Cracoviacracovia
1 : 0
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
96'

Koniec meczu! Wykorzystany rzut karny Mateusza Cetnarskiego zadecydował, że Cracovia wygrywa pierwszy raz od sześciu spotkań, i to w dodatku z drużyną, z którą w obecnym sezonie przegrała dwa razy. Zagłębie notuje dzisiaj drugą porażkę z rzędu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo, do zobaczenia na GOL24.pl!

96'

Mogła być jeszcze druga bramka dla Cracovii, ale Jendriszek spudłował!

94'

Dośrodkowanie Cotry wybite przez obronę "Pasów", z ostatnim kontratakiem wychodzi Zjawiński i traci piłkę.

94'

Zagranie do Dąbrowskiego było za mocne, od bramki rozpocznie Sandomierski. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu, Cracovia nadal prowadzi jedną bramką.

93'

Zamieszanie w polu karnym wyjaśnia wybicie Jendriszka, ale piłka wraca do piłkarzy Zagłębia.

93'

Piłka po rzucie wolnym i rykoszecie od obrony Cracovii wychodzi na korner dla lubinian.

92'

To będzie trudne doliczone pięć minut dla Cracovii. Do rzutu wolnego właśnie podchodzi Starzyński.

91'

Mało brakowało, żeby na bramkę sam popędził Dialiba, zatrzymał go wślizg Kubickiego.

90'

Jeden z ostatnich ataków Zagłębia w tym meczu kończy się pudłem Luisa Carlosa. Sędzia przedłuża mecz w Krakowie o pięć minut.

87'

Z boiska schodzi strzelec gola Mateusz Cetnarski (Cracovia). Na samą końcówkę meczu na boisku melduje się Boubacar Dialiba.

85'

Kolejna zmiana w szeregach Zagłębia, Adrian Błąd zmienia Arkadiusza Woźniaka.

85'

Paweł Jaroszyński (Cracovia) ratuje się faulem i ogląda żółtą kartkę.

84'

Efektowna dwójkowa akcja Cetnarskiego z Deleu, ostatecznie nie udało się wstrzelić piłki w pole karne. Z kolejnym atakiem rusza Zagłębie.

83'

Vestenicky przebiegł z piłką dobre trzydzieści metrów, zanim zdecydował się na strzał na bramkę. Prosto w ręce Martina Polacka.

82'

Słupek! Strata Cracovii sprowokowała groźny rajd Luisa Carlosa, zakończony płaskim uderzeniem w słupek bramki Sandomierskiego!

80'

Z boiska schodzi Adrian Rakowski (Zagłębie), w jego miejsce Michal Papadopulos. Ten sam, który przy okazji ostatniej wizyty lubinian w Krakowie strzelił gola Wiśle.

80'

Starzyński spróbował ryzykownego woleja i znacznie się pomylił. Piłka dobre kilkanaście metrów nad bramką Cracovii.

77'

Kąśliwie uderzał Luis Carlos, ale trafił w... kolegę z zespołu i od bramki zacznie Sandomierski. Wkraczamy w ostatni kwadrans, na boisku widać lekką przewagę Zagłębia.

76'

Woźniak zmarnował dośrodkowanie z odległego rzutu wolnego, główkując wysoko nad poprzeczką.

19:28

6708 kibiców na stadion przyciągnął dzisiejszy mecz Cracovii z Zagłębiem.

73'

Chwila pressingu Zagłębia na połowie "Pasów" nie przełożyła się na żaden strzał na bramkę gospodarzy.

68'

Ofiarne wejście Dąbrowskiego przerywa długie susy, jakie na połowie Zagłębia sadził zmiennik Zjawiński.

68'

Kontuzjowany Jarosław Kubicki potrzebował opieki lekarzy i chwili odpoczynku, jednak już wraca na murawę.

66'

Mogło być szybkie wyrównanie, Luis Carlos pogubił się z piłką pod bramką Cracovii. Podawał mu K. Piątek.

65'

Niedoszły asystent Mateusz Wdowiak (Cracovia) schodzi z boiska żegnany brawami, zastąpi go Dariusz Zjawiński.

64'

Wdowiak cudem zatrzymał piłkę w boisku i wyłożył do Vestenickyego, który strzelił nad poprzeczką w niemal idealnej sytuacji!

63'

Kolejny Brazylijczyk na boisku, tym razem zszedł Łukasz Janoszka (Zagłębie), zmieniony przez Luisa Carlosa.

61'

GOOOL! Mateusz Cetnarski strzela na 1:0 dla Cracovii z jedenastu metrów! Pewny strzał w prawy róg bramki Zagłębia!

61'

Winowajca to Adrian Rakowski (Zagłębie), który zablokował strzał ręką i dostał żółtą kartkę!

60'

Rzut karny dla Cracovii, obrońca Zagłębia zagrał ręką pod własną bramką!

59'

Wyjście Polaczka z bramki mogło kosztować sporo, gdyby Vestenicky zrobił z niego większy użytek niż strzał wprost w obrońców Zagłębia.

58'

Pierwsza zmiana w Cracovii. Schodzi Jakub Wójcicki, na boisku melduje się Deleu.

57'

Woźniak strzelił ze zbyt ostrego kąta - Sandomierski oderwał się od ziemi, żeby złapać piłkę, ale to nie było najlepsze uderzenie napastnika Zagłębia.

57'

Złe przyjęcie Cetnarskiego w polu karnym, z kolejnym kontratakiem wychodzą piłkarze z Lubina.

56'

Pierwszy poważniejszy zryw Cracovii w drugiej połowie, Wdowiak zdołał oddać lekki strzał w ręce Polaczka.

55'

Kolejne kombinacje Zagłębia w polu karnym rywali spełzły na niczym - goście przerzucali się odpowiedzialnością za strzał, aż stracili piłkę.

54'

Piłkarze Zagłębia za długo wymieniali podania w narożniku boiska i obrona Cracovii mogła wybić piłkę na aut, ale już zapowiada się na kolejny groźny atak.

51'

Pojedynek biegowy Bejana z K. Piątkiem kończy się tym, że piłka trafia w ręce Sandomierskiego. Zagłębie wcześnie zdobywa sobie przewagę w drugiej połowie.

50'

Ciężar gry przesuwa się pod drugą bramkę, płaskie dośrodkowanie Starzyńskiego nie trafiło do nikogo. Zagłębie mozolnie konstruuje kolejny atak od własnej połowy.

48'

Jendriszek dostał piłkę w polu karnym i mógł strzleić gola, ale za długo się zastanawiał i tej akcji nic nie wyszło!

46'

Zaczynamy drugą połowę w Krakowie! Po pierwszych 45 minutach nie mamy żadnych bramek, może coś zmieni się w drugiej części tego meczu.

45'

Jest wysokie tempo, są też okazje bramkowe. Nie ma za to ani wysokiej frekwencji, ani samych goli - do przerwy Cracovia bezbramkowo remisuje z Zagłębiem. Zapraszamy za kwadrans!

45'

Czovilo sfaulował K. Piątka na własnej połowie. Do długiej piłki w pole karne przygotowuje się Starzyński.

44'

Zbozień nie dobiegł do długiego zagrania i piłka znowu dla piłkarzy Cracovii. Od dobrych kilku minut "Pasy" nie skonstruowały żadnego składnego ataku, w przeciwieństwie do swoich rywali.

40'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kapustka, piłka zmieniła tor lotu od któregoś z piłkarzy Zagłębia, co i tak nie przeszkodziło Polaczkowi w jej złapaniu.

39'

Zbozień dośrodkowywał na głowy K. Piątka i Woźniaka. Piłkarze Zagłębia oddali strzał... wspólnymi siłami, jednak piłka wyszła z boiska obok słupka.

37'

Znowu w natarciu piłkarzy Zagłębia, Rakowski źle dogrywał do kotłujących się w polu karnym kolegów.

35'

Cracovia wychodziła z obiecującą kontrą, zepsuł ją dopiero Wójcicki swoim niedokładnym dośrodkowaniem.

33'

Jaroszyński przechwycił piłkę trzydzieści metrów od bramki i nieskutecznie próbował przelobować Polaczka.

31'

Gra przerwana po wywrotce Kapustki na połowie Cracovii. Sędzia uznał, że reprezentant Polski był faulowany.

28'

Wdowiak marnuje szansę na gola! Pasiak popędził sam z piłką po lewym skrzydle, ale niepotrzebnie łamał do środka i nic z tego nie wyniknęło. Podobnie, jak po główce Czovili chwilę później.

