SV Darmstadt 98SV Darmstadt 98
22:22

To tyle z Monachium, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:21

To nie był najlepszy ani najbardziej widowiskowy mecz Bayernu Monachium. Z trudnością przychodziło im konstruowanie groźnych akcji, które stwarzałyby zagrożenie bramce. Swój awans zawdzięczają cudownej bramce Xabiego Alonso.

93'

Koniec spotkania w Monachium!

92'

Ostatnia zmiana. Coman zmieniony przez Jana Kirchoffa.

87'

Roszada także w Bayernie. Philipp Lahm żegnany przez Allianz Arenę oklaskami, zastąpił go Sebastian Rode.

87'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Niemeyer zastąpiony przez Dominika Stroh-Engela.

83'

Dobre dośrodkowanie w pole karne pod nogi Sailera, ubiegł go jednak Manuel Neuer. Coraz mniej czasu mają goście na odrobienie strat.

81'

Druga zmiana w zespole gości. Tobias Kempe zastąpiony przez Marco Sailera.

81'

Thomas Mueller pada w polu karnym w starciu z Juniorem Diazem - sędzia nie reaguje mimo protestów całego stadionu. A tymczasem Sulu wraca na boisko z opatrunkiem.

79'

Sulu z rozciętym łukiem brwiowym, opuści boisko przynajmniej na chwilę.

77'

Zmiana w drużynie Darmstadt. Mario Vrancić już opuścił boisko, w jego miejsce pojawił się Konstantin Rausch.

74'

W polu karnym nieoczekiwanie znalazł się Philipp Lahm, mocnym strzałem głową postraszył Mathenię, jednak ostatecznie uderzenie szybuje ponad poprzeczką.

72'

Świetnie utrzymał się przy piłce Heller, wbiegł w pole karne i dośrodkował na głowę Wagnera, który uderza nieczysto, radzi sobie Neuer!

69'

Piłka w siatce po strzale głową Lewandowskiego, ale sędzia uznał, że wcześniej futbolówka przekroczyła linię końcową po akcji Muellera!

66'

Zmianę przeprowadza trener Guardiola. Arturo Vidal schodzi z boiska, zmienia go Thiago Alcantara.

65'

Groźnie w polu karnym bawarczyków, ostatecznie Neuer faulowany przy wyskoku do górnej piłki.

62'

Joshua Kimmich przy dośrodkowaniu we własne pole karne bardzo spokojnie zgasił piłkę i zgrał ją do Manuela Neuera, pewna interwencja młodego zawodnika we własnej szesnastce.

59'

Uderzenie Muellera po rykoszecie od Vidala było bliskie pokonania Mathenii, na szczęście przytomnie zareagował bramkarz instynktownie odbijając piłkę na rzut rożny.

58'

Junior Diaz po rzucie rożnym uderza z woleja z ostrego kąta, na szczęście dla gospodarzy strzał byłego zawodnika Wisły Kraków był bardzo niecelny.

55'

Długie podanie Kimmicha w stronę Arturo Vidala, nie zdążył do piłki reprezentant Chile. Cały czas w ataku drużyna z Monachium.

52'

Thomas Mueller kapitalnie obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył piłkę z woleja, ładne uderzenie o centymetry mija okienko bramki!

50'

Indywidualnie zdecydował się przeprowadzić akcję Heller, z marnym skutkiem. Aut dla Bayernu po przeciwnej stronie boiska.

48'

Źle wykorzystany stały fragment gry przez Xabiego Alonso, słaba próba dośrodkowania z rzutu wolnego zatrzymała się na pierwszym zawodniku gości.

46'

Od razu po wznowieniu gry długie zagranie do Hellera, jednak za mocne, zawodnik Darmstadt wraca już na swoją połowę.

21:32

Zaczynamy drugą część gry, przy piłce SV Darmstadt 98!

21:24

A oto przepiękne trafienie Alonso.

21:18

Dość nudna pierwsza połowa, Bayern przyzwyczaił nas do egzekucji rywala na swoim stadionie, tymczasem Darmstadt całkiem odważnie postawiło się faworytom i miało swoje okazje. Do przerwy zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, ale za to przepiękną, autorstwa Xabiego Alonso. Co nas czeka po przerwie?

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Coman szuka kapitana reprezentacji Polski w polu karnym, wywalczył jedynie rzut rożny.

43'

LEWANDOWSKI W SŁUPEK! Blisko 50. bramki Roberta w tym roku kalendarzowym, strzał głową zatrzymuje się na słupku!

40'

Spadający liść hiszpańskiego pomocnika, piłka po rzucie rożnym trafiła pod jego nogi, a ten przepięknym strzałem z daleka daje gospodarzom prowadzenie!

40'

XABI ALONSO!!! ALEŻ BRAMKA!!! STRZAŁ Z PONAD 30 METRÓW!!!

39'

Dwójkowa akcja Mullera z Kimmichem na małej przestrzeni skończyła się stratą po zagraniu tego pierwszego.

36'

Słaba centra Xabiego Alonso w pole karne, łapie piłkę Christian Mathenia.

34'

Coman faulowany przez Niemeyera przed polem karnym, pierwsza od dłuższego czasu szansa dla gospodarzy.

32'

Na spalonym złapany tym razem Robert Lewandowski, kręci głową Polak. Trochę słabszy fragment meczu, co podoba się gościom, którzy czekają na swoją szansę.

29'

W walce o piłkę na połowie Bayernu już za linią boczną faulowany Joshua Kimmich - młody zawodnik zwija się z bólu, a jego drużyna ma jedynie wyrzut z autu. Goście coraz częściej zapuszczają się pod pole karne monachijczyków.

26'

Z piłką na lewym skrzydle szarżował Heller, sędzia najpierw odgwizdał wznowienie od bramki, teraz już nie wiadomo, jaka jest jego decyzja, po protestach piłkarzy Darmstadt będziemy mieli chyba rzut sędziowski.

23'

Na spalonym złapany Arturo Vidal - chilijczyk nie liczył nawet na inną decyzję, rozpoczyna bramkarz SV Darmstadt.

21'

Goście mieli swoją okazję z rzutu wolnego po faulu Jerome Boatenga, ale dośrodkowanie było zbyt słabe, aby wogóle uruchomić stojących w polu karnym zawodników.

19'

Szuka bramki Robert Lewandowski! Opanował piłkę w prawym narożniku pola karnego i uderzył mocno po ziemi w kierunku dalszego słupka - strzał niecelny!

16'

Klepali sobie przed polem karnym mistrzowie Niemiec, jednak obrona Darmstadt nie dała się zaskoczyć szybkim zgraniem piłki na lewe skrzydło do Philippa Lahma, szybko wybijając piłkę.

14'

Teraz już udało się Muellerowi - jego płaska centra kończy się niecelnym strzałem Lewandowskiego. Polak nie musiał uderzać, za jego plecami na piłkę czekał Arturo Vidal, który był lepiej ustawiony.

11'

Thomas Mueller próbował ładnie wycofać piłkę przed pole karne, jednak przeczytał jego zamiary jeden z obrońców drużyny gości.

9'

Bardzo niebezpieczne wejście Rafinhi, brutalnie sfaulował przy linii środkowej Jerome Gondorfa i dostał pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

8'

Ponownie w roli głównej Kingsley Coman! Cudowne, długie górne podanie od Rafinhi w pole karne, jednak Francuz nieczysto uderzył z woleja!

6'

Robert Lewandowski przytomnie odegrał w szesnastce z pierwszej piłki do Comana, ten z ostrego kąta uderzył niecelnie, to była pierwsza dobra szansa gospodarzy.

4'

Podanie na lewe skrzydło do Kingsleya Comana, jednak skuteczny w odbiorze Gyorgy Garics. Nie na długo goście odzyskali piłkę, cały czas nacierają mistrzowie Niemiec.

2'

Od początku atakują gospodarze. O górną piłkę w polu karnym dzielnie walczył Lewandowski, ale zdążył wybić ją stoper.

20:29

Zaczynamy mecz, od środka piłkarze Bayernu Monachium!

20:28

Piłkarze już na boisku, kapitanowie Sulu i Lahm wymieniają proporce, za chwilę zaczynamy!

20:26

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Daniel Siebert.

20:25

Mecz już za kilka minut!

19:57

Zdecydowanym faworytem tego pucharowego starcia są podopieczni Pepa Guardioli. Czy Darmstadt jest w stanie sprawić niespodziankę? Dowiemy się za nieco ponad 30 minut!

19:48

Rezerwowi SV Darmstadt: Patrik Platins, Benjamin Gorka, Marco Sailer, Dominik Stroh-Engel, Florian Jungwirth, Fabian Holland, Konstantin Rausch.

19:45

Rezerwowi Bayernu Monachium: Sven Ulreich, Thiago Alcantara, Jan Kirchoff, Sebastian Rode, Holger Badstuber.

19:45

Znamy już także skład gości, poznajmy także ławki rezerwowych!

19:40

Zachęcam do zapoznania się ze składem Bayernu Monachium, w którym tradycyjnie widnieje nazwisko Roberta Lewandowskiego.

19:30

Witam serdecznie, już za około 75 minut Bayern Monachium podejmie na Allianz Arenie Darmstadt 98 w meczu DFB Pokal! Na relację minuta po minucie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!