2 : 0
22:28

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

22:28

Legia zagrała dzisiaj beznadziejnie, oklaski należą się gospodarzom, którzy perfekcyjnie wypunktowali kandydata do mistrzostwa Polski. Wszystko rozstrzygnie się już w niedzielę, Legia potrzebuje zwycięstwa nad Pogonią!

95'

KONIEC! LECHIA ZWYCIĘŻA Z LEGIĄ NA WŁASNYM TERENIE! DUŻA NIESPODZIANKA W GDAŃSKU!

93'

Artur Jędrzejczyk z żółtą kartką w samej końcówce. Lechia nadal nie kwapi się do ofensywy.

93'

Druga część meczu przedłużona aż o cztery minuty, jesteśmy już w połowie tego czasu.

91'

Obrońcy Legii wymieniają podania na swojej połowie. Obie drużyny chciałyby już chyba usłyszeć ostatni gwizdek sędziego.

89'

Stojan Vranjes niespodziewanie doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka tylko się od niego odbiła. Nawet sam strzelec chyba nie spodziewał się, że piłka do niego dotrze.

87'

Flavio Paixao wyszedł sam na sam z bramkarzem, mógł jeszcze podać Grzegorzowi Kuświkowi, zdecydował się na podanie, po czym trafił w nogi wracającego Adama Hlouska! Zmarnowana setka!

84'

W Chorzowie Piast wychodzi na dwubramkowe prowadzenie - wszystko rozstrzygnie się w Warszawie w niedzielę!

84'

Ostatnia zmiana, Lukas Haraslin zmienia Sławomira Peszkę.

82'

Sławomir Peszko z żółtą kartką za faul na Bartoszu Bereszyńskim, który próbował minąć go dryblując.

81'

Łukasz Broź bardzo mocno wrzucił piłkę z autu w pole karne Lechii, ale na posterunku był Jakub Wawrzyniak.

80'

W tej chwili goście nieco uspokoili swoją grę z tyłu, ale po przekroczeniu linii środkowej legionistom brakuje pomysłu, dokąd posłać podanie. Tak grając na tytuł mistrzowski zwyczajnie się nie zasługuje.

77'

W Chorzowie wciąż bez zmian, Piast prowadzi jedną bramką. Wygląda na to, że wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Warszawie.

75'

Rafał Janicki zastępuje Grzegorza Wojtkowiaka, to przedostatnia roszada dzisiejszego wieczoru.

74'

Gra Legii nie może się podobać. Wszystko wskazuje na to że liderzy Ekstraklasy wrócą dzisiaj do Warszawy bez punktów.

72'

Wydawało się że po indywidualnej akcji Stojana Vranjesa sędzia podyktował jedenastkę dla gości, arbiter jednak pokazuje na piąty metr od bramki Lechii.

70'

Gerson na boisku, zmienił Michała Chrapka. Były zawodnik Wisły nagrodzony oklaskami przez trybuny.

68'

Na boisku za moment pojawi się Gerson.

66'

...a Bartosz Bereszyński melduje się na boisku w miejsce Nemanji Nikolicia.

66'

Dwie zmiany w Legii. Łukasz Broź zmienia kontuzjowanego Guilherme...

65'

Sebastian Mila z rzutu wolnego trafia prosto w mur. Za moment na murawie Łukasz Broź.

63'

Igor Lewczuk zatrzymuje bezpardonowo rozpędzonego Peszkę przed polem karnym, druga żółta kartka i Legia w dziesiątkę!

62'

Guilherme z wielkim bólem pada na murawę po starciu ze Sławomirem Peszką.

60'

Pierwsza zmiana w Legii. Michał Masłowski kończy swój beznadziejny występ, zmienia go Michał Kopczyński.

59'

Flavio Paixao wraca do gry i rozpędza się prawym skrzydłem, próbował spod linii końcowej podać piłkę lepiej ustawionemu Kuświkowi, ale został zablokowany!

56'

Czas na uzupełnienie płynów, z boiska przynajmniej na chwilę schodzi Flavio Paixao.

55'

Michał Chrapek z żółtą kartką za faul na Guilherme.

53'

Co ciekawe, wśród rozgrzewających się rezerwowych gości nie ma ani Michała Kucharczyka ani Marka Saganowskiego.

51'

Kombinacyjna akcja gdańszczan zakończona mocnym strzałem byłego piłkarza Juventusu sprzed pola karnego, ogromna niespodzianka na stadionie w Gdańsku!

50'

GOOOOOL!!! MILOS KRASIĆ SPRZED SZESNASTKI!!!

48'

Efektowną interwencją popisuje się Mario Maloca, który czystym wślizgiem powstrzymał Nemanję Nikolicia.

46'

Już od pierwszych minut drugiej części meczu warszawianie rzucili się do ataków. Pierwszy ich atak zakończony przez za mocne podanie Masłowskiego do Artura Jędrzeczyka w polu karnym.

21:34

Mecz wznowiony, pierwszy gwizdek sędziego i przy piłce Lechia Gdańsk!

21:27

Już za kilka minut wracamy na drugą część meczu!

21:23

Do przerwy Lechia prowadzi po w miarę wyrównanym meczu, póki co oba zespoły różni trafienie reprezentanta Polski po ładnym mierzonym strzale. Legii brakuje jakości w ofensywie, potrzebne są zmiany.

47'

Koniec pierwszej połowy w Gdańsku, do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

46'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie dodatkowe minuty.

44'

Świetne wycofanie Kaspra Hamalainena przed pole karne, gdzie do piłki dopadł Michał Masłowski. Pomocnik uderza nad poprzeczką, ku frustracji Fina.

42'

Rzut wolny dla gospodarzy, a Grzegorz Wojtkowiak z kartką za dyskusje z arbitrem.

40'

Goście wciąż się starają przejąć inicjatywę w środku pola, by mieć łatwość w przedostaniu się pod pole karne Lechii. Mimo to środek pola gospodarzy jest dziś w świetnej dyspozycji.

38'

Igor Lewczuk z żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Sebastiana Mili w środkowej strefie boiska. Nerwowo grają goście.

37'

Michał Masłowski ma problemy z przyjęciem piłki na połowie Lechii i ratuje się faulem.

35'

Kasper Hamalainen spróbował strzału z pierwszej piłki, uderzenie mija słupek bramki Lechii. Tymczasem Piast wychodzi na prowadzenie w Chorzowie!

33'

Legioniści starają się jakoś odpowiedzieć, ale póki co biją głową w mur. Nie mają pomysłu na skonstruowanie składnej akcji.

31'

Sławomir Peszko opatrywany za linią boczną. Krótka przerwa w grze.

28'

To jest okres dobrej gry gospodarzy. Stłamsili oni Legię, warszawianie nie są w stanie dojść do głosu.

25'

Indywidualna akcja Milosa Krasicia dobrze zakończona przez defensorów z Warszawy, Legia wznowi grę od autu.

25'

Sławomir Peszko wrzuca piłkę w pole karne z lewego skrzydła, Igor Lewczuk wybija ją na rzut rożny - co za tempo!

23'

Legia rzuca się do odrabiania strat, Nemanja Nikolić omal nie trafia do siatki po dośrodkowaniu Brzyskiego!

21'

Strzał reprezentanta Polski z linii pola karnego wpada tuż pod poprzeczkę bramki Legii, euforia w Gdańsku!

20'

GOOOOOL!!! SŁAWOMIR PESZKO, CO ZA STRZAŁ, 1:0!!!

16'

W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkowuje Michał Chrapek, dużo lepsza wrzutka trafia na głowę Sebastiana Mili, który uderza tuż ponad poprzeczką!

14'

Zbyt ostre dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego, w wielkim zamieszaniu piłka była bliska kontaktu z Nemanją Nikoliciem, ale pierwszy do piłki dotarł Vanja Milinković-Savić.

12'

Pierwsza żółta kartka dla Milosa Krasicia za bezpardonowy faul na Michaile Aleksandrowie.

11'

Lechiści starają się odpowiedzieć, mocne dośrodkowanie Flavio Paixao trafiło do Sebastiana Mili, którego na raty powstrzymał Igor Lewczuk - to była interwencja w ostatniej chwili!

9'

Akcja Legii na jeden kontakt, Kasper Hamalainen odgrywa do Nemanji Nikolicia, ten z pierwszej piłki do Michaiła Aleksandrowa, Bułgar uderza obok słupka.

7'

Tym razem Tomasz Brzyski zdążył z interwencją, zatrzymując rozpędzającego się Flavio. Zdołał go jeszcze nabić, aut dla gości.

5'

Świetna szansa gospodarzy! Błąd obrony, Tomasz Brzyski nie upilnował Flavio Paixao, który z ostrego kąta uderza obok dalszego słupka!

4'

Kasper Hamalainen starał się przedrzeć prawą flanką, ale popełnił faul w ataku, poszkodowany Jakub Wawrzyniak.

3'

Pierwszy strzał w meczu oddaje Sławomir Peszko, uderzenie reprezentanta Polski po ziemi nie zagroziło bramce.

1'

Stojan Vranjes już na początku spotkania zdecydował się na odważny rajd lewym skrzydłem, czysto zatrzymał go Grzegorz Wojtkowiak.

20:31

Mecz rozpoczęty przez sędziego Tomasza Musiała, przy piłce Legia Warszawa!

20:27

Bohaterowie dzisiejszego starcia już na murawie stadionu w Gdańsku!

20:26

Piłkarze już ustawieni w tunelu, za moment gramy!

20:23

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

20:20

Mecz już za kilka minut! Czy Legia zapewni sobie mistrzostwo Polski na kolejkę przed końcem? A może to Lechia sprawi niespodziankę? Przekonamy się już za około dwie godziny!

20:15

Jak wiadomo już od niedzieli, Legia stanie dziś przed szansą zdobycia mistrzostwa Polski. Wystarczy tylko i aż pokonać Lechię w Gdańsku, co jak wiadomo nie będzie łatwym zadaniem.

20:05

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Bartosz Bereszyński, Łukasz Broź, Michał Kopczyński, Ariel Borysiuk, Michał Kucharczyk i Marek Saganowski.

20:05

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Marko Marić, Rafał Janicki, Martin Kobylański, Lukas Haraslin, Adam Buksa, Gerson i Paweł Stolarski.

20:03

Trener Stanisław Czerczesow zaskoczył - w składzie Legii nie sposób znaleźć Michała Kucharczyka, są za to Michaił Aleksandrow i Michał Masłowski. Jeśli rosyjski szkoleniowiec chciał zaskoczyć rywala, to z pewnością mu się to udało.

19:53

Witam, już za około 30 minut zaczynamy mecz, który może przesądzić o mistrzostwie Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa! Na relację na żywo zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, za chwilę składy!