Niedziela, 17 kwietnia 2016, godz. 18:00
3 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa2 : 1
19:57

Kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne, oczywiście na Gol24.pl!

93'

Arbiter kończy dzisiejszy mecz. Wisła wygrywa spotkanie 3:1 i awansuje na 9. pozycję w tabeli!

92'

Cywka marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem! Zawodnik Wisły uderza wprost w ręce Kasprzika.

90'

Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty.

90'

Na ostatnią zmianę decyduje się także Dariusz Wdowczyk. Zdejmuje Małeckiego, którego zmienia Cywka.

89'

Ostatnia zmiana w drużynie Górnika. Murawę opuszcza Kurzawa, którego zmienia Kwiek.

87'

Długie zagranie Guerriera do Ondraska. Czech próbował zagrać do Haitańczyka, który znalazł się w polu karnym, jednak podał zbyt mocno.

83'

Bartosz świetnie zabrał się z piłką, jednak wyszedł z nią za linię boczną.

80'

Błąd przy wybiciu Kasprzika, który od razu wykorzystała Wisła. Zagranie do Małeckiego, ten mija bramkarza gości i wykłada piłkę Ondraskowi, który umieszcza ją w pustej bramce.

80'

Wisła odpowiada na ataki Górnika! Ondrasek podwyższa prowadzenie na 3:1!

78'

Zmiana w drużynie gości. Na boisku pojawia się Skrzypczak, który zmienia Madeja.

77'

Co za strzał Cerimagicia! Zmiennik Golańskiego mógł doprowadzić do zmiany rezultatu, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce!

76'

Niecelne dośrodkowanie Boguskiego z rzutu rożnego.

73'

Wszyscy zawodnicy obu zespołów, poza Kasprzikiem, na połowie Wisły.

71'

Piłka po strzale Dancha minimalnie przechodzi obok słupka.

70'

Zapowiadany Bartosz wchodzi na boisko. Zastępuje Pietrzaka.

69'

Bartosz szykowany do zmiany w zespole Wisły.

68'

Osamotniony na lewym skrzydle Guerrier traci piłkę.

65'

Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Boisko opuszcza Wolski, w miejsce którego wchodzi Guerrier.

63'

Kolejny drybling Małeckiego powstrzymany faulem tuż przy linii bocznej. Piłkarze Górnika nie potrafią znaleźć sposobu na pomocnika "Białej Gwiazdy".

60'

Za faul na Małeckim żółtą kartką ukarany Cerimagić.

59'

Głowacki wybija piłkę, czym ratuje zespół przed utratą bramki.

57'

Błąd Guzmicsa w narożniku boiska. W ostatniej chwili dotknął piłkę, przez co arbiter musiał przyznać rzut rożny dla Górnika.

55'

Bezsensowny faul Małeckiego w polu karnym Górnika.

53'

Gergel oddaje strzał wolejem, lecz wysoko nad bramką.

49'

Uderzenie Kante z wysokości 18. metra mocno niecelne. Od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

48'

Pietrzak uderza w poprzeczkę z 17. metrów!

48'

Wolski mógł już mieć na koncie hattricka, jednak dwukrotnie zmarnował stuprocentowe sytuacje!

45'

Piłkarze Wisły rozpoczęli od środka drugą połowę!

45'

Trener Żurek zdecydował się na jedną zmianę w przerwie. Ściągnął Golańskiego, w miejsce którego wpuścił Cerimagicia.

45'

Arbiter nie dolicza ani sekundy do pierwszej połowy i zaprasza piłkarzy do szatni na kwadrans przerwy.

45'

Jović blokuje dośrodkowanie Madeja, lecz to goście cały czas w posiadaniu piłki.

42'

Ponownie świetnie w szesnastce znalazł się Małecki, który zwiódł całą defensywę Górnika jednym przerzutem piłki na lewą część pola karnego, gdzie na futbolówkę czekał Wolski. Pomocnik Wisły najpierw uderzył wprost w bramkarza, jednak za chwilę poprawił się umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką.

42'

Wisła ponownie na prowadzeniu po bramce Wolskiego!

40'

Żółtą kartką ukarany Kopacz. Niebezpieczny faul na Wolskim.

39'

Niesamowity drybling Wolskiego w polu karnym Górnika! PIłka jednak wychodzi na rzut rożny.

