Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
0 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
96'

Jacek Góralski pada na murawę po starciu z Patrykiem Frycem. Gwizdek sędziego milczy w tej sytuacji, by kilkanaście sekund później oznajmić koniec meczu! Po samobóju Igorsa Tarasovsa Jagiellonia przegrywa u siebie z Termaliką, która zapewniła sobie utrzymanie!

94'

Wyniki końcowe

• Górnik Łęczna - Podbeskidzie 4:1 (Pitry 16', Baranowski 37' samob., Bonin 67' i 90+1', Śpiączka 75' - Deja 80')
  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:0
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (Ondrasek 60' - Grajcar 71')
92'

Pomocnik gości na noszach opuszcza boisko.

90'

Dawid Plizga opatrywany przez lekarzy po "krzesełku" w walce o górną piłkę.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Patrik Misak wchodzi na doliczony czas za Vladislavsa Gutkovskisa.

89'

Partyk Fryc ze stoickim spokojem zgrywa piłkę głowa do własnego bramkarza. Jagiellonia ogranicza się do posyłania dalekim podań w stronę pola karnego Termaliki, ale bez zagrożenia.

87'

Po rzucie rożnym ustawiony na dalszym słupku Piotr Grzelczak strzela obok bliższego słupka. Krzysztof Pilarz z "piątki".

86'

Dawid Sołdecki ogląda żółtą kartkę za faul.

85'

Rzut wolny, tym razem dla niecieczan. Osamotniony w polu karnym Wojciech Kędziora nie opanował jej.

83'

Konstantin Vassiljev strzela obok muru w stronę dalszego słupka, ale czujny Krzysztof Pilarz nie dał się zaskoczyć.

82'

Żółta kartka dla Wojciecha Kędziory faul.

81'

CO ZA PECH, IGORS TARASOVS POKONUJE WŁASNEGO BRAMKARZA!

80'

Pozostałe wyniki

• Górnik Łęczna - Podbeskidzie 4:1 (Pitry 16', Baranowski 37' samob., Bonin 67', Śpiączka 75' - Deja 80')
77'

Bartłomiej Drągowski stał jak wryty po strzale z woleja jednego z piłkarzy Termaliki. Piłka zatrzymała się dopiero w siatce! Tuż przed strzałem rozległ się gwizdek sędziego - spalony

76'

Partykowi Frycowi nie udało się przedrzeć prawą stroną i dośrodkować w pole karne. Zyskał rzut z autu na wysokości "szesnastki" Jagi, ale bez zagrożenia po jego wyrzucie.

74'

Wołodymyr Kowal kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Dawid Pliga.

72'

W odpowiedzi Wojciech Kędziora czekał na prostopadłe podanie od Vladislavsa Gutkovskisa, ale nie takie, jakie posłał Łotysz.

71'

Krzysztof Pilarz broni strzał Piotra Grzelczaka z pola karnego. Anemiczny... jęk zawodu na trybunach białostockiego stadionu.

70'

Piotr Grzelczak zastępuje Karola Świderskiego.

67'

• Górnik Łęczna - Podbeskidzie 3:0 (Pitry 16', Baranowski 37' samob., Bonin 67')
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (Ondrasek 60')
65'

Prostopadłe podanie w pole karne adresowane do Karola Świderskiego przechwycił Pavol Stano, ale szybko stracił piłkę. Równie błyskawicznie zdołał naprawić swój błąd.

63'

Wołodymyr Kowal nie może pogodzić się z decyzją arbitra. Jego zdaniem jako ostatni piłki dotknął Marek Wasiluk. Grę od bramki wznawiają gospodarze.

62'

Siła złego na jednego. Karol Świderski traci piłkę przed linią 16. metra na rzecz dwóch obrońców Termaliki.

60'

• Górnik Łęczna - Podbeskidzie 2:0
59'

Rzut wolny dla Termaliki. Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne, ale obrona radzi sobie. Po chwili zrobiło się cieplej w "szesnastce" gości, ale na tym koniec. Krzysztof Pilarz wybija piłkę.

