Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
22:31

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobranoc.

22:30

W meczu pierwszej ligi Arka Gdynia zremisowała u siebie z Bytovią i w przyszłym sezonie zagra w Ekstraklasie!

22:29

A co się działo na innych stadionach? Górnik Łęczna rozgromił Podbeskidzie aż 5:1, Jagiellonia uległa u siebie Termalice 0:1, a Górnik Zabrze podzielił się punktami z Koroną Kielce. To oznacza, że Podbeskidzie spada z Ekstraklasy już dzisiaj!

102'

Może i to nie było spotkanie z gatunku tych najciekawszych, ale przynajmniej zobaczyliśmy dwie bramki, do tego przedniej urody. Dwie najlepsze ekipy grupy B dzielą się dziś punktami i jest to remis sprawiedliwy.

94'

KONIEC MECZU, REMIS W KRAKOWIE!!

94'

Andras Gosztonyi ukarany tylko żółtą kartką za brutalny faul na Patryku Małeckim, który teraz w niewybrednych słowach przekonuje sędziego, że to powinno być wykluczenie jednego z gości.

93'

Tu już raczej nic się nie zmieni, mecz zapewne zakończy się remisem. Do końca już tylko kilka sekund.

92'

Kamil Biliński już na murawie w miejsce Bence Mervo.

91'

Sędzia dolicza trzy minuty, do wejścia na boisko szykuje się Kamil Biliński.

89'

Paweł Brożek miał dużo miejsca, składał się do uderzenia przed polem karnym Śląska, ale potknął się i nie zdołał nawet kopnąć piłki...

87'

Końcówka spotkania nie wygląda zbyt dobrze. Akcje obu drużyn kończą się strzałami, z tym że są to albo uderzenia niecelne, albo zablokowane. Brakuje jakości w tych ostatnich minutach.

85'

Na boisku pojawia się długo oczekiwany Rafał Wolski, zastąpi Denisa Popovicia.

83'

Śląsk bije głową w mur. Tomasz Hołota oddaje strzał rozpaczy z dystansu, ale trafia w głowę Macieja Sadloka.

81'

Bardzo mocna próba dośrodkowania Denisa Popovicia, Mariusz Pawełek miał duże szczęście, że ostatecznie po rykoszecie piłka mija bramkę!

79'

JAKUB BARTOSZ! Piękna kombinacyjna akcja, gra na jeden kontakt z Pawłem Brożkiem, ale obrońca uderza tylko w boczną siatkę!

77'

Kolejna indywidualna akcja Krzysztofa Drzazgi! Ponowny świetny drybling w polu karnym, ale młody zawodnik znowu nie wyczuł momentu, w którym powinien oddać strzał na bramkę!

75'

Jest kolejna zmiana w składzie wrocławian. Tom Hateley schodzi z boiska, melduje się na nim Andras Gosztonyi.

73'

Tomasz Hołota z żółtą kartką, faulowany Patryk Małecki. Wisła stara się odzyskać prowadzenie.

72'

Rzut wolny Toma Hateleya odbija się od muru, do dobitki podchodzi Peter Grajciar, Słoweniec huknął jak z armaty, a piłka po głowie Macieja Sadloka wpada do bramki!

71'

CO ZA GOL!!! PETER GRAJCIAR!!! ALEŻ BOMBA!!!

70'

Ryota Morioka faulowany przez Jakuba Bartosza na linii pola karnego, bardzo groźny rzut wolny dla gości!

68'

Śląsk zauważalnie odpuścił środek pola, gospodarze mają tam mnóstwo miejsca i ogromną przewagę.

66'

Groźną akcją odpowiada Śląsk. Peter Grajciar bardzo sprytnym podaniem po ziemi chciał wystawić patelnię Bence Mervo, ale ofiarny wślizg wykonał Maciej Sadlok, czym uchronił zespół od straty gola.

64'

Świetna akcja Krzysztofa Drzazgi, który zabawił się z obrońcami Śląska, przełożył sobie piłkę na lewą nogą, po czym... trafił wprost w jednego z wracających defensorów!

62'

Miała także miejsce zmiana w ekipie gości. Marcela Gecova na boisku zastąpił Peter Grajciar.

61'

...Krzysztof Drzazga melduje się na boisku w miejsce asystenta, Rafała Boguskiego.

61'

Czas na zmiany. Krystian Kujawa zmienia Richarda Guzmicsa...

61'

Zdenek Ondrasek wykorzystuje sytuację sam na sam, asystę zalicza Rafał Boguski. Piąte trafienie Czecha w tym sezonie!

60'

GOOOOOOOL!!! ZDENEK ONDRASEK PIĘKNYM STRZAŁEM WYPROWADZA WISŁĘ NA PROWADZENIE!!!