38'

Mocne podanie Pietrzaka po ziemi w pole karne Górnika, lecz nikt nie znalazł się na przecięciu linii zagrania.

35'

Kante fauluje Sadloka tuż przy linii środkowej.

33'

Strata Małeckiego w lewym sektorze boiska. Aut dla Górnika.

31'

Kante przejął piłkę w środkowej części boiska i zabrał się z nią pod pole karne Wisły, lecz przed szesnastką nie dał rady trzem obrońcom Wisły.

28'

Fatalny błąd przy podaniu Guzmicsa, który zbyt lekko zagrywał piłkę do Miśkiewicza. Golkipera Wisły uprzedził Gergel, który minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

28'

Górnik wyrównuje! Roman Gergel strzelcem gola!

26'

Wisła od kilku minut nie wraca się na własną połowę. Cały czas konstruuje atak na połowie Górnika.

22'

Małecki zdołał dośrodkować z lewej części boiska, jednak po przeciwnej stronie nie zdołał zamknąć akcji Jović.

20'

Danch nie ryzykuje i wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Jovicia z prawej strony.

18'

Goście byli bliscy wyrównania rezultatu, jednak najpierw błąd Miśkiewicza, który za wolno wyszedł z linii bramkowej, naprawili defensorzy Wisły, a później Kante oddał niecelny strzał.

16'

Kasprzik broni strzał głową Ondraska z najbliższej odległości!

15'

Faul Małeckiego po imponującym sprincie, który prawie wygrał z Gergelem.

14'

Wolski trzykrotnie próbował zaskoczyć Kasprzika bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego.

11'

Nikt nie zdołał zamknąć akcji po dośrodkowaniu Golańskiego. Od bramki rozpoczął już Miśkiewicz.

10'

Rzut rożny dla gości. Głowacki wybija piłkę.

8'

Górnik po raz pierwszy pod polem karnym Wisły.

6'

Małecki zabrał się na lewym skrzydle z piłką, minął dwóch defensorów Górnika jednym zwodem i z ostrego kąta pokonał Kasprzika.

6'

GOOOOOOOLLLL! Patryk Małecki!

4'

Golański wybiciem piłki na aut przerywa atak Wisły, jednak to gospodarze cały czas w posiadaniu futbolówki.

2'

Pierwsza okazja Wisły! Dośrodkowanie Jovicia z prawej strony do Odraska, jednak Czecha uprzedza Oss.

1'

Trójka sędziowska już w komplecie. Od środka rozpoczęli zawodnicy Górnika.

18:04

17:58

Niecodzienna sytuacja w Krakowie. Arbiter liniowy zemdlał podczas przywitania zawodników i mecz rozpocznie się zapewne z opóźnieniem.

17:56

Zawodnicy wyłonili się z tunelu. Czas na hymn Wisły Kraków!

17:51

Piłkarze wrócili jeszcze na ostatnie chwile wrócili do szatni. Za niecałe 10 minut pierwszy gwizdek!

17:32

Jak przyznał stadionowy spiker: "Będzie to pierwsze spotkanie Wisły w grupie nie-mistrzowskiej".

17:28

Na murawie stadionu w Krakowie trwa rozgrzewka obu zespołów. Za pół godziny pierwszy gwizdek.

17:17

W ostatnich dwóch oficjalnych bezpośrednich spotkaniach obie drużyny dzieliły się punktami. Dwukrotnie padł remis 1:1.

17:01

Wisła i Górnik kończą pierwszą kolejkę po podziale punktów. Górnik dziś na pewno nie opuści strefy spadkowej, natomiast Wisła ma szansę na awans na 9. lokatę.

16:54

Ławka rezerwowych Górnika: Sebastian Przyrowski, Aleksandar Kwiek, Armin Cerimagić, Mariusz Magiera, Szymon Matuszek, Szymon Skrzypczak, Sebastian Steblecki.

16:53

Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Alan Uryga, Krzysztof Drzazga, Tomasz Cywka, Petar Brlek, Jakub Bartosz, Donald Guerrier.

16:53

Serdecznie witamy z Krakowa, gdzie za nieco ponad godzinę rozpocznie się mecz pomiędzy Wisłą a Górnikiem Zabrze!