56'

Kontra Jagiellonii! Osamotniony Przemysław Mystkowski był skazany na porażkę w pojedynku z Pavolem Stano. Stracił piłkę przed polem karnym "Słoników".

54'

Igors Tarasovs nie patyczkował się i wybił piłkę na rzut rożny po mocnym wstrzeleniu piłki we własne pole karne.

53'

Po indywidualnej akcji Karol Mackiewicz strzela płasko zza pola karnego w stronę lewego słupka. Zbył anemicznie by pokonać Krzysztofa Pilarza.

53'

Dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do najbardziej wysuniętego Przemysława Mystkowskiego było zbyt optymistyczne i bardzo niecelne.

52'

Starcie Dalibora Plevy z Konstantinem Vassiljevem. Estończyk padł na murawę jak rażony piorunem, ale sędzia nakazał gościom wznowienie grę od bramki.

49'

Krzysztof Pilarz pewnie chwyta piłkę po centrze z prawej strony.

48'

Udany powrót Patryka Fryca do defensywy za Przemysławem Frankowskim. Przerwał groźnie zapowiadający się atak gospodarzy.

47'

Patryk Fryc zyskał aut na prawej stronie, na wysokości pola karnego Jagielonii. Bez zagrożenia pod bramką Bartłomieja Drągowskiego.

46'

Termalica zaczyna drugie trzy kwadranse. Oby były ciekawsze niż pierwsza piłowa.

46'

... a za Łukasza Burligę będzie grać Igors Tarasovs.

46'

Przemysław Mystkowski od początku drugiej połowy za Dawida Szymonowicza...

21:33

Powracamy do Białegostoku na drugą połowę meczu Jagiellonia - Termalica. Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Obie drużyny już na murawie.

21:24

Chociaż przeważali gospodarze, to nie byli w stanie przełożyć tego na sytuacje strzeleckie. Krzysztof Pilarz nie dał się zaskoczyć Tarasowi Romanczukowi i... to w zasadzie tyle. Termalica jest przyczajona na własnej połowie, rzadko przekracza linię środkową. Jeden bardzo niecelny strzał Wołodymyra Kowala to zdecydowanie za mało by zmienić "0" z przodu. Wracamy za kilka minut.

48'

Sędzia po doliczeniu trzech minut kończy pierwszą połowę. Jagiellonia bezbramkowo remisuje ze "Słonikami".

48'

Wojciech Kędziora na spalonym.

46'

Szarża Marka Wasiluka przerwana przez dwóch piłkarzy Termaliki. Jeszcze centra w pole karne wychwycona przez Krzysztofa Pilarza.

45'

I siódmy. Bez zagrożenia.

44'

Przemysław Frankowski skutecznie zastopowany przez Dawida Sołdeckiego na prawej stronie. Aut dla Jagi tuż przy przy prawej chorągiewce. Po chwili szósty korner.

42'

Łukasz Burliga pierwszy raz od dłuższego czasu podłączył się do akcji ofensywnej. Nie zdołał jednak dośrodkować w pole karne.

41'

Bez zagrożenia. Jeszcze zagranie w "szesnastkę" do Karola Świderskiego, ale ten nie ma za słaby wyskok dosiężny. Krzysztof Pilarz wznawia grę od własnej bramki.

40'

I jeszcze jeden. Tym razem z prawego narożnika.

39'

Goście dwoją się i troją w okolicach linii 16. metra by blokować strzały. Po jednym z nich i rykoszecie jest rzut rożny.

38'

Dalibor Pleva zahaczył Marka Wasiluka. Sędzia nie tylko odgwizdał faul, lecz także pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Termaliki. Tym samym nie zagra w kolejnym meczu.

38'

Górnik Łęczna podwyższa prowadzenie. Gola zdobył Grzegorz Piesio. Pozostałe mecze mają bezbramkowy remis.

37'

Wołodymyr Kowal musnął czupryną piłkę, która w dalekiej odległości mija bramkę Bartłomieja Drągowskiego.

34'

Po interwencji Gutiego piłka wychodzi na rzut rożny.

33'

Coraz więcej fauli znacznie utrudnia grę obu zespołom. Spóźniony wślizg Jacka Góralskiego powoduje upadek Wołodymyra Kowala. Do bramki ok. 30-35 metrów.

32'

"Świeca" w pole karne w wykonaniu Patryka Fryca. Nieatakowany Bartłomiej Drągowski chwyta piłkę.

30'

Szybko rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Po płaskim wstrzeleniu piłki przez Karola Mackiewicza, piłkę na rzut rożny wybija Dawid Sołdecki.

29'

Mateusz Kupczak zderzył się głową z Tarasem Romanchukiem. Bardziej ucierpiał zawodnik Jagi, który opuszcza na moment boisko.

28'

Starcie Jacka Góralskiego z Wojciechem Kędziorą przed polem karnym Jagiellonii. Górą napastnik gości, ale nie zdołał opanować futbolówki przed linią końcową. Bartłomiej Drągowski z "piątki".

27'

Bezpośrednie uderzenie Konstantina Vassiljeva mija bramkę w bezpiecznej odległości.

26'

Faul Dalibora Plevy ok. 35 metrów od bramki.

25'

Martin Juhar wybija piłkę głową na rzut rożny. Konstantin Vassiljev potruchtał do prawego narożnika. Jego dośrodkowanie wybija daleko obrona "Słoników".

23'

Wymuszona zmiana w ekipie gości. Dalibor Pleva wchodzi za kontuzjowanego Artema Putiwcewa.

21'

Przemysław Frankowski nie zdołał opanować górnej zagranej do niego. Może gdyby miał trzy metry wzrostu...

23'

Krzysztof Pilarz broni strzał z kilku metrów. Na jego szczęście był jeszcze spalony.

A Artem Putiwcew znowu jest poza boiskiem. Wydaje się, że nie dogra tego meczu do końca.

21'

Na innych stadionach: Górnik Łęczna prowadzi z Podbeskidziem po golu Przemysława Pitrego. W trzech pozostałych meczach jest bezbramkowy remis.

17'

Pierwsze dośrodkowanie było zbyt anemiczne. Miał okazję do poprawki - zagrał na dalszy słupek do Marka Wasiluka, który przy lekkim bilardzie zgrał futbolówkę do Karola Mackiewicza. Ten uderzył z woleja obok bramki.

16'

Rzut rożny dla Jagiellonii. Piłkę w narożniku ustawia Guti...

15'

Artem Putiwcew ucierpiał w jednym ze starć o górną piłkę i nie podnosi się z murawy. Konieczna jest interwencja medyczna. Po chwili w asyście opuszcza na moment boisko.

12'

Karol Mackiewicz lobuje wychodzącego z bramki Krzysztofa Pilarza! Piłka ląduje na górnej siatce. Gdyby wpadła do bramki, to gol nie byłby uznany - spalony.

11'

Konstantin Vassiljev chciał "zabrać się" z piłką przed środek w pole karne, ale został skutecznie powstrzymany przez defensorów Termaliki.

9'

Wojciech Kędziora nie miał szans w pojedynku biegowym z Łukaszem Burligą na lewym skrzydle. Obrońca Jagiellonii miał bliżej do piłki, lecz pozwolił jej opuścić plac gry.

8'

Sebastian Ziajka strzela z woleja obok bramki Bartłomieja Drągowskiego! Dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony.

7'

Marek Wasiluk znowu w roli głównej. Zapędził się lewą flanką i zagrał na 5. metr do Karola Mackiewicza, któremu w decydującym momencie odskoczyła piłka w stronę linii końcowej.

5'

W odpowiedzi dośrodkowanie na dalszy słupek do Marka Wasiluka. Ten wygrał pojedynek główkowy z zawodnikiem Termaliki, ale nie był w stanie skierować piłkę w stronę bramki. Krzysztof Pilarz z "piątki".

4'

Sebastian Ziajka wznawia grę dalekim wyrzutem z autu. Po chwili dośrodkowanie Patryka Fryca z prawej flanki wybija defensywa Jagi. Jednak piłka trafia pod nogi Wołodymyra Kowala, który uderzył z ok. 18 metrów daleko od lewego słupka bramki.

2'

Dobre prostopadłe podanie do Przemysława Frankowskiego, którego uprzedził Artem Putiwcew. Dodatkowo obrońca gości był faulowany.

1'

Od razu Jagiellonia zaatakowała prawą stroną, ale nie zdołała przebić się w okolice narożnika pola karnego. Przerzucenie ciężaru gry na środek i niecelne podanie kierowane w "szesnastkę" do Karola Świderskiego. Krzysztof Pilarz chwyta piłkę.

0'

Obie "jedenastki" są już na murawie. Przywitanie, losowanie stron i ze środka zaczynają gospodarze!

20:20

Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania! Powoli więc przenosimy się do stolicy Podlasia na mecz Jagiellonia - Termalica. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Czekamy na komentarze (apeluję jedynie o kulturalne wpisy)

20:15

Zawodnicy Michała Probierza będą chcieli zwycięstwem pożegnać się z własną publicznością. Można spodziewać się, że Termalica tak łatwo nie odpuści.

20:10

Jak wygląda bilans bezpośrednich spotkań? Z racji tego, że Termalica jest beniaminkiem, to z Jagiellonią mierzyła się jedynie w fazie zasadniczej obecnego sezonu. Co ciekawe, gospodarz dwóch potyczek wygrywał 2:0. 26 lipca białostocczanie wygrali po trafieniach Macieja Gajosa i Patryka Tuszyńskiego. W rewanżu, rozegranym 16 grudnia 2015 r., gole dla "Słoników" zdobywali Dawid Sołdecki (z rzutu karnego) i Wojciech Kędziora.

20:06

Najskuteczniejsi strzelcy obu ekip po podziale tabeli:

• Jagiellonia: K. Vassiljev (3 gole/0 asyst), T. Romanchuk, D. Szymonowicz (obaj 1/0), P. Tomasik (1/1).
  • Termalica: W. Kędziora, M. Kupczak, S. Nowak (wszyscy 1/0)
20:03

Goście, podobnie jak "oczko" niżej Górnik Łęczna i będący w "czerwonej strefie" Górnik Zabrze mają po 21 punktów (stawkę zamyka Podbeskidzie, które ma "oczko" mniej"). Z kolei Jagiellonia jest czwarta z dorobkiem 25 punktów. "Najlepszą wśród najgorszych" jest Wisła Kraków (28 punktów) przed Śląskiem (27) i Koroną Kielce (26).

19:58

Co muszą zrobić piłkarze Piotra Mandrysza by pozostać w elicie? Jak podaje dziennikarz 90minut.pl Paweł Mogielnicki, Termalica utrzyma się bez względu na wyniki innych spotkań, jeśli:

• zdobędzie co najmniej cztery punkty LUB
  • wygra z Górnikiem Zabrze

By z kolei zapewnić sobie utrzymanie już dzisiaj, musi zostać spełniony jeden z tych warunków:

• wygra z Jagiellonią, a Górnik Zabrze nie wygra u siebie z Koroną Kielce LUB
  • wygra z Jagiellonią, a Górnik Łęczna zremisuje z Podbeskidziem
19:56

Coraz bliżej do rozpoczęcia spotkania

19:54

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran, Jonatan Straus, Piotr Grzelczak, Przemysław Mystkowski, Igors Tarasovs, Rafał Grzyb, Kacper Falon.

19:51

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - rezerwowi: Sebastian Nowak, Bartłomiej Babiarz, Dawid Plizga, Patryk Misak, Dalibor Pleva, Jakub Biskup, Elvis Bratanović.

19:49

Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Zanim pojawią się spis rezerwowych, to warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Mariusz Warda

19:47

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu.

19:45

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej jest z naszą ukochaną Ekstraklasą, ale dzisiaj czekają nas przedostatnie mecze w strefie spadkowej. Za trzy kwadranse pewna utrzymania Jagiellonia podejmie balansujące na linii "Słoniki"!