Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1 : 3
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
17:24

Pierwsza połowa bezbramkowa, ale za to druga dostarczyła wielu emocji. Jedni i drudzy grali ambitnie, ale to Zagłębie zasłużenie triumfuje i wywozi cenne trzy punkty. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z meczów Ekstraklasy.

93'

KONIEC! Zagłębie wygrywa w Szczecinie i mknie ku pucharom!

92'

Pogoń jeszcze walczy, ale już tylko rajdy Dwaliszwilego i Przybeckiego sa nielicznym aktem ofensywnych poczynań Pogoni.

90'

Trzy minuty doliczone do czasu gry.

90'

Zbozień zagrał przed pole karne do Rakowskiego, ten uderzył, ale piłka odbiła się i trafił na 10. metr do Piątka. Ten obrócił się i uderzył z woleja nie dając szans Słowikowi.

89'

GOL! ŁUKASZ PIĄTEK!

87'

Seria dośrodkowań w wykonaniu Portowców, ale nic z nich nie wynika. Zagłebie cały czas przerywa akcje i kontroluje mecz.

85'

Piątek schodzi, zastępuje go Papadopoulos.

84'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła i Kubicki uderza głową z około 10. metra. Piłka mija prawy słupek bramki Słowika.

82'

Nunes wrzucał z lewego skrzydła w kierunku Dwaliszwilego, ten uderzył przewrotką, ale ponad bramką.

81'

Zbozień w miejsce Janoszki.

80'

Nunes strzela i... tuz nad poprzeczką! Groźny strzał zawodnika Pogoni.

79'

Przybecki minął jednego rywala, ale zatrzymał się na Tosiku, który faulował go przed polem karnym. Szansa dla gospodarzy.

78'

Wożniak uderzył z ostrego kąta na bramkę Słowika, ten łapie na raty.

76'

Zmiana - Rakowski za Starzyńskiego.

75'

Co za kiks Polacka! Długa piłka od obrony leciała do Dwaliszwilego, Polacek wyszedł, ale piłka przelobowała go! Dwaliszwili nie zdołał jej jednak przechwycić i zamienić na gola!

73'

Piłka od Starzyńskiego zmierzała z rzutu wolnego w pole karne, tam Fojut chciał ją wybić ale skiksował. Stojący za nim Kubicki również był zaskoczony i nie wykorzystał błędu, choć było blisko.

72'

Woźniak wykłada piłkę do Piątka na 20. metr, ale jego strzał wysoko nad bramką gospodarzy.

70'

Pogoń mogła wyjść z groźną kontrą, ale podanie niecelne do Listkowskieog wykonał Murawski.

67'

Marcin Listkowski wchodzi za Lewandowskiego.

67'

Matras ukarany za faul na Starzyńskim.

65'

Tosik zagrał w pole karne z lewego skrzydła po ziemi. Piłka trafiła do Woźniaka, który strzelił z pierwszej piłki na dalszy słupek i daje prowadzenie gościom!

64'

GOL! WOŻNIAK!

64'

Po chwili Przybecki zrewanżował się strzałem ze skraju pola karnego, ale wysoko nad bramką przeciwnika.

63'

Dąbrowski zagrał długą piłkę w pole karne do Woźniaka, ten przedłużył piłkę, ale Słowik spokojnie ją wyłapał.

61'

Janoszka ruszył lewą stroną i wrzucił piłkę do Kubickiego. Ten uderzył głową z kilku metrów i wyrównał stan spotkania!

60'

GOL! KUBICKI! CO ZA ODPOWIEDŹ!

58'

Kontra Pogoni! Akahoshi zagrał do Przybeckiego na prawe skrzydło, ten wyłożył piłkę do Nunesa na 16. metr. Zawodnik Pogoni przymierzył potężnie w dolny róg bramki i dał prowadzenie Pogoni!

57'

GOL! NUNES!

55'

Frąszczak zagrał prostopadle do Przybeckiego w pole karne, ten chciał zagrać mocno po ziemi wzdłuż bramki, ale Dąbrowski wybił piłkę.

53'

Groźny atak Piątka w nogi Dwaliszwilego przerwany gwizdkiem sędziego.

52'

Starzyński uderzył mocno z dystansu, ale Słowik sparował strzał do boku! Rzut rożny rozegrany krótko. Pogoń przerwała akcję gości.

51'

Akahoshi zagrał do Dwalliszwilego, ten strzelił z woleja i został zablokowany. Zdolał jednak odegraą ją do wchodzącego Nunesa, ale Polacek uprzedził zawodnika Pogoni, zanim ten zdołał uderzyć na bramkę z 5. metra.

50'

Korner dla Pogoni. Murawski wrzucił piłkę, ta minęła kilku zawodników Pogoni, którzy wyskoczyli do niej w górę. Piłka wybita przez Kubickiego wgłąb pola.

48'

Początek spokojny z obu stron, żadna z drużyn nie chce popełnić błędu.

46'

... a za Zwolińskiego wszedł Akahoshi.

