Zagłębie LubinZagłębie Lubin
3 : 0
Lech PoznańLech Poznań
90'

Pan Szymon Marciniak nie przedłużył tego spotkania i Zagłębie wygrało pewnie 3-0. Bramki w tym spotkanie zdobywali Dąbrowski (dwie) oraz Arkadiusz Woźniak. Dziękuję za uwagę i zapraszam na relację ze spotkań Zagłębia w Lubinie już w nowym sezonie a może w europejskich pucharach!

89'

Arkadiusz Woźniak pokonał Jasmina Buricia z najbliższej odległości po składnej akcji całego zespołu.

88'

GOOOOOL!!!!

Arkadiusz Woźniak !!

Zagłębie - Lech 3-0

86'

Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Krzysztof Piątek a w jego miejsce wchodzi Michal Papadopulos.

85'

Jasmin Burić ratuje swój zespół wybijając piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Rakowskiego.

85'

Marcin Kamiński zastępuje Tetteha . Była to ostatnia zmiana trenera Urbana w tym meczu.

83'

Adrian Rakowski zastępuje Filipa Starzyńskiego na ostatnie minuty meczu.

83'

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 9489 widzów.

82'

Łukasz Janoszka opuszcza boisko. W jego miejsce na placu boju pojawia się Damian Zbozień

80'

Zagłębie spuśiło teraz z tonu i to Lech dłużej utrzymuje się przy piłce.

78'

Zagłębie Lubin w tym momencie dzięki ewentualnemu zwycięstwu nad Lechem i dzięki innym wynikom awansuje na trzecią pozycję w lidze !

76'

Robert Gumny został ukarany żółtą kartką za faul na Lubomirze Guldanie.

75'

Lech miał przed chwilą najlepszą okazję do zdobycia bramki. Kownacki idealnie dograł w pole karne do Szymona Pawłowskiego ale pomocnik Kolejorza w sytuacji sam na sam z Polackiem nie potrafił pokonać bramkarza Zagłębia, który wybił piłke na rzut rożny.

73'

Miedziowi nie zwalniaja tempa i widać, że nie zamierzają poprzestać na dwóch bramkach. Są zespołem lepszym i udowadniają, że w tym sezonie są jedną z lepszych drużyn w Ekstraklasie.

70'

Obrońca Zagłębia technicznym uderzeniem zza pola karnego pokonał Jasmina Buricia. Piłka zanim wpadła do bramki to odbiła się jeszcze od słupka. Bramkarz Lecha był bez szans.

68'

GOOOOOOOL !

Maciej Dąbrowski X2 !!

Zagłębie prowadzi już z Lechem Poznań 2-0 .

66'

Trener Jan Urban ma jeszcze do wykorzystania tylko jedną zmianę .

65'

Kebba Ceesay zastępuję narzekającego na uraz Tomasza Kędziorę.

64'

Na stadionie w Lubnie rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

61'

Tomasz Kędziora wrócił na boisko ale zasygnalizował, że będzie potrzebna zmiana.

59'

Lech Poznań wszedł w drugą połowę zbyt statycznie i zbyt wolno próbuje konstruować swoje akcje. Miedziowi prezentują się jak na razie dużo lepiej.

57'

Tomasz Kędziora po starciu z Łukaszem Piątiem zwija się z bólu na połowie Lecha.

55'

Trener Jan Urban szybko reaguje na boiskowe wydarzenia. Dawid Kownacki melduje się na boisku zastępując Bille Nielsena.

52'

Zagłębie ruszyło z impetem od początku drugiej połowy i szybko mamy efekty takiej gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego , w polu karnym najlepiej odnalazł się Maciej Dąbrowski i wpakował piłkę do bramki Kolejorza.

50'

GOOOOOL !!!!!

Maciej Dąbrowski wyprowadza Zagłębie na prowadzenie!

49'

Miedziowi napierają na bramkę Lecha od pierwszego gwizdka Pana Marciniaka w drugiej połowie!

47'

Zagłębie przed pierwszą szansą w drugiej połowie! Łukasz Piątek przedarł się pod bramkę Buricia ale jego strzał był chybiony.

46'

Obie drużyny wyszły na drugą część meczu w takich samych składach.

45'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania w Lubinie. Do przerwy Zagłębie remisowało 0-0 z Lechem.Za około 50 minut zobaczymy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie

21:34

Dołączają do nich piłkarze Lecha Poznań i za chwilę zaczynamy drugą odsłonę tego spotkania !

21:31

Piłkarze Zagłębia Lubin są już na boisku!

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania w Lubinie. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań w przedostatniej kolecje Ekstraklasy.

45'

Filip Starzyński uderzył mocno na bramkę Jasmina Buricia ale bramkarz Lecha z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

45'

Paulus Arajuuri sfaulował Krzyśka Piątka 20. metrów od bramki Lecha i to Miedziowi będą mieli ostatnią okazję na zdobycie bramki.

45'

Arbiter główny przedłużył pierwszą część spotkania o conajmniej 60 sekund.

42'

Szymon Pawłowski uderzył zza pola karnego ale pewną interwencją popisał się Martin Polacek.

41'

Tomasz Kędziora zaatakował Arkadiusza Woźniaka od tyłu i został za to zagranie ukarany żółtą kartką.

37'

Kolejna dobra akcja Lecha. Maciej Gajos po raz kolejny sprawdził umiejętności bramkarza Zagłębia ale to Martin Polacek był górą i wybił piłkę na rzut rożny.

36'

Przed szansą na zdobycie bramki stanął Nielsen ale jego strzał minimalnie minął bramkę Zagłębia.

35'

Arkadiusz Woźniak ma dzisiaj dużo polotu w swojej grze i co raz popisuje się nietuzinkowymi zagraniami.

