2 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1. połowa2 : 1
19:52

Piast wygrywa z Pogonią i zrównuje się punktami z Legią! Druga połowa nieco rozczarowała, choć w samej końcówce najpierw gospodarze powinni wyjść na prowadzenie 3:1, a później Pogoń powinna wyrównać! Spotkanie z pewnością nie rozczarowało. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

96'

Koniec meczu! Piast wygrywa z Pogonią 2:1!

93'

Ogromne zamieszanie w polu karnym i fatalne pudło Frączczaka! Ale sędzia i tak dopatrzył się faulu i gol nie zostałby uznany.

92'

Kolejny strzał Rafała Murawskiego. Tym razem bardzo niecelny.

92'

A sędzia doliczył do tego meczu aż pięć minut.

91'

Strzał z dystansu Nunesa broni Szmatuła. Ależ emocje w końcówce!

90'

Poprzeczka ratuje Piasta! Listkowski znakomicie dośrodkował w pole karne, tam głową uderzał Rafał Murawski, lecz trafił w poprzeczkę!

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu - Moskwik za Barisicia.

89'

Frączczak dośrodkowuje do Dwaliszwilego, lecz Gruzin sprowadził do parteru Koruna.

88'

Fojut ratuje Pogoń! Znakomita kontra Piasta, Mak zagrywa na lewą stronę do Mraza, ten dośrodkowuje do Szeligi, ale w ostatniej chwili piłkę lekko trąca Fojut!

87'

Bardzo dobre prostopadłe podanie Radosława Murawskiego do Barisicia, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

85'

Barisić! Mogło już być po meczu! Kolejne fenomenalne dośrodkowanie Mraza z rzutu wolnego, Barisić oddał strzał głową z pięciu metrów, ale uderzył nad poprzeczką.

82'

8.169 widzów ogląda dzisiaj mecz na stadionie w Gliwicach.

79'

Ładna akcja Pogoni z Rafałem Murawskim w roli głównej. Kapitan Pogoni wymienił piłkę z Kortem i Listkowskim, po czym oddał strzał, ale piłka przeleciała obok słupka.

76'

I jeszcze jedna zmiana. Szeliga za Nespora, w Piaście nie ma już więc na boisku strzelców obu bramek.

75'

Zmiana także w Piaście. Schodzi Sasa Zivec, wchodzi Mateusz Mak.

75'

Ostatnia zmiana w Pogoni. Za Zwolińskiego wchodzi Przybecki.

75'

Dobre dośrodkowanie Akahosiego w pole karne, ale poradził sobie z tą wrzutką Bukata.

73'

Kolejne uderzenie Listkowskiego, kolejne bardzo niecelne. Tak bardzo, że piłka wylądowała na aucie.

70'

Piast dużo częściej utrzymuje się teraz przy piłce. Nie wynika z tego większe zagrożenie, ale to gospodarze mają korzystny wynik.

67'

Uderzenie Listkowskiego z pierwszej piłki było bardzo niecelne.

66'

Frączczak faulowany przez Zivca przypadkowo zahacza Radosława Murawskiego. Mocno ucierpiał kapitan Piasta.

65'

Zivec nieco za mocno zagrywa ten Koruna. Ten drugi i tak był jednak na spalonym.

63'

Druga roszada w Pogoni. Dawid Kort zastępuje Sebastiana Rudola, Czesław Michniewicz stawia na ofensywę.

62'

Znakomite prostopadłe podanie Rafała Murawskiego do Dwaliszwilego, ten wygrał pojedynek biegowy z dwoma obrońcami, ale nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, a później rywale dobrze wrócili.

61'

Uderzenie z dystansu Nunesa spokojnie złapał Szmatuła.

59'

Spore zamieszanie na boisku. Najpierw Fojut zahaczył Szmatułę, później wyglądało na to, że Matras uderzył łokciem Nespora. Tego ostatniego nie zauważył sędzia, który teraz musi długo uspokajać piłkarzy.

57'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Zamiast Lewandowskiego na boisku pojawił się Listkowski.

57'

Mraz fauluje Frączczaka i ogląda żółtą kartkę.

54'

Nespor! Nieudane dośrodkowanie zamieniło się w strzał, lecz piłka wylądowała na górnej siatce. Słowik omal nie został przelobowany.

54'

Przypadkowo w twarz od Koruna dostał Zwoliński. Napastnik Pogoni długo nie podnosił się z murawy, ale już wszystko w porządku.

53'

Mokwa ograł Nunesa i zagrał prostopadłą piłkę do Barisicia, ale ten złapany zostal na spalonym.

52'

Bukata uderzył sprzed pola karnego. Bardzo niecelnie, piłka minęła bramkę

50'

Piast próbuje szukać okazji na kolejne gole. Pogoń w defensywie.

48'

Lewą stroną pomknął Lewandowski i mocno dośrodkował w pole karne. Za mocno

47'

W ataku piłkarze Piasta, ale ostatecznie piłka w rękawicach Jakuba Słowika, który szybko wznawia grę. Pogoń nie zamierza tracić zbędnie czasu

46'

Od środka zaczęła Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

18:49

Do przerwy Piast prowadzi w Gliwicach z Pogonią 2:1. Oglądamy bardzo ciekawe spotkanie, oba zespoły miały sporo okazji do zdobycia goli i remis byłby chyba bardziej sprawiedliwym wynikiem. Gospodarze byli jednak skuteczniejsi i na ten moment zrównali się punktami z Legią!

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

To powinien być remis! Po dośrodkowaniu Nunesa z rzutu rożnego Zwoliński uderzał z pięciu metrów, piłka odbiła się od Mokwy i instynktownie odbił ją Szmatuła. Pełna rehabilitacja za wcześniejszy błąd!

44'

Wyjście z bramki Szmatuły i spory błąd! Nie zdołał złapać futbolówki, ale Frączczak nie dał ady skierować piłki do bramki.

41'

Matras zagrał w pole karne do Akahoshiego, ale ten nie poradził sobie z Radosławem Murawskim.

40'

Zbyt mocne podanie Lewandowskiego do Rafała Murawskiego. Od bramki zacznie Szmatuła.

38'

Bardzo dobre dośrodkowanie Nunesa, Dwaliszwili składał się do uderzenia przewrotką, lecz nie trafił czysto w piłkę.

36'

Dośrodkowanie Mraza z rzutu wolnego, Nespor schodzi na krótszy słupek i umieszcza piłkę w siatce! Zaspał przy tej bramce Rudol, który odpuścił krycie.

35'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! NESPOR!

33'

Był rzut rożny dla Piasta, teraz korner dla Pogoni.

30'

Matras przypadkowo nadepnął Heberta, gracz Piasta leży na boisku.

27'

Ogromne problemy Fojuta, który traci piłkę na rzecz Barisicia i ratuje się wślizgiem! Chorwat pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy! Powtórka pokazała, że obrońca Pogoni trafił czysto w piłkę, a dopiero chwilę później zahaczył rywala, gdy futbolówka była poza boiskiem.

26'

Uderzenie z dystansu Mokwy przelatuje nad poprzeczką. Od bramki zacznie Słowik, gdy tylko... Fojut zawiąże mu buta.

24'

Brzydki faul Fojuta i zasłużona żółta kartka dla stopera Pogoni.

23'

Dwaliszwili znów przepchnął rywala i próbował uderzenia z dystansu, lecz tym razem by to strzał bardzo niecelny.

22'

Murawski dośrodkowywał w pole karne z prawej strony, ale spokojnie złapał piłkę Szmatuła. Po wyrównującej bramce Pogoń wydaje się przejmować kontrolę nad meczem.

21'

Akahoshi na lewą stronę do Nunesa, dośrodkowanie Portugalczyka zablokowane. Będzie kolejny korner.

20'

Piast mógł wyprowadzić kontrę po rzucie rożnym, lecz znakomicie wrócił Akahoshi. Akcję konstruuje Pogoń.

19'

Matras zagrał długą piłkę do Lewandowskiego, a ten wywalczył rzut rożny.

18'

Tym razem Dwaliszwili obsłużył Frączczaka, ten zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką.

16'

I już mamy remis! Murawski próbował podać do Dwaliszwilego, ale piłka trafiła do Koruna. Ten zachował się jednak fatalnie, stracił futbolówkę na rzecz Gruzina, który oddał piękny strzał z dystansu. Szmatuła nawet się nie ruszył, a Dwaliszwili strzelił pierwszą bramkę od 12 grudnia i trzecią w tym sezonie.

15'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! DWALISZWILI!

13'

Zivec po raz kolejny otrzymał piłkę w polu karnym, ale tym razem nie poradził sobie z obrońcami. Futbolówka trafiła do stojącego przed szesnastką Barisicia, lecz jego lekki strzał spokojnie obronił Słowik.

11'

Pietrowski otrzymał piłkę na 20. metrze, zagrał doskonałe prostopadłe podanie, a tam Zivec idealnie przyjął sobie piłkę i wykorzystał sytuację sam na sam ze Słowikiem. Doskonały początek gliwiczan, w tej chwili zrównali się punktami z Legią!

10'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! ZIVEC!

9'

Spore problemy Fojuta przy wybijaniu piłki. Futbolówka odskoczyła stoperowi i musiał ratować się wybiciem na aut.

8'

Matras dobrze ruszył z piłką i obsłużył Lewandowskiego, który źle przyjął sobie jednak piłkę. Chwilę później Dwaliszwili faulował Herberta.

6'

Sporo miejsca na 30. metrze miał Frączczak, zdecydował się na strzał z dystansu, lecz było to uderzenie zbyt lekkie i Szmatuła nie miał problemów ze złapaniem piłki.

5'

Barisić! Teraz to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie - doskonała wrzutka w pole karne Patrika Mraza, Barisić wyprzedził Fojuta i znalazł się pięć metrów przed bramką, ale nieczysto trafił w piłkę!

3'

Pietrowski zagrał prostopadłą piłkę na lewe skrzydło do Bukaty, ale piłkę spod nóg wybił temu drugiemu Matras.

1'

Zwoliński! Ależ to się mogło zacząć dla Pogoni - goście od początku stosują wysoki pressing, co przyniosło aut. Po nim Zwoliński przepchnął jednego z rywali i znalazł się przed Szmatułą, lecz golkiper Piasta dobrze wyszedł z bramki, skrócił kąt i odbił strzał napastnika Pogoni.

1'

Od środka zaczął grający w czerwono-niebieskich strojach Piast. Pogoń na biało.

1'

Gramy!

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko. Zaraz zaczynamy!

17:47

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Dawid Kudła, Dawid Kort, Marcin Listkowski, Sebastian Murawski, Jakub Piotrowski, Miłosz Przybecki.

17:47

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Gerard Badia, Marcin Jankowski, Mateusz Mak, Paweł Moskwik, Bartosz Szeliga, Igor Sapała.

17:45

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Piast Gliwice - Pogoń Szczecin!