4 : 1
Chojniczanka ChojniceChojniczanka Chojnice
1. połowa3 : 1
94'

Koniec meczu! Legia - Chojniczanka 4:1! Pewny awans warszawian do półfinału Pucharu Polski!

92'

Kucharczyk do Żyry, ten uderza mocno, ale wprost w bramkarza! Legia nawet w 10 stwarza ogromne zagrożenie!

87'

Biernat po faulu Vranjesa chciał od razu oddać Bośniakowi, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

87'

Stojan Vranjes uderzył łokciem w twarz Marcin Biernata, za co ujrzał czerwoną kartkę! Legia kończy w dziesiątkę.

85'

W drużynie pierwszoligowca trener Mariusz Pawlak zdecydował się na drugą zmianę. Bartłomiej Niedziela wejdzie w miejsce Rafała Majtyki.

82'

Świetna interwencja Hładuna ratuje Chojniczankę przed utratą kolejnego gola!

79'

Swoich sił próbował Bartczak, schodząc do środka pola karnego po dośrodkowaniu Kucharczyka, lecz gracz Legii nie trafił w bramkę, był bowiem asekurowany przez jednego z defensorów Chojniczanki.

76'

Michał Żyro miał trochę miejsca w polu karnym, ale uderzenie gracza Legii bardzo niecelnie.

74'

Tym razem niecelne uderzenie Przemysława Czerwińskiego z Chojniczanki.

72'

Tym razem Kopczyński fauluje i nieprzepisowo powstrzymał akcję rywala. Żółta kartka dla obrońcy Legii.

70'

68'

Po kontuzji powraca Michał Żyro - dziś zastąpi Marka Saganowskiego, wchodząc z ławki rezerwowych.

66'

Wrzutkę z narożnika boiska posłał Tomasz Brzyski, a węgierski snajper Legii urwał się obrońcom z Chojnic i na czwartym metrze dołożył głowę, pokonując bramkarza gości.

64'

4:1 DLA LEGII! NIKOLIĆ!

62'

Zdobywcę jedynego gola dla pierwszoligowca - Andrzeja Rybskiego - zmieni Przemysław Czerwiński.

56'

Druga zmiana w zespole trenera Czerczesowa. Aleksandara Prijovicia na szpicy zastąpi Nemanja Nikolić.

54'

Guilherme trafia w poprzeczkę!

54'

Uderzenie Zawistowskiego sprzed pola karnego po podaniu Niedzieli, ale Malarz bez problemu broni i pewnie łapie piłkę.

50'

Robert Bartczak upadł po starciu w polu karnym z Kieruzelem, ale sędzia nawet nie myślał o użyciu gwizdka. Gramy dalej, przy piłce goście.

46'

Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić w przerwie Dominik Furman. Zastąpił go Robert Bartczak.

46'

Rozpoczynamy II połowę. Czy Chojniczanka powalczy jeszcze o lepszy rezultat?

45'

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia pewnie prowadzi 3:1 i jest jedną nogę w półfinale Pucharu Polski.

45'

Ładny strzał Kucharczyka w długi róg pewnie wyłapał Hładun.

42'

Dominik Furman musi na chwilę opuścić boisko w wyniku urazu.

39'

Tomasz Brzyski bez zastanawiania się przymierzył z około 30 metrów i pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza Chojniczanki. Kapitalne uderzenie obrońcy Legii!

39'

3:1 DLA LEGII! TOMASZ BRZYSKI, CO ZA STRZAŁ!

36'

Lewczuk podłączył się do akcji z prawej strony, ale przesadził z siłą dośrodkowania. Legia wciąż przy piłce.

34'

Dominik Furman kropnął z rzutu wolnego z 25 metrów w słupek, piłka wróciła w boisko pod nogi Prijovicia, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Teraz goście potrzebują minimum dwóch goli do awansu.

34'

GOOOOOOOOOL! LEGIA PROWADZI 2:1! PRIJOVIĆ!

31'

W obecnej sytuacji Chojniczanka musi strzelić jednego gola, aby doprowadzić do dogrywki.

30'

Bardzo ładna akcja wicemistrzów Polski. Aleksandar Prijović po wrzutce z prawego skrzydła zgrał piłkę głową do wbiegającego Vranjesa, a Bośniak również główką z kilku metrów pokonał bramkarza Chojniczanki.

30'

GOOOOOOOOOOOOL! LEGIA WYRÓWNUJE! STOJAN VRANJES!

29'

Michał Kucharczyk dośrodkowuje do Prijovicia, która strzałem głową był bliski pokonania Hładuna! Bramkarz Chojniczanki z trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

27'

Faul w ataku w wykonaniu Guilherme. Poszkodowany Jakub Mrozik. Piłka dla Chojniczanki.

25'

Tym razem Vranjes głową w kierunku okienka, ale piłka ostatecznie minęła bramkę Hładuna.

24'

Szybka kontra "Wojskowych" nie została zakończona strzałem. Dobre podanie Kucharczyka wzdłuż pola karnego nie zostało opanowanego przez żadnego z legionistów.

21'

22'

Gulherme z lewej strony na długi słupek do Vranjesa, Bośniak zamykał akcję, ale jego strzał głową okazał się niecelny.

19'

Marek Saganowski trafia do siatki z piątego metra, ale był na spalonym po dograniiu Łukasza Brozia!

18'

Rybski znalazł się w świetnej sytuacji po wrzutce z lewej strony, ale jego strzał głową chybił celu o dobry metr. Napastnik Chojniczanki został kompletnie nieupilnowany w polu karnym!

17'

Akcja Chojniczanki, Mikita próbował uderzyć z około 15 metrów bez dryblingu i został łatwo zablokowany przez Lewczuka.

15'

Hładun niepewnie wychodzi z bramki i przegrał pojedynek powietrzny z Markiem Saganowskim, lecz doświadczony napastnik nie trafił w bramkę.

14'

Aleksandar Prijović miał dużo miejsca w polu karnym, ale jego techniczny strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Legii.

14'

Saganowski upada tuż przed polem karnym po starciu z Lisowskim, ale nie ma mowy o przewinieniu. Gramy dalej.

11'

Kucharczyk rusza z akcją po lewej stronie, ale podał bardzo niestrożnie i jego zagranie zostało z łatwością przejęte przez obronę gości.

11'

Saganowski sprytnym zwodem ośmieszył obronę gości w polu karnym, lecz nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

10'

Przypomnijmy, że obecny wynik wciąż premiuje Legię Warszawa ze względu na bramkę strzeloną na wyjeździe. Chojniczanka, aby awansować, musi zdobyć jeszcze co najmniej jednego gola.

9'

Strzał z dystansu Bartłomieja Niedzieli był skierowany w sam środek bramki. Bez problemu Arkadiusz Malarz.

8'

Legia w natarciu, Dominik Furman wrzuca piłkę z lewego skrzydła, ale piłkę pewnie chwyta Dominik Hładun.

5'

Zabójcza kontra Chojniczanki, Bartłomiej Niedziela miał mnóstwo miejsca, wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, podał nieco nie w tempo do jednego z kolegów, który trafił w słupek, futbolówka spadła pod nogi Andrzeja Rybski, który trafił do pustej bramki!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! ANDRZEJ RYBSKI! CHOJNICZANKA PROWADZI W WARSZAWIE!

4'

Piłka przemknęla tylko przez całe pole karne i wylądowała na aucie. Zacznie Legia.

4'

Kopczyński wybija piłkę po wrzutce Chojniczanki z lewej strony. Rzut rożny dla gości.

3'

Dominik Furman rozpoczął kontrę Legii, podał na lewą stronę do Saganowskiego, który został zablokowany wślizgiem przez jednego z obrońców Chojniczanki.

20:46

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek pana Lisa. Legia przy piłce.

20:44

Pod nieobecność Jakuba Rzeźniczaka i Michała Pazdan opaskę kapitana Legii przejąl Igor Lewczuk.

20:43

Jacek Lis z Katowic jest arbitrem dzisiejszego spotkania. Legioniści tradycyjnie odziani w białe stroje, goście z Pomorza wystąpią w czerwono-żółtych trykotach.

20:43

Trener gości Mariusz Pawlak zdecydował się na nietypowe ustawienie: 1-5-2-3 z wahadłowymi bocznymi obrońcami, którzy zapewne będą podłączać się do akcji ofensywnych.

20:41

Ustawienie warszawskiej Legii jest awizowane jako 1-4-2-3-1 z Aleksandarem Prijoviciem na szpicy, za którego plecami pojawi się Marek Saganowski.

20:40

Nieliczni dziś kibice na Łazienkowskiej odśpiewują "Sen o Warszawie". Deszczowa pogoda nie zachęca do przybycia na stadion.

20:39

W tabeli pierwszej ligi ekipa z Chojnic zajmuje po 17 kolejkach dopiero 14 miejsce z 20 punktami na koncie. Z kolei piłkarze Stanisława Czerczesowa w 15 meczach Ekstraklasy uzbierali 26 oczek. Gwarantuje to drużynie ze stolicy pozycję wicelidera.

20:37

20:35

W pierwszym meczu bramki strzelali Stojan Vranjes oraz Dominik Furman dla Legii, a pięknego gola dla Chojniczanki zdobył były legionista Patryk Mikita.

20:32

W wyjściowej jedenastce Chojniczanki zaszły trzy zmiany w porównaniu z poprzednią potyczką. Mariusz Pawlak postawił dziś na Dominika Hładuna w bramce, a także Pawła Zawistowskiego i Bartłomieja Niedzielę w środku pola.

20:30

Deszczowy dzień dzisiaj w Warszawie. Dookoła stadionu mokro. Początek spotkania już za 15 minut.

Stadion Legii

20:27

Trener Stanisław Czerczesow z powodu międzynarodowych powołań nie może skorzystać z Michała Pazdana, Tomasza Jodłowca, Ondreja Dudy i ivana Trickovskiego. Na ławce zasiadł też leczący uraz Nemanja Nikolić, którego zastąpi Marek Saganowski, natomiast w miejsce kapitana Jakuba Rzeźniczak niespodziewanie pojawi się dziś 23-letni Michał Kopczyński.

20:25

W pierwszym spotkaniu w Chojnicach lepsza była Legia, która zwyciężyła 2:1. Stawia to "Wojskowych" w komfortowej sytuacji, dlatego pomimo osłabień kadrowych każdy wynik inny niż awans warszawian byłby ogromną sensacją.

20:24

Ławki rezerwowych:

Legia Warszawa: Szumski, Bartczak, Rzeźniczak, Szwoch, Dyego, Żyro, Nikolić

Chojniczanka: Podleśny, Machalewski, Majtyka, Czerwiński, Jelić, Garbacik, Bartoszewicz

20:22

Znamy już składy obu zespołów:

Legia Warszawa: Malarz - Broź, Lewczuk, Kopczyński, Brzyski - Guilherme, Furman, Vranjes, Kucharczyk - Prijović, Saganowski

Chojniczanka: Hładun - Lisowski, Kieruzel, Biernat, Pietruszka - Kosakiewicz, Zawistowski, Mrozik, Niedziela - Rybski, Mikita

20:19

Na relację LIVE ze spotkania rewanżowego ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Chojniczanką serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

11:00

Legia - Chojniczanka LIVE!

Zapowiedź: Legia - Chojniczanka LIVE! Pierwszoligowiec przyjeżdża na rewanż na Łazienkowską

Jeszcze wczoraj emocjonowaliśmy się rozgrywkami reprezentacji narodowych, a już dziś powraca piłka nożna w klubowym wydaniu - w naszym kraju rozegrane zostaną mecze rewanżowe ćwierćfinału Pucharu Polski. Jednym z nich będzie konfrontacja wicemistrzów Polski, Legii Warszawa, z klubem na co dzień występującym na zapleczu Ekstraklasy, Chojniczanką Chojnice. Po pierwszym meczu w korzystniejszej sytuacji znajdują się "Wojskowi".

Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 1:2