34'

Ależ piękna akcja Zagłębia. Miedziowi zagrali na jeden kontakt. Ale piłkę w polu karnym wybili Lechici.

29'

Lech Poznań doszedł do głosu i co raz powazniej zagraża Zagłębiu. Kolejorz gra odważniej i widać w jego grzez więcej chęci .

26'

Maciej Gajos trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego !

25'

Jarosław Kubicki sfaulował Szymona Pawłowskiego na 17. metrze i będzie dobra okazja dla Lecha ze stałego fragmentu gry.

23'

Lubomir Guldan został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Szymonie Pawłowskim.

20'

Więcej emocji mamy na trybunach bo oba zespoły są wspierane głośnym i kulturalnym dopingiem przez swoich fanów.

18'

Dzisiejsze spotkanie jak na razie jest bardzo wyrównane i żadne z zespołów nie potrafi narzucić swojego stylu gry przez co mamy mało okazji podbramkowych a więcej gry w środku pola.

16'

Młody pomocnik Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak, sprawia jak na razie najwięcej problemów defensorom Zagłębia.

14'

Nicki Bille Nielsen dobrze dośrodkował w pole karne Zagłębia. Do piłki wyskoczył Jóźwiak ale jego strzał głową , obronił Martin Polacek.

12'

W odpowiedzi szybka akcja Zagłębia i po raz kolejny Burić ratuje swój zespół!

11'

Ależ Martin Polacek miał szczęście! Wydawałoby się że miał łatwą piłkę do złapania ale prawie wbił ją sobie do bramki!

10'

Z dystansu spróbowł swoich sił Jarosław Kubicki ale jego strzał był zbyt lekki i pewnie interweniował Jasmin Burić.

7'

Arkadiusz Woźniak chciał dogrywał piłkę na trzeci metr przed bramką Lecha ale piłkę wybili obrońcy Kolejorza.

7'

Ze stadionem w Lubinie przywitali się kibice Lecha, głośno krzycząc "Kolejorz ! Kolejorz!

5'

Tomasz Kędziora starał się dośrokować piłkę w pole karne Zagłębia ale Jarosław Kubicki wybił ją na rzut rożny.

4'

Miedziowi cały czas walczą o europejskie puchary i to oni powinni kreować grę w dzisiejszym meczu.

3'

Piłka w siatce bramki Jasmina Buricia ale arbiter główny odgwizdał spalonego, na którym był Łukasz Janoszka.

2'

Zagłębie rozpoczęło to spotkanie ale to Lech przejął szybko piłkę i próbował jako pierwszy stworzyć akcję.

20:31

Spotkanie rozpoczynają piłkarze Zagłębia Lubin

20:27

Lech zagra dzisiaj w niebiesko-białych strojach a zespół Zagłębia będzie grał w pomarańczowych trykotach.

20:26

Arbitrem głównym jest Pan Szymon Marciniak.

20:23

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko około 5 minut !

20:23

Na trybunie prasowej można usłyszeć oprócz języka polskiego, również język niemiecki czy angielski. Może się wydawać, że są to obserwatorzy z zachodnich klubów, którzy siedzą z notatnikami oraz aparatmi.

20:21

Na trybunach oprócz fanatyków Zagłębia Lubin, obecni są również kibice Lecha Poznań. Mimo zakazu wyjazdowego, zostali wpuszczeni na stadion przez włodarzy Zagłębia.

20:20

Wiadomo, że w Lechu na pewno nie zagrają Karol Linetty oraz Darko Jevtić. Pierwszy ma spuchnięty staw skokowy i sztab szkoleniowy nie chcę pogłębiać urazu, a drugi ma naciśnięty mięsień dwugłowy uda.

20:20

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Zagłębia nie może narzekać na kontuzje zawodników, ponieważ tylko przechodzący rehabilitację Janem Vlasko nie będzie mógł zagrać.

20:18

Historia spotkań na stadionie Zagłębia w spotkaniach z Lechem nie jest najlepsza. W ostatnich jedenastu meczach tylko trzy razy udało się Miedziowym pokonać Kolejorza. Jednak to gospodarze będą faworytami tego spotkania, ponieważ są w lepszej formie i mają o co walczyć.

20:12

Rezerwowi Lecha Poznań : Mateusz Lis - Vladimir Volkov, Dariusz Dudka, Tomas Kadar, Kebba Ceesay, Dawid Kownacki, Marcin Kamiński.

20:10

Rezerwowi Zagłębia Lubin : Konrad Forenc - Damian Zbozień, Krzysztof Janus, Paweł Żyra, Jarosław Jach, Adrian Rakowski, Michal Papadopulos.

20:08

Oba zespołu podejdą do tego meczu w zupełnie innych nastrojach. Miedzowi mimo porażki w pierwszych dwóch meczach w grupie mistrzowskiej wygrali kolejne trzy - odpowiednio z Ruchem, Legią i Pogonią. W tabeli zajmują czwarte miejsce, ale dzięki zwycięstwu klubu z Łazienkowskiej w Pucharze Polski pozycja tuż za podium gwarantuje udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jeśli wygrają z Lechem, a w innych spotkaniach padną korzystne dla nich wyniki, to zapewnią sobie udział w europejskich pucharach.

20:07

Witam serdecznie ze stadionu Zagłębia Lubin!
Przed nami arcyciekawe spotkanie w przedostatniej kolejce obecnego sezonu. Miedziowi po raz ostatni w obecnych rozgrywkach zaprezentują się przed własną publicznością a ich przeciwnikiem będzie drużyna Lecha Poznań. Zapraszam serdecznie na ostatnią w tym sezonie ekstraklasową relację live z Lubina !