Lechia Gdańsklechia
2 : 0
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
22:25

Lechia wygrała dziś zasłużenie, dominując absolutnie nad rywalem ze Szczecina. W ten sposób rozpoczyna swoją drogę do Europy, bo chyba nikt nie wierzy że zespołu z Gdańska nie stać na walkę o podium w takiej formie. A Pogoń? Pogoń ponosi porażkę i po raz 10 z rzędu nie jest w stanie pokonać rywala. Czesław Michniewicz będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Dziękujemy za relację i zapraszamy do dalszych relacji z grupy mistrzowskiej na GOL24.pl!

94'

Piłka wybita i koniec! Lechia wygrywa 2:0 z Pogonią Szczecin.

93'

Pogoń wywalczyła jeszcze stały fragment. Rzut rożny okazją na honorowe trafienie.

90'

Paweł Gil dolicza 4 minuty!

89'

Pogoń pogodzona z losem. Za chwilę arbiter doliczy czas gry.

87'

Flavio wpadł w pole karne i próbował minąć dryblingiem Czerwińskiego. Ten zabrał mu piłkę, co Portugalczyk próbował wykorzystać by wymusić faul. Sędzie nie dał się jednak nabrać.

86'

Kort zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka jeszcze odbija się pod rodze od Łukasika i wysokim lobem leci w kierunku bramki. Milinković - Savić wyskakuje wysoko i łapie swobodnie futbolówkę.

85'

Paixao zabrał piłkę jednemu z obrońców Pogoni i mógł ruszyć na bramkę. Postanowił jednak upaść i symulować faul. Ukradł kilka cennych sekund.

83'

Do końca już tylko kilka minut. Mecz wydaje się być już przesądzony.

81'

Chwila przerwy w grze - Kuświk obolały po starciu ze Zwolińskim.

80'

Nunes uderza z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, ale prosto w mur.

79'

Faul Maloci i od razu kartka. A ta wyklucza go z następnego spotkania.

78'

Murawski nie strzelił setki! Gyurcso dograł kapitalnie piłkę po ziemi z prawej strony do byłego reprezentanta kraju, a ten z najbliższej odległości strzela w bramkarza!

76'

Ostatnia zmiana w Lechii - zszedł bohater spotkania Krasić, zastąpił go na boisku Łukasik.

75'

Wrzutka Nunesa trafia w ręce bramkarza gospodarzy.

74'

Frańczak szarżuje lewym skrzydłem i próbuje wrzucić, ale Peszko blokuje dośrodkowanie. Korner.

73'

Lechia tymczasem zdaje się już kontrolować sytuację. Pogoń wyrówna "dokonanie" Górnika Zabrze, który także nie wygrał od 10 spotkań. Jeśli oczywiście nie stanie się cud...

72'

W Chorzowie wciąż remis 0:0.

71'

Krasić ładnie przerzucił piłkę obok obrońców do Flavio, który naciskany przez Rudola strzela niecelnie.

70'

... a za Dwaliszwilego wchodzi Kort.

69'

W Pogoni dwie zmiany. Za Piotrowskiego wchodzi Listkowski...

69'

Haraslin zmieni asystenta Milę. Lechia przechodzi do obrony wyniku. Zasłużonego wyniku.

68'

Mila wrzucił piłkę z narożnika boiska a Wojtkowiak, mimo opatrunku na głowie strzela głową! I to celnie!

67'

GOLLLLLL!!! WOJTKOWIAK!!!

66'

Zamieszanie w polu karnym Pogoni! Flavio z kilku metrów uderza instynktownie na bramkę Kudły, ale ten broni perfekcyjnie!

65'

Peszko odważnie wszedł w pole karne gości, minął Rudola i... upadł. Sędzia nie zauważa faulu i nie dyktuje "11".

63'

Łukasz Zwoliński otwiera KARTKOtekę u sędziego Gila.

61'

Krasić zagrał prostopadle do Kuświka, który już wychodził sam na sam z Kudła, ale tym razem niecelnie.

60'

Stolarski ostro fauluje na przywitanie Nunesa. Rzut wolny.

59'

Pierwsza zmiana trenera Nowaka - za Chrapka wchodzi Stolarski.

58'

Teraz Flavio wyręcza Kovacevicia i próbuje uderzyć z dystansu - błąd popełnił tutaj Rudol, który za krótko wybił piłkę. Na szczęście dla gości ta poleciała daleko w trybuny po strzale portugalskiego napastnika.

56'

Peszko dostał piłkę w obrębie pola karnego od Krasicia, ale skiksował w momencie uderzenia.

56'

Kovacević znów oddaje atomowy strzał zza 16-stki i piłka przelatuje tuż obok bramki Pogoni!

54'

Murawski zagrywa prostopadle do Akahoshiego na wolne pole, ale Japończyk wyprzedzony przez bramkarza gospodarzy.

53'

Kovacević bombarduje znowu bramkę Kudły, ale tym razem piłka odbija się o jednego z obrońców Pogoni i Kudła broni pewnie..

51'

Kuświk dograł do Flavio, ten wrzucił na środek pola karnego w kierunku Krasicia, ale Kudła ofiarnie wyłapuje piłkę na raty. Kolejna świetna akcja gospodarzy.

49'

Po chwili to Lechia atakuje, dogranie ze skrzydła przerywa Czerwiński ofiarnym wślizgiem.

49'

Pogoń od razu atakuje - długa piłka w kierunku napastników, Milinković - Savić naciskany, ale wybija piłkę, choć z problemami.

47'

10 181 - tylu kibiców ogląda spotkanie w Gdańsku.

46'

Ofensywna zmiana Michniewicza - za Fojuta wszedł Zwoliński!

46'

Gramy!

21:29

Obie jedenastki już na murawie, za chwilę początek 2. połowy.

21:23

Na bramki wciąż czekają w Chorzowie - do przerwy Ruch remisuje bezbramkowo z Legią Warszawa.

21:20

Lechia prowadzi w Gdańsku zasłużenie i przy takiej formie może swobodnie powalczyć o europejskie puchary. Pogoń próbowała atakować, ale przy tak znakomitej postawie w środku pola Chrapka i Kovacevicia nie sposób przebić się w rejony pola karnego gospodarzy. A już prawdziwie fenomenalne widowisko prezentuje Krasić, którego każde zagranie można oklaskiwać na stojąco! Wracamy zaraz po przerwie!

46'

KONIEC 1. POŁOWY

46'

Ależ bomba z dystansu Kovacevicia! Dostał piłkę około 30 metrów od bramki od Krasicia i uderzył potężnie, ale Kudła wybija na rzut rożny.

45'

Sędzia Gil dolicza minutę.

43'

Uderzenie z wolnego Peszki ląduje w okolicach karnego Ramosa...

43'

Faul Czerwińskiego 30 metrów od bramki. Do piłki podchodzi Krasić.

42'

Lechia wciąż na połowie przeciwnika. Rywale cofają się do defensywy.

40'

Peszko znowu w pojedynku z Rudolem - młody obrońca Pogoni zatrzymuje go wślizgiem i fauluje. Gil udziela reprymendy.

38'

Mecz powoli wkracza w decydująca fazę - piłkarze jednych i drugich nieco zwolnili jednak obroty.

36'

Gyurcsó próbował minąc zwodem Wawrzyniaka i oddać strzał z ostrego kąta, ale zawodnik Lechii przyblokował go i zabrał mu futbolówkę.

34'

Savić uruchomił Flavio długim podaniem od bramki - ten gonił piłkę do samego końca, aż tu nagle Fojut wmieszał się w akcję i wyjaśnił wszystko, zanim Portugalczyk zdołał oddac strzał.

33'

Ależ kapitalna akcja zespołowa Lechii!!! Chrapek zagrał do Peszki na skrzydło, ten wyłożył piłkę Mili, który dograł ją w pole karne do Kuświka. Były napastnik Ruchu strzałem głową przeniósł piłkę ponad bramką gości!

30'

Chrapek przyjął kapitalnie piłkę w powietrzu, obrócił się i uderzył, ale minimalnie obok bramki Kudły!

30'

Za nami pół godziny gry. Lechia póki co ma przewagę, głównie dzięki Krasiciowi, który dyryguje całą drużyną i gra na poziomie, do jakiego przyzwyczaił z czasów swojej świetności.

26'

Peszko ruszył indywidualnie lewą stroną i tylko wślizg Rudola powstrzymał go przed dograniem w pole karne.

24'

Krasić sprzed pola karnego uderza mocno, ale na wiwat. Piłka leci w trybuny.

23'

Mijają minuty, ale Lechia wciąż panuje nad sytuacją. Pogoń szuka wciąż możliwości kontrataku.

21'

Mila strzela i... tuż nad bramką.

20'

Piotrowski zagrał ręką tuż przed polem karnym! Szansa dla Mili.

19'

Pogoń powoli próbuje wydostać się ze swojej niedoli - wysoki pressing na gospodarzach ma zmusić ich do straty piłki i dać szansę do natychmiastowej kontry.

18'

Dwaliszwili miał wyborną okazję - wrzutka Nunesa wylądowała na jego głowie, ale sam strzał nie poleciał w światło bramki Milinkovicia - Savicia. Piłka wylądowała za bramką gospodarzy.

15'

Na Cichej po 15. minutach wciąż 0:0

14'

Pogoń mogła wyprowadzić wreszcie skuteczną kontrę - Frąszczak dojrzał na lewej flance Guyrsco i podał mu, ale zawodnik Pogoni popełnił techniczny błąd i stracił futbolówkę.

13'

Dwaliszwili próbował zaskoczyć Milinkovicia - Savicia mocnym strzałem z dystansu - Gruzin przyjął piłkę, obrócił się i skierował strzał w światło bramki, ale golkiper Lechii łapie swobodnie.

12'

Pogoń lekko stłamszona przez gospodarzy. Piłkarze Lechii wciąż nacierają na bramkę rywali.

10'

Wawrzyniak wrzucił piłkę z lewej strony, Czerwiński nie trafił w piłkę, a Flavio postanowił uderzyć z przewrotki. Nie trafił jednak czysto w piłkę, co wykorzystał Krasić i pewnie uderzył na bramkę pokonując Kudłę!

9'

GOOOOOOLLLL!!! KRASIĆ!

8'

Krasić ładnie urwał się środkiem boiska, minął dwóch rywali i wyłożył piłkę do Kovacivicia - ten z około 20 metra uderzał mocno, ale obok bramki gości.

7'

Lechia powoli opanowuje sytuację i ma coraz wyraźniejsza przewagę nad Pogonią.

6'

Dwie akcje Peszki - najpierw jego strzał prawa noga został zablokowany, po chwili "Peszkin" uderzał głową po centrze Wojtkowiaka z lewej strony. Niecelnie.

5'

Akahoshi uruchomiony długim podaniem, Milinković - Savić wyszedł i ... minął się z piłką. Japończyk też się nie zorientował i bez konsekwencji udało się powstrzymać Pogoń gospodarzom.

4'

Kovacević huknął mocno na bramkę po wycofaniu piłki przed pole karne. Spokojnie łapie piłkę Kudła.

3'

Pierwsze minuty spokojne z obu stron - ani jedni, ani drudzy nie szarżują na bramkę przeciwnika.

1'

Zaczynamy!

20:29

Spotkanie będzie sędziował Paweł Gil.

20:24

Mecz startuje już za 5 minut!

20:21

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Słowik, Lewandowski, Murawski, Przybecki, Kort, Zwoliński, Listkowski

20:19

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Marić, Chrzanowski, Buksa, Kobylański, Haraslin, Stolarski, Łukasik

20:17

Skład Pogoni Szczecin:

20:16

W takim składzie zagra dziś Lechia Gdańsk:

20:12

Rafał Murawski, kapitan Pogoni, przed meczem z Lechią:

To dobry zespół, który ostatnio jest w formie. Zawodnicy, którzy tam grają są doświadczeni i potrafią zagrać na wysokim poziomie. Nie będę nikogo wskazywał, ale w każdej formacji mają kogoś, kogo można wyróżnić. Z Lechią jednak już wygrywaliśmy, więc nie jest to misja nie do zrealizowania. Z takim nastawieniem jedziemy do Gdańska
20:10

Piotr Nowak przed meczem z Pogonią:

Jesteśmy niekonwencjonalni w naszej grze i przeciwnik nigdy nie wie, czym możemy go zaskoczyć. Poza tym mamy spokój i wiarę we własne możliwości, dlatego we wtorek możemy spodziewać się bardzo interesującego spotkania.
20:09

Piłkarze gospodarzy powoli zapominają o słabej jesieni w ich wykonaniu - drużyna Piotra Nowaka nie poniosła porażki od 6 spotkań. W dwóch ostatnich meczach Lechia odprawiła Ruch (2:0) i Zagłębie (1:2). Piłkarze gości również zapominają, tyle że w ich przypadku chodzi o nawyk do wygrywania spotkań. "Portowcy" od 9 spotkań nie pokonali żadnego ze swoich rywali, z czego aż ośmiokrotnie(!) remisowali. Raz ponieśli porażkę - 7 marca w meczu z Ruchem u siebie (2:3). W swoim pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej ekipa Michniewicza zremisowała z "Niebieskimi" 1:1.

20:01

Jak wygląda sytuacja Lechii i Pogoni po tych spotkaniach? Drużyna Piotra Nowaka zajmuje 7. miejsce i ma na koncie 22 punkty. Jeśli dziś ogra Pogoń to przeskoczy "Portowców" w tabeli i zastąpi ich na 4. miejscu. Ekipa Czesława Michniewicza ma bowiem 24 oczka.

19:57

O godzinie 18. zmagania w grupie mistrzowskiej rozpoczęto już w Krakowie i Poznaniu. Cracovia wygrała 1:0 z ekipą Zagłębia Lubin, z kolei Lech zremisował u siebie z Piastem Gliwice 2:2.

19:49

Równocześnie do spotkania w Gdańsku odbędzie się mecz w Chorzowie - tamtejszy Ruch zmierzy się z liderem grupy mistrzowskiej - Legią Warszawa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji także ze spotkania przy Cichej 6!

19:44

Witamy serdecznie! Już za 45. minut rozpoczną się swego rodzaju derby północnej części grupy mistrzowskiej - na przeciw siebie staną bowiem zespoły Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z Gdańska!