59'

Na boisku pojawią się Krystian Kujawa i Krzysztof Drzazga.

57'

Zanosi się na dwie zmiany w ekipie Wisły. Czy na boisku pojawi się Rafał Wolski?

56'

Teraz to zawodnicy Wisły muszą skutecznie się bronić, angażuje się w to cała drużyna. Przed chwilą sam Patryk Małecki zatrzymał na własnej połowie szarżującego prawą flanką Roberta Picha.

54'

Rzut rożny dla gości, Tom Hateley dośrodkowuje w kierunku Adama Kokoszki na bliski słupek, ale skuteczną interwencją popisuje się Richard Guzmics, który wybija piłkę sprzed głowy obrońcy.

52'

Patryk Małecki domagał się rzutu rożnego, ale sędzia uznał, że piłka opuściła boisko bez kontaktu z Kamilem Dankowskim. Grę wznowi Mariusz Pawełek.

50'

Ekwilibrystyczna próba strzału Krzysztofa Mączyńskiego, który złożył się do uderzenia nożycami w polu karnym. Nie trafił jednak w piłkę czysto.

48'

Śląsk wychodzi na drugą część meczu nieco ofensywniej, stawia na dośrodkowania, ale z tymi problemu nie ma Michał Miśkiewicz.

46'

Tragiczny strzał Zdenka Ondraska, który chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy zabrał się z piłką prawym skrzydłem, po czym uderzył z narożnika pola karnego. Piłka odkręcała się od bramki i ostatecznie przeleciała bardzo daleko od słupka.

21:33

Mecz wznowiony, przy piłce Śląsk Wrocław!

21:31

Już za moment wracamy do gry przy Reymonta.

21:17

Na innych stadionach Górnik Łęczna prowadzi z Podbeskidziem 2:0, a starcia Jagiellonii z Termaliką i Górnika Zabrze z Koroną nie przyniosły nam jeszcze żadnej bramki. Czekamy na dalsze emocje po przerwie!

21:17

Obie ekipy miały swoje okazje, ale świetnie spisują się dzisiaj bramkarze Michał Miśkiewicz i Mariusz Pawełek, którzy ratowali swoje zespoły przed stratą bramki odważnymi interwencjami.

45'

Sędzia Łukasz Bednarek nie dolicza nawet minuty do pierwszej połowy, zapraszając obie drużyny na kwadrans przerwy.

44'

Bardzo ważna interwencja Mariusza Pawełka! Patryk Małecki cudownym podaniem uruchomił Zdenka Ondraska, Czech uderza bardzo mocno, ale trafia wprost w interweniującego golkipera Śląska!

42'

Wisła miała kolejny już rzut wolny, Maciej Sadlok zdecydował się na bezpośredni strzał, który leci niemal prosto do rękawic Mariusza Pawełka.

40'

Wiślacy mocno przystopowali ze swoimi atakami, nie są już one aż tak groźne. Wrocławianie wciąż nie potrafią dostosować się do sytuacji na boisku.

38'

Rafał Boguski brzydko zatrzymany przez Adama Kokoszkę - rzut wolny dla gospodarzy, ale słabe dośrodkowanie mija bramkę, grę wznowi Mariusz Pawełek.

36'

To powinien być gol! Michał Miśkiewicz ratuje sytuacje, przytomnym wyjściem z bramki skracając kąt uderzenia Robertowi Pichowi! Co za parada golkipera Białej Gwiazdy!

34'

Niecodzienna sytuacja przy linii bocznej - Tom Hateley przewraca Tomasza Cywkę w bardzo widowiskowy sposób, wyglądało to jak walka dżudo. Anglik miał szczęście, że obyło się bez kartki.

33'

Bardzo niedokładnie zagranie Toma Hateleya z rzutu wolnego, który piłkę posyła nie w pole karne, a poza linię boczną.

31'

Minęło już pół godziny, możemy więc pokusić się o pierwsze podsumowanie dotychczasowej gry. Wisła na ten moment wygląda zdecydowanie lepiej, konstruuje groźniejsze akcje, Śląsk próbuje grać z kontry, ale próby jej wyprowadzenia póki co nie kończą się pomyślnie.

29'

Michał Miśkiewicz wykazuje się świetną paradą, z najwyższym trudem broniąc główkę Adama Kokoszki po wrzucie z autu Toma Hateleya!

27'

Nieudana próba wyprowadzenia kontry w wykonaniu gości, Robert Pich chciał uruchomić Bence Mervo na prawym skrzydle, ale podał dokładnie za jego plecy.

25'

Kolejna próba Czecha! Strzał sprzed szesnastki odkręcał się od bramki Śląska i ostatecznie minął okienko bramki w niewielkiej odległości.