46'

Przybecki wszedł w miejsce Gyursco...

46'

Goście zaczynają mecz od środka boiska.

16:33

W Pogoni tymczasem w przerwie dwie zmiany!

16:27

Za chwilę zaczynamy druga połowę spotkania.

16:21

Cracovia Kraków prowadzi tymczasem u siebie z Lechem Poznań 2:0 po pierwszej połowie spotkania.

16:19

Pogoń wydaje się mieć optyczną przewagę, ale nie potrafi zamienić jej na gole. Zawodnicy jednych i drugich oddali 12 strzałów, ale żaden nie leciał w światło bramki. Czekamy na druga połowę spotkania w Szczecinie.

45'

Koniec 1. połowy.

45'

Dwaliszwili kapitalnie obrócił się, czym minął dwóch rywali i oddał piłkę Murawskiemu. Ten wrzucił w pole karne za plecy obrońców do Frąszczaka, ale skrzydłowemu Pogoni uciekła piłka.

43'

Murawski odebrał piłkę w środku pola, obrócił się z piłką i oddał strzał. Zbyt lekki, zbyt niecelny, ale sama akcja bardzo efektowna.

42'

Dwalisziwli minął zawodnika Zagłebie i wypuścił sobie piłkę, po czym podał do Zwolińskiego, ale na tyle niecelnie, że Polacek przejął piłkę i zaczął kolejna akcję gości.

40'

Zwoliński ruszył z kontrą lewą stroną, ale jego podanie do przodu przerwał Guldan wybiciem na aut.

39'

Janoszka wpadł w pole karne, ale Dwaliszwili przerwał jego akcję. Janoszka upadł, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w polu karnym.

39'

Woźniak wrzucił z lewej strony boiska, ale Fojut przeciął piłkę i wybił na korner. Wrzutka Starzyńskiego wybita przez Murawskiego na kolejny rzut rożny. Następne dośrodkowanie wybite na aut.

37'

Gyursco wrzucił z prawego skrzydła, ale Guldan szczupakiem wybił ją na korner. Nunes wywołał zamieszanie swoim dośrodkowaniem, ale piłka wybita poza pole karne przez gości.

35'

Strzał Starzyńskiego, ale odbita od muru piłka wychodzi na rzut rożny. Wybita piłka trafia do Kubickiego, który uderza z dystansu, ale obok bramki.

34'

Fojut fauluje Janoszkę nieco koło 30. metrów od bramki. I dostaje kartonik.

33'

Słowik wybił piłkę i przechwycił ją Zwoliński. Napastnik Pogoni miał szansę wykreować ciekawa sytuację, ale podał niecelnie do Dwaliszwilego.

32'

Mecz nabrał nieco dynamiki - praktycznie akcja za akcję. Brakuje jednak dokładności i zrozumienia z obu stron.

30'

Pół godziny za nami - emocje stopniowo rosną, ale żaden zespół nie potrafi zdominować rywala.

29'

Zagłębie blisko bramki! Starzyński wrzucił z rzutu wolnego z około 35. metrów w pole karne, tam Słowik piąstkował, ale niecelnie - piłka trafiła do Woźniaka, który głową uderzał na niemal pustą bramkę, ale jeden z zawodników Pogoni wybił piłkę, zanim ta wtoczyłaby się do bramki gospodarzy.

27'

Kolejna akcja Pogoni - piłka od Matrasa do Zwolińskiego, który biegł na bramkę gości w asyście Guldana, ale strzał zawodnika Pogoni został zablokowany i trafił w koszyczek Polacka.

25'

Szansa dla Pogoni! Gyursco podał przed pole karne do Nunesa, który strzelił w... Zwolińskiego. Napastnik Pogoni opanował piłkę kilka metrów przed bramką, obrócił się i uderzył z woleja. Niecelnie, choć sytuacja była dogodna.

24'

Kubicki rozegrał akcję na prawym skrzydle z Piątkiem, ale jego dośrodkowanie zablokowane przez Lewandowskiego. Piłka trafiła jeszcze Piątka, dlatego nie ma rzutu rożnego.

22'

Zagłębie przez chwilę zamknęło Pogoń w polu karnym, tam Tosik, Woźniak i Starzyński wymienili kilka podań, ale Portowcy poradzili sobie z naporem gości.

21'

Dąbrowski podał na lewe skrzydło do Woźniaka, ten wrzucił piłkę w pole karne do Janoszki, ale Słowik piąstkuje na rzut rożny. Starzyński wrzuca z narożnika, ale piłka wybita w aut.

19'

Brzydszy fragment gry - sporo fauli i niedokładnych podań piłkarzy Zagłębia i Pogoni.

17'

Ładna akcja gości, wymienili kilka podań z pierwszej piłki, ale Janoszka faulował Matrasa.

15'

Dwaliszwili dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się i uderzył z dystansu, ale daleko od bramki Polacka.

14'

Murawski zagrał do Gyursco, ten wrzucił, ale nikt nie przeciął podania. Po chwili podobna akcja, gdzie Frąszczak zagrał po ziemi z podobnym skutkiem. Po chwili Nunes wrzucił z lewej strony boiska, ale strzał Zwolińskiego daleko od bramki.

12'

Kontra gości. Piątek ruszył środkiem boiska i podał do Starzyńskiego na skraj pola karnego. Ten schodzi do środka i uderza lewa nogą, ale Czerwiński zablokował jego strzał.

11'

Todorovski ostro potraktował Zwolińskiego. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

10'

Sporo niedokładności z jednej jak i drugiej strony. Brak klarownych akcji obu zespołów.

8'

Czerwiński przerwał akcję gości i wybił na korner. Piłka z lewego narożnika trafia do Woźniaka, ale Matras wybił piłkę na aut.

7'

Zagłębie próbował teraz kilkukrotnie zagrać piłkę za plecy defensorów z Pogoni, ale gospodarze nie dali się zaskoczyć.

6'

Murawski zagrał z 1. piłki do Gyursco, ale ten poślizgnął się przy końcowej linii inie zdołał wrzucić piłki.

4'

Starzyński zagrał prostopadle do Wożniaka, ale zrobił to niecelnie. Po chwili kontra gospodarzy - Murawski podał prostopadle w pole karne do Zwolińskiego, ale Guldan zablokował napastnika gospodarzy.

3'

Akcja klepką Todorovskiego z Janoszką, ale piłka po wrzutce tego pierwszego ląduje na górnej siatce bramki Słowika.

2'

Słowik wybijał ryzykownie i o mały włos nie skończył się to golem. Na szczęście dla gospodarzy akcję gości przerwał Fojut, który zatrzymał grasującego Starzyńskiego w polu karnym.

1'

Wożniak i Murawski przywitali się jako kapitanowie. Od środka boiska mecz rozpoczynają zawodnicy gospodarzy.

15:27

Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu w Szczecinie. Pogoń w tradycyjnych granatowo-filetowych pasach, Zagłębie na miedziowo.

15:25

Pogoń zagra dziś dość ofensywnie - na dwóch napastników. Zagłębie w tradycyjnym stylu z dwoma defensywnymi pomocnikami.

15:20

Obu zespołom na pewno będzie sprzyjać piękna pogoda. Dziś w Szczecinie słonecznie i ciepło:

15:19

Goście z Lubina wydają się być rozpędzeni po zwycięstwie 2:0 nad warszawską Legią. Tymczasem "Portowcy" po porażce z Piastem zajmują 6. miejsce w tabeli. Sam Czesław Michniewicz w ostatnich wywiadach stwierdził, że Pogoń nie jest jeszcze gotowa na grę w europejskich pucharach. Czy takie słowa będą w stanie zmobilizować piłkarzy Pogoni do podjęcia rywalizacji z wymagającym rywalem?

15:10

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina.

15:05

Równolegle do meczu w Szczecinie Cracovia zagra w Krakowie z Lechem, a o 18 czekają nas największe emocje - w Warszawie Legia podejmie Piasta w meczu być może decydującym o mistrzostwie Polski.

15:00

Pogoń mierzyła się z Miedziowymi w tym sezonie już dwukrotnie w fazie zasadniczej. Obie gry zakończyły się podziałem punktów (0:0, 1:1). Pogoń jest mistrzem... remisów, w Ekstraklasie ma ich na koncie już 17!

14:57

Krótki wgląd w tabelę: póki co to Zagłębie jest na miejscu premiowanym awansem do Ligi Europy – piłkarze z Dolnego Śląska zajmują 4. pozycję i mają na koncie 29 oczek. Pogoń jest dwa miejsca niżej, ale traci tylko 2 punkty do drużyny Stokowca.

14:49

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów:

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 9.Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski (k), 77. Ricardo Nunes, 7. Adam Gyurcsó - 11. Wladmier Dwaliszwili, 93. Łukasz Zwoliński.

Rezerwowi: 66. Dawid Kudła - 27. Takafumi Akahoshi, 10. Dawid Kort, 19. Jakub Piotrowski, 14. Miłosz Przybecki, 29. Marcin Listkowski.

Zagłębie Lubin: 1. Martin Polacek - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Lubomir Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 24. Jakub Tosik - 9. Arkadiusz Woźniak (k), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka - 26. Krzystof Piątek.

Rezerwowi: 12. Konrad Ferenc - 5. Jarosław Jach, 7. Krzysztof Janus, 16. Paweł Żyra, 17. Adrian Rakowski, 27. Michal Papadopulos, 55. Damian Zbozień.

14:44

Witamy serdecznie - już za niespełna godzinę rozpocznie się niezwykle ważny dla układu tabeli mecz pomiędzy Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin. "Portowcy" i "Miedziowi" maja szanse na wywalczenie awansu do europejskich pucharów. Czy któraś z nich zdoła dziś dopisać sobie trzy punkty w tabeli? Zapraszamy na naszą relację z tego spotkania.