Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
3 : 2
cracoviaCracovia
94'

Koniec meczu! Po emocjonującej wymianie ciosów w drugiej połowie Pogoń pokonuje Cracovię 3:2

Na innych boiskach - wyniki końcowe

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0 (20' Peszko, 50' Krasić - 63' Lewczuk czerwona kartka)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 (34' Barisić, 84' Nespor, 89' Szeliga)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:0 (50', 68' Dąbrowski, Woźniak 89')
93'

Atak Cracovii przerwany przed polem karnym gospodarzy. Kibice Pogoni świętują nie tylko z okazji zdobycia trzech punktów, lecz także udane "domowe" pożegnanie

91'

Żółta kartka dla Jakuba Słowika za opóźnianie gry.

90'

Krzysztof Szewczyk wchodzi na doliczone cztery minuty za Erika Jendriska.

89'

Faul Pawła Jaroszyńskiego skutkuje żółtą kartką. A że miał już jedną na koncie, to osłabia Cracovię!

87'

Robert Obst wchodzi za Władimera Dwaliszwilego

86'

Dariusz Zjawiński wchodzi za Mateusza Cetnarskiego.

86'

"Żółtko" dla Miroslava Cobilo.

84'

Na innych boiskach

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 (34' Barisić, 84' Nespor)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:0 (50', 68' Dąbrowski)
82'

Szczecinianie nie załamali się po stracie bramki i ruszyli do ataku. Zyskali rzut rożny, po którym Adam Frączczak zgrał piłkę głową przed bramkę do Łukasza Zwolińskiego, a ten odpowiednio.. ustawiając się zmienił jej tor lotu. Piłkarze Cracovii domagali się nieuznania bramki ze względu na rzekomy spalony. Bezskutecznie!

82'

CO SIĘ DZIEJE W SZCZECINIE? ŁUKASZ ZWOLIŃSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

81'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Mateusza Cetnarskiego, który nie uderzył czysto w piłkę, ale ta po odbiciu się od słupka wpadła do siatki!

81'

GOL DLA CRACOVII, MATEUSZ CETNARSKI!!!

78'

Łukasz Zwoiński na spalonym.

76'

Marcin Budziński uderzył anemicznie z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów, a Jakub Słowik broni na raty.

74'

... i Marcin Budziński. Za dyskusje.

74'

Paweł Jaroszyński upomniany żółtą kartką...

74'

Adam Frączczak zmylił Grzegorza Sandomierskiego - uderzył w środek bramki, a bramkarz Cracovii rzucił się w swoją prawą stronę.

73'

ADAM FRĄCZCZAK NIE MYLI SIĘ!

72'

Sędzia Krzysztof Jakubik bez wahania wskazuje na jedenastu metr! Miroslav Covilo fauluje Rafała Murawskiego!

71'

Zablokowany strzał Bartosza Kapustki zza pola karnego. Nie idzie dzisiaj gra kandydatowi do gry na EURO we Francji.

69'

Jakub Słowik musiał poczekać aż piłka wpadnie do jego koszyczka. Po chwili zmiana w ekipie "Portowców". Miłosz Przybecki na murawie. Schodzi Adam Gyuorcso

68'

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:1 (34' Barisić)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:0 (50', 68 Dąbrowski,)
67'

Grzegorz Sandomierski broni strzał nożycami Ricardo Nunesa.

66'

Łukasz Zwoliński zastępuje Dawida Korta.

64'

CO ZA PECH JAROSŁAWA FOJUTA! SAMOBÓJ!!!

64'

Szczęśliwa bramka "Pasów". Tomas Vestenicky dostał piłkę na prawej stronie pola karnego i chciał zagrać na wprost bramki, ale tor lotu piłki lekko zmienił Jarosław Fojut i piłka wpadła do siatki!

63'

Cracovia próbuje rozgrywać piłkę na połowie Pogoni, ale gospodarze mądrym przesuwaniem się w stronę piłki utrudniają to zadanie celująco.

60'

Zmiana w Cracovii. Tomas Vestenicky zastępuje bezbarwnego Deleu.

58'

6/3 Strzały/strzały celne 11/2

57'

Zdaniem liniowego Władimer Dwaliszwili był na spalonym.

57'

Ostre dośrodkowanie Deleu z prawej strony na dalszy słupek. Tam dobrze ustawiony był Erik Jendrisek, ale... nie trafił czysto w piłkę.

55'

Jak poinformował spiker, 5 073 kibiców przyszło na stadion w Szczecinie na mecz z Cracovią.

55'

Bartosz Kapustka minął z "siatką" Adama Frączczaka, ale z asekuracją popędził Mateusz Matras. Skuteczną. Jakub Słowik wznawia grę od bramki.

52'

Atak pozycyjny Cracovii na połowie gospodarzy i natychmiastowe zagranie na prawą stronę do Deleu. Brazylijczyk został skutecznie odcięty od piłki przez Mateusza Lewandowskiego, który pozwolił jej opuścić plac gry.

50'

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0 (20' Peszko, 50' Krasić)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:0 (50' Dąbrowski)
50'

Jakub Czerwiński wybił piłkę na aut spod nóg rozpędzonego Erika Jendriska. Po chwili Bartosza Kapustkę na lewej stronie powstrzymał Adam Frączczak.

48'

Paweł Jaroszyński strzela daleko od bramki gospodarzy. Jakub Słowik z "piątki".

47'

Nonszalanckie wybicie Jakuba Słowika o mały włos nie zakończyłoby się stratą bramki! Przy wybiciu piłki nabił Mateusza Cetnarskiego i piłka minęła lewy słupek bramki o metr!

46'

Jakub Wójcicki faulowany przez Rafała Murawskiego w pobliżu koła środkowego. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym Paweł Jaroszyński niedokładnie zagrywa do Bartosza Kapistki.

46'

"Pasy" zaczynają ze środka! Obie strony przystępują do meczu bez zmian personalnych.

21:28

Powracamy do Szczecina na drugą połowę meczu 36. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń podejmuje Cracovię. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Dawida Korta w 30. minucie. Jak będą przebiegać drugie trzy kwadranse?

21:17

Na innych boiskach - wyniki do przerwy

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0 (20' Peszko)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0
45'

Krzysztof Jakubik nie doliczył nawet sekundy i kończy pierwszą połowę. Pogoń Szczecin prowadzi z Cracovią po golu Dawida Korta w 30. minucie.

44'

Bez zagrożenia. Jakub Czerwiński umiejętnie nabił Bartosza Kapustkę, przez co piłka wyszła na aut.

43'

Deleu powalony przez Ricardo Nunesa w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla gości kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego.

42'

Nieprzyjemny strzał Marcina Budzińskiego z ok. 25 metrów. Piłka skozłowała tuż przed Jakubem Słowikiem, ale ten na raty łapie ją do "koszyczka".

41'

Podbita piłka przez Jacka Czerwińskiego ląduje na górnej siatce bramki Pogoni. Siódmy korner dla Cracovii, z którego nic nie wyszło.

40'

Znakomita kontra Pogoni o mały włos nie zakończyła się podwyższeniem prowadzenia! Adam Gyurcso urwał się obrońcy Cracovii i uderzył z prawej strony pola karnego półtora metra obok dalszego słupka! Piłkarze Jacka Zielińskiego powinni wystrzegać się błędów w środku pola.

38'

37'

Jakub Słowik wyciągnął się jak struna i sparował na korner strzał Mateusza Cetnarskiego. Ten sprytnie uderzył obok muru, ale czujny bramkarz Pogoni!

36'

Do momentu dośrodkowanie z prawej strony akcja Cracovii była przeprowadzona w szybkim tempie. Nieudane dośrodkowanie i błąd Adama Gyurcso, który na 25. metrze od własnej bramki pomógł sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

35'

Pojedynek Huberta Wołąkiewicza z Władimerem Dwaliszwilim. Górą obrońca Cracovii, ale piłka wyszła poza linię końcową boiska. Rzut rożny. Erik Jendrisek przechwytuje piłkę i ruszył z kontrą...

35'

Paweł Jaroszyński wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do będącego w "szesnastce" Dawida Korta. Rzut rożny dla Pogoni. Słabe dośrodkowanie - na bliższym słupku pewnie główkuje Deleu.

33'

W odpowiedzi Marcin Budziński posłał piłkę wysoko nad bramką Jakuba Słowika.

32'

Gospodarze idą za ciosem! Władimer Dwaliszwili huknął jednak z ok. linii 16. metra nad poprzeczką!

21:02

30'

Zabójcza kontra szczecinian! Po stracie Bartosza Kapustki piłka trafiła pod nogi do Władimera Dwaliszwiliego, który świetnym prostopadłym podaniem uruchomił na prawej stronie Adama Gyurcso! Ten wpadł z piłką w pola karne i zagrał na dalszy słupek do Dawida Korta,który wślizgiem skierował ją do siatki!

Drugi gol Dawida Korta w tym sezonie. Premierowy miał miejsce w meczu z... Cracovią!

30'

GOL DLA POGONI! DAWID KORT!!!

28'

Rafał Murawski strzela z woleja metr obok bramki Grzegorza Sandomierskuego! "Portowcy" coraz śmielej atakują

26'

Składna akcja Pogoni, po której Jakub Czerwiński niespodziewanie znalazł się w polu karnym Cracovii i uderzył nad poprzeczką. Jeszcze po drodze był rykoszet.

25'

Atak pozycyjny Cracovii przed polem karnym gospodarzy. Zagranie w "szesnastkę" do Jakuba Wójcickiego okazało się za mocne. Jakub Słowik łapie piłkę.

23'

Władimer Dwaliszwili przydał się we własnym polu karnym przy rzucie rożnym gości. Pewnie wybił piłkę głową, przez co niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

20:53

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0
20'

W odpowiedzi za mocne podanie Erika Jendriska. Jakub Słowik chwyta futbolówkę. Ciężar gry przeniósł się pod drugą bramkę. Mateusz Lewandowski nie zdołał jej opanować.