24'

Groźny atak Wisły! Jakub Bartosz dużo celniej wrzucił na głowę Zdenka Ondraska, który oddaje strzał głową - uderzenie szybuje tuż ponad poprzeczką!

22'

Rafał Boguski nie zrozumiał się ze Zdenkiem Ondraskiem, piłka nie dociera do Czecha, wylatuje za to poza linię końcową.

20'

Marcel Gecov ukarany żółtą kartką, nieprzepisowo zatrzymał pędzącego z piłką Pawła Brożka.

19'

Ryota Morioka dostał podanie na linii pola karnego, zdecydował się na rajd pod linię końcową, Japończyk ostatecznie próbę dośrodkowania podjął już za linią końcową, co wychwycił sędzia.

17'

Paweł Brożek marnuje sytuacje stuprocentową! Świetne prostopadłe podanie Rafała Boguskiego, napastnik z pierwszej piłki uderza wprost w Mariusza Pawełka, dlaczego on tego nie przyjął?!

15'

Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał w kierunku dalszego słupka z ostrego kąta, reprezentant Polski nieznacznie się myli!

14'

Patryk Małecki zwodem na zamach nabrał Kamila Dankowskiego, który fauluje wiślaka przy linii bocznej pola karnego.

13'

Świetna kontra Białej Gwiazdy, Zdenek Ondrasek zagrywa do Pawła Brożka na lewe skrzydło, doświadczony strzelec wycofuje piłkę w pole karne do Patryka Małeckiego, którego strzał z najwyższym trudem broni Mariusz Pawełek!

11'

W niegroźnej sytuacji piłka odbija się od Macieja Sadloka i Śląsk ma wrzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

9'

Bence Mervo po podaniu ze środka pola wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ostatecznie dał się dogonić obronie, napastnik zszedł do boku, po czym uderzył wprost w bramkarza!

8'

Nieudana próba dośrodkowania z lewego skrzydła w wykonaniu Roberta Picha. Piłkę jeszcze wypluł przed siebie Michał Miśkiewicz, ale golkiper opanował piłkę po kilku sekundach.

7'

Kamil Dankowski ruszał prawym skrzydłem, ale za mocno wystawił sobie piłkę - mógł podać ją do wychodzącego na czystą pozycję Bence Mervo.

6'

Patryk Małecki przypadkowo fauluje Piotra Celebana w okolicach linii środkowej.

5'

Nieudane dośrodkowanie Toma Hateleya, radzi sobie obrona wiślaków.

4'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu wykonają goście.

2'

Patryk Małecki urwał się lewym skrzydłem, chciał zakończyć akcję dośrodkowaniem, ale ponownie piłki nie opanował Rafał Boguski.

1'

Pierwsza akcja Wiślaków nieudana, zbyt mocne zagranie Zdenka Ondraska do Rafała Boguskiego na prawe skrzydło.

20:31

Zaczynamy mecz, pierwszy gwizdek arbitra-debiutanta w Ekstraklasie i przy piłce Wisła Kraków!

20:27

Spotkanie w Krakowie będzie okazją do debiutu sędziego Łukasza Bednarka.

20:26

Zawodnicy już ustawieni w tunelu stadionu przy ulicy Reymonta w Krakowie.

20:20

Do meczu już tylko kilka minut!

20:16

Oba zespoły z pewnością w następnym sezonie walczyć będą o miejsce w grupie A, ich forma od kilku kolejek wygląda przyzwoicie.

20:16

Jeszcze przed dwoma laty mecz pomiędzy Wisłą a Śląskiem byłby szlagierem Ekstraklasy, starciem dwóch niedawnych mistrzów, dzisiaj to starcie zaledwie o prymat w grupie B...

20:11

Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Wrąbel, Andras Gosztonyi, Jacek Kiełb, Kamil Biliński, Lasza Dwali, Paweł Zieliński i Peter Grajciar.

20:10

Rezerwowi Wisły Kraków: Mateusz Zając, Rafał Pietrzak, Boban Jović, Alan Uryga, Krzysztof Drzazga, Rafał Wolski i Krystian Kujawa.

20:10

Do meczu pozostało już niewiele czasu, oto jak prezentują się ławki rezerwowych na dzisiejsze spotkanie.

20:07

Jest to bezpośredni mecz o pierwszą lokatę w grupie B Ekstraklasy. Ósma Wisła z 28 punktami na koncie zmierzy się z zajmującym dziewiątą lokatę Śląskiem, który zgromadził zaledwie o jedno oczko mniej.

19:57

Zachęcam do zapoznania się ze składami obu zespołów, można je znaleźć w panelu po prawej stronie serwisu.

19:56

Witam, już za około dwa kwadranse zaczyna się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław! Na relację live zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak.