Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:53

Co to było za spotkanie! Co za końcówka. Nawet najlepszy dramaturg nie opisałby tego, co działo się w ostatnich minutach spotkania. Druga połowa przez większość czasu była monotonna, ale bramki Bilińskiego, oraz zwycięski gol Stebleckiego dostarczyły wielu emocji. Górnik wygrał zasłużenie, gdyż już w pierwszej połowie mógł strzelić druga bramkę. Potrafili skutecznie wyłączyć Mervo i Moriokę, a to nie lada sztuka. No i przede wszystkim grali do końca... Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z boisk Ekstraklasy.

94'

KONIEC!

93'

CO ZA AKCJA STEBLECKIEGO! Przejął piłkę w środku pola, minał dwóch rywali, oddał strzał, który odbił się jeszcze od obrońcy, minał Abramowicza i wpadł do bramki Śląska!

92'

GOL! STEEEEBLEEEEEECKIIIIIIIII!!!!!!!

91'

Zawodnicy z Zabrza mocno zirytowani postawa ekipy ze Śląska - piłkarze Rumaka graja na czas, jak tylko mogą.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

90'

Skrzypczak wchodzi za Kurzawę.

89'

Kallaste wpadł w pole karne, minął Dankowskiego i tylko wślizg Celebana zatrzymał estońskiego zawodnika przed strzałem.

87'

Górnik ruszył do przodu. Ale indywidualne próby Cerimagicia i Kwieka spotykają się z natychmiastowa reakcją obrońców Śląska.

86'

Biliński dostał piłkę na skraju pola karnego, oddał potężny strzał w samo okno bramki. Kasprzik bez szans...

85'

GOL! CO ZA STRZAŁ BILIŃSKIEGO

84'

Kwiek ukarany kartka za niebezpieczne zagranie.

83'

Śląsk rozegra ł koronkową akcję w środku pola, stamtąd piłka została przetransportowana do Dankowskiego, który zagrał ja w pole karne z prawego skrzydła, ale Kurzawa skutecznie wybił ją z 10. metra.

82'

Mervo strzela z dystansu, ale tak lekko, że piłka ledwo dokulała się do Kasprzika.

81'

Cerimagić rozegrał niezła akcję z Kurzawą, ale zderzył się z Kwiekiem i musiał oddac sytuacyjny strzał zza pola karnego. Ten został zablokowany.

79'

Cerimagic chciał wyjść z groźną kontrą, ale Pich zatrzymał go faulem. Kasprzik zaczyna grę z własnej połowy.

77'

Kolejna zmiana w Śląsku Biliński wejdzie za Hołotę.

76'

"Olo" Kwiek wchodzi na boisko w miejsce Romana Gergela.

75'

Groźna wrzutka Hateleya, ale Kopacz wybija ją z 5. metra. Po chwili Dankowski naciskał na Kasprzika i wymusił złe wybicie.

73'

Śląsk posyła kolejne piłki prostopadłe, ale Górnicy spokojnie sobie z nimi radzą. Piłkarze gości rozgrywają obecnie piłkę głównie między obrońcami.

73'

Teraz Górnik w ataku pozycyjnym. Kallaste wrzucił w pole karne z autu do Cerimagicia, ten wyłożył piłkę głową na środek, ale nie było nikogo, kto mógł oddać strzał na bramke.

71'

Śląsk próbuje coś wskórać, ale długie piłki dziś Górników nie porażą. Niespełna 20 minut do końca regulaminowego czasu.

69'

Gosztonyi wchodzi w miejsce Grajciara.

68'

Pawelec zagrał w stronę Picha długa piłkę w pole karne, ten obrócił się i uderzył, ale został zablokowany na 16.metrze.

67'

Steblecki pojawia się w miejsce Kante.

66'

Cerimagic rozegrał krótko z Kurzawą, ten pierwszy wrzucił mocno piłkę w pole karne, ale Abramowicz wypiąstkował futbolówkę.

64'

Dankowski wchodzi na boisko za Dudu. To pierwsza zmiana w Śląsku.

63'

Długa piłka w kierunku Mervo ze środka boiska, ale Oss skutecznie wyprzedza i zatrzymuje napastnika Śląska.

62'

Śląsk był bliski wyrównania! Hateley wrzucił z autu w pole karne, a tam Dudu czekał z uderzeniem głową. Piłka po plecach jednego z zabrzan wyszła za linię bramkowa tuz obok słupka. Po chwili kolejne zamieszanie w polu karnym, przy którym Danch ryzykownie wybił piłkę z pola karnego.

60'

Godzina gry za nami. Bez fajerwerków, ani jedni, ani drudzy nie dążą specjalnie do zmiany rezultatu. Śląskowi należy się mocno dziwić.