26'

Co za pech Czovili! Na skutek błędów lubińskiej defensywy znalazł się z piłką przy nodze i strzeliłby gola, gdyby nie rykoszet od interweniującego stopera Zagłębia.

24'

Kiks Bejana w polu karnym Cracovii po rzucie wolnym dla lubinian, piłkę przejmuje aktywny dzisiaj K. Piątek, który znowu znalazł się na pozycji spalonej.

22'

Zagłębie nie ustaje w atakach, po rzucie rożnym piłkę wzdłuż bramki zgrywał Zbozień, sytuację ratuje wybicie krakowskiej obrony.

20'

Długa piłka do Jendriszka wychodzi na aut bramkowy, chociaż Słowak długo walczył o nią z obrońcą Zagłębia.

18'

Rakowski przedarł się przez dwóch obrońców Cracovii i skończył rajd dopiero na trzecim. Teraz to Zagłębie gości na połowie "Pasów".

16'

Z tego kornera nic nie będzie, piłka trafiła do Czovili, lecz Serb uderzył nad bramką.

15'

Rzut rożny dla Cracovii po tym, jak obrona Zagłębia zablokowała próby Cetnarskiego i Vestenickyego.

14'

Na bramkę "Pasów" popędził Krzysztof Piątek, ale sędzia liniowy przyłapał go na spalonym.

18:11

Szybkie, wyrównane dziesięć minut na stadionie Cracovii. Obie drużyny były bardzo blisko gola.

8'

Znowu Zagłębie pod bramką rywala, płaski strzał Woźniaka nie sprawił wielkich kłopotów "Pasom".

7'

Akcja przenosi się pod drugą bramkę! Z kontrą sam popędził Jaroszyński, podał w tempo do Vestenickyego, który nawinął jednego, a potem drugiego obrońcę Zagłębia, ale jego strzał został zablokowany przez defensorów z Lubina.

6'

A teraz Zagłębie! Znowu rzut rożny, główka z narożnika pola karnego Woźniak i fenomenalna parada Sandomierskiego!

4'

Blisko gola dla "Pasów"! Po dośrodkowaniu z kornera na bramkę główkował Covilo, Polaczek odbija piłkę, a dobitka Bejana ląduje nad bramką!

2'

Fatalne pudło Wójcickiego po strzale z dystansu.

1'

Guldan powalił Wdowiaka w narożniku boiska, mamy pierwszy rzut wolny dla Cracovii.

1'

Zaczynamy wtorkowy mecz Cracovii z Zagłębiem! Od środka rozpoczynają piłkarze Piotra Stokowca, drużyna Zagłębia Lubin.

17:57

Dzień rozgrywania dzisiejszego meczu wpłynął negatywnie na frekwencję na stadionie Cracovii.

17:52

„Pasy” w końcu wygrają? Takie pytanie postawiliśmy w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

17:51

U nas nic się nie pali, zaczniemy o czasie. Dzisiejszy mecz sędziuje pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

17:44

W szeregach Cracovii z tego samego powodu zabraknie Marcina Budzińskiego. Wraca za to Piotr Polczak, którego zabrakło w zremisowanym meczu "Pasów" z Piastem.

17:43

Lubinianie pojechali do Krakowa Aleksandara Todorovskiego. Macedończyk pauzuje za ósmą żółtą kartkę, jaką zobaczył w przegranym meczu z Lechią Gdańsk.

17:38

- To, że przegraliśmy z Zagłębiem dwukrotnie, powoduje u nas dodatkową motywację - zapewnia Jacek Zieliński.

17:30

Na ławce Cracovii usiądą dzisiaj: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Deleu, Piotr Polczak i Anton Karaczanakow.

17:27

Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, czas na rezerwowych Zagłębia: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Luis Carlos, Jarosław Jach, Michal Papadopoulos, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus.

17:20

Sześć meczów temu Cracovia mogła jeszcze szykować się do walki o mistrzostwo Polski. Do dzisiaj "Pasy" nie wygrały i choć do lidera brakuje im dziewięciu punktów, zostaje im chyba tylko szansa na awans do europejskich pucharów. Zaledwie punkt mniej ma ich dzisiejszy rywal - Zagłębie, które w dodatku niecałe dwa miesiące temu pokonali tutaj zespół z Krakowa. Dzisiaj obie drużyny spotykają się pod Wawelem - zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego starcia!