19'

Grzegorz Sandowmierski znowu górą w pojedynku z Dawidem Kortem. Tym razem broni jego strzał z ok. 20 metrów.

18'

Dawid Kort powstrzymany na 30. metrze od bramki Grzegorza Sandomierskiego. Przeważa chaos w środku pola. Gra jest toczona na dwa kontakty: podanie i strata.

16'

Mateusz Lewandowski na luzie zgrał piłkę głową do własnego bramkarza. Cracovia niepotrzebnie gra dalekimi podaniami rodem z niższych angielskich lig.

14'

Adam Frączczak wybija piłkę na rzut rożny. Na jego błąd czyhał Erik Jendrisek. Jakub Wójcicki strzela głową pół metra nad poprzeczką.

13'

Miroslav Covilo nie sięgnął piłki zagranej z prawego narożnika. Przy stałych fragmentach jest pilnowany przez dwóch piłkarzy Pogoni. Póki co, skutecznie.

12'

Mnożą się rzuty rożne dla gości. Piłka po strzale Bartosza Kapustki otarła się o nogę jednego z "Portowców" i wyszła poza linię końcową.

11'

Marcin Budziński strzela z woleja zza pola karnego wysoko nad bramką Pogoni.

10'

Deleu zagrywa w pole karne do Jakuba Wójcika. Piłkę spod jego nóg wybił na korner Jarosław Fojut.

8'

Bez zagrożenia. Jeszcze centrował Ricardo Nunes, ale skończyło się na kontrze Bartosza Kapustki, która została przerwana na 30. metrze od bramki "Portowców".

7'

Dawid Kort zagrywa prostopadle na prawe skrzydło do Adama Frączczaka. W porę zorientował się Paweł Jaroszyński, który wślizgiem skierował piłkę na rzut rożny.

6'

Indywidualna akcja Erika Jendriska na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Adam Frączczak zablokował dośrodkowanie i rzut rożny dla "Pasów". Miroslav Covilo główkuje obok bramki, a dośrodkowanie Deleu pozostawia wiele do życzenia. Jakub Słowik z "piątki".

4'

W odpowiedzi atak Cracovii, po którym Jakub Wójcicki traci piłkę na wysokości prawego narożnika "szesnastki" Pogoni.

3'

Ależ okazja gospodarzy! Świetny przerzut na prawą stronę do Adama Gyurcso, który po ograniu obrońcy Cracovii zagrał płasko w pole karne do Dawida Korta. Jego kontrujące uderzenie obronił nogami Grzegorz Sandomierski!

2'

Głębokie dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego w pole karne. Piłkę pewnie chwyta Jakub Słowik.

0'

Gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika i ze środka zaczynają gospodarze!

20:29

Losowanie stron. Kapitanami są Rafał Murawski i Piotr Polczak.

20:26

Obie drużyny wychodzą na murawę!

20:25

Shook me all night long legendarnego zespołu ACDC rozbrzmiewa ze szczecińskich głośników. Już niebawem rozpoczęcie spotkania!

20:23

Zachęcam do pisania komentarzy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz strzelców.

20:19

Z kolei szczecinianom "widmo pucharów nie zagląda w oczy". Jednak piłkarze Czesława Michniewicza będą chcieli zwycięstwem zakończyć mecze przed własną publicznością.

20:16

Co musi zrobić Cracovia jeżeli chce zapewnić sobie udział w eliminacjach Ligi Europy? Jak podaje dziennikarz 90minut.pl Paweł Mogielnicki, "Pasom" wystarczy dzisiejsze zwycięstwo z Pogonią lub remis przy braku zwycięstwa Lechii z Legią.

Jeżeli dzisiaj nie zostanie spełnione żadne z powyższych wymagań, to w zanadrzu pozostaje

• co najmniej jedna wygrana LUB
  • remis z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce LUB
  • remis z Pogonią, a Lechia nie wygra z Legią LUB
  • remis z Pogonią, a Zagłębie Lubin zdobędzie co najwyżej 1 punkt w dwóch meczach LUB
  • zajda co najmniej dwa z poniższych warunków: a)remis lub porażka Lechii z Legią b) remis lub porażka Pogoni z Legią c) dwie porażki Zagłębia.
20:11

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Dawid Kudła, Sebastian Murawski, Michał Walski, Miłosz Przybecki, Takafumi Akahoshi, Robert Obst, Łukasz Zwoliński.

20:09

20:07

I wspomniani rezerwowi. Zacznijmy od gości: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Krzysztof Szewczyk, Matuesz Wdowiak, Tomas Vestenicky.

20:05

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zanim jednak poznamy rezerwy, polecam zapowiedź Bartłomieja Stachnika: Pogoń - Cracovia LIVE! „Pasy” walczą o medal.

20:02

Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:00

Po emocjach związanych z wczorajszymi spotkaniami grupy spadkowej, dzisiaj czekają nas starcia w grupie mistrzowskiej. Za pół godziny Pogoń Szczecin zmierzy się z Cracovią!