1. połowa2 : 0
19:52

To tyle na dziś, Piotr Bernaciak, kłaniam się i zapraszam na materiały pomeczowe!

19:51

Całkowicie zasłużenie trzy punkty lądują na konto gospodarzy. Legia nie może już sobie pozwolić na żadne wpadki do końca rozgrywek.

95'

Koniec spotkania w Lubinie, ogromna niespodzianka staje się faktem - Zagłębie pokonuje Legię 2:0!

94'

Ostatnia minuta meczu, żółtą kartką ukarany jeszcze Adam Hlousek.

93'

Po raz kolejny w polu karnym pada Guilherme, Lubomir Guldan zdaniem sędziego nie faulował.

93'

Nic ciekawego w ostatnich minutach meczu nie dzieje się w Lubinie. Zagłębie zasłużenie dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka.

91'

Arbiter dolicza do meczu aż cztery minuty.

89'

Arkadiusz Woźniak sprytnie podaje do Jakuba Tosika na lewą stronę boiska, który niepilnowany oddaje zbyt mocne dośrodkowanie. Kibice Zagłębia świętują już zwycięstwo.

88'

Adam Hlousek wystawia sobie piłkę zbyt mocno, przez co traci posiadanie. Na podanie czekał wściekły Nemanja Nikolić.

86'

Ostatnia roszada w meczu, oklaskiwany Krzysztof Piątek wędruje poza linię boczną, przybijając piątkę Michalowi Papadopulosowi.

85'

Do końca pięć minut, nie zanosi się na zmianę wyniku. Niby Legia wymienia podania na połowie Zagłębia, ale szczerze mówiąc nic z tego nie wynika.

83'

Damian Zbozień melduje się na boisku w miejsce Łukasza Janoszki na ostatnie minuty.

82'

Michaił Aleksandrow po zamieszaniu na przedpolu Zagłębia wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Martin Polacek broni jego uderzenie w długi róg bramki!

81'

Arkadiusz Woźniak zwija się z bólu przy linii bocznej tuż obok swojego trenera po starciu z Michałem Pazdanem.

79'

Żółta kartka dla Ariela Borysiuka, który ręką zatrzymuje kontratak Zagłębia.

78'

Boisko opuszcza Filip Starzyński, zastępuje go Adrian Rakowski.

77'

Artur Jędrzejczyk uderza głową po rzucie rożnym, strzał szybuje ponad poprzeczką.

76'

Reprezentant Polski, wracający po kontuzji Michał Pazdan pojawia się w miejsce Łukasza Brozia.

74'

Na murawie pojawi się jeszcze Michał Pazdan.

73'

Legioniści wymieniają spokojnie podania na własnej połowie - tak powinno teraz raczej grać... Zagłębie.

71'

Ariel Borysiuk po prostu źle wprowadza piłkę w pole karne, Łukasz Broź nie miał szans do niej dobiec.

69'

Oglądamy kolejny przestój Legii, która znowu gra tak, jakby nie wierzyła, że może coś dzisiaj strzelić. Zawodnikom Zagłębia bardzo to odpowiada.

67'

Łukasz Broź zatrzymuje na chwilę akcję gospodarzy, posyłając piłkę poza linię boczną.

65'

Michał Kucharczyk złapany na spalonym, po chwili zostaje zmieniony przez Michaiła Aleksandrowa.

64'

Na boisku już za chwilę także Michaił Aleksandrow.

62'

Petarda z dystansu Jarosława Kubickiego, w świetnym stylu broni Arkadiusz Malarz!

61'

Nemanja Nikolić powinien przed momentem zdobyć gola! Ominął przeciwników w polu karnym niczym tyczki na treningu, ale z bliska trafił w Martina Polacka!

59'

Właśnie teraz Kasper Hamalainen zmienia Aleksandara Prijovicia, bezbarwny mecz Serba.

58'

Na boisku pojawi się za moment Kasper Hamalainen.

57'

Dwa uderzenia Ariela Borysiuka w przeciągu kilku sekund, oba trafiają w jednego z rywali.

55'

...a także sam poszkodowany, czyli Michał Kucharczyk.

55'

Kontra Legii zakończona faulem, ukarani zostali jednak dwaj zawodnicy. Są to Jakub Tosik...

54'

Bardzo ważna interwencja Arkadiusza Malarza, który rzucił się niczym pantera po piłkę kierowaną przez Arkadiusza Woźniaka.

52'

Pierwsza akcja Zagłębia w drugiej połowie, Arkadiusz Woźniak przerzuca ciężar gry na lewą stronę boiska do Łukasza Janoszki, który oddaje niecelny strzał z dwudziestu metrów.

50'

Ariel Borysiuk uderza z dystansu, konkretnie z narożnika pola karnego, ale nie ma sensu komentować tego uderzenia...

48'

Wreszcie groźniejsza akcja gości, Adam Hlousek dostał szybkie podanie na lewą stronę pola karnego, mógł jednak dostarczyć piłkę pod bramkę nieco celniej. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

47'

Arkadiusz Woźniak wybija piłkę spod nóg Nemanji Nikolicia tuż przed szesnastką Zagłębia.

46'

Bez zmian w obu zespołach.

19:00

Mecz wznowiony, przy piłce Zagłębie Lubin!

18:58

Zawodnicy wracają na murawę w Lubinie. Te 45 minut będzie prawdziwym testem dla Legii.

18:54

Już za kilka chwil wznawiamy mecz.

18:47

Do przerwy Zagłębie wygrywa zasłużenie. Lubinianie skutecznie wypunktowali zawodników lidera Ekstraklasy, którzy boisko opuszczali z minorowymi minami na twarzach. Czy w drugiej połowie uda im się odmienić losy meczu?

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Bramka do szatni! Napastnik Zagłębia strzela swojego trzeciego gola przeciwko Legii w tym sezonie, mając przed sobą obrońcę świetnie minął go, po czym skierował piłkę do siatki precyzyjnym strzałem obok bramkarza! To już jest sensacja!

44'

GOOOOOL!!! JUŻ 2:0!!! KRZYSZTOF PIĄTEK KOŃCZY KONTRĘ SWOJEGO ZESPOŁU!!!

43'

Guilherme pada w polu karnym w pojedynku z Maciejem Dąbrowskim, wydaje się, że nie było tam faulu.

41'

Ostry faul właśnie Macieja Dąbrowskiego, który przerwał kontrę Legii, sędzia nie decyduje się na wyciągnięcie kartonika.

40'

Akcja Zagłębia zakończona spalonym, złapany Maciej Dąbrowski.

39'

Łukasz Broź fauluje Jakuba Tosika tuż obok narożnika boiska, groźny rzut wolny dla Zagłębia.

37'

Łukasz Broź zatrzymuje kontrę Zagłębia, udanym wślizgiem wybijając piłkę spod nóg Filipa Starzyńskiego.

36'

Rzut rożny dla Legii po akcji Ondreja Dudy.

35'

Teraz to Legia stara się prowadzić grę, ale musi uważać na kontry, które Zagłębie stara się dziś wykorzystać jak najlepiej.

33'

Michał Kucharczyk decyduje się na rajd lewym skrzydłem, ale piłkę poza linię boczną po chwili posyła Aleksandar Todorovski.

31'

Zaostrzył nam się mecz. Ondrej Duda faulowany przy linii środkowej.

29'

Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego ląduje w rękawicach Arkadiusza Malarza.

28'

Ondrej Duda z żółtą kartką za spóźnione wejście w nogi Jakuba Tosika.

27'

Legia miała rzut wolny na lewym skrzydle, w pole karne dośrodkowywał Ondrej Duda, piłka tylko odbiła się od Aleksandara Prijovicia i poszybowała ponad bramką.

25'

Goście nie potrafią nawet wyprowadzić groźniejszej kontry, zostali skutecznie zepchnięci na własną połowę, trener Piotr Stokowiec najwyraźniej rozpracował taktykę Stanisława Czerczesowa.

23'

Jarosław Kubicki przecina mocne podanie Dudy, które mogło się skończyć groźną kontrą Legii.

20'

Petarda Arkadiusza Woźniaka z pierwszej piłki trafia tylko w boczną siatkę!

19'

Adam Hlousek podłącza się do akcji skrzydłem i zdobywa aut na wysokości pola karnego gospodarzy, po chwili jednak piłka wraca do Zagłębia.

17'

Łukasz Janoszka mija Artura Jędrzejczyka i wychodzi sam na sam z bramkarzem, sędzia uznał, że napastnik był na spalonym.

15'

Ondrej Duda traci piłkę, decydując się na drybling przy linii bocznej, który okazał się nieudany.

14'

Filip Starzyński dośrodkowuje na głowę Arkadiusza Woźniaka, ten przedłuża dośrodkowanie do Tosika, który z najbliższej odległości trafia do siatki. Niespodzianka w Lubinie.

12'

GOOOOOOL!!! 1:0!!! JAKUB TOSIK PO RZUCIE ROŻNYM GŁÓWKUJE DO SIATKI!!!

12'

Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Adama Hlouska.

11'

Podobne podanie chciał zastosować Adam Hlousek, ale piłka skierowana do Nemanji Nikolicia zmierza za linię końcową.

10'

Nemanja Nikolić próbował zagrać głową prostopadle w pole karne do Aleksandara Prijovicia, ale górne podanie przeciął Arkadiusz Woźniak.

8'

Gospodarze prezentują się lepiej w pierwszych minutach spotkania. Poważnie zagrozili bramce Legii, mogło już nawet być 1:0, niespodziewanie to właśnie Zagłębie sprawia lepsze wrażenie.

6'

POWINNO BYĆ 1:0!!! Arkadiusz Malarz wyszedł daleko od bramki i wybił piłkę spod nóg napastnika prosto pod nogi Arkadiusza Woźniaka, który z 45 metrów trafia tylko w poprzeczkę!!!

5'

Piłka ugrzęzła w środkowej strefie boiska na połowie Legii, ostatecznie przejęli ją goście.

4'

Dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego niemal z linii środkowej trafiło pod nogi Jakuba Tosika, ale jedynie odbiło się od lewego obrońcy Zagłębia.

3'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Michała Kucharczyka z lewej flanki, od bramki grę wznowi Martin Polacek.

2'

Za mocne podanie ze środka pola na lewe skrzydło w kierunku Filipa Starzyńskiego, aut dla gości.

1'

Piłka w grze, mecz rozpoczęli zawodnicy Legii Warszawa!

17:57

Bohaterowie dzisiejszego widowiska wychodzą na murawę stadionu w Lubinie!

17:56

Zawodnicy obu drużyn już ustawieni w tunelu.

17:51

Przenosimy się do Lubina - za kilka minut zaczynamy spotkanie!

17:41

Do meczu pozostało już mniej niż 20 minut! Czy Legia wykona dziś pierwszy krok w kierunku mistrzostwa Polski? A może to Zagłębie przybliży się do gry w europejskich pucharach? Dowiemy się już za około dwie godziny!

17:32

Jedynym zawodnikiem, który w tym spotkaniu pauzuje za kartki, jest Tomasz Jodłowiec z Legii Warszawa. Do pełni zdrowia wciąż nie doszedł Michał Pazdan, który mecz zacznie na ławce, tuż przed meczem kontuzji doznał także Jakub Rzeźniczak.

17:22

Faworytem spotkania jest lider Ekstraklasy, czyli Legia Warszawa, ale Zagłębie już napsuło legionistom krwi w tym sezonie i tak samo może być dzisiaj.

17:18

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Michaił Aleksandrow, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Kasper Hamalainen, Stojan Vranjes i Michał Pazdan.

17:16

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus, Michal Papadopulos, Adrian Rakowski i Damian Zbozień.

17:15

Czas zapoznać się z rezerwowymi obu ekip.

17:13

Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią spotkania, znaleźć ją można w tym miejscu.

16:57

Znamy już składy obu ekip, znajdują się w panelu po prawej stronie.

16:55

Już za około 65 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa - na to spotkanie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!