Niedziela, 8 maja 2016, godz. 18:00
4 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
19:52

O ile w pierwszej połowie Piast nawiązywał wyrównaną walkę z Legią, to gol do szatni ustawił to spotkanie. W drugiej części gry warszawianie dominowali już w każdym elemencie i rozbili Piasta aż 4:0. Dzięki temu "Wojskowi" są o krok od podwójnej korony - aby zdobyć mistrzostwo Polski, muszą wygrać jedno z dwóch pozostałych spotkań. Piastowi prawdopodobnie pozostanie "tylko" wicemistrzostwo. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu! Legia rozbija Piasta i wygrywa 4:0!

92'

Z rzutu rożnego Mraza nic nie wyszło. Później próbował jeszcze Bukata, ale od bramki zacznie Malarz.

90'

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

87'

Nikolić! Świetnie zachował się na prawej stronie Aleksandrow, wycofał piłkę do Nikolicia, ale ten w idealnej sytuacji uderza tuż obok słupka!

86'

Nieczyte zagranie Lewczuka i był rzut rożny dla Piasta, Goście nie wykorzystali jednak tego stałego fragmentu gry.

85'

Vranjes przyblokowany przez Heberta. Legia wciąż przeważa, ale taki wynik w zupełności ją satysfakcjonuje. I w zasadzie nie ma się czemu dziwić.

83'

Hebert radzi sobie w sytuacji bark w bark z Nikoliciem.

81'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Masłowski za Kucharczyka.

80'

Sapała ukarany żółtą kartką.

80'

Badia dobrze zagrywa do Nespora, ten uderza z ostrego kąta, ale i tym razem niecelnie.

79'

Ostatnia roszada w Piaście. Sapała za Vacka.

78'

Druga zmiana w Legii - Vranjes zastępuje Jodłowca.

76'

Kucharczyk na prawej stronie zablokowany przez Mraza. Był rzut rożny dla Legii, ale tym razem nie przyniosło to zagrożenia.

75'

Nikolić! To powinien być gol dla Legii - Kucharczyk wykłada piłę Nikoliciowi, ten chciał zabawić się z obrońcą i bramkarzem, ale łapie piłkę Szmatuła!

74'

29.245 widzów obserwuje dziś mecz ze stadionu Legii.

73'

Zmiana także w Legii. Owacyjnie zegnany Guilherme, zamiast niego na boisku Aleksandrow.

73'

Mamy drugą zmianę w ekipie Piasta. Badia za Maka.

70'

Legia świętuje, Legia o krok od mistrzostwa Polski! Nie ma wątpliwości, że Hebert faulował Guilherme, a Nikolić pewnie zamienia rzut karny na gola. Szmatuła rzucił się w dobrą stronę, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby golkiper Piasta mógł to obronić.

69'

GOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! NIKOLIĆ!

68'

Rzut karny dla Legii! Guilherme pada w starciu z Herbertem!

67'

Malarz radzi sobie z dośrodkowaniem z prawej strony boiska. Po zdobyciu gola na 3:0 Legia spokojnie kontroluje to spotkanie.

66'

W polu karnym leży Guilherme. Mamy dłuższą przerwę w grze.

65'

Guilherme zagrał na prawą stroną do Hamalainena, ten dośrodkował w pole karne, ale poradzili sobie z tym obrońcy Piasta.

63'

Pietrowski zagrał na lewą stronę do Mraza, a ten w starciu z Lewczukiem wywalczył rzut rożny.

61'

Świetne zagranie Nikolicia do Kucharczyka, strzał z trudnej pozycji skrzydłowego Legii, ale tym razem było to uderzenie niecelne.

60'

Bukata! Świetna indywidualna akcja piłkarza Piasta. Minął dwóch rywali i oddał strzał, ale dobrze broni Malarz.

58'

Po golu na 3:0 Żyleta po raz pierwszy skandowała nazwisko Hamalainena. Od razu widać, o jaką stawkę toczy się dziś gra.

56'

Mraz w ostatniej chwili uprzedził Guilherme. Ależ rozpędziła się Legia!

56'

Zmiana w Piaście - Barisić za Zivca.

55'

Chyba jest już po meczu! Znakomite dośrodkowanie z lewej strony Kucharczyka, a Hamalainen z bliska pakuje piłkę do siatki!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! HAMALAINEN!

53'

Jeszcze jeden celny strzał Hamalainena, znów na posterunku Szmatuła. Tym razem bramkarz Piasta miał już łatwiejsze zadanie.

52'

Hamalainen! Kontra Legii, dwóch na dwóch. Nikolić ładnie obsłużył Fina, ten znalazł się w dobrej sytuacji, lecz świetnie broni Szmatuła!

52'

Hebert uprzedza Jodłowca i wybija piłkę na aut.

50'

Po dośrodkowaniu Mraza głową uderzał Hebert, ale było to uderzenie niecelne.

50'

Starcie Zivca z Pazdanem, będzie rzut rożny dla Piasta.

48'

Hamalainen zagrywa na lewą stronę do Nikolicia, lecz dośrodkowanie Węgra było niedokładne i przejął piłkę Piast.

47'

Pietrowski chciał dograć na prawą stronę do Maka, ale tego drugiego dobrze uprzedził Pazdan.

46'

Od środka zaczęła Legia. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

18:48

Piast w pierwszej połowie sprawiał całkiem dobre wrażenie, nie odstawał od Legii, ale to gospodarze byli dużo skuteczniejsi. Warszawianie prowadzą 2:0, a bramka do szatni może przesądzić o losach meczu i mistrzostwa Polski. Podopieczni Radoslava Latala z pewnością nie złożą jednak broni - druga połowa zapowiada się pasjonująco!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Nikolić zamarkował strzał, oddał piłkę Guilherme, a Brazylijczyk przymierzył i po rękach zasłoniętego Szmatuły piłka wpadła do siatki!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! GUILHERME!

45'

Tym razem piłkę w polu karnym otrzymał Nikolić, lecz Węgier nie poradził sobie z Hebertem i Szmatułą.

43'

Zivec pada w polu karnym po starciu z Pazdanem! Obrońca Legii położył rękę na ramieniu rywala, ale ten dołożył sporo od siebie. Dobra decyzja sędziego.

42'

Zivec! Bardzo groźne uderzenie piłkarza Piasta, z trudem broni Malarz!

41'

Akcja Jędrzejczyka prawą stroną, obrońca Legii wywalczył kolejny rzut rożny.

40'

Vacek po faulu na Jędrzejczyku ukarany żółtą kartką. Przez to nie zagra w kolejnym meczu.

39'

Świetna akcja Piasta. Na prawej stronie piłkę dostał Mak, wycofał piłkę do Ziva, który starał się dograć do Vacka. Ten ostatni faulował jednak Jędrzejczyka.

37'

Na spalonym złapany Nikolić, na spalonym złapany Nespor. Spokojniejszy fragment gry.

35'

Fatalny błąd Pazdana mógł spowodować groźną sytuację dla Piasta. Podanie do Nespora było jednak niedokładne, choć i tak zbyt późne - byłby spalony.

33'

Rzut wolny dla Legii, Jodłowiec uciekł obrońcom, ale nie zdołał dograć do żadnego z kolegów.

31'

Korun! Bardzo dobre dośrodkowanie Mraza, strzał z ostrego kąta Koruna został zablokowany. Rzut rożny dla Piasta.

30'

Guilherme faulował Pietrowskiego, będzie dobra okazja dla Piasta.

29'

Kolejny rzut rożny dla Legii, ogromne zamieszanie w polu karnym, a z bliska piłkę do siatki pakuje Igor Lewczuk! Warszawianie dużo bliżej mistrzostwa Polski!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! LEWCZUK!

27'

Kucharczyk dośrodkował z prawej strony, Nikolić zdołał wygrać pojedynek główkowy z Szeligą, ale Węgier trafił w zawodnika Piasta.

27'

Coraz bardziej naciska Legia. Kolejne strzały gospodarzy są jednak blokowane przez obrońców Piasta.

25'

Kontra Legii, Hamalainen ruszył prawą stroną, minął dwóch rywali, ale jego dośrodkowanie zablokował Hebert. Kolejny rzut rożny dla Legii.

23'

Po wrzutce z prawej strony w pole karne Piasta piłka odbiła się dosyć przypadkowo od dwóch zawodników i spadła pod nogi Hamalainena. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale pewnie złapał Szmatuła.

23'

Guilherme źle odegrał do Nikolicia przy linii bocznej. Od autu Mraz.

22'

Legia próbowała wyprowadzić akcję, ale Jędrzejczyk zmuszony wycofać piłkę do Malarza.

20'

Guilherme zagrywa na prawą stronę do Nikolicia, mamy kolejny korner.

20'

Długa piłka do jednego z napastników Legii, ale dobrze interweniuje Hebert. Był jeszcze rzut rożny, po nim w polu karnym Piasta zapanował lekki chaos, lecz obrońcy opanowali sytuację.

17'

Nespor naciskał Lewczuka i Arkadiusz Malarz musiał ratować się dalekim wyjściem z bramki i wślizgiem. Bezbłędna interwencja bramkarza Legii.

16'

Świetne prostopadłe podanie Pietrowskiego do Nespora, ale ten źle przyjął sobie piłkę, a później oddał na tyle lekki strzał, że Malarz nie miał żadnego problemu ze złapaniem piłki.

13'

Inicjatywę przejęła teraz Legia, ale niedokładni w ofensywie są na razie piłkarze ze stolicy.

10'

Prostopadła piłka Vacka do Maka, ale ten drugi przegrał pojedynek z obrońcami.

8'

Walka Koruna z Hamalainenem na lewej stronie boiska. Obrońca Piasta jest na razie bezbłędny. Od bramki zacznie Szmatuła.

7'

Po strzale Hlouska Zivec dostał piłką w rękę. Odległość była jednak zbyt mała, aby mówić o rzucie karnym.

7'

Po rzucie rożny piłka trafiła przed pole karne do Hlouska, ten oddał strzał, ale został on zablokowany.

6'

Akcja Legii. Dośrodkowanie z lewej strony Jodłowca, piłkę na rzut rożny wybija Korun.

5'

Hamalainen starał się obsłużyć Nikolicia, lecz świetnie ustawiony był Korun, który przejął piłkę

4'

Niedokładne zagranie Zivca i łapie piłkę Malarz. Na razie wygląda na to, że Piast nie ma zamiaru oddawać inicjatywy Legii.

3'

Zivec ładnie zgrał piłkę do Nespora, ale czujni byli obrońcy Legii.

2'

Akcja Jędrzejczyka prawą stroną. Mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu.

1'

Guilherme faulowany w środku pola. Legia od początku głośno wpierana przez kibiców.

1'

Od środka rozpoczął grający w czerwonych strojach Piast. Legia na biało.

1'

Gramy!

17:59

Losowanie i przywitanie trenerów już za nami. Zaraz zaczynamy!

17:58

Efektowna oprawa kibiców Legii: "Niech się dzieje wola nieba".

17:57

Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko. Za moment zaczynamy mecz, który powinien zdecydować o mistrzostwie Polski!

17:44

Przy Łazienkowskiej spodziewamy się kompletu widzów - mecz o prymat w Polsce przyciągnął na stadion warszawską publiczność, sektor gości także wypełniony po brzegi.

17:42

Fani z Żylety na wyjście zawodników na murawę przygotowali oprawę.

17:42

Na ławce pierwszy raz od dawna pojawia się Marek Saganowski.

17:42

Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov - Radosław Murawski, Paweł Moskwik, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Igor Sapała i Josip Barisić

17:42

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Bartosz Bereszyński, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Michał Masłowski, Michaił Aleksandrow i Marek Saganowski.

17:41

Znamy już składy, w jakich oba zespoły rozpoczną ten niezwykle ważny pojedynek. W składzie Legii Prijovicia, który wypadł ze składu na decydujące mecze z powodu kontuzji, zastąpi Hamalainen.

17:40

Witamy z Łazienkowskiej. Już za 20 minut rozpoczynamy ostateczny bój o mistrzostwo Polski, Legia Warszawa podejmie Piasta Gliwice.