58'

Przybylski fauluje Hołotę w środku pola. Rzut wolny rozegrany do Dudu na skrzydło, ale jego wrzutka znalazła się w dłoniach Kasprzika.

57'

Cerimagić odebrał piłkę Pawelcowi i popędził w stronę bramki Śląska, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, by jego wrzutka była dokładna. Abramowicz ze spokojem ją przejął.

56'

Dudu zatrzymany przez Matuszka na skrzydle. Śląsk dwa razy wykonuje aut i za każdym razem niecelnie. Wreszcie Dudu wrzuca mocno w pole karne z autu, ale piłka wybita głową przez obrońców gospodarzy.

54'

Gergel dostał piłkę na 16stce, ale był odwrócony do bramki plecami. Podał więc do Kante, który uderzył z woleja, ale daleko od bramki.

53'

Ależ akcja Morioki! Zawodnik Śląska minął Przybylskiego i uderzył zza pola karnego, z około 20 metrów, tuz obok prawego słupka bramki Kasprzika.

52'

Najpierw Hateley uderzał zza pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili to samo zrobił Hołota, ale fatalnie przestrzelił, gdyż nieczysto trafił w piłkę.

51'

Grajciar wrzucił z lewego skrzydła na pole karne, ale Matuszek wybił piłke. Po chwili Morioka dokonał tego samego, a strzałem głową, bardzo niecelnym, "popisał się" Celeban.

49'

Początek spokojny z obu stron. Śląsk przy piłce, a Górnik dalej czeka na kontry.

48'

Cerimagić ruszył lewą flanka, ale Pawelec wybił piłkę na aut.

47'

Kante chciał ruszyć z kontrą, ale zabrakło partnerów do jej kontynuacji. Celeban do spółki z Hołotą zatrzymują Hiszpana.

46'

Zaczynamy! Sędzia Gil gwiżdże, a druga połowę inicjują gospodarze.

19:00

Chwilę po nich witani owacjami wychodzą zawodnicy Górnika. Kibice tez powoli wracają na swoje miejsca na trybunach.

18:58

Piłkarze Śląska wychodzą już z szatni - są witani gwizdami zabrzańskiej publiczności.

18:57

Górnik jest lepszy od Śląska - i w kwestii wyniku i na boisku. Choć przewaga Górnika bardziej wynika z umiejętności tworzenie groźnych kontrataków, to jednak zasłużenie schodzą do szatni z prowadzeniem. Śląsk, który bardziej mecz rozgrywa niż w nim gra, stara się rozciągać szyki obronne Górnika. Póki co bezskutecznie. Wracamy na Roosevelta za kilka minut.

45'

Koniec 1. połowy!

44'

Cerimagić sprytnie minął Pawelca, ale jego podanie do Kallaste wyszło na aut. Śląsk zaczyna być może ostatnią akcję 1. połowy.

44'

43'

Cerimagić ostro potraktował Hołotę wślizgiem. Żółta kartka.

42'

Teraz Pich fauluje Matuszka. Pomocnik Górnika powoli wstaje i gra dalej.

41'

Matuszek zagrał na prawe skrzydło do Gergela, ten wrzucił w pole karne, ale nikt nie przeciął jego dośrodkowanie. Aut dla Śląska.

40'

Pich fauluje Kante. Hiszpan chwilowo leży na murawie.

39'

Hateley ruszył z kontra i zagrał do Picha na lewe skrzydło. Ten uderzył po ziemi zza pola karnego na krótki słupek, ale czujny Kasprzik broni z najwyższym trudem.

38'

Pawelec ruszył prawą strona, przełożył do lewej nogi, uderzył, ale piłka znowu zablokowana, tym razem przez Kallaste.

36'

Kasprzik kapitalnie broni strzał głowa jednego z zawodników Śląska z kilku metrów. Pierwsza dobra okazja gości. W pole karne wrzucał Grajciar.

35'

Śląsk przy piłce, goście próbują rozszerzyć pole gry i szyki obronne Górnika. Gospodarze przesuwają się jednak bardzo mądrze.

33'

Morioka zagrywa do Picha, ten wykłada piłkę Grajciarowi. Słowak uderza z dystansu, ale piłka zatrzymuje się na Kopaczu.

32'

Mervo wpadł w pole karne, ale Kopacz wybił mu piłkę na rzut rożny. Wrzutka wybita przez Kante. Po chwili Cerimagic zagrywa na patelnie Gergelowi z lewego skrzydła, ale ten nie zdążył dojść do piłki! Mecz nabiera rumieńców.

30'

Pół godziny za nami - Górnik wygląda na drużynę dużo lepiej poukładaną. A do tego tworzy groźne sytuacje.

28'

Śląsk bombardował Górników dośrodkowaniami. Po chwili Oss wybijał zbyt krótko z linii końcowej, piłka trafiła do Celebana, ale ten nie uczynił z niej użytku i stracił piłkę.

27'

Kante zagrał do Kurzawy, ten zdecydował się uderzyć z półwoleja z około 30 metrów. Piłka potoczyła się wolno wprost w ręce Abramowicza.

25'

Teraz Ślask w ataku pozycyjnym. Piłka trafiła w pole karne do Mervo, który przepychał się z Kopaczem i padł w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka.

24'

Przybylski rozegrał przed polem karnym piłke krótko z Gergelem. Słowak uderzył z około 25 metrów, a piłka minimalnie minęła bramkę Abramowicza! Górnik w natarciu.

23'

Cerimagic ruszył z kontrą lewą stroną i zagrał do Gergela na 6 metr przed pole karne. Słowak uderza, ale Celeban blokuje go i wybija na korner. Gergel wrzucał piłkę z narożnika boiska, ale Abramowicz wyłapał jego wrzutkę.

22'

Gergel wpadł z piłką na lewe skrzydło, podał wzdłuż linii pola karnego do Kurzawy, ten jednak nie opanował piłki. Do futbolówki dopadł Kante i uderzył, ale został zablokowany przez jednego z rywali.

19'

Długa piłka Dancha do Cerimagicia na skrzydło, ale Dwali wybija piłkę. Górnik spróbował wobec tego ataku druga stroną - tam Pich zatrzymał Matuszka.

18'

Zabrzanie wyszli z kontrą, a dokładniej Cerimagić, który najpierw podawał niecelnie do wychodzącego Gergela, a po chwili płaskim strzałem na dalszy słupek ze skraju pola karnego dał prowadzenie Górnikowi!

18'

GOL! CERIMAGIĆ!

16'

Gergel fauluje Picha na 40. metrze od bramki. Hateley wrzucił piłkę, ale Kasprzik spokojnie łapie to dośrodkowanie.

15'

Na trybunach pojawiło się około 15. tysięcy kibiców z Zabrza. Bardzo głośno wspierają swoich podopiecznych i dodają im otuchy

14'

Akcja indywidualna Cerimagicia, który chciał wejść z dryblingiem w pole karne - Celeban wyprzedza go jednak i wybija piłkę.

13'

Najpierw Kallaste wrzucił w pole karne, ale Abramowicz wypiąstkował na aut. Po chwili Oss wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale ta minęła jego kolegów z zespołu w polu karnym.

12'

Na trybunie Śląska tymczasem trwa pirotechniczna feta - mimo wielu upomnień ze strony. organizatorów.

10'

Po chwili to Górnik zaatakował, ale Przybylski z Kurzawą nie potrafili rozegrać piłki na 30. metrze pola karnego i niecelne podanie wyszło za linię bramkową.

9'

Śląsk próbuje atakować lewą flanką, ale zabrzanie skutecznie bronią się przed próbami gości.

8'

Kurzawa ukarany za wślizg w nogi Morioki.

7'

Rzut wolny rozegrany krótko. Po chwili Gergel wrzuca ponownie piłkę do Kopacza na 5 metr, ale obrońca gospodarzy powstrzymany przez jednego z obrońców.

6'

Kurzawa faulowany w okolicy skraju pola karnego. Dobra okazja dla gospodarzy.

5'

Gergel wreszcie ruszył lewą stroną, wrzucił w pole karne do Cerimagicia, ale zdecydowanie za mocno.

5'

Kilka minut za nami, a Górnik jakby bezradny. Piłkarze z Zabrza póki co skupieni na defensywie.

3'

Faul Kallaste na Grajciarze na wysokości pola karnego z jego prawej strony. Hateley wrzucił piłkę, ale ta minęła pola karne. Po chwili Grajciar wrzucał w pole karne, ale Matuszek wybił na korner. Ten rozegrany krótko, ale nie przyniósł groźnego strzału ze strony Śląska.

1'

Akcja Ślaska, Mervo zszedł na skrzydło, ale Danch wybił na rzut rożny. Ten wykonał Hateley, który wrzucił w pole karne. Do piłki dopadł Celeban, uderzył ze skraju pola karnego po ziemi, ale Kasprzik spokojnie łapie piłkę.

1'

Goście z Wrocławia zaczynają! A my startujemy z relacją!

17:58

Danch i Celeban wyprowadzają swoje zespoły na murawę. "Górnicy" na biało z niebiesko - czerwonymi elementami. Śląsk dziś w tradycyjnej, ciemnej zieleni.

17:57

Śląsk takich problemów nie ma - jeśli dziś wygra, a Górnik Łęczna, co jest wielce prawdopodobne, przegra swój mecz w 34. kolejce, to będzie mieć już zapewnione miejsce na kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

17:54

Jeśli Górnik zdoła pokonać niepokonany monolit Rumaka, to wyskoczy przed Podbeskidzie w tabeli i znajdzie się na bezpiecznej, 14. lokacie. Jeśli nie, Górnik będzie musiał szukać szans w meczach z Górnikiem Łęczna, Korona Kielce i Termaliką. Będą to jednak mecze z nożem na gardle, każda wpadka może kosztować utrzymanie w Ekstraklasie.

17:48

Piłkarze jednych i drugich schodzą już do szatni. Widowisko na Roosevelta rozpocznie się już za nieco ponad 10. minut!

17:46

Razem z zawodnikami rozgrzewają się sędziowie - arbitrem głównym będzie dziś Paweł Gil z Lublina. Jego asystentami będą Marcin Borkowski i Marek Arys.

17:42

Prócz spotkania w Zabrzu odbędzie się dziś także jedno spotkanie, tym razem w grupie mistrzowskiej. W oddalonym o kilkanaście kilometrów stad Chorzowie Ruch podejmie Cracovię.

17:39

Stadion na Roosevelta powoli się zapełnia. Kibice gospodarzy cały czas napływają na obiekt Górnika - z pewnością będzie ich jak zawsze nieco ponad 10 tysięcy. Z Wrocławia pojawiło się około tysiąca kibiców.

17:34

Przed chwilą dotarł do nas także skład Śląska, który widać u boku ekranu. W "11" gości zabraknie pauzującego za kartki Zielińskiego. Jest za to zabójczy duet Mervo - Morioka, który ostatnio daje się we znaki defensywom ekstraklasowych zespołów. W obwodach Mariusz Rumak pozostawił: Mariusza Pawełka, Konrada Kaczmarka, Andreasa Gosztonyia, Kamila Dankowskiego, Jacka Kiełba, Marcela Gecova i Kamila Bilińskiego.

17:26

Obie drużyny przed momentem pojawiły się już na boisku - trwa przedmeczowa rozgrzewka.

17:25

Śląsk tymczasem już od 7. spotkań jest niepokonany - ostatni raz uległ na Dzień Kobiet w Gliwicach z Piastem. Od tamtej pory Śląsk gromadzi punkty, a w ostatnich dwóch meczach pewnie ograł Jagiellonię u siebie (3:1), a także Podbeskidzie na wyjeździe (1:2). Dziś to własnie ekipa gości będzie faworytem spotkania.

17:16

Jan Żurek od meczu z Podbeskidziem składu zmienić nie zamierza - i wystawia ponownie następującą jedenastkę:

17:10

Piłkarze Śląska wyszli na moment na murawę wraz ze swoim trenerem, Mariuszem Rumakiem. Tymczasem na trybunach przedstawiciele zabrzańskiej Torcidy szykują powoli oprawę dźwiękową spotkania. Kibice z Zabrza maja sporo cierpliwości do swojego zespołu. Górnik nie potrafił wygrać przez 10 spotkań, aż do ostatniego meczu na Roosevelta z Podbeskidziem. Wówczas podopieczni Jana Żurka wygrali 1:0 po samobójczej bramce Mójty. W ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią 0:0.

17:02

Śląsk jest póki co w bezpiecznej sytuacji - drużyna Mariusza Rumaka ma na koncie 24. punkty i przy obecnej formie tylko seria niefortunnych zdarzeń może odebrać stolicy Dolnego Śląska Ekstraklasę. Górnik... wiadomo. Póki co na dnie, ale z kolejki na kolejkę drużyna Jana Żurka powoli się rozkręca. Do pełni szczęścia brakuje jednak wciąż kilku punktów, które pozwolą wyprzedzić zespoły z wyższych miejsc.

16:49

Za kilka chwil u boku ekranu pojawią się wyjściowe skład obu ekip. Kibice gości w swoim wyjściowym składzie zajmują tymczasem gościnne sektory na Arenie Zabrze.

16:45

Pogoda w Zabrzu doskonała do gry. Jeszcze wczoraj pochmurno i deszczowo. A dziś na niebie piękne słońce, niewielkie zachmurzenie i... ciepło. Około 15 stopni Celsjusza. Na stadionie jeszcze pusto, ale kibice powoli zmierzają na obiekt przy Roosevelta.

16:41

Witamy serdecznie z Zabrza, a konkretniej z Areny Zabrze przy Roosevelta, gdzie już za nieco ponad godzinę rozpocznie się kolejna z batalii o utrzymanie w Ekstraklasie. Górnik będzie dziś gościł u siebie Śląsk Wrocław. Relacja z tego spotkania minuta po minucie i wydarzenie po wydarzeniu na naszym portalu! Zapraszamy!