa na 6. metr do Bartłomieja Pawłowskiego, który odpowiednio dostawia stopę, po czym pokonuje bramkarza Jagiellonii!

50'

GOL, BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI!!!

47'

Przerzut na prawą stronę do Vladislavsa Gabovsa okazała się za mocna. Łotysz nawet przy szybkości Usaina Bolta nie dobiegłby do piłki.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez Jagiellonię

46'

Marcin Cebula będzie grać w miejsce Nabila Annkoura.

16:25

Powoli powracamy do Kielc na drugą połowę meczu Korona - Jagiellonia. Do przerwy prowadzą goście po pięknym technicznym strzale Przemysława Mystkowskiego w 33. minucie.

46'

Sebastian Krasny, po doliczeniu jednej minuty, kończy pierwszą połowę. Jagiellonia po pięknym golu Przemysława Mystkowskiego prowadzi z Koroną

Na innych boiskach - wyniki do przerwy

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:1 (17' Demjan, 28' Stefanik - 20' Pitry)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 1:1 (5' Morioka - 20' Brożek)

45'

W odpowiedzi lewą flanką popędził Karol Mackiewicz. Zabrakło precyzji w dośrodkowaniu, a było za dużo siły. Dariusz Trela z "piątki".

44'

Siergiej Pilipczuk strzela z dystansu. Niżej niż kilkanaście minut temu, ale co najmniej 2 metry nad poprzeczką.

43'

Zapowiadała się groźna kontra Korony. Brakowało jednak dokładnego podania do Airama Cabrery przed pole karne.

41'

Rafał Grzyb szybko wznawia grę z rzutu wolnego. Ciut za mocno zagrał do rozpędzonego Karola Świderskiego. Swoje "trzy grosze" dodała mocno nasiąknięta murawa.

39'

Faul taktyczny Vladislavsa Gabovsa w kole środkowym. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki po żółtą kartkę.

38'

Bez zagrożenia. Piłka jednak jak bumerang wraca w ok. "szesnastki" Jagiellonii, ale Bartosz Rymaniak nie opanował jej.

37'

Bartosz Rymaniak zagrywa w pole karne do Bartłomieja Pawłowskiego. Trochę za mocno, ale na wszelki wypadek Rafał Grzyb wybił piłkę poza linię końcową.

35'

Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć. Airam Cabrera został skutecznie przyblokowany.

33'

Przebojowa akcja Karola Świderskiego na prawej stronie, który po ograniu Elhadjiego Pape Diawa i zagrał przed linią 16. metra do Przemysława Mystkowskiego. Ten spokojnie przyjął piłkę, po czym uderzył technicznie w górny prawy róg! Dariusz Trela bez szans!

33'

GOL, PRZEMYSŁAW MYSTKOWSKI!!!

32'

Vladislavs Gabovs strzela z dystansu. Kontry nie będzie - piłka poleciała w wyższe rzędy trybuny za bramką Bartłomieja Drągowskiego.

30'

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:1 (17' Demjan, - 20' Pitry)
29'

Przebojowa akcja Karola Świderskiego, który przedarł się prawą stroną i chciał uderzyć z ostrego kąta po dalszym słupku między nogami bramkarza, ale temu udało się zablokowac strzał! Rzut rożny!

26'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek i po główce Bartosza Rymaniaka Guti dostaje piłką w rękę! W tym zamieszaniu sędzia nie widział tego zagrania i gra była kontynuowana.

Poza boiskiem Bartosz Rymaniak, który lekko ucierpiał przy zagraniu.

25'

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:1 (17' Demjan - 20' Pitry)
25'

Trzeci faul Pawła Olszewskiego na Bartłomieju Pawłowskim. Sędzia już nie oszczędził niespełna 17-letniego obrońcę i upomina go żółtą kartką.

23'

Kielczanie sukcesywnie zbliżają się pod pole karne Jagiellonii. Seria autów i po trzecim obrona gości wybija piłkę jak najdalej.

22'

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:0
21'

Guti na wszelki wypadek wybija piłkę na aut, by nie było groźnej akcji Korony.

19'

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:0 (17' Demjan)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 1:0 (5' Morioka)
18'

To mogła być zabójcza kontra gości! Wypuszczony Karol Świderski popędził z piłką ponad 20 metrów i będąc w polu karnym stracił nad nią kontrolę. Przechwycił ją Dariusz Trela!

16'

Niespodziewana zmiana w ekipie gości. Karol Mackiewicz zastępuje kontuzjowanego (?) Alvarinho.

15'

Dariusz Trela spokojnie chwyta piłkę.

14'

Alvarinho kolejny raz zbyt anemicznie centruje w pole karne. Nie udało się lewą stroną, to akcja poszła prawą flanką. Przemysław Mystkowski zahaczony przez Bartłomieja Pawłowskiego.

12'

Kolejny rzut wolny dla gospodarzy po faulu Pawła Olszewskiego na Bartłomieju Pawłowskim. Lżejsze dośrodkowanie, które wybija obrona Jagiellonii.

11'

Airam Cabrera przegrywa pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim. Hiszpan był na spalonym.

10'

Dobre dośrodkowanie poszkodowanego w pole karne. Niestety, Radek Dejmek i Elhadji Pape Diaw zbyt nieśmiało atakowali piłkę.

9'

Bartłomiej Pawłowski faulowany na lewej stronie przez spóźnionego Pawła Olszewskiego. Niespełna 17-letniego obrońcę często asekuruje Przemysław Frankowski.

7'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Siergieja Pilipczuka. Bartłomiej Drągowski wznawia grę z "piątki".

6'

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:0
5'

Przemysław Frankowski nie sięgnął piłki w polu karnym po centrze z lewej flanki.

4'

Lewą flanką zaatakowała Jagiellonia. Alvarinho wrzuca w pole karne za krótko i Radek Dejmek przecina podanie adresowane do Karola Świderskiego

3'

Bartłomiej Pawłowski przechwycił piłkę na 25. metrze od bramki gości. Nie zdołał uderzyć na bramkę, ale po chwili uderzył Rafał Grzelak. Zbyt anemicznie i w sam środek bramki, więc Bartłomiej Drągowski spokojnie broni.

2'

Bez zagrożenia. Jeszcze kielczanie mieli rzut z autu, ale Jagiellonia wyjaśnia sytuację.

1'

Bartłomiej Drągowski z problemami paruje piłkę na rzut rożny po strzale z dystansu.

0'

...Korona, która zaczyna ze środka!

15:28

Losowanie stron. Przy arbitrze Sebastianie Krasnym Radek Dejmek i Rafał Grzyb. "Górą"...

15:27

Obie "jedenastki" w rytmie sylwestrowego hitu The Final Coutdown zespołu Europe wychodzą na murawę! Przywitanie stron i za moment rozpoczęcie spotkania!

15:23

Jeszcze pięć minut do rozpoczęcia spotkania. Zachęcam więc do pisania komentarzy: swoich typów jakim wynikiem zakończy się ten żółto-czerwony mecz, oraz strzelców bramek.

15:17

Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w elicie - zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w tabeli grupy spadkowej. 10 maja kielczanie zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a Jagiellonia przegrała przed własną publicznością z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył rezerwowy... Igors Tarasovs. Ten gol był więc nie tylko samobójczy, lecz także zapewnił "Słonikom" pozostanie w Ekstraklasie.

15:14

Gospodarze zapowiadają walkę o trzy punkty

15:12

Rezerwowi Korony Kielce: Zbigniew Małkowski – Vanja Marković, Marcin Cebula, Łukasz Sierpina, Łukasz Sekulski, Łukasz Przybyła, Aleksanders Fertovs.

15:09

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran - Igors Tarasovs, Emil Łupiński, Jacek Góralski, Kacper Falon, Karol Mackiewicz, Bartosz Giełażyn.

15:07

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Damian Wiśniewski:

15:05

W ekipie gości swoje szczególne spotkanie rozegrają Paweł Olszewski oraz Przemysław